Jump to content
Sign in to follow this  
farko_Legenda

Amer Delić

Recommended Posts

U vom svemu nesmijemo zaboraviti ni Ivana Ljubicica, koji takodjer nastupa za Hrvatsku a isto tako je Bosanac, rodjen u Banja luci, a nije to samo u pitanju tenis, znamo da kad se je stvarala Hrvatska rukometna reprezentacija jedan od po najboljih rukometasa u toj reprezentaciji je bio Bosanac Zlatko Saracevic, sad u skorije vrijeme tu je i Mirko Alilovic...a ima jos vrhunskih sportista iz nase zemlje koji nastupaju ne samo za SAD ili Hrvatsku, vec i mnoge druge zemlje...al to nam je pokazatelj koliko nasi ljudi u Bosni i Hercegovini koji su na funkcijama da odlucuju ko ce predstavljati i prezentirati nasu zemlju u svijutu zele da vrhunski sportisti to i ucine...samo mi nije jasno kako su uspijeli nedati Miralema Pijanica Francuskoj reprezentaciji....
Zalosno je to sve, a prije svega i velika sramota da su nase nade i sjajni sportisti prinudjeni da nastupaju na raznim takmicenjima prestavljaju neku drugu zemlju, nose drugu zastavu i svakom trenutku slusaju i postuju tudju himnu...

Pa da je covjek ostao u bosni trenirati ne bi vjerovatno nikad ni usao u profi tenis. Sta ces... takva nam je drzava. Ne krivim ja vala nijednog sportasa sto je otisao vani za svojom srecom i nek' igra za drzavu koja mu je dala uslove.

p.s. Amera su primjetili treneri na koledzu u americi i zvali ga da pocne trenirati tenis, gdje to ima kod nas majke ti ga... i da... bio je najbolji koledz tenisac ikad u americi, iako ocito nema bas "glavu" da to pretoci u uspjeh na profi razini

Molim vas samo da pogledate ovo: [url="http://www.youtube.com/watch?v=wf78d62pFrk"]http://www.youtube.com/watch?v=wf78d62pFrk[/url] .
Ovo se desilo juce kad su igrali Delic i Djokovic.
Tuca izmedju nasih i srpskih navijaca.
Malo bolje pogledajte i vidjet cete kako srbi primaju stolice u glave.

[quote name='Ajdinho' post='305607' date='24.01.2009, 12:06'][b]Malo bolje pogledajte i vidjet cete kako srbi primaju stolice u glave.[/b][/quote]

sigurno ni nasi nisu prosli najbolje.. hmm tukli se za igraca koji NE IGRA POD ZASTAVOM BOSNE I HERCEGOVINE

[quote name='omg-It's-BaroN' post='305986' date='25.01.2009, 20:03']sigurno ni nasi nisu prosli najbolje.. hmm tukli se za igraca koji NE IGRA POD ZASTAVOM BOSNE I HERCEGOVINE[/quote]

I to je nevazno... vazno je da su se nasli takvi kreteni gledati fini sport poput tenisa... nek' se tuku na nogometu ili negdje slicno, a nek' ostave tenis normalnim ljudima... <_<

[quote name='Incubus' post='306035' date='25.01.2009, 21:23']I to je nevazno... vazno je da su se nasli takvi kreteni gledati fini sport poput tenisa... nek' se tuku na nogometu ili negdje slicno, a nek' ostave tenis normalnim ljudima... <_<[/quote]

samo sam mu odgovorio xD a kako da ljui iz bosne normalno gledaju sport ?

mislim krenuvsi od navijaca kao sto su BHF pa do ostatka bagre sport im nikad nije bio glavno zanimanje kao ni navijanje.. neg neka njihova gluma - kao navijaci a samo se neredi prave...

tenis nije za seljake iz bosne i ovo sto se desilo je moglo biti ocekivano..

bio mi je rodjak tu u toj tuci i kaze da je vidio svojim ocima kako trojica srba pocinju gadjati zenu s flasama, hvala bogu nisu je pogodili ali su kasnije jednu sa stolicom. prema tome, mislim nek smo im vratili, necemo se bolan uvijek bojati i bjezati od nekakvih srba.

Ja bi to sve pohapiso i hitna deportacija na Balkan ! :D No, vratimo se temi ! Da li neko zna : postoji li mogućnost da se Amer ipak vrati u na

Mislim da niko iz naseg saveza nije zainteresovan za takvo nesto, bio bi velika konkurencija ovim ljudima kje je savez nametnuo i daje im sportske stipendije... jednom prilikom sam negdje procitao, sad se ne mogu tacno sjetiti gdje, Amelov intervju, gdje kaze da mu je zivotna zelja igrati pod zastavom Bosne i Hercegovine mada splet okolnosti nu to nedozvoljava....