Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

Čudne pojave u na

Recommended Posts

E ovako nisam znala kako da nazovem temu do "čudne pojave u na

de mozda su ljudi sredjivali groblje :D pa sjeli da rucaju :D

meni su najjace zabrane parkinga ondje oko robne i pred crvenim krizem, pa kad se subotom nakrkaju... a policija nista...

[quote name='divlji_andjeo' post='320994' date='25.03.2009, 11:01']de mozda su ljudi sredjivali groblje :D pa sjeli da rucaju :D

[b]meni su najjace zabrane parkinga ondje oko robne i pred crvenim krizem, pa kad se subotom nakrkaju... a policija nista...
[/b][/quote]

Sto vi men idete na k**** sa tim parkingom, pa gdje ce covjek parkirat, ako je svugdje zabranito? De reci majketi

Da se parkira u Coralicima, da idem sa bicklom

Jao majko moja

ides i ti meni na k isto s tim svojim stavom...

ako je zabrana prkinga, ona je je**** zabrana parkinga za sve, a ne samo za pojedince... jel to tebi jasno???

ako ce se krkati, onda lijepo nek skinu taj znak zabrane i meraba... pa da rahat se narod parkira, bez straha od kazne... a na to sve, znak da je to pjesacka zona... i pjesak, dakle neko ko svojim nogama dolazi od tacke a do tacke b, mor svoj zivot izlagati opasnosti, tako sto ce sa prostora koje je oznaceno kao pjesackazona sici na cestu, kako bi zaobisao auto od neke face koja u xl-u cuga...

de ti meni reci, jel to cudna pojava u nasem gradu???

[quote name='divlji_andjeo' post='321007' date='25.03.2009, 11:31']ides i ti meni na k isto s tim svojim stavom...

ako je zabrana prkinga, ona je je**** zabrana parkinga za sve, a ne samo za pojedince... jel to tebi jasno???

ako ce se krkati, onda lijepo nek skinu taj znak zabrane i meraba... pa da rahat se narod parkira, bez straha od kazne... a na to sve, znak da je to pjesacka zona... i pjesak, dakle neko ko svojim nogama dolazi od tacke a do tacke b, mor svoj zivot izlagati opasnosti, tako sto ce sa prostora koje je oznaceno kao pjesackazona sici na cestu, kako bi zaobisao auto od neke face koja u xl-u cuga...

de ti meni reci, jel to cudna pojava u nasem gradu???[/quote]

ja ti kazem, toga se ne drze ni u jednom gradu u subatu veče, jer je toliki naval automobila da ta količina parkinga nije dovoljna da se parkira, a

halooooo, to je pjesacka zona...

bas me zanima jel u zagrebu, ljubljani, natakare svoje limene ljubimce na trotar ili u park... ili setaliste...

[quote name='divlji_andjeo' post='321009' date='25.03.2009, 11:38']halooooo, to je pjesacka zona...

bas me zanima jel u zagrebu, ljubljani, natakare svoje limene ljubimce na trotar ili u park... ili setaliste...[/quote]

Sub. nema gdje ga ne nataknu, pogotovo oko klubova, jer nikome se neda pje

cuj koje se nikad necepopraviti...

pa treba ukazati na te greske, radi buducihpokoljenja... a ne sjediti i vikati jah to nije moj problem, to nek rjesava peti, deseti...

[quote name='divlji_andjeo' post='321015' date='25.03.2009, 12:02']cuj koje se nikad necepopraviti...

pa treba ukazati na te greske, radi buducihpokoljenja... a ne sjediti i vikati jah to nije moj problem, to nek rjesava peti, deseti...[/quote]

Da svakako, ako bi bio u vladi, i da primam za to platu, inace sto da ja dzaba radim za nekoga, nema

znaci ja bih sad trebala cekati da se meni plai da ja pocistim svoju avliju???

ili da uradim nesto lijepo za sebe, od cega ce i drugi imati koristi...

he,evropejci...

[quote name='divlji_andjeo' post='321017' date='25.03.2009, 12:07']znaci ja bih sad trebala cekati da se meni plai da ja pocistim svoju avliju???

ili da uradim nesto lijepo za sebe, od cega ce i drugi imati koristi...

he,evropejci...[/quote]

Moja avlija je čudna, al da od drugih avlije cistim dzaba, nema sanse

Da EU svako se briga za sebe

cekaj, zar grad nije jedna velika zajednicka avlija???

volim i ja tebe :*

[quote name='divlji_andjeo' post='321020' date='25.03.2009, 12:13']cekaj, zar grad nije jedna velika zajednicka avlija???

volim i ja tebe :*[/quote]

I ja tebe, jeste zajednicka dok svi vučemo zajednički teret za tu avliju, al brete da ja vucem za 5 ljudi nema

pa u tome jest fazon, treba pokrenuti grudvicu koja ce pokrenuti lavinu...

lako je samo sjediti i pricati,jezik nema kosti...

mah u nas raja bi naj radiej u kafic usla parkirala auto :)

[quote name='divlji_andjeo' post='321026' date='25.03.2009, 12:29']pa u tome jest fazon, treba pokrenuti grudvicu koja ce pokrenuti lavinu...

lako je samo sjediti i pricati,jezik nema kosti...[/quote]

pa zato ja i ne pričam, a kad je u cazinu od male grudvice nastala velika, NIKAD

[quote name='x-men' post='321027' date='25.03.2009, 12:30']mah u nas raja bi naj radiej u kafic usla parkirala auto :)[/quote]

da...

[quote name='Arena' post='321028' date='25.03.2009, 12:30']pa zato ja i ne pričam, a kad je u cazinu od male grudvice nastala velika, NIKAD[/quote]

kad je ko sta pokrenuo ?

[quote name='divlji_andjeo' post='321029' date='25.03.2009, 12:37']kad je ko sta pokrenuo ?[/quote]

uvijek su bili "revolucijonarji" al nikad nista nisu napravili, tako da

sretno vam

[quote name='_women_' post='320992' date='25.03.2009, 10:55']E ovako nisam znala kako da nazovem temu do "čudne pojave u na

1.opcija - takav je obicaj kad se ukopa onda se donese neki alkohol (rakija najcesce ) na grob donesu se cigare gitara svira se itd itd.
2.opcija sto rece ova djevojka andjeo da su mozda radnici koji su cistili grobljepa sjeli da jedu .. Jer ovo sto sam naveo u opciji 1 hehe se nardi navecer .. :)

Stari Cazinjani su takođe voljeli "zasjesti" u groblje/mezare i odmoriti malo. Nije mi poznato zbog čega odaberu te lokacije.

[quote name='Amel' post='321114' date='25.03.2009, 17:58']Stari Cazinjani su takođe voljeli "[b]zasjesti[/b]" u groblje/mezare i odmoriti malo. Nije mi poznato zbog čega odaberu te lokacije.[/quote]

Ma to su se oni dogovarli gdje ce koji,tako da se nebi svadjali poslije za medje

kako oneman rece, radio se spomenik.

drugo, obicaju kod pravoslavaca vise nego kod katolika su takvi da se po ukopu caste ljudi dobrim jelom i picem na samom groblju. takodjer, u odredjenim danima se nose hrana i pice na grobove i pije se pred dusu umrlog ili "sa dusom" umrlog.

ovo nista nije cudno. mozda je neobicno to vidjeti u cz, ali je sasvim ok.

Ja kuzim obicaje, ali ovdje se nije radilo sigurno o clanovima familije nego kako sam ja vidjela nekim carsijanerima zeljnim zabave :lol:
A nisam toliko zatucana da ne znam kakvi su obicaji i sta, i pogotovo to jer kako kazem znali su i prije carsijski "frajeri" navece se napit ko majke na groblju..