Jump to content
VIZIOS

Uvoz automobila i homoligacija

Recommended Posts

Eh stvar je ovakva, imam zelju uvesti jedan auto iz USA i nemoguce ga je uvesti u Sloveniju, jer bi moro pola auta preraditi da prodje na tehničkome ( svijetla, kočnice, 1541145 nosača, branike ... ), jer EU i USA ima drukcije standarde, i sad me zanima jel ima mozda ko iskustva, jel u BiH sta kompliciraju u vezi toga. Dakle jel potreba homoligacija za USA vozilo, jer sam gledavo po bosni, dosta nepreradjeni automobila na bh tablama koji potječu iz USA.

Bio bi zahvalan na odgovoru :icon_cheesygrin: Edited by VIZIOS

[quote name='VIZIOS' date='12 October 2009 - 22:34 ' timestamp='1255379656' post='343173']
Eh stvar je ovakva, imam zelju uvesti jedan auto iz USA i nemoguce ga je uvesti u Sloveniju, jer bi moro pola auta preraditi da prodje na tehničkome ( svijetla, kočnice, 1541145 nosača, branike ... ), jer EU i USA ima drukcije standarde, i sad me zanima jel ima mozda ko iskustva, jel u BiH sta kompliciraju u vezi toga. Dakle jel potreba homoligacija za USA vozilo, jer sam gledavo po bosni, dosta nepreradjeni automobila na bh tablama koji potječu iz USA.

Bio bi zahvalan na odgovoru :icon_cheesygrin:
[/quote]
druze ja ti nemogu nista konkretno reci .... ali mislim da bi u BiH cak mogao i proci stim

kao sto si ti rekao ima bas puno auta sa americkog trzista kod nas!!
sad kako prolaze, ne znam, !!! vjerovatno je puno lakse nego u sloveniji jer oni ionako puno seru sa svojim zakonima
pozzz

Ljudi se nadaju da bi moglo krenuti od nove godine, pa treba sačekati...

[quote name='imola' date='16 December 2009 - 09:05 ' timestamp='1260950708' post='351491']
Ljudi se nadaju da bi moglo krenuti od nove godine, pa treba sačekati...
[/quote]

Da li je počeo uvoz starijih automobila kod nas?

[quote name='security' date='12 January 2010 - 16:15 ' timestamp='1263309353' post='354658']
Da li je počeo uvoz starijih automobila kod nas?
[/quote]

nije jos, jer glupani iz auto kuca lobiraju da jos nepocne!!! glupani nema svako za novo auto

Ovom odlukom je predviđeno da se automobili mogu uvoziti bez obzira na godinu proizvodnje, pod uslovomda ispunjavaju minimalnu normu ispu

[quote name='Clark Gable' date='14 January 2010 - 23:12 ' timestamp='1263503570' post='354927']
Ovom odlukom je predviđeno da se automobili mogu uvoziti bez obzira na godinu proizvodnje, pod uslovomda ispunjavaju minimalnu normu ispu Edited by grga

[quote name='Clark Gable' date='14 January 2010 - 22:12 ' timestamp='1263503570' post='354927']
Ovom odlukom je predviđeno da se automobili mogu uvoziti bez obzira na godinu proizvodnje, pod uslovomda ispunjavaju minimalnu normu ispušnih plinova ''euro 3''.
A sda smatra da je ovaj potez Vijeća ministara BiH potaknut raznim lobijima kojima odgovaraju ograničenja zbog povećanja prodaje novih automobila, bez imalo sluha za obične građane i njihovo imovinsko stanje.

http://www.cazin.net/index.php?option=com_content&view=article&id=4096:asda-ogranienje-na-godine-za-uvoz-automobila&catid=31:vijesti-iz-usk&Itemid=67#comment-33895

:icon_eek:
[/quote]

Ima li kakvog govora hoće li bilo kakva odluka po ovom pitanju, ubrzo stupiti na snagu?
Mala digresija od teme. Naime, radi se o tome da će još više ti obični građani biti pogođeni jer čujem da bi se veoma brzo trebalo krenuti sa "čistkom" po pitanju auta sa slovenskim registarskim oznakama a koja koriste lica stalno nastanjena u BiH, jer putarinu i sve ostalo za registraciju plaćaju u Sloveniji, a "taru" Bosanske ceste...Naravno da ne izazovem gnjev onih koji su sebe našli u ovom, ovo su samo riječi osobe koja je bliska MUP-a :D