Jump to content
grga

Fahrudin Radončić osnovao političku stranku

Recommended Posts

mislim da ovde ispostave SBB-a nece biti,bilo bi im to cisto gubljenje vremena oko organizacije i podizanja stranacke infrastrukture kad vec imaju ASDA :icon_cheesygrin:

Ma bice ispostave....nego bio to radoncic, ili neki drugi biznismen s milionima, ja sam siguran da bi svaka druga stranka postigla ovoliko clanova i podstaknula ovako jako javnost i gradjane da razmisljaju da li pristupiti ili ne, jer narodu je trebala nova partija, sve je ovo staro vec izlizan klisej, tak da se ljudi boje, jer ne znaju sta vis eocekivati od ovih starih politickih kuloara...
Ja iskreno ne znam sta da mislim, jer ipak crnogorac koji je novac stigao bog samo zna, ima tu dosta stvari koje se mogu izjaloviti..ne treba se zalijecati...

[quote name='antrax' date='23 November 2009 - 10:23 ' timestamp='1258968227' post='349159']
Ma bice ispostave....nego bio to radoncic, ili neki drugi biznismen s milionima, ja sam siguran da bi svaka druga stranka postigla ovoliko clanova i podstaknula ovako jako javnost i gradjane da razmisljaju da li pristupiti ili ne, [b]jer narodu je trebala nova partija[/b], sve je ovo staro vec izlizan klisej, tak da se ljudi boje, jer ne znaju sta vis eocekivati od ovih starih politickih kuloara...
Ja iskreno ne znam sta da mislim, jer ipak crnogorac koji je novac stigao bog samo zna, ima tu dosta stvari koje se mogu izjaloviti..ne treba se zalijecati...
[/quote]
Nova stranka sa "starim provjerenim" kadrovima, već vidjeno.
Radončicu treba vlastita stranka da za

[quote name='antrax' date='23 November 2009 - 10:23 ' timestamp='1258968227' post='349159']
Ma bice ispostave....nego bio to radoncic, ili neki drugi biznismen s milionima, ja sam siguran da bi svaka druga stranka postigla ovoliko clanova i podstaknula ovako jako javnost i gradjane da razmisljaju da li pristupiti ili ne, jer narodu je trebala nova partija, s[b]ve je ovo staro vec izlizan klisej, tak da se ljudi boje, jer ne znaju sta vis eocekivati od ovih starih politickih kuloara.[/b]..
[/quote]
Sla

[quote]Krajišnici oduševljeni SBB-om i Radončićem
Subota, 12 Decembar 2009 14:35 Ajdinović Ibrahim
Dvorana Kulturnog centra u Bihaću, gdje je održana tribina Saveza za bolju budućnost BiH, prvi skup SBB-a u Krajini, bila je premala za sve pristalice i simpatizere novog bh. političkog projekta.

Ulazak Fahrudina Radončića, osnivača SBB-a, u dvoranu masa je pratila dugotrajnim aplauzom. Bili su tu pripadnici svih generacija Krajišnika. Došli su Bužimljani, Ključani, Sanjani, Kladuščani, Cazinjani, Krupljani. Došli su da vide i čuju, kako su mnogi rekli, "spasioca Krajine".

- Zajedno proživljavamo ove teške godine, a mi mladi smo u ideji SBB-a prepoznali svjetlo na kraju tunela i mogućnost da se bezizgledna ekonomska i politička situacija savlada - kazao je na tribini diplomirani kriminalista Amir Fazlić, nezaposleni stručnjak.

Amra Draganović, studentica Pedagoškog fakulteta u Bihaću i dijete šehida, kratko je s govornice poručila:

- Djeca šehida, a ja sam jedna od njih, tužna su jer su daleko od sna koji su sanjali naši očevi - o Bosni u kojoj ćemo nakon rata živjeti dostojanstveno, a ne ovako bijedno.

Osnivač i predsjednik SBB-a Fahrudin Radončić u obraćanju je istakao da je BiH zemlja siromaštva, nezaposlenosti i užasne korupcije i dodao kako je najgora stvar što niko ne može reći da sutra neće biti još gore.

- Talovi i kriminalne privatizacije i nedopustivi ping-pong odnos između Federalne i Kantonalne agencije za privatizaciju od Krajine su učinili žrtvu i ostavili propale privatizacije kao što su "Žitoprerada" u Bihaću, Rudnik Kamengrad u Sanskom Mostu, rudnik mangana u Bužimu i niz drugih krajiških preduzeća - kazao je Radončić i naglasio da se posebno mora riješiti problem "Agrokomerca".

On je na kraju Krajišnicima poručio da se mora graditi autoput između Bihaća i Sarajeva i da se mora iz Krajine dobiti usaglašen političko-ekonomski koncept kako da ovaj dio BiH izađe iz višedecenijske patnje i zaostajanja.

Poslije Radončićevog izlaganja svi prisutni u sali ustali su na noge, te je ovaj skup završen ovacijama.

Inače, osnivač SBB-a je boravak u Bihaću iskoristio i za kratki susret s načelnikom općine Hamdijom Lipovačom.

Kurbegović: Moraju doći ljudi s idejama

Redžo Kurbegović iz Sanskog Mosta, bivši logoraš, sada uspješni poduzetnik, istakao je da USK stagnira u svim oblastima života.

- Mi iz USK dogurali smo do zadnje uzengije - ili jahati ili sjahati! Promjene! Moraju doći mladi, sposobni, novi i nepotrošeni ljudi s uspješnim poslovnim karijerama, jasnim idejama, snagom i znanjem da ostvare obećano. To može SBB i njen osnivač gospodin Radončić - istakao je Kurbegović.

Govorili Terzić i Kurić

Radončića, osnivača nove političke opcije, u Bihaću došli su upoznati i slušati brojni ugledni Bišćani - univerzitetski profesori, ljekari, poduzetnici, ali i penzioneri, demobilisani borci, ratni vojni invalidi.
Na tribini su se u ime SBB-a Krajišnicima obratili i Adnan Terzić, koji je govorio o euroatlantskim integarcijama BiH, te poznati bh. glumac i član Saveza Mirvad Kurić, koji je potencirao važnost kulture i očuvanja kulturnih institucija ne samo u Krajni nego u cijeloj BiH.[/quote]

[quote]Govorili Terzić i Kurić

Radončića, osnivača nove političke opcije, u Bihaću do
  • Downvote 1

[quote name='jedancoek' date='13 December 2009 - 20:37 ' timestamp='1260733079' post='351253']
Jel ovaj Kuric onaj iz one stranke Zelenih što su greškom mislili da je to neka muslimanska stranka, a ono bila ekološko zelena???
[/quote]
jes jes to je taj Kurić ili rile iz vize za buducnost

i nije niko mislio da je muslimansko zelena to je po obicaju udbasko komunjarska propaganda
  • Upvote 1

[quote name='zilho' date='17 December 2009 - 20:46 ' timestamp='1261079206' post='351599']
jes jes to je taj Kurić ili rile iz vize za buducnost

i nije niko mislio da je muslimansko zelena to je po obicaju udbasko komunjarska propaganda
[/quote]

Kako propaganda, kad ste morali glasati za Tihića u zadnji čas ko tetke.
I ovaj Radončić će preporučiti za koga da se glasa, i to po sistemu, ko da vi
  • Downvote 1

[quote name='jedancoek' date='17 December 2009 - 21:28 ' timestamp='1261081731' post='351602']
Kako propaganda, kad ste morali glasati za Tihića u zadnji čas ko tetke.
I ovaj Radončić će preporučiti za koga da se glasa, i to po sistemu, ko da više :)
[/quote]
Preporuceno nije direktiva ja glaso Boga mi za Komsica, to u SDP ima uvjek jedan kandidat i direktiva kako ce se i za koga glasati ne treba ici u sarajevo i pšretresati slucaj lagumdzija vec na kanton isto bilo po istom scenariju a da i u cazinu je bilo ako ne bude vako ice povjerenistvo

mozda ce i radoncic preporuciti nekog za mjesto koje nije njegovom strankom popunjeno recimo clan predsjednistva to je fer jer i SDP je podupro Amira Harbasa mada bi bolje proso da nije ga podupiro SDP cazin

kazem ti ja propaganda samo udbasko komunisticka

Mislim da je to samo nova politicka stranka i jedno veliko NISTA.Nama Krajisnicima APSOLUTNO je nevazno koje formirao ili osnovao neku novu politicku partiju u Sarajevu koja ce kao i uvjek napraviti jos veci raskol u Krajini kao i uvjek.Nemogu se nacuditi nasim ljudima koji u politickom ZANOSU i nabijenim politickom frustracijom govore kako je doticni Radoncic spasioc Krajine????????????????????????????????????????????????????????????

O kakva idila i glupost tj. da spasioc dodje iz Sarajevske mahale ito covjek koji se bavi politikom striktno iz licne promidzbe i prikrivanja licnog kriminala.Dokle je stigla ljudska glupost u nasoj zemlji da ljudi sebe uvjere u nesto sto i sami vise nevjeruju a to je neki novi politicar.................PIHHHHHHH

BOSNA SE NEGRADI SARAJEVSKIM PEDERLUKOM................................................THE END.

[quote name='GAGO2' date='20 December 2009 - 15:42 ' timestamp='1261320161' post='351775']
Mislim da je to samo nova politicka stranka i jedno veliko NISTA.Nama Krajisnicima APSOLUTNO je nevazno koje formirao ili osnovao neku novu politicku partiju u Sarajevu koja ce kao i uvjek napraviti jos veci raskol u Krajini kao i uvjek.Nemogu se nacuditi nasim ljudima koji u politickom ZANOSU i nabijenim politickom frustracijom govore kako je doticni Radoncic spasioc Krajine????????????????????????????????????????????????????????????

O kakva idila i glupost tj. da spasioc dodje iz Sarajevske mahale ito covjek koji se bavi politikom striktno iz licne promidzbe i prikrivanja licnog kriminala.Dokle je stigla ljudska glupost u nasoj zemlji da ljudi sebe uvjere u nesto sto i sami vise nevjeruju a to je neki novi politicar.................PIHHHHHHH

BOSNA SE NEGRADI SARAJEVSKIM PEDERLUKOM................................................THE END.
[/quote]

Da je on bogdo iz Sarajeva, al nije :)
  • Downvote 1