Jump to content
Zelka

Sudbina nase djece ...

Recommended Posts

Nisam fakat znala kako da dam ovoj temi naziv ... Vjerovatno je najveci strah svakog roditelja da se njegovo dijete razboli i da Boze nedaj se bori za zivot iz dana u dan ... Ja licno sam sad u situaciji gdje mi od rodice curica od nepunih 6 godina iz dana u dan doslovno umire ... curici su u 4g odkrili rak pluca koji se je nakon neuspijesnih kemoterapije i 3 operacija svelo na to da dijete dobiva protiv bolova inekcije tj morfium i ocjenu da nece zivjeti vise od mjesec dana...

Od juce nakon takve vijesti samo sam ja licno zahvalna da je moje dijete koliko toliko zdravo ... Nebih zeljela biti u kozi te jadne mame koja za tim djetetom polako i ona umire ... A takvih primjera je danas sve vise i vise ...

Sta mislite kako zivjeti sa cinjenicom da ce dijete pre tebe umrijeti ??? Kako gledati na ostalu dijecu a znas da je jedno vec napustilo te ...

strasna je sudbina tog djeteta da tako mlado mora umrijeti ...
al i roditelju sigurno nije lako ...

nemam rijec..nedaj boze nikome mogu samo reci...mislim da u tom momentu pozeli i majka da umire sa djetetom..

nedaj boze...

Nedam Boze nikome! :huh:

To je nesto jako, jako tesko i tesko se prelazi
preko toga, kad mati izgubi dijete..pogotovo ako je prvo!

Ja poznajem jednu osobu kojoj su rekli da dijete nije OK
cak u trudnoci, dijete ce moci da zivi, al nikad normalno!
Za nas sviju je to bio najveci sok.. i ja nikako nisam mogla doci sebi,
a kamol mama od bebe! U tim trenutcima nije sama znala sta da radim..
il da ubije dijete ili da ga rodi na rizik..
I et hvala Bogu mali sad ima 3 godine nista mu ne fali.. hvala dragom Bogu!

Nedo bog ni jednom roditelju tu sudbinu, da mu djete umre prije njega..
Nikom to pozelila nebi.
To se neopisuje u rijeci.
To je nesto strasno i bolno.
Rana koja citav zivot ostaje da boli.

Nedavno je bila godinjica smrti mog prvog ceda.. SVaki put je bol tu, sve je frisko, sve se ponovo prozivljava.
Jednostavno strasno!

Nisam majka...Ali prozivljavala sam bol,taj geneticki kod uz svoju majku.Lice joj bijase crveno,a oci ugusene u moru suza koje bijahu prolivene na prokletom trosjedu dnevnog boravka kojeg i danas mrzim iz sve duse...Ni jecati nije mogla.Cula sam krikove iz dusevnog bola u tisini sto je ozivljavala zidove koji su se okretali oko nas..Vec je bio drugi put kako sam izgubila brata...To je nesto najstrasnije sto mi se moglo ikad dogoditi,radije da nikad nemam dijete nego da prodjem istim koracima kao moja mati..Znam samo da je tog prokletog 19.5.umro jedan veliki dio nje..Mogla sam je samo sa velikom zalosti posmatrati iz kuhinje i cvrsto se drzati za stolicu da ne padnem..Drhtala je.Jecala.Cinilo se kao da i ona odlazi od mene..Cvrsto me uhvatila za ruku i u nepovrat ponavljala samo jedno gorko pitanje :zasto?

Boga mi nemojte ovo shvatiti kao neko pametovanje.. Ali ja, u danu, bar jednom kažem:
"Dragi Allahu sačuvaj me iskušenja kojeg ja ne mogu izdržati. Koje bi za mene bilo teško:"

to je strašno, i kad pomisliš na to ... :(

dozivjela sam sa jednom familijom to, da him dijeca pre njih umiru..
vec dugo godina se druzimo sa tom familijom, covjek ovdje u CH bio sam na pocetku, a zena sa dvoje dijece dole u bosni. zena ta rodila dvoje djece nepokretni, muskarca i curicu.. pre od prilike 9 godina umro je taj njihov mali od 11 godina.. ostala ta curica nepokretna sama. nakon sto je taj mali umro, doveo taj covjek zenu i curicu ovamo u CH..
mi smo non stop bili zajedno, svaki drugi dan jedno kod drugih bili.. i nakon tri godine, sto je mati sa malom dosla ovamo, pre jos malo punih 8godina, curu zaboli stomak da nije vise mogla durati, morali doci po nju helikopterom da je u bolnicu odvezu.. tamo je bila 2 dana i javili da je umrila.. sok zivi.. za familiju i ostalu porodicu.. nakon prvog djeteta sto su izgubili, izgubili su i drugo dijete u roku 3 godine.. sad sami zive, al je bol jos uvijek tu, i ostat ce.. doktor him je reko, vi mozete praviti jos jedno dijete, ali rizik da se to tako opet dogodi je golema..
nesmijem zamisliti kako je prosla ta noc kad je umrila,.. bilo je strasno.. za mene, a za roditelje jos gore. nedaj boze takvo nesto iko da osjeti!
ja sam tad bila mlada, ali sam pala zbog toga, jer je ipak bila najbolja kolegica.. a za opis osjecaja od roditelja nemogu onda nista reci!

Nedaj Boze!

Nedaj Boze nikome ... mislim da je to bol koja se ne moze opisati ... jer kad vidim nekoga kako pati za svojim djetetom vidim da je to nesto sto se ne moze rjecima opisati

Nek nas Allah dragi sacuva sviju od toga, da to ne dozivimo !

pozz,

ovaj prosli vikend je kod nas poginuo momak 20 god iz zivinica...

jadna mu je majka njegova :( nedo bog nikom takvu sudbinu