Jump to content
Sign in to follow this  
_keksy_

Zajednički

Recommended Posts

[quote name='lucky' post='320982' date='25.03.2009, 10:45']pa neisprobava samo momak djevojku ... isprobava i ona njega ...

ja nisam za zajednicki zivot ...[/quote]

Upravo iz postovanja jedno prema drugome, ne treba da se pristaje na to i da se probavaju poput neke odjece.. Ipak, kako brak nosi vel'ku odgovornost, tako i to nosi vel'ku odgovornost..

@_women_ , pametno ti zborish, kao i inace ;) Taj zajednicki zivot je ono nesto spe

nadam se da ce vam te rijeci biti i uzor u zivotu i da ce te ih se drzat al zivot vazda drugacije pokaze,tema je zajednicki zivot a nije tema probao bi te 10 dana i ako mi izvuces zivce ostavicu te ili suprotno,eto sad mnogi ovdje imaju djevojku i djevojke muskace pa vjerovatno pricate o tom zajednickom zivotu i i o nekim vasim pravilima a tako i kroz pricu upoznajete svoje karaktere i donosite misljenja o zivotu stom osobom,znam .svaki dan provodjenje sa curom je isto jedan dio zajednickog zivota jer si se vec odrekao mnogih stvari koje smetaju tvojoj curi a tako i ona koje smetaju tebi a sve da bi bio uspjesan vas odnos,to kazem za razmisljanje kad zelis sa osobom ozbiljnim namjerama ici kroz vrijeme,tesko je to znati jer mnogi imaju bracnog staza i po 30 godina pa se rastanu zbog niceg,sto bi onda bilo strasno kad se rastanes sa djevojkom kad se vec u braku rastaju na svakom koraku bas zbog sitnica.za mene je brak bas posebna stvar i zajednicki zivot je samo zajednicki zivot nas dvoje u kojem ce mo prolazit i dobro i zlo koje nas snadje,a tako je i sa osobom skojom sam u ozbiljnoj vezi isto tako..

[quote name='x-men' post='320936' date='25.03.2009, 09:23']i treba da se drzi tih obaveza ako je suprotna strana isto odbacila svoj zivot i posvetio se osobi skojom zeli zivot zar to nije cinjenica da se odricemo mnogih stvari koje smo prije radili a koje nam brak i bracna zajednica ne da nedozvoljava nego je to slobodnjacki zivot u kojem nema pravila,,nisi skontala ovo za 10 dana treba biti sa osobom pa zivit snjom a eto ti ces hodat drzat se za rucice 3 godine pa poslije 3 godine pukance ti veza :)mozes ti i nevina biti kod nekog decka ako imas svoj stav u zivotu i ako on drzi do toga,al mislim da to mnoge govore jer nemgu odolit iskusenjima tih 10 ili mjesec dana zivjet sa deckom :)[/quote]

prva stvar s kojim pravom kazes poslije 3 goine puknut ce ti veza.. :S ja nisam i necu nikada zivjeti sa momkom prije braka jer se to kosi sa svim mojim misljenjima i stavovima u zivotu..
aha znaci cinjenica je da se u braku odricemo mnogih stvari koje smo prije braka radili a koje nam bracna zajednica nedozvoljava..da te pitam onda nesto, sta se tim zajednickim zivotom ? jeli ti to izjednacavas onda?? ili ces u zajednickom zivotu raditi sve kao prije tog zajednickog zivota??
samo jos nesto, to sto mnoge govore mene nezanima,ja imam svoje. kad si vec spomenuo iskusenja, ja recimo mogu spavati s njim kad god hocu(polazim od sebe) i za to mi nije potrebno ni 10 ni mjesec dana. znaci stvar je veoma jasna, ako hocu to cu raditi a ako necu moze proci godina i godina al ja to necu.

veliki problem danasnjice je to sto svi teze zapadu i tom "modernom" nacinu zivota,a ne shvataju da tako sami sebi kompliciraju zivot, zato nije ni cudno sto nam se u svijetu desava ovo sto se desava! ako smo momak i cura bicemo momak i cura a ako smo covjek i zena bicemo covjek i zena!! danas se to sve izmijesalo nezna se ni ko pije ni ko placa!

De mi pojasnite sta je tu lose da neki par prije skupa zivi??
Ovdje neko kaze nije zena roba! Mislim nidje veze! Rodjeni smo da zivimo!
Isto tako se pitam koliko je ti udatih zena roba i nema pravo na svoje JA!
I samo zato sto ona zivi sa njim nije isprobana i zena drugog reda.
Bolje i da zivim sa njim al dobro i kvaletetno nego da sma vjencana sa njim pa da me nedrzi kao insana!
[b]
Neznam ko sam[/b]... ti mi pricas ovdje kao mnogo teze ces to rasturiti ako si vejncan! :o :o
Pa ako neide i ako je jedno nesretno nebitno je kakva je to zajednica konkubinat brak ili bilo sta! Zar se to treba pod pritiskom i dalje voditi? AKo neide neide, po ovom tvom argumentiraju i kad neide se treba natjerati i skupa ostati :o :o

Onda ima ovdje cura koje argumentiraju za nevinost! Za mene je to OK! I postujem to i pogootovo takvu osobu nebitno musko ili zensko. DO neki godina se i lako toga pridrzavati, a sta je poslije!? Sta je sa curama koje se neudaju do 30te ili momcima koji se neozene do 50te.
Ljudi kod nas se isto sve pocelo mjenjati, i ubjedjena sam da vasa djeca nece tako razmisljati!

Ja se nikad nebi protivila kad bi moj sin htio na stan sa curom. Cak sta vise podrzala bi to. Sta nikad nebi uradila je ako hoce sa 20 god sa curom na stan da ga ja pritiskom kukanjem plakanjem kletenjem dovedem do toga da se sa 20 ozeni. E to NE i nikad!
Nit bi ja njemu preporucivilala kad mu je vrijeme se zeniti!
Takve mame su mi glupe mame!

I de mi jedno recite, kad je ta teorija 100% sigurna. Zasto se i kod nas drazvode toliki brakovi???

Ovdje ne navodim nikog za primjer, dajem svoje misljenje, onako kako sam ili kako bih postupila ja licno u toj situaciji a ne moje djete ili sta ti ja znam ko.

Pa sta je brak ako nije zajednicki zivot???
Ne vidim svrhu tog "zajednickog zivota", ja mogu zivjeti s nekim 2 godine i onda skontamo eh pa sad se mozemo vjencati: kao prvo nema one cari, sta je u tome novo kad se nakon "zajednickog zivota" vjencas? Definitivno nista, i tako mi zivimo kasnije u braku jos dvije godine i odjednom ne ide, razvod. I sta su koristile one prve dvije godine, nista, zato sam za da se taj "zajednicki zivot" zapecati od pocetka, kad je bal nek je maskenbal!!!

Ako je nama sudjeno da se mi rastavimo bice to sa probnim zivotom ili bez njega, jer kao sto sam vec jednom navela i nakon probnog zivota oni sto to krunisu brakom mogu da se rastanu. To mi sve nekako dodje nesto izmedju, prema tome sve ili nista!

[quote name='EcI PeCi PeC' post='321108' date='25.03.2009, 16:19'][b]
Neznam ko sam[/b]... ti mi pricas ovdje kao mnogo teze ces to rasturiti ako si vejncan! :o :o
Pa ako neide i ako je jedno nesretno nebitno je kakva je to zajednica konkubinat brak ili bilo sta! Zar se to treba pod pritiskom i dalje voditi? AKo neide neide, po ovom tvom argumentiraju i kad neide se treba natjerati i skupa ostati :o :o[/quote]

Kad si vjencan, ipak puno vise raskidas i rasturas nego kad si samo onako sa curom/momkom u stanu. Zbog toga se par uci da bude jedno i da nalazi realan, normalan i dobar izlaz iz situacija u kojima bi se momak i cura lako razisli..

Naravno, ako je par nesretan, onda nema smisla da se ostaje skupa. To je druga prica..

Naravno da ne treba nastavljati ako nema pametna rjesenja. Ja sam mislio na neke manje razloge koji uzdrmavaju veze i brakove i oko kojih se nekada treba potruditi malo vise da bi se rijesili..

[quote name='EcI PeCi PeC' post='321108' date='25.03.2009, 16:19']De mi pojasnite sta je tu lose da neki par prije skupa zivi??
Ovdje neko kaze nije zena roba! Mislim nidje veze! Rodjeni smo da zivimo!
Isto tako se pitam koliko je ti udatih zena roba i nema pravo na svoje JA!
I samo zato sto ona zivi sa njim nije isprobana i zena drugog reda.
Bolje i da zivim sa njim al dobro i kvaletetno nego da sma vjencana sa njim pa da me nedrzi kao insana!
[b]
Pa ako neide i ako je jedno nesretno nebitno je kakva je to zajednica konkubinat brak ili bilo sta! Zar se to treba pod pritiskom i dalje voditi? AKo neide neide, po ovom tvom argumentiraju i kad neide se treba natjerati i skupa ostati :o :o

Onda ima ovdje cura koje argumentiraju za nevinost! Za mene je to OK! I postujem to i pogootovo takvu osobu nebitno musko ili zensko. DO neki godina se i lako toga pridrzavati, a sta je poslije!? Sta je sa curama koje se neudaju do 30te ili momcima koji se neozene do 50te.
Ljudi kod nas se isto sve pocelo mjenjati, i ubjedjena sam da vasa djeca nece tako razmisljati!

Ja se nikad nebi protivila kad bi moj sin htio na stan sa curom. Cak sta vise podrzala bi to. Sta nikad nebi uradila je ako hoce sa 20 god sa curom na stan da ga ja pritiskom kukanjem plakanjem kletenjem dovedem do toga da se sa 20 ozeni. E to NE i nikad!
Nit bi ja njemu preporucivilala kad mu je vrijeme se zeniti!
Takve mame su mi glupe mame!

I de mi jedno recite, kad je ta teorija 100% sigurna. Zasto se i kod nas drazvode toliki brakovi???[/quote]

Eci nema teoriji za uspjesan brak ...

[quote name='Eve' post='321113' date='25.03.2009, 17:56']Ovdje ne navodim nikog za primjer, dajem svoje misljenje, onako kako sam ili kako bih postupila ja licno u toj situaciji a ne moje djete ili sta ti ja znam ko.

Pa sta je brak ako nije zajednicki zivot???
Ne vidim svrhu tog "zajednickog zivota", ja mogu zivjeti s nekim 2 godine i onda skontamo eh pa sad se mozemo vjencati: kao prvo nema one cari, sta je u tome novo kad se nakon "zajednickog zivota" vjencas? Definitivno nista, i tako mi zivimo kasnije u braku jos dvije godine i odjednom ne ide, razvod. I sta su koristile one prve dvije godine, nista, zato sam za da se taj "zajednicki zivot" zapecati od pocetka, kad je bal nek je maskenbal!!!

Ako je nama sudjeno da se mi rastavimo bice to sa probnim zivotom ili bez njega, jer kao sto sam vec jednom navela i nakon probnog zivota oni sto to krunisu brakom mogu da se rastanu. To mi sve nekako dodje nesto izmedju, prema tome sve ili nista![/quote]

Slazem se potpuno s tobom Eve...

Meni je smijesno da ovdje neki interpretiraju zajednicki zivot, kao nesto savrseno i perfektno, gdje nema nikad nikakvih problema... A cim udjes u brak odmah problemi nesnosni... Mislim ima i takvih, ne kazem, zalete se, ne razmisljaju glavom, pa ulete u brak za 17-18 godina, kad ne znaju sami kakvi su k'o osoba, a kamoli taj za koga su se vjencali i onda kuku majko, kaos citav... Na svu srecu takvih je malo, koji imaju tako grozno iskustvo da ih prati kroz citav zivot i nikad im neda mira, ugradi im samo pesimizam, i ogorcenje na drugi spol...
Dvoje ljudi kad se vole i zele provesti zivot skupa, po meni nemaju sta razmisljati, nego kad budu spremni zajedno zivjeti, onda ne vidim problem sto nebi bili spremni i vjencati se... U svakom drugom slucaju mi to sve zvuci na neki probni rad, ono na 3 mjeseca i idemo sljedeca/i :lol:

Ali danas 1000 ljudi 1000 cudi... Ja nisam nikad bila, niti cu ikad biti za zajednicki zivot... A kako ko voli neka izvoli...

pa zajednicki zivot je brak,ili ce te brak nekako drugacije definisat :) zasto ste odma to svatili kao da neko nekog proba ccc,proba je i veza sa osobom jer je to gradjenje odnosa za brak..

Dobro ok, sto ljudi sto cudi. Svako ima pravo da zivi kako hoce i zeli.
[b]De mi sad vi recite , vi sto ste protiv zajedickog zivota prija braka, zasto su kod nas toliki razvodi u toku, iako su se mnogiii prvo jenacali pa onda sve drugo?!![/b]

Lady kazs nesto savrseno, ne nisi skuzila kako su bas moji postovi misljeni i upuceni. Ako si se dovezala na moje postove!
Ne zajednicki zivot nije savsrsen, dalkeo od toga. Isto ako sto nijedan brak nije savrsen. AL je nesto sto moze za zivot pripremiti. Prosla su vremena kad su se zenili i udavali jako mladi. Ljudi a i cure tj. zene se skooluju, studiraju. Sami taj proces je i tu doba za brak pomjerio! Ja cisto sumnjam da cure koje su do 30 na faksu do braka nevine ostanu. Malo ih je ssiguirno. [b]Jako malo.
[/b]

Drugi argument je da se osoba samo moze dobro uopznat kad se skupa zivi! Kad se djeli zivot, kad se spava u jednoj prostoriji i jede za jednom sofrom!

I na kraju krajeva kad se 99 % omladine sexa prije braka sta bi bilo protiv zajednickog zivota???
Nevezano za tebe lady nekad mi nas narod djeluje jedno prica al pod jaorganom podskrivecki skroz drugo radi. Dupli moral. :(

Pises o nekom ogorcenju u gore navedenom postu, nije sve ogorcenje nesto je jednostavno drugaciji zivotni tok, drugo podneblje drugi ljudi...
Neznam samo zasto je to nekad tesko shvatiti... Hajd budi iskrena stavi ruku na srce i reci ko ogorcanja i razocarenja u zivotu nema!! SVI!! I niko nezna sta ga ceka u zivotu!!

Sto se tice izbora izmedju zajednickog zivota i braka.. I ne samo toga..

Ja sam za to da Insan uvijek sam moze birati sta i kako zeli. Bez ikakvi prisila i predrasuda od komsija za svoje postupke!

Prosla su ona vremena a sta ce narod reci...
Prosla su ona vremena sta ce komsija reci mojoj kceri, pa da shushkam i krijem... Da pita dobio bi odgovor da mu nikad vise nenaumpadne pitat!!
Prosla su ona vremenakad neko kreira svoj zivot po mjerama drugih.

Po tim nepisanim pravilima samo cure zene ispastaju.... Edited by EcI PeCi PeC

Drago mi je da ste ovako komentarisali moju temu!
Ja sam ZA i uskoro cu poceti sa svojim dragim zajedno da zivim!
Ne vidim nista,ama bas nista lose u tome da nas dvoje pokusamo zajedno da zivimo vidimo kako bi to islo, bez ikakvog pritiska da vidimo da li smo zaista stvoreni jedno uz drugo!
Draze mi je i uraditi to nego udati se pa za mjesec dana otici od njega, to mi je veca sramota!

nemam nista protiv..ako je cura duze sa u vezi sa momkom da dodje 2-3 dana ko njega i to..
ali da zive zajedno a nisu u braku..protiv toga sam