Jump to content
Sign in to follow this  
sevmek

Popucali temelji od nove zgrade kod suda

Recommended Posts

Jeste li culi da su na novoj zgradi gdje je prije bio hotel union popucali temelji i ne moze se dalje graditi nije sigurno. Danas sam cula i djeluje mi zastrasujuce. Znate li vi sta od toga? Strasno :an:

bas je strasno, a od koga si ti cula ? :D

Molio bih pokretacicu teme,da nam dokumentuje ta puknuca temeljne konstrukcije,jedino kad se vide slike tad se moze dati neki strucni zakljucak o tome.
Za pucanje temelja su zasluzni mnogi faktori(tlo,agregat koji je spravljen u beton,cement,armatura, vreme i nacin ugradjivanja betona,kvalitet betona pa cak i voda(u ovom slucaju vodu mozemo iskljuciti i ima jos toga da sad vas sa tim ne zamaram)).

ovi sto su u blizini grada mogu provjerit i sami valjda,sve slike sto stavljate je za nas baustelce,al men se cini da se vi komusate izmjedju sebe i pokazivate slike jedni drugima.jel tesko prosetat kako to nas narod zna i vidit o cemu se radi ono pogled mahinalno sa rijecima,auu bice to lijepa zgrada a ovamo prodjes pogledom na sve strane zgrade i temelja hihih.ma znate vi to vec netreba vam se govorit..

ja bi prije nesto provjerio pa tek onda pitao ili otvorio temu, jel neko mozda kontao da moze fasovati zbog ovakvih glasina, veoma smo blizu da tuzimo jedni druge ko Americi kad te ruzno pogleda, a ovo su rijeci za puna usta, sta mislite kad covjek koji je ulagac ovo procita ili pak covjek koji planira investirati u zgradu tj kupiti stan al mora ga sad avansirati jer ce otici, sta mislite hocel on ispitivati informaciju prije ili kasnije, ja znam da bi se pozabavio onim sto pricam ili pisem...peace

Kolegica je cula glasinu i postavila pitanje je li jos ko drugi cuo.Ne vidim razloga da neko bude kriv zato sto zeli provjeriti informaciju.Mozda pokretacica teme zeli kupiti stan u istoj zgradi pa provjerava glasine :D

ispravka krivog navoda ... :D
kolegica je procitala glasinu ...

[quote name='lucky' date='14 October 2009 - 07:58 ' timestamp='1255499889' post='343412']
ispravka krivog navoda ... :D
kolegica je procitala glasinu ...
[/quote]
U pravu si sto se tice kolegice.Ja sam cuo tu pricu.

Je li ko potvrdio pricu ili je opovrgnuo???

Ja predlažem da se izmjeni grb grada Cazina, i da se umjesto cazinske džamije, na grb postavi ova zgrada, jer fakat od nje se neće ništa ni vidjeti, ni džamija ni pola grada.

Koji je urbicidni stručnjak ondje nasadi, svaka mu čast. Edited by jedancoek

[quote name='jedancoek' date='14 October 2009 - 13:53 ' timestamp='1255521198' post='343512']
Ja predla

kod nas se struka ne pita. to smo davno rezimirali.
dzamija se nece vidjeti iz basca, to je sigurno.
imam osjecaj da gradjenje tako visokih bezlicnih zgrada oslikava komplekse investitora.
kad gledam grb cazina, nejasne su mi one dvije kucice lijevo od dzamije. jedna je hodzinska kuca, ali druga?

mislim da je rijec o starom gradu na ostroscu..
a mozda se i varam..

na to sam i ja mislila prije, ali krovovi ne lice na one na ostroscu

[img]http://img398.imageshack.us/img398/9894/ostrozac1lv6.jpg[/img]

kako smo otrovan narod, kad je to dzamija slikana sa one pozicije, pa se dobro vidi a sad ne vidi od zgrade,, zar nam nije u interesu da licimo na grad kad ga toliko velicamo il da licimo na selo ko prije 100 godina, znam neki ce reci pa zgrade ne cine grad, al zar nije mocno kad ulazimo u grad vidimo koju i visoku zgradu, u Cazin kad ulazis sa gnjilavca niz puskare reko bi ulazis u Monte Carlo a kad prodjes gradskom cestom ito za 5 min cijeli grad vidis samo par kuca i butika, ja volim svoj grad i cilj mi je da lici na grad, dok se god ne gradi na cesti samoj meni nece smetati a to sto nekog zulja ili smeta mu za pogled to se inako ne pika, ko mene pita vidim li ja sad dolje novu gimnaziju i zdrade okolo, onaj napravio zgradurinu pa sad ne vidim ni dzamije od kuce, bitno je da nije nikog zemljoposjedno ostetio a nek se gradi, smijesno je to sto il se gradilo il ne gradilo ne valja, a u pitanju je samo stranacka natezanja, ja bi se lijecio da imam takva stanovista!!!
  • Upvote 1

znaci, ko se ne slaze sa tobom, bolestan je i treba se lijeciti? zanimljivo.

cazin nije na ravnom terenu i zbog toga je prema svim planovima do prije rata najvisa zgrada imala P+4.
zbog harmonije gradnje nije trebalo dopustiti gradnju visu od propisane.
jer, nesklad je da zgrada bude na uzvisenju pa jos P+8, a oko nje kuca P+1 i P+2.
moje licno misljenje je to da tako visoke zgrade, ponavljam, oslikavaju komplekse investitora i narusavaju izgled carsije.
jer, cazin nije grad i nece to biti jos zadugo. cazin je jedna lijepa carsija i boljim mjestom bi ga sigurno cinili: sanirani trotoari, pjesacka zona, kino, uredjeni sportski tereni, desavanja koja bi navecer primamila ljude da izadju iz kuce. necija privatna zgrada koja ce biti kao big brother toranj nije nesto sto cini mjesto ljepsim.

[quote name='[LoLLipop]' date='14 October 2009 - 15:50 ' timestamp='1255528250' post='343538']
znaci, ko se ne slaze sa tobom, bolestan je i treba se lijeciti? zanimljivo.

cazin nije na ravnom terenu i zbog toga je prema svim planovima do prije rata najvisa zgrada imala P+4.
zbog harmonije gradnje nije trebalo dopustiti gradnju visu od propisane.
jer, nesklad je da zgrada bude na uzvisenju pa jos P+8, a oko nje kuca P+1 i P+2.
moje licno misljenje je to da tako visoke zgrade, ponavljam, oslikavaju komplekse investitora i narusavaju izgled carsije.
jer, cazin nije grad i nece to biti jos zadugo. [b]cazin je jedna lijepa carsija i boljim mjestom bi ga sigurno cinili: sanirani trotoari, pjesacka zona, kino, uredjeni sportski tereni, desavanja koja bi navecer primamila ljude da izadju iz kuce. necija privatna zgrada koja ce biti kao big brother toranj nije nesto sto cini mjesto ljepsim.[/b]
[/quote]
Ne mogu da se ne slozim sa ovim.

pa to treba da svak skonta, ne mogu reci nekom da je bolestan, za to imaju institucije, ako je ovo sto si navela tvoj razlog zasto si protiv te ili neke druge zgrade koja rusi ove propise koje i ja poznajem onda je to OK, al ako je razlog onaj koji sam naveo onda treba pomoc, ne prozivam ni tebe ni nikog drugog, svak nek se nadje u svom postu i mom ako je to neizbjezno...

P.S. neznam fkt koliko je ovo P i kako se racuna, al evo ova nije ni spomenuta nigdje, il to mozda nije grad Cazin, nije carsija al imaju tamo gimnaziju iza al takodjer nije ni na ravnom dijelu, tako da nije ove dolje zeljezare kad bi se ovakve ili vece zgrade napravile ja bi gledao u zidove tj ko u kineski zid, al ja sam nebitan jer ionako se sve u gradu desava van pravila, samo bitno je ko radi pa da se ocrni sto je moguce vishe, nemojte me pogresno shvatiti, ja ne branim nikog, slucajno je moj tetak i tetka kupili stan u toj zgradi i zamisli kako im je citati sve ovo trabunjanje i dezinformacije...peace

[img]http://img245.imageshack.us/img245/3728/malalisa4212439.jpg[/img]

[quote name='PC_DoctorE ' date='14 October 2009 - 17:30 ' timestamp='1255534249' post='343560']

[b] al ja sam nebitan jer ionako se sve u gradu desava van pravila, [/b]

[/quote]

ono su moji razlozi, a ova tvoja izjava je kljuc svega.

Sasvim slučajno znam mladog gospodina koji radi u firmi koja je vlasnik zgrade i izgradnji,pa sam ga pitao za istinitost navoda o pucanju zgrade.Isti me uvjerio da je to apsolutna la

[quote name='[LoLLipop]' date='14 October 2009 - 14:50 ' timestamp='1255528250' post='343538']

[/quote]

[quote name='[LoLLipop]' date='14 October 2009 - 16:34 ' timestamp='1255534441' post='343561']
ono su moji razlozi, a ova tvoja izjava je kljuc svega.
[/quote]

bojim se da ce biti da nije samo propis, al kako si i napisala to je samo tvoje misljenje, a ako Bog da ja cu do godine piti kafu sa balkonu tog big brother tornja i jos ako bude novi trg onda je to bash to...live long and prosper

svi smo razliciti i meni je priroda nesto najljepse. ne volim velike i visoke gradjevine. volim kad nesto ne narusava prirodni izgled. u cazinu nema pravila i vjeruj da ta zgrada i u izgradnji izgleda agresivno kad je pogledam sa balkona. meni je, npr. prizemna kucica sa zelenilom oko nje je sasvim dovoljna.

mene, ipak, zanima jedna prakticna stvar.gdje ce se igrati djeca iz te zgrade? ne vjerujem da ima mjesta i za garaze, i za parking, i za igraliste ispred zgrade. iza ne moze, ode na zlatara :D

[quote name='[LoLLipop]' date='15 October 2009 - 14:52 ' timestamp='1255611131' post='343721']
mene, ipak, zanima jedna prakticna stvar.
gdje ce se igrati djeca iz te zgrade?
ne vjerujem da ima mjesta i za garaze, i za parking, i za igraliste ispred zgrade. iza ne moze, ode na zlatara :D
[/quote]

Isto gdje i djeca iz zuti i crveni zgrada na cesti gdje ce se igrati drugo :) i naravno u kasinu :)