Jump to content
Sign in to follow this  
[I-B-R-O]

Diplome fakulteta iz Bihaća neće biti priznate

Recommended Posts

Ma nemas se sta brinuti to ce sve biti rijeseno jer 90 % nase vlade u kantonu i zaposleni na dobrim pozicijama
imaju diplomu iz Bihaca naravno kupljenu pa ce oni to zbog sebe sve rijesiti da budu priznate zato...
NO SIKIRIKI :lol: :lol:

[quote name='Inzinjer' post='317893' date='15.03.2009, 00:03']Ma nemas se sta brinuti to ce sve biti rijeseno jer 90 % nase vlade u kantonu i zaposleni na dobrim pozicijama
imaju diplomu iz Bihaca naravno kupljenu pa ce oni to zbog sebe sve rijesiti da budu priznate zato...
NO SIKIRIKI :lol: :lol:[/quote]

U POTPUNOSTI POTPISUJEM :)

[quote name='Inzinjer' post='317893' date='14.03.2009, 23:03']Ma nemas se sta brinuti to ce sve biti rijeseno jer 90 % nase vlade u kantonu i zaposleni na dobrim pozicijama
NO SIKIRIKI :lol: :lol:[/quote]
da ali ti ljudi iz vlade neće imati problema

[quote name='Adnan91' post='321759' date='28.03.2009, 13:42']da ali ti ljudi iz vlade neće imati problema što jnihova diploma nije priznata u europi jer oni rade i zive u bosni
jedino ako bosna uđe u europu oni bi bili u problemu što se neće desiti za još dugo vremena[/quote]
Nema razlike izmedju Bihackog, Sarajevskog ili bilo kod drugog drzavnog fakulteta u BiH.

Ja imam par prijatelja inzinjera sa diplomom iz Bihaca sa kojom uspjesno rade u Sloveniji na razvijanju transportnih sistema koji ce se implementirati u zemljama EU.Imam drugog koji radi u Rijeci, jos jednog koji je preveo svoju diplomu i verificirao je u Njemackoj i radi u struci a ispiti koji su polozeni u Bihacu uspjesno se boduju na fakultetima u Austriji.Mozes sve ispite poloziti u Bihacu a onda otici u Austriju diplomirati (znam osobu koja je uspjesno diplomirala u At na ovakav nacin).

Volio bih samo znati ko vam puni glavu sa ovakvim glupostima i ako mislite sepozivati na rijeci rektora Karabegovica slobodno cu vam reci da je to javni nastup koji bi trebao stvoriti pritisak na Vladu da radi svoj posao kad je visoko obarazovanje u pitanju jer davno su neke stvari trebale biti izglasane. Edited by pingvin

[quote name='pingvin' post='321768' date='28.03.2009, 15:38']Nema razlike izmedju Bihackog, Sarajevskog ili bilo kod drugog drzavnog fakulteta u BiH.

Ja imam par prijatelja inzinjera sa diplomom iz Bihaca sa kojom uspjesno rade u Sloveniji na razvijanju transportnih sistema koji ce se implementirati u zemljama EU.Imam drugog koji radi u Rijeci, jos jednog koji je preveo svoju diplomu i verificirao je u Njemackoj i radi u struci a ispiti koji su polozeni u Bihacu uspjesno se boduju na fakultetima u Austriji.Mozes sve ispite poloziti u Bihacu a onda otici u Austriju diplomirati (znam osobu koja je uspjesno diplomirala u At na ovakav nacin).

Volio bih samo znati ko vam puni glavu sa ovakvim glupostima i ako mislite sepozivati na rijeci rektora Karabegovica slobodno cu vam reci da je to javni nastup koji bi trebao stvoriti pritisak na Vladu da radi svoj posao kad je visoko obarazovanje u pitanju jer davno su neke stvari trebale biti izglasane.[/quote]

a prosipa majko mila... kako da bihacka i sarajevska diploma budu iste , NE NE i NE :)

tvoji prijatelji su imali jaku vezu ili dobru srecu...

Bihacki fakulteti su pusiona ziva... RECI NE STUDIRANJU U BIHACU :lol:

[quote name='Borba_Za_Grad_Cazin' post='321791' date='28.03.2009, 18:06'][b]a prosipa majko mila... kako da bihacka i sarajevska diploma budu iste , NE NE i NE :)
[/b]

[b]Bihacki fakulteti su pusiona ziva[/b]... RECI NE STUDIRANJU U BIHACU :lol:[/quote]
Prosip je kad nemas diplomu, znanje i rezultate a osudjujes.Pravno gledano sve diplome drzavnih univerziteta imaju istu vrijednost.

Kao prvo svi imaju isti status trenutno i to je dovoljno da ih se izjednaci jer Evropa ne zna za Bihac ili Sarajevo jer oni nisu toliko bitni ali oba se mogu zavrsiti i u zavisnosti od onog ko zavrsi zavisi primjena znanja koje se je steklo a to je u Evropi jedino bitno.

Drugo moji prijatelji nisu imali srecu vec znanje jer na zapadu diploma je obicni komad papira u koji ti treba dabi ispunio normu pri prijemu na radno mjesto.

Bihacki fakulteti su pusiona ali samo neki.Neki su priznatiji u Evropi i opremljeniji nego neki Sarajevski (raspitaj se malo).

PS. Pola administracije u BiH radi sa diplomom privatnih univerziteta i to je po tebi ispravno dok nisi napisao RECI NE STUDIRANJU NA PRIVATNIM UNIVERZITETIMA.

PS.1 Neki nemaju dovoljno para da studiraju u Sarajevu i to ne mora znaciti da je njihovo znanje siromasnije zato sto su ga stekli u Bihacu, Zenici ili nekom drugom mladjem univerzitetu.Kao primjer ti mogu navesti da su na takmicenjima Tehnickih fakulteta mozgovi iz Sarajeva lose prolazili dok su Mostar i Bihac visoko kotirali.

Misljenja sam da se neki fakulteti u Bihacu trebaju ukinuti ali ima i onih kojima tvoji Sarajevski mentori i dan danas skidaju kapu i cestitaju na kvalitetnom naucno-istrazivackom radu.Najveci strucnjaci u oblasti robotike sjede u Bihacu i to priznaju u carobnom seheru i pozivaju iste da im drze predavanja.

Haj sad zivio :D Edited by pingvin

[quote name='Borba_Za_Grad_Cazin' post='321791' date='28.03.2009, 18:06']a prosipa majko mila... kako da bihacka i sarajevska diploma budu iste , NE NE i NE :)

Bihacki fakulteti su pusiona ziva... RECI NE STUDIRANJU U BIHACU :lol:[/quote]

Odgovorno tvrdim da nemas pojma kakva je situacija na Bihackom Univerzitetu kad kazes da su nasi fakulteti pushiona. Znam se sa dosta studenada iz Tuzle, Zenice, Mostara, Sarajeva. Razmjenjivali smo misljenja i kad se radi o Tehnickom fakultetu trazi se apsolutno najvise znanja za prolaz tako ako je Univerzitet u Sarajevu neznaci da je nesto vrijedniji od Bihackog... Samo ime neznaci nista ako se ne radi kvalitetno.

Sto se Masinskih fakulteta tice, Bihacki svi priznaju.. ako nevjerujes raspitaj se malo bolje... A to sto je po necijem misljenju Sarajevska diploma priznatija trebali bi malo testova izvrsiti pa onda iznositi takve cinjanice.

pozz by: D_L_Z

Ne znam kakvo je stanje u Bihacu ali znam da bilo gdje zavrsio fakultet je nevazno. Vazno je da covjek pored fakulteta marljivo radi i istraziva a ne da ostane na onom znanju koje je naucio na fakultetu. Mislim da je glupo blatiti bilo koji fakultet na osnovu nekih prica. Moze taj fakultet i biti los i slab u svim pogledima ali student moze biti bolji na tom fakultetu nego na nekom austrijskom. Sve zavisi od studenta, fakultet je tu da se lapi diploma a to sto studenti nisu zeljni za dodatnim istrazivackim radom, to je do njih ne do fakulteta. Fakultet nije samo otici na predavanja, odslusati, izaci na ispit, cilj samo da se polozi pa kako god to bilo.

meraba

[quote name='pingvin' post='321797' date='28.03.2009, 19:47']Prosip je kad nemas diplomu, znanje i rezultate a osudjujes.Pravno gledano sve diplome drzavnih univerziteta imaju istu vrijednost.

Kao prvo svi imaju isti status trenutno i to je dovoljno da ih se izjednaci jer Evropa ne zna za Bihac ili Sarajevo jer oni nisu toliko bitni ali oba se mogu zavrsiti i u zavisnosti od onog ko zavrsi zavisi primjena znanja koje se je steklo a to je u Evropi jedino bitno.

Drugo moji prijatelji nisu imali srecu vec znanje jer na zapadu diploma je obicni komad papira u koji ti treba dabi ispunio normu pri prijemu na radno mjesto.

Bihacki fakulteti su pusiona ali samo neki.Neki su priznatiji u Evropi i opremljeniji nego neki Sarajevski (raspitaj se malo).

PS. Pola administracije u BiH radi sa diplomom privatnih univerziteta i to je po tebi ispravno dok nisi napisao RECI NE STUDIRANJU NA PRIVATNIM UNIVERZITETIMA.

PS.1 Neki nemaju dovoljno para da studiraju u Sarajevu i to ne mora znaciti da je njihovo znanje siromasnije zato sto su ga stekli u Bihacu, Zenici ili nekom drugom mladjem univerzitetu.Kao primjer ti mogu navesti da su na takmicenjima Tehnickih fakulteta mozgovi iz Sarajeva lose prolazili dok su Mostar i Bihac visoko kotirali.

Misljenja sam da se neki fakulteti u Bihacu trebaju ukinuti ali ima i onih kojima tvoji Sarajevski mentori i dan danas skidaju kapu i cestitaju na kvalitetnom naucno-istrazivackom radu.Najveci strucnjaci u oblasti robotike sjede u Bihacu i to priznaju u carobnom seheru i pozivaju iste da im drze predavanja.

Haj sad zivio :D[/quote]

sto je najzalosnije jasnosov fakultet je priznatiji od bihackog.. danas diplomu dobijes lako, zalosno al tako.. jesi jedan od ti ljudi ? :lol:

[quote name='Dobar_Los_Zao' post='321812' date='28.03.2009, 22:53']Odgovorno tvrdim da nemas pojma kakva je situacija na Bihackom Univerzitetu kad kazes da su nasi fakulteti pushiona. Znam se sa dosta studenada iz Tuzle, Zenice, Mostara, Sarajeva. Razmjenjivali smo misljenja i kad se radi o Tehnickom fakultetu trazi se apsolutno najvise znanja za prolaz tako ako je Univerzitet u Sarajevu neznaci da je nesto vrijedniji od Bihackog... Samo ime neznaci nista ako se ne radi kvalitetno.

Sto se Masinskih fakulteta tice, Bihacki svi priznaju.. ako nevjerujes raspitaj se malo bolje... A to sto je po necijem misljenju Sarajevska diploma priznatija trebali bi malo testova izvrsiti pa onda iznositi takve cinjanice.

pozz by: D_L_Z[/quote]

prvo, na usk kantonu ima preko 250 studenata koji su zavrsili pravo u bihacu pa sad sjede kod kuce ili rade neki dr. biznnis
drugo, procitaj oglasnike za posao pa ces vidjeti sta pise... PO mogucnosti da nije Bihacki faks ? zasto ?? ako je isti ko ovi u sa ili mostaru ..
trece .. iskreno bihaci fakulteti su ko srednja skola :lol:

haj sad zivio obojica :)

[quote name='Borba_Za_Grad_Cazin' post='321832' date='29.03.2009, 00:26']sto je najzalosnije jasnosov fakultet je priznatiji od bihackog.. danas diplomu dobijes lako, zalosno al tako.. jesi jedan od ti ljudi ? :lol:

prvo, na usk kantonu ima preko 250 studenata koji su zavrsili pravo u bihacu pa sad sjede kod kuce ili rade neki dr. biznnis
drugo, procitaj oglasnike za posao pa ces vidjeti sta pise... PO mogucnosti da nije Bihacki faks ? zasto ?? ako je isti ko ovi u sa ili mostaru ..

haj sad zivio obojica :)[/quote]

To sto sjedi 250 pravnika kod kuce neznaci da su nestrucni ili nesto losiji od sarajevski pravnika...
Nesjecam se da sam negdje vidio u oglasima da se nevode nasi studensti kao neprihvatljiva opcija, bas bih volio vidjeti takav oglas. Ko ce iz Bihaca traziti pravnika iz Sarajeva ili obratno... placati putne troskove, smjestaj... Mozda je rijec o javnim ustanovama, a to je siguran sam, stvar politike, sto je logicno...

[quote name='pingvin' post='321797' date='28.03.2009, 19:47'][b]Pravno gledano sve diplome drzavnih univerziteta imaju istu vrijednost.[/b][/quote]

Pravno gledano mozda da, ali postoji vanjsko vrednovanje fakulteta preko akreditacijskih i drugih (internacionalnih) agencija sto onda ipak diplome s jednog fakulteta stavlja ispred diploma drugog fakulteta (barem sto se tice priznavanja istih u svijetu).
Ne znam doduse kako to kod nas u bosni funkcionira, ali diploma svih drzavnih univerzitata ipak nemaju istu vrijednost ili bar ne bi trebali imati.

[quote name='Borba_Za_Grad_Cazin' post='321832' date='29.03.2009, 00:26']sto je najzalosnije jasnosov fakultet je priznatiji od bihackog.. danas diplomu dobijes lako, zalosno al tako.. jesi jedan od ti ljudi ? :lol:

haj sad zivio obojica :)[/quote]
Vidim da nema smisla voditi diskusiju s tobom po ovom pitanju jer ne razumijes da je student taj koji kroz svoj rad pravda svoju diplomu bez obzira sa kojeg faxa dolazila.

mah vecinom bogatija djeca idu u sarajevo , tuzlu na fakultete, a mi koji nismo te srece cemo u Bihac, meni stari radi u sloveniji , al mi je rekao da opet ne racunam da cu u Sarajevo na fakultet jer je to ne moguce financirati, Bihac je jeftiniji , a u bihacu imas studenata koji su bolji od mnostva onih koji idu u Sarajevo , al nisu imali srecu - pare , da idu u sarajevo na fakultet !!!

[quote name='pingvin' post='321888' date='29.03.2009, 13:01']Vidim da nema smisla voditi diskusiju s tobom po ovom pitanju jer ne razumijes da je student taj koji kroz svoj rad pravda svoju diplomu bez obzira sa kojeg faxa dolazila.[/quote]

Ovo treba dobro podebljati i podvuci, iako se ne smije zanemariti cinjenica da moras poslodavca "natjerati" da te primi na radno mjesto, a neki poslodavci vise vole pogledati otkud je diploma dosla nego da kroz razgovor pokusaju saznati nesto o osobi koju zaposljavaju. Naravno, ja vjerujem (iako to mozda nije u skladu s realnoscu) da svaki sposoban i radisan covjek uvijek uspije naci posao, bez obzira gdje je studirao.

[quote name='Incubus' post='321913' date='29.03.2009, 14:23'][b]Ovo treba dobro podebljati i podvuci[/b], iako se ne smije zanemariti cinjenica da moras poslodavca "natjerati" da te primi na radno mjesto, a neki poslodavci vise vole pogledati otkud je diploma dosla nego da kroz razgovor pokusaju saznati nesto o osobi koju zaposljavaju. Naravno, ja vjerujem (iako to mozda nije u skladu s realnoscu) da svaki sposoban i radisan covjek uvijek uspije naci posao, bez obzira gdje je studirao.[/quote]
Ma to ne trba ni podvlaciti niti podebljavati.To treba da je jasno ko dan i u glavama svih koji zele napraviti od sebe nesto u zivotu.

Hebes diplomu bez pokrica a to pokrice nije ime i lokacija ustanove vec ZNANJE. Edited by pingvin

[quote name='pingvin' post='321914' date='29.03.2009, 15:27']Ma to ne trba ni podvlaciti niti podebljavati.To treba da je jasno ko dan i u glavama svih koji zele napraviti od sebe nesto u zivotu.

Hebes diplomu bez pokrica a to pokrice nije ime i lokacija ustanove vec ZNANJE.[/quote]

ti ne shvatas...

radi se o tome da ako vec trazis znanje a imas novca da ides studirati dalje zasto onda ici u Bihac? zasto ne otici u sa, zagreb wien.....itd

al vecina nasih studenata ide u Bihac ne zato sto ne mogu dalje ici vec jer im je blize kuci , i subotom doci i otici u xl hehe (sala mala)..

a ne mozes porediti diplomu od onog faksa s Ljusne i Bihackog, a Bihacki sa sarajevskim i Mostarskim, a ovi sa Beckim, praskim itd ...

to je to..

znj

[quote name='Borba_Za_Grad_Cazin' post='321916' date='29.03.2009, 15:15'][b]ti ne shvatas...
[/b]
radi se o tome da ako vec trazis znanje a imas novca da ides studirati dalje zasto onda ici u Bihac? zasto ne otici u [b]sa, zagreb wien[/b].....itd

al vecina nasih studenata ide u Bihac ne zato sto ne mogu dalje ici vec jer im je blize kuci , i subotom doci i otici u xl hehe (sala mala)..

a ne mozes porediti diplomu od onog faksa s Ljusne i Bihackog, a Bihacki sa sarajevskim i Mostarskim, a ovi sa Beckim, praskim itd ...

to je to..

znj[/quote]
Ako mislis da mozes porediti Bec i Zagreb sa Sarajevom onda odgovorno tvrdim da si u zabludi.Dijete drago da nisi sebi dao malo vise za pravo kad to izjednacavas ali ocito ti sistemi edukacije u pomenutim univerzitetskim gradovima nisu bas najjasniji ali ne zamjeram ti sto nisi informiran.

Kad zavrsis taj fax u seheru javi se da pijemo kafu i da popricamo da mi se pojadas malo jer ces biti u istim govnima kao i oni iz Bihaca ako si odabrao krivi smjer.U cijeloj BiH je greska sto se broj mjesta na nekoj godini nekog fakulteta ne raspisuje na osnovu potraznje kadra vec et samo da ih ima sto vise da se uzmu pare.

Bojim se da ne baratas sa informacijama o visokom obrazovanju u BiH a najmanje onima koje dolaze iz Sarajeva, a tamo studiras, pa mogu reci da nisi u situaciji da poredis bilo koji drzavni univerzitet.Sarajevo ti je vece leglo korupcije kad su visokoskolske ustanove u pitanju nego bilo koji drugi univerzitetski grad ali ne mogu ti zamjeriti sto je Sarajevo veliko a ti obicni smrtnik(u odnosu na njih) sa uskim krugom poznanika koji ordiniraju (kazem ordiniraju jer nemas pojma sta se desava oko tebe) na fakultetima.

[quote name='pingvin' post='321918' date='29.03.2009, 15:33']Ako mislis da mozes porediti Bec i Zagreb sa Sarajevom onda odgovorno tvrdim da si u zabludi.Dijete drago da nisi sebi dao malo vise za pravo kad to izjednacavas ali ocito ti sistemi edukacije u pomenutim univerzitetskim gradovima nisu bas najjasniji ali ne zamjeram ti sto nisi informiran.

Kad zavrsis taj fax u seheru javi se da pijemo kafu i da popricamo da mi se pojadas malo jer ces biti u istim govnima kao i oni iz Bihaca ako si odabrao krivi smjer.U cijeloj BiH je greska sto se broj mjesta na nekoj godini nekog fakulteta ne raspisuje na osnovu potraznje kadra vec et samo da ih ima sto vise da se uzmu pare.

[b]Bojim se da ne baratas sa informacijama o visokom obrazovanju u BiH a najmanje onima koje dolaze iz Sarajeva, a tamo studiras, pa mogu reci da nisi u situaciji da poredis bilo koji drzavni univerzitet.Sarajevo ti je vece leglo korupcije kad su visokoskolske ustanove u pitanju nego bilo koji drugi univerzitetski grad ali ne mogu ti zamjeriti sto je Sarajevo veliko a ti obicni smrtnik(u odnosu na njih) sa uskim krugom poznanika koji ordiniraju (kazem ordiniraju jer nemas pojma sta se desava oko tebe) na fakultetima.
[/b][/quote]

da mislim svima nam je u sjecanju skandal u vezi ispita u Zagrebu ...

novcem se puno stvari moze kupiti al zelja za znanjem ne ... mozes imat sve uslove za rad i ucenje al ako nemas zelje dzaba sve to ...

[quote name='pingvin' post='321918' date='29.03.2009, 16:33']Ako mislis da mozes porediti Bec i Zagreb sa Sarajevom onda odgovorno tvrdim da si u zabludi.Dijete drago da nisi sebi dao malo vise za pravo kad to izjednacavas ali ocito ti sistemi edukacije u pomenutim univerzitetskim gradovima nisu bas najjasniji ali ne zamjeram ti sto nisi informiran.

Bojim se da ne baratas sa informacijama o visokom obrazovanju u BiH a najmanje onima koje dolaze iz Sarajeva, a tamo studiras, pa mogu reci da nisi u situaciji da poredis bilo koji drzavni univerzitet.Sarajevo ti je vece leglo korupcije kad su visokoskolske ustanove u pitanju nego bilo koji drugi univerzitetski grad ali ne mogu ti zamjeriti sto je Sarajevo veliko a ti obicni smrtnik(u odnosu na njih) sa uskim krugom poznanika koji ordiniraju (kazem ordiniraju jer nemas pojma sta se desava oko tebe) na fakultetima.[/quote]

bravo ti, zar bihacki univerziteti se vise nece zvati tako... Banjalucki ili Sarajevski ili se varam :lol:

[quote name='lucky' post='321919' date='29.03.2009, 16:42']da mislim svima nam je u sjecanju skandal u vezi ispita u Zagrebu ...

novcem se puno stvari moze kupiti al zelja za znanjem ne ... mozes imat sve uslove za rad i ucenje al ako nemas zelje dzaba sve to ...[/quote]

to nije samo problem u Zagrebu nego i kod nas , mozda smo cak i gori.. :lol:

[quote name='Borba_Za_Grad_Cazin' post='322117' date='30.03.2009, 11:35'][b]bravo ti, zar bihacki univerziteti se vise nece zvati tako... Banjalucki ili Sarajevski ili se varam[/b] :lol:

[b]to nije samo problem u Zagrebu nego i kod nas , mozda smo cak i gori[/b].. :lol:[/quote]
Kazem li ja da ti nisi informiran a cak ne znas ni razliku izmedju univerziteta i fakulteta.Nema bihackih univerziteta vec jedan je samo i prije rata su neki njegovi fakulteti pripadali Banja Luci kao i Zenicki Sarajevu i lako je moguce ako se BiH podijeli na regije da ce opet pripasti Banjaluckom ali haj tebi to opet nista ne znaci jer si ti u Sarajevu na univerzitetu :D

Da u Sarajevu jesu gori jer daju guzicu za ocjenu i sad mi je jasno sto pojedini guzaju kad hodaju.Znas onu "Kome ne ide u glavu ide u guzicu" a u Sarajevu ce dok sjasu sa Brankovica uzjahati na korupciju po fakultetima pa ce samo osvanuti jumbo plakati "Guzom do diplome" :D Edited by pingvin