Jump to content
Sign in to follow this  
lucky

CCI: Cazin na 19-om mjestu

Recommended Posts

[quote name='pingvin' date='08 October 2009 - 09:57 ' timestamp='1254988620' post='342565']
Bosanski Petrovac je 10000 KM koje je dobio od Bihaca za dan opcine dao studentima za stipendije.Tacnije onima, njih sedam, koji nisu dobili od opcine kroz konkurs a konkurisali su.
[/quote]

bolje bi bilo da su za kakvu gegu ostavili :icon_cheesygrin:

lako je pametovati i meni i vama..to ce tako jednostavno biti uvijek, a mi mozemo razglabati ovdje kako,kome, cemu to i zasto..

P.S. @snake, Osman nije los pjevac :P

[quote name='_haRY_[garronja]' date='08 October 2009 - 12:16 ' timestamp='1255000569' post='342585']
lako je pametovati i meni i vama..to ce tako jednostavno biti uvijek, a mi mozemo razglabati ovdje kako,kome, cemu to i zasto..

P.S. @snake, Osman nije los pjevac :P
[/quote]

Očigledno je problem samo u nama, zato što prihvatamo taj način mišljenja. Mirimo se sa tim da živimo u korumpiranom društvu, i nismo spremni ništa učiniti da se to ptomijeni.

Pa gdje vam je mladost??? :unsure:

[quote name='jedancoek' date='08 October 2009 - 13:40 ' timestamp='1255002007' post='342588']
[b]Očigledno je problem samo u nama[/b], zato što prihvatamo taj način mišljenja. Mirimo se sa tim da živimo u korumpiranom društvu, i nismo spremni ništa učiniti da se to ptomijeni.

Pa gdje vam je mladost??? :unsure:
[/quote]

[quote][b]lako je pametovati i meni i vama..[/b]to ce tako jednostavno biti uvijek, a mi mozemo razglabati ovdje kako,kome, cemu to i zasto..[/quote]

Tebe @oneman, @snake-a i mene cesto napadaju kako smo ovakvi, onakvi,pametujemo, opozicija ili sta ti ja znam vec jer cesto kritikujemo trenutnu vlast (zao im sto nam ne mogu zabraniti, cccc).

Garonja mozda je to zato sto ne ovisimo o drugima i ne moramo govoriti "meraba" nikome da bi normalno zivjeli i radili, razmisljali svojom glavom i bili sposobni dati licnu procjenu da li nesto valja ili ne valja oko nas.Mozda nam to daje za pravo da uputimo kritiku i zbog toga nismo dobri kad nas pojedinci gledaju.Neki nas podrzavaju, neki pokusavaju prikazati losima a nekima ni mi a ni ovi koje kritikujemo nismo interesantni :D

Nacelnik ne radi samo lose stvari (ima on i dobrih poteza) ali ima dosta ljudi oko njega (bar se oni tako predstavljaju) koji rade jako, jako lose stvari i na kraju bi se o njemu moglo pricati kao o Aliji danas (bio je dobar covjek ali hebali ga savjetnici, mentori ili prijatelji), pricu u koju i ja vjerujem.

Ljudi moji nismo mi u Cazinu najpametniji ni najsposbniji.Treba malo gledati oko sebe sta drugi rade pa preipsati.Ali kad mi kazemo nesto odmah smo najgori i cude nam se a kad bi ovi nasi vlastodrzci to isto rekli dizalo bi se u nebesa.

Eto Hajder u Petrovcu dao poklonjene pare dao studentima.Sto ne bi i ovaj nas nacelnik pare od vatrometa uzeo jedne godine dao studentima u stipendije.Nema veze sto je podijelio vec 200 stipendija jer Cazin ima puno studenata.Ja bi ga hvalio na sva usta ali ne da on meni da ja o njemu pricam :D

PS1. Kritika moze biti samo dobra stvar.

PS2. Ja volim poslusati Osmana ponekad :D Edited by pingvin

Lolipop zapo si sto ti brat zubar nije dobio pare za kongres,reci mi je li tvoj brat ikome popravio zub bez 30 km - 200 km?

[quote name='tomahawk' date='08 October 2009 - 14:42 ' timestamp='1255005720' post='342604']
Lolipop zapo si sto ti brat zubar nije dobio pare za kongres,reci mi je li tvoj brat ikome popravio zub bez 30 km - 200 km?
[/quote]
Nije to tomahawk tako kako ti mislis.U nje brat jos studira (to je studentski projekat) i ne zaradjuje, bar ne jos, na tudjim zubima :D

upravo tako.
to je naucno-istrazivacki projekat studenata.
inace, naucno-istrazivacki rad se placa i danas je najskuplja investicija na svijetu. i, nema veze jesi li phd, mr ili ba

Jednom pogrijesio i aplicirao na stipendiju Opcine Cazin. Imao sam prosjek 9.9. i nisam je dobio. Moras voljeti SDA :D ali ruku na srce, stvari su se promijenile posljednjih godina. Znam licno nekoliko studenata koji su sve samo ne podobni a koji su na osnovu objektivnih kriterija dobili te stipendije, kao sto znam jednak broj onih koji su dobili iste kao dio obecanja u predizbornim igrama. Moja malenkost od opcine Cazin nije dobila ni 1 KM, i vraski sam zahvalan na tome. Budimo iskreni prema sebi, nasa politika je ustrojena mafijaški. Moras biti u talu s nekim ili te nema, nemas posla, nemas stipendije. Dakako, izuzetaka ima :D SDA je bila ta mafijaska organizacija dugi niz godina u nasem Kantonu, a ne sumnjam da je i danas tako na kantonalnom nivou. Hvala Bogu, stvari se mijenjaju. Edited by Falcon

[quote name='

zar cilj stipendije nije da se pomogne student koji super uci ali eto nema dovoljno sredstava??? zar to ne bi trebao da bude stimulacija za bolje ucenje???

daaaaaaaaaaaj ne moze mi sad niko pametovati sta se sve desava oko cazinskih stipendija...

evo saban sam sebi skace u stomak, kcerka dr cemalovic dobila stipendiju, sestra od jednog coeka nije... gdje je tu logika???

andjelina ima logike sve ovo sto se radi kad su svi slijepci ,ustvari kako se ono kaze ima slike nema tona..

Da ali student koji super uči i ima babu u Njemačkoj ili osrednji student iz sirotinjske fam....Kome dati stipendiju sad?
Onda kriterij "dijete RVI ili poginulog borca" Edited by tomahawk

[quote name='divlji_andjeo' date='08 October 2009 - 18:47 ' timestamp='1255020453' post='342642']ok, sta ce njoj stipendija??? sad mislis da si pobrao s ovim sve simpatije, [b]samo si se pokopao jarane... cura uopste nije za stipendije[/b], al de...[/quote]I ja mislim tako jer nije "doktorka" dala svojoj kcerci stipendiju vec opcina Cazin a nacelnik svecano potpisao.[quote name='tomahawk' date='08 October 2009 - 21:46 ' timestamp='1255031201' post='342665'][b]Da ali student koji super uči i ima babu u Njemačkoj ili osrednji student iz sirotinjske fam....Kome dati stipendiju sad?[/b]Onda kriterij "dijete RVI ili poginulog borca"[/quote]Obojici kolega tomahawk.Ali nikako ne bi trebalo dati stipendiju studentima prve godine.Posteno bi bilo da se dijele samo onima koji upisu narednu godinu.Po meni su to opravdano podijeljene stipendije.

Znam da ima svega u toj podjeli ali ima i kriterija da znate.Moj kolega je RVI i kad mu je zena trazila posao u prosvjeti uzeli su u obzir da je mu