Jump to content
K®ãJî§kî-VîTêZ

Dali Ima Buducnosti U Ovakvoj Bosni ?

Recommended Posts

Sta mislite kao prvo o sadasnjem stanju BiH ,dal ima buducnosti u njoj sad kakva jeste .Sta neda Bosni i Hercegovini da napreduje i sta bi promjenili???

Bosna ce izgledati onako kuda je mi odvedemo......

ne znam, ja kako je gledam ide na bolje. Da ide na gore uglavnom cujem od neradnika i autonomasa. A, tesko jest za mnogo ljudi. Meni je licno jako lijepo zivjeti u Bosni, ne fali mi mnogo toga.

A, bice bolje sigurno! Ne vjerujem da moze biti gore!

Super pitanje. Koliko gledas u buducnost. Ako gledas vise od 20 godina bice puno promjene. U zadnje vrijeme sve vise citam o "Peak Oil Theory". To je ovo.425_Peak_Oil_Graph.jpg

Zelne linije su koliko su mijesta nasli sa puno oil. Vidite da vise se skoro nemoze nigdje naci oil. Puno ljudi govori da ce vrh doci u iduci 5 godina (neki za 20 godina ali desi ce se u nasem zivotu)

Gad se doce do vrha nemoze se nigdje ici neg dole. Posebno Americka economija nemoze ici nikud ako nema jeftinog goriva. Neznam za Bosansku. Najgori scenario za Bosnu je da se svi vratimo na stari zivot i da zivimo na malim selima. A i to nije strasno.

Znaci da u Bosni ce puno biti bolje za 20 godina neg u Americi.

Necu da pisem vise, zato sto neznam koliko vas zanima ovo.

Buducnosti svugdje ima, samo se treba potruditi.

Danas, narod samo kuka, ali kako i ne bi jer nas je vrijeme pregazilo.

Ko je veceras gledao RTL-ov dnevnik mogao je primjetiti probleme hrvatskih nezaposlenih koji su identicni sa nasima. Radnici koji su radili u nekom uredu, na jednoj proizvodnoj traci "bez skole", ostali su bez posla. Ne mogu se zaposliti jer se danas uglavnom prima omladina do 35 godina sa sto vecim zvanje, radnim iskustvom, i naravno poznavanjem rada na racunaru.

Naravno buducnosti ima samo daljim skolanjem,trudom i ulizivanjem, pa bujrum.

Buducnosti ima i u BiH i svagdje u svijetu, ali treba se potruditi za buducnost. Narod ko narod zna samo kukati.Ja se nemogu nacuditi kako u Bosni samo kafe ispijaju, i da su jos zdravi. Izuzetcima svaka cast za trud i dokaz da se i u Bosni da zivjeti i zaradjivati. :kafica_smile: :postovanje_smile:

Bosni bi mnogo bolje islo kad bi politicari ubrzali ili se prisjetili da u Bosni naprave jednu naciju "Bosanci" onda nebi bilo ni etnicke dominacije ni sa jedne strane

Ibro buducnosti nema sa "ulizivanjem" ,ti ljudi koji tako misle na taj nacin dobiti radno mjesto su isti kao i oni bez skole sto su sjedeli u MUP i drugim ordinacijama ,pa ih sada Pedy Azdaha izresetao kao i Bosansku Tajnu Sluzbu gdje su radili ljudi upravo takvi bez skole i sa 65 godina ,zamisli od toliko mladi tamo Pemzioneri radili .

Guest muhamed

Evo ja dajem svoju prognozu. Ovakva ce Bosna izgledati.

BiH 2050

Nece biti clan EU.
Ratni zlocinci nikad nece biti uhapseni.
Bjeda i siromastvo gore nego danas.
Auto put 5C nece biti ni zapocet a kamoli zavrsen.
Tuzba protiv Srbije nece uspjeti, Bosna nece dobiti novcanu ostetu.
Broj nepismeni Bosnjaka ce skociti na 20%.
Broj dzamija ce naglo porasti , 1 dzamija = 500 stanovnika.
Ljudi ce umirati od gladi.
Bosna ce izgledati kao Banglades ili Pakistan.

BiH 2050

Nece biti clan EU.

<{POST_SNAPBACK}>

JA SE BAS NESLAZEM SA OVIM STO SI NABROJAO. SA TVOJIM GODINAMA, (AKO SU ISTINITE) MOGAO BI BITI VECI OPTIMISTA, I NESTRASITI OVU OMLADINU.JA IPAK MISLIM DA U BOSNI IMA BUDUCNOSTI, BOSANCI SMO ZILAVI LJUDI I NEDAMO SE MI TAKO LAKO. :cheers: :postovanje_smile:

BiH 2050

Nece biti clan EU.

U pravu si muhamede s jedne strane. Ustvari u pravu si potpuno, jer topic foruma je "Da li i ma buducnosti u OVAKVOJ Bosni"

Ali kako ce stvari teci:

Posto smo mi Bosanci dokazali da kroz 1000 godina ne znamo stvoriti zemlju, a ona ni danas ne postoji (dok god postoje entiteti i nacionalna diskriminacija) nju ce kreirati opet neko "treci". Za par godina ce biti ustav promjenjen i u tom ustavu ce stojati da je BiH demokratska zemlja bez entiteta i nacionalne raspodjeljenosti, tj. da se narod Bosne i Hercegovine smatra Bosancima (Bosanac, Bosanka) i da je drzava, naravno, demokratski orjentisana (mada rano za nas nivo pismenosti).
Nakon toga dolazi jacanje lokalnih politickih organa od opstina pa do samog vrha zemlje, tj. smjena trenutnih majmuna koji ne znaju ni sta rade u foteljama gdje sjede. Eh, kad se to uradi, onda se tek moze razmatrati plan o izvlacenju Bosne iz govana u koje su nas nasi nacionalisti uvukli.
To ce, moja gospodo, doci kad tad, samo je steta sto ce mnogo generacija propatiti dok dodju neka normalna vremena. Ali moja procjena... za nekih 7 godina, ako mi ne uspijemo doci pameti.

Danke sch

U pravu si muhamede s jedne strane. Ustvari u pravu si potpuno, jer topic foruma je "Da li i ma buducnosti u OVAKVOJ Bosni"

Ali kako ce stvari teci:

Posto smo mi Bosanci dokazali da kroz 1000 godina ne znamo stvoriti zemlju, a ona ni danas ne postoji (dok god postoje entiteti i nacionalna diskriminacija)  nju ce kreirati opet neko "treci". Za par godina ce biti ustav promjenjen i u tom ustavu ce stojati da je BiH demokratska zemlja bez entiteta i nacionalne raspodjeljenosti, tj. da se narod Bosne i Hercegovine smatra Bosancima (Bosanac, Bosanka) i da je drzava, naravno, demokratski orjentisana (mada rano za nas nivo pismenosti).
Nakon toga dolazi jacanje lokalnih politickih organa od opstina pa do samog vrha zemlje, tj. smjena trenutnih majmuna koji ne znaju ni sta rade u foteljama gdje sjede. Eh, kad se to uradi, onda se tek moze razmatrati plan o izvlacenju Bosne iz govana u koje su nas nasi nacionalisti uvukli.
To ce, moja gospodo, doci kad tad, samo je steta sto ce mnogo generacija propatiti dok dodju neka normalna vremena. Ali moja procjena... za nekih 7 godina, ako mi ne uspijemo doci pameti.

Danke sch

Ne znam buducnost, nisam prorok al prema stvarima koje do sad vidim mogu pretpostaviti da ce stanje biti slicno ovakvom:

u narednih 3-4 godine, seljacine, bez skole, ljenguze... sjedice po selima Bosne i Hercegovine i cijeli dan govoriti: nema se para, fabrike ne rade, vlada krade, ja nemam para, eh da nam je autoput, fala bogu sto u mojoj ulici jos nisu napravili dzamiju... al dok ovo govore oni ce piti kafu i pusit ce natprosjecno skupe bh cigare. Naice neki jos veci seljak od njih i reci ce: "hej, dok mi vako pricamo kako ne valja nista, kako bi bilo da mi obradimo ovo 10 dunuma zemlje dok ovako pricamo kako nista ne valja", seljacine ce odgovoriti "ne isplati se, radije kupi uvozne jeftine"... i, onda kad prodju te 3-4 godine, te seljacine ce biti na rubu gladi jer su potrosili ono malo para sto im donesu zagondzije iz dijaspore i poneki rodjak sto radi kod privatnika za 500 KM mjesecno i shvatit ce da se nesto moze promjeniti ako se nesto uradi, a shvatit ce da je bolje posijati 10 dunuma kuruza nego citav dan mljeti kako nista ne valja.

I, onda ce poceti seljacine od nule... ako bog da!

Neka nam zivi i napreduje nasa jedina Bosna i Hercegovina!

Kemal u potpunosti ima pravo !
Nas narod samo govori, kako se nema para, fabrike nerade ... a ustvari svi lijeni i neradi im se . Nekazem da nema pojedinaca, no ... malo ih je takvi sto su zagrijani za rad .Nasa Bosna i Hercegovina ima dosta radnika CRNE GORE , a vi shvatate sta hocu da stim kazem ! Ja sam jos mlad da o tome ozbiljnije govorim, ali evo otprilike imam isto misljenje kao i starij ljudi ( momci ), sto potvrdjuje ovaj forum .

pozdrav

Shadowman, potpuno si upravu,

ali ovih 7 godina sto sam naveo, odnosi se na reformu vlasti, tj. samo promjenu Ustava BiH (ukidanja entiteta).

Naravno, mi necemo dostici nivo koji smo imali 1988. za 30 godina.

da, da, C_p, sve dobro receno, samo si zaboravio reci - za 7 god., ako ne bude rata :)

slazem se sa shadowman-om u potpunosti samo nedo dragi bog da opet do rata dodje, bolje da svi pomremo...

Neznam samo de Kemo nad eovu cifru, jel stvarno tacna i ako je tacna na osnovu cega je donijeta kad toliko raje neradi a oni sto rade malo ko ima dobru platu.

I ako je to tako (dobro") zasto je tako lose sad u Bosni???? Pomeni nesto nestima, Kad se zna da hrvati zive mnogo bolje odnas. Ili se to po onoj Bakir Izetbegovic ima milion a ja nemam nista i onda ko fol moji je pola ali samo na papiru iako sam ja gladan???

Neznam samo de Kemo nad eovu cifru, jel stvarno tacna i ako je tacna na osnovu cega je donijeta kad toliko raje neradi a oni sto rade malo ko ima dobru platu.

I ako je to tako (dobro") zasto je tako lose sad u Bosni???? Pomeni nesto nestima, Kad se zna da hrvati zive mnogo bolje odnas. Ili se to po onoj Bakir Izetbegovic ima milion a ja nemam nista i onda ko fol moji je pola ali samo na papiru iako sam ja gladan???

<{POST_SNAPBACK}>

odgovor je vrlo jednostavan. U vrijeme 1994-2000. godine dok smo mi pokusavali ususkati sistem u drzavi da prikupljamo poreze i gradimo jaku drzavu, Hercegovci su svercovali bez placanja poreza. Pazi, ovdje se ne govori o milionima ni o stotinama miliona KM nego o milijardama KM koje su trebale ici u budzet BiH ali su osle Hercegovcima-Hrvatima! Al, evo fala bogu i tome ce se stati na kraj... samo, oni su se nakupili love i tesko je to uhavizati. Al, polako ce svi ko Jelavic zavrsiti!

A, ovo o Bakiru Izetbegovicu, eto vidis kakav smo mi narod glup! Zar nije bolje da se obogatio jedan Bakir Izetbegovic ili Bicakcic (ja ih ne volim ni jednog) nego na primjer Mate Boban il svi bivsci clanovi predsj. iz HDZ-a. Ovi su barem Bosnjaci i barem su iz mog naroda. Reci ti meni jedan rat u svijetu da se poslije njega neko nije neposteno obogatio! A, ako je u mom komsiluku npr. Mirsad Veladzic pa bolje da se i on obogatio nego Mate Boban. Nemoj da budemo zavisni. Svima njima ce se prije-kasnije stati na kraj... evo, vidis vec Cengica optuzuju!

I, ja ne kazem da ovdje cvjetaju ruze, ali bolje je sigurno mnogo vise nego vecina nase dijaspore prica!

Lijepo si ti nama to iznio, nema sta! Al, ja tvoje rijeci cu zanemariti jer ti pricas price iz daleke Amerike. Ti bi mnogo bolje doprinio Bosni ako se vratis u Bosnu i radis u Bosnu. Znas, sit sam ja prica mojih komsija, rodjaka, prijatelja koji su rasuti po bijelom svijetu i samo pricaju Bosna mora vako, mora  nako a u dijaspori radi za stranca i tako ne bas najbolje pomaze Bosnu. I, kad im kazem vrati se, onda slusam one price "znas mene su istjerali jer sam autonomas...", "ovdje su ljudi prije rata bili komunisti a sad idu u prvi saf u dzamiji..."...

Nisam nikad niti pomi

Zar nije bolje da se obogatio jedan Bakir Izetbegovic ili Bicakcic (ja ih ne volim ni jednog) nego na primjer Mate Boban il svi bivsci clanovi predsj. iz HDZ-a. ... A, ako je u mom komsiluku npr. Mirsad Veladzic pa bolje da se i on obogatio nego Mate Boban.

<{POST_SNAPBACK}>

Nije. Lopov kao lopov. Kakve ima veze, koje je nacionalnosti? Ustvari, bolje da krade HDZ od Hrvata u Hercegovini nego Mirsad Velad