Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Ko je skloniji sparanju m/z

Recommended Posts

Slicna tema postoji od bude nakon malog obrazlozenja,bilo bi mi drago da ih ne spajate jer su i vise nego razlicite :)

Da je neko skloniji sparanju znam po sebi,a opet me zanima ko to danas moze vise da uspara?

Pocev od izlazaka,do odjece i svega ostalog...

Da li je zensko u malom plusu,jer kad izadje vani bar kod nas krajisnika je bilo tako da zensko ne placa, ono ustedi koju paru,dok musko

se potrosi ili ne zna ustedjeti?

ja i nisam vala, sve spiska :D

al imam par prijatelja koji znaju dobro ustediti, to je vec od osobe do osobe i kako je naucila..

nije lako g???? stisnuti :D

U mom slučaju žena je ubjedljivo ispred mene :D...naravno više štedi.

Mislim da to nema bas puno veze sa spolom, ima vise veze sa godinama, ali opet na kraju krajeva to je od osobe do osobe.

Ja se trudim stedit i poprilicno ustedim na nekim stvarima dok onda uhvatim se da na nekim glupostima trosim pare, ali opet sve u svemu kad vidim kako narod ne zna sparati ja sam zlatna, mada mislim da cu bolje znati sparati i razmisljati o tome kad bude ja pridonosila novcano u kucu, ali i ovako sam poprilicno zadovoljna svojim sparanjem.

[quote name='Clark Gable' post='318988' date='17.03.2009, 23:52']ja i nisam vala, sve spiska :D

al imam par prijatelja koji znaju dobro ustediti, to je vec od osobe do osobe i kako je naucila..

nije lako g???? stisnuti :D[/quote]

da nije samo to insan se sjeti sparati kad stoje dvije pare u novcaniku :)

[quote name='imola' post='318989' date='17.03.2009, 23:53']U mom slučaju

I u mom slucaju cura je ta vishe stedi a ja potrosi "zvizdu" :D

Ja mislim da tu glavnu ulogu igra odgoj. Ja kad imam, lako ja usparam. Tesko je sparati kad nemas od cega..

Meni je uspjeh kad ja dobijem platu 1. a docekam je sa 20ak KM od prethodne plate :rolleyes:

ja stvarno ne znam stediti, nit' sam kad znala :S

stedim samo kad za nesto treba pa skupljam a sad da stedim bezze ko nekih sto ima stede al ja mislim da ti ljudi neznaju uzivati onda,nebi ja mogao da kod kuce imam 100-200km recemo a ja izlazim sa 10,dje to ima?

u bracnim zajednicama mislim da zene vise trose ... to na osnovu prica s zenama s kojim radim ...

al inace sve zavisi od osobe do osobe ...

[quote name='lucky' post='319294' date='18.03.2009, 21:36']u bracnim zajednicama mislim da zene vise trose ... to na osnovu prica s zenama s kojim radim ...

al inace sve zavisi od osobe do osobe ...[/quote]

trose tudje pa zato,a svoje u duseke :)

Ma tu je to, mozda za nijansu razlike... Mi zene kupujemo vise sitnih stvari, koje kad se nakupe vrijede koliko jedna ili dvije stvari koje muskarac kupi... Tako da ti usteda dodje na isto... I to nema nikakve veze sa bracnom zajednicom... Ja ako radim i imam svoju platu i muz isto tako, mi smo samo dvije samostalne licnosti koje zive skupa... Ne pada mi napamet da uzimam pare od muza, za njega ne trebam ni pricati... Bar sam ja takva, volim samostalnost... Sad druga je stvar ako mi zelimo nesto kupiti ili zacrtamo si neki cilj koji zelimo ostvariti, a potrebna je materijala sigurnost ili mogucnost da se dostigne... Onda sjednemo i udarimo racunicu koliko nam treba i za koliko bi to mogli zajedno skupiti...
Po meni stednja nema nikakve veze sa spolom, nego prije sa ciljem koji covjek zeli postici...

mislim da zenama treba vise para za svoje vlasitte rikvizite,sto se tice sparanja sve zavisi od osobe do osobe ili od dogovora do dogovora.ovdje sam neporedjeljen jer ima i muskaraca koji trose na bezvezne stvari a tako i zena..

Ne vidim zasto je "dogovor" preduslov za sparanje?

Uvijek je dobro imati paru koju u "duseku" jer uvijek negdje treba,ko ima auto zna najbolje :) a da ne pricamo o nekom putovanju koje mozda slucajno ispane,ili neko skucavanje tih nekih stvari potrebnih u kuci koje nalete povoljene a ti sastrugas platu :)

ja koliko i imam, uspijem nesto pomalo usparati, pored toga sto dajem materi mjesecno..konto mi je prije znalo i biti na 0 kraj mjeseca, ali mijenjam se polahko.. sve kako planiram sebi neke vece stvari kupovati, polagati itd. pazim koliko cu trositi, ustvari usta cu troziti..

ipak je sve od osobe do osobe.. ima zenski sto trose bez ikakvog razmisljanja da bi sparale, a tako i muskaraca ima.

Kao sto edo kaze kako je tko odgojen, mene iako su ucili da stedim, bezuspjesno sve.
Ne znam stediti, rasipam na sitnicama nekakvim, niti im mogu odoliti.
Suprug je totalni kontrast meni. Pretezno se dosta predomislja oko kupovine necesg materijalnog ili odjece, dok ja ne razmisljam dvaput.
U granicama trosim, ipak nemam za sta cuvati.
Lijepo nam je, uzivamo, pare danas budu sutra prodju.

naravno treba sebi svaki insan ako je moguce priustit mnoge stvari jer nas to zadovoljava al isto treba ako danas potrosis 50eura ako je ikako moguce sutra zaradit 100 :) o ja samo kazem ako je ikako moguce mada nije svima pruzita takva sansa al ljudi se trose onoliko koliko mogu,bitno je radit da nadoknadis tu potrosnjua vise trosit nego zaradjivat je bas pretjerano..ebiga kriv je onaj koje izmislio novac pa danas svi imamo probleme zbog toga :)