Jump to content
Sign in to follow this  
massrer

neka ti Nova godina, zaista bude bolja

Recommended Posts

[quote name='massrer' post='295693' date='26.12.2008, 08:35']iznio si niz bljuvotina i budalastina koje ukazuju da si nesposoban da shvatis osnove vjere islama. islam ne prizna krscanske svetce vec prizna biblijske poslanike i zavrsava sa isusom- odnosno sa isa alejhi selamom. mi ih priznamo samo zbog toga sto ih je Kur an spomenuo i samo ono sto je Kur an o njima kazao.

Muhammed je Allahov zadnji vjerovjesnik i poslanik zbog toga sto je tako Allah htjeo.

kako da ne smije, pa upravo je i tu velika razlika. Kuranska dogma ili akaid je osnova i bez koje se ne moze.

Allah kad nesto naredi vjernicima nije vise izbor vec obaveza da slijede, pa ko hoce biti poslusan pokorice se a ko nece on ce biti poput tebe, sonda.

ti nisi ni taliban niti vehbija ali si nacista i fasista, sve gledas odozgo i mislis da se svijet okrece oko tebe. znas samo za kopi i paste i to sa stranica koje se bore protiv islama.

ti nisi nikad ni prihvatio islam tako da se nemas sta muciti, tvoja vjera je nevjera i uzivaj na ovom kratkotrajnom zivotu a na onom ces vidjeti zlod djelo svojih ruku.[/quote]
massrer,

"-U originalnim izvorima pisanim rukom samih pripadnika Bosanske Crkve,dakle originalnim dokumentima,kao sto se to moze vidjeti u "Nikoljskom i Dancicevom Evandjelju" izraz "iz nje pak izidje Isus",umjesto "rodi se",dokaz je manihejskog stava prema Isusu pripadnika Bosanske Crkve."
========================================
"iz nje pak izidje Isus",umjesto "rodi se"

kako se Islam odredjuje prema ovom dogadjaju,jer Islam priznaje Biblijske licnosti.

[quote name='sonda' post='295847' date='26.12.2008, 21:33']massrer,

"-U originalnim izvorima pisanim rukom samih pripadnika Bosanske Crkve,dakle originalnim dokumentima,kao sto se to moze vidjeti u "Nikoljskom i Dancicevom Evandjelju" izraz "iz nje pak izidje Isus",umjesto "rodi se",dokaz je manihejskog stava prema Isusu pripadnika Bosanske Crkve."
========================================
[u]"iz nje pak izidje Isus",umjesto "rodi se"[/u]

[b]kako se Islam odredjuje prema ovom dogadjaju,jer Islam priznaje Biblijske licnosti.[/quote][/b]

znam da sa ovim nesto ciljas ali da si pazljivo procitao ono sto sam rekao shvatio da mi prihvatamo poslanike i ono sto je o njima receno u Kur anu, pa ako hoces da znas sta Kur an kaze o Isa a.s. procitaj drugu i trecu stranicu sure Merjem koja to obasnjava.

[quote name='massrer' post='295849' date='26.12.2008, 20:44'][/b]

znam da sa ovim nesto ciljas ali da si pazljivo procitao ono sto sam rekao shvatio da mi prihvatamo poslanike i ono sto je o njima receno u Kur anu, pa ako hoces da znas sta Kur an kaze o Isa a.s. procitaj drugu i trecu stranicu sure Merjem koja to obasnjava.[/quote]
ali ja to recimo,uslovno ne prihvatam,gospodine massrer.da,tacno je da ciljam ali ti ili neznas dati odgovor ili neces da das odgovor jer ti mozda ne odgovara zbog nekih razloga.

nije bila rijec o tome sto ti mislis, jer docetizam govori da je cijelo tijelo bila
iluzija, a ne da je nemoc bila iluzorna.

sto ti gospodine massrer mislis o ovoj tvrdnji?

Po Manijevom ucenju od praiskona postoje dva uzajamna nezavisna pocela. to je bog-tvorac duhovnog svijeta i materija koju je stvorilo zlo bice. ta dva suprotna elementa su u neprestanoj borbi i medjusobno se pobijaju, borba izmedju dobra i zla.ovo ucenje, dalje tumaci da su elementi duha, svjetlosti i dobra zarobljeni u materiji koje se ne mogu osloboditi da egzistiraju u svojim savrsenim bozanskim kvalitetima. Mani je ucio da je svrha postojanja covjeka da citav svoj zivot podredi borbi za oslobođenje duha iz tjelesnih okova, a to znaci da mora suzbiti sve svoje tjelesne potrebe i nagone koje su izvor cjelokupnog zla, sto jaca snagu tmine/tame.

Mani je glavne svoje prakticko-religiozne i eticke ideale koncentrirao u tzv. tria signacula, signaculum manus, oris et sinus. ova signacula vrijedila su za "Savrsene" strogo, a za slusaoce priblizno, a znacila su: signaculum manus, da savrseni ne smije ubiti ni zivotinju niti covjeka, to je onaj mazdaisticki perfecta lentas. onda signaculum oris: da ne smije izreci lazi, ni klevete, i da ne smije jesti mesa niti dijelova zive zivotinje, osim ribe, koja se ne mnozi prilegom.

Signaculum sinus - da ne smije vrsiti spolnoga opcenja. iz toga se razabire da je asketska crta kod Maniheja bila vrlo jaka i stroga i da su tzv. perfecti vodili doista jedan vrlo strog i gotovo svetacki zivot. fakticki je njihov ugled u sekti bio vrlo velik, oni su imali i pocasni naslov: theotokoi ili theoforoi - bogorodci ili bogonosci. crkvena hijerarhija u Manihejaca je bila vrlo jednostavna i sastojala se od djakona, svecenika i biskupa.

Manihejci nisu imali hramove, nego su svoja bogosluzja i molitve obavljali ili u otvorenoj prirodi ili u jednostavnim kucama, koje su bile odredjene za bogomolje i bile bez ikakva ukrasa i sjaja. molitve i post su bili vrlo razvijeni kod njih, molili su 4 puta na dan, kod izlaska sunca, u podne, kod zalaska sunca i 2 sata iza toga. imali su strogo odredjene postove, medju tim i jedan cijeli mjesec u godini, kad su smjeli jesti samo u noci, sto bi odgovaralo islamskom ramazanu.

Manihejci nisu vjerovali u uskrsnuce tijela i drugosvjetni zivot. a to je zacudno, jer i sa ovim zivotom njihova veza bila je slaba. oni niti su smjeli sticati dobra, niti biti produktivni u zemljoradnji ili obrtu, jer sav taj svijet bio je djelo tame i vraga. citavo njihovo svjetozrenje bilo je izvanredno tmurno i citavi ljudski zivot smatrali su strasnom tragedijom, pa su i vjerovali da cijeli svijet mora zavrsiti u jednoj uzasnoj katastrofi.
==============================================
dakle,pisci islamskih zakona su se sluzili manihejstvom i prepisali su mnoge stvari koje su im odgovarale.

Ljudi u Islamu nema prisile..

Ko slavi i zeli slaviti nek to cini.. Ko ne slavi i zeli 31.12 rano u krevet pa i to je dozvoljeno...
Cinite sta zelite, savko sam sebi kreira zivot a isto tako i provod!!

Neprepirite se oko takvih stvari!!

Poneki sto o vjeri ovdje pricaju, boga mi najbolje bi im bilo da prvo oko sebe rasciste malo!!

Lako se je neki stvari pridrzavati sto su lahke i netreba puno truda kao sto je to svinjetinu ne jesti..
A boga mi ima tu stvari od koji se je jako jako tesko odreci!! Jer su jako jako slatke i zavodljive...

ps. massrer nisi ti misljen u ovom postu!

sonda! zar mislis da ce neko citati tvoj kopi paste doktorat nekog filozofa. Kur an je govor Allaha Uzvisenog i nije nikakav copy paste. isa a.s. je bio obicni covjek ali odabran za poslanika, koji se je rodio bez intervencije muskarca, merjema nije bila bogorodica vec zena koja je zanjela nakon sto je melek puhnuo prema njenom okovratniku. to nije nista cudno prema stvaranju Adema a.s., stvoren je bez oca i majke. hoces da krscansku dogmu apliciras na islam, e pa ne ide.

onaj koji ne slavi i velica novu godinu ne mora ici u krevet u 20:00, neka ide kao sto to i obicno radi. to je kao i svaki normalan dan, ne treba da bude promjena.

[quote name='massrer' post='295883' date='26.12.2008, 22:47']sonda! zar mislis da ce neko citati tvoj kopi paste doktorat nekog filozofa. Kur an je govor Allaha Uzvisenog i nije nikakav copy paste. isa a.s. je bio obicni covjek ali odabran za poslanika, koji se je rodio bez intervencije muskarca, merjema nije bila bogorodica vec zena koja je zanjela nakon sto je melek puhnuo prema njenom okovratniku. to nije nista cudno prema stvaranju Adema a.s., stvoren je bez oca i majke. hoces da krscansku dogmu apliciras na islam, e pa ne ide.[/quote]
ja ne mogu vjerovati da duhovo moze postati fizicko. tesko mi je za shvatiti da je Tora,Talmud,Biblija i Kur'an govor jednog te istog Boga.

massrer,krscanstvo se u velikoj mjeri odreklo nekih dogmi sto se za islam ne moze kazati,Islam je cista dogmatska religija,jer ne dozvoljava nikakvo razmisljanje o njegovom ucenju. sva sreca pa ljudi ipak koriste svoj mozak,jer da nije ovako svakog dana bi morao nositi sablju za pasam i ganjati nevjernike po zapadu i ubijati ih.u Islamu fino pise;nevjernike ubijajte na svakom mjestu"

[quote name='EcI PeCi PeC' post='295880' date='26.12.2008, 22:44']Ljudi u Islamu nema prisile..

Ko slavi i zeli slaviti nek to cini.. Ko ne slavi i zeli 31.12 rano u krevet pa i to je dozvoljeno...
Cinite sta zelite, savko sam sebi kreira zivot a isto tako i provod!!

Neprepirite se oko takvih stvari!!

Poneki sto o vjeri ovdje pricaju, boga mi najbolje bi im bilo da prvo oko sebe rasciste malo!!

Lako se je neki stvari pridrzavati sto su lahke i netreba puno truda kao sto je to svinjetinu ne jesti..
A boga mi ima tu stvari od koji se je jako jako tesko odreci!! Jer su jako jako slatke i zavodljive...

ps. massrer nisi ti misljen u ovom postu![/quote]
gospodjo,ne ostavljaj nikoga u nedoumici.

"Poneki sto o vjeri ovdje pricaju, boga mi najbolje bi im bilo da prvo oko sebe rasciste malo!!"

ja nemam sta da rasciscavam,nedozvoljavam da bilo ko samnom manipulise, u Boga vjerujem na meni svojstven nacin.sto bi drugima ljudima bilo tesko shvatiti. a kad je u pitanju vjera ja za tu vjeru,ne samo za Islam,ne bih pomakao kamen sa kamena.dakle ne bih nista ucinio u ime vjere.

da Vam neko postavi tri virtualne case i kaze:ove tri case predstavljaju tri najmnogoljudnije religije,samo jedna od tri case je istinita religija i sipaj u nju tecnost zivota.

za koju bi se casu Vi gospodjo odlucili?

ili recimo da imamo covjeka koji uopce nema veze s nijednom religijom a uzor je u svojoj sredini,nepije,ne jede krmetinu,nije nikoga u svom zivotu prevario,oklevetao,nije nicije ukrao,klonio se prostitucije i drugih nevaljalih radnji koji nisu dostojni covjeka kao Bozjeg bica,ponio se dostojanstveno u zivotnom momentu kad ga je Bog stavio na kusnju,da pocini zlodjelo iz zelje za osvetom,pohlepe za tudjim hakom,ne jede krmetinu sto zna da je od Boga zabranjena,nego zna da je svinjetina nezdrava za ljudski organizam zbog svoje masnoce koji ljudski organizam nije u stanju da razgradjuje,takodje je svjestan sta alkohol radi od njegovog zdravlja. kad ovo sve zna onda on nece postati ni alkoholicar niti ce se poceti drogirati.

e,sad imamo drugog covjeka susta suprotnost ovom prvom covjeku.sklon je svemu i svacemu ali je u dzamiji u prvom saffu i kad ulazi u dzamiju ako nije dovoljno zapazen on se iskasljava,nakasljava da je on tu,koristeci dzamiju kao paravan za svoje necasne radnje u drustvu i sredini u kojoj zivi. izrabljuje radnike,neplaca ih adekvatno za ucinjeni rad,hoce prevariti,ukrasti,zbog materijalne situacije se odao raskalasenom zivotu. kad ga Bog stavi na kusnju,nimalo se ne dvoumi da opljacka svog najblizeg,da ubije i prisvoji tudje bogatstvo koje je s mukom zaradjeno.

sad ja pitam,koji je bolji covjek od ove dvojice,i zasluzuje li prvi opisani da se nazove muslimanom,i koji ce kod Boga biti cjenjeniji,iako prvi nikad u zivotu nije usao u dzamiju ali je cinio dobra djela.

oprosti mi,ali ja sam se osjetio prozvanim u Vasem postu,jer najvise ja i gospodin massrer razmjenjujemo postove.

"ps. massrer nisi ti misljen u ovom postu!"

ovo mi daje najvise za pravo da je meni upucena primjedba.

pa nako uglavnom ja sam na ovoj strani ovog mudzehedina :D mora se zaliti i sta opaliti pa nek sve gori sta je oni od 16 godina pijanih jedva cekaju uhhh to je bogu plakati

[quote name='farko_Legenda' post='295976' date='27.12.2008, 03:40']Ma Nova godin rules ! D

[quote name='sonda' post='295939' date='27.12.2008, 01:53']gospodjo,ne ostavljaj nikoga u nedoumici.

"Poneki sto o vjeri ovdje pricaju, boga mi najbolje bi im bilo da prvo oko sebe rasciste malo!!"

ja nemam sta da rasciscavam,nedozvoljavam da bilo ko samnom manipulise, u Boga vjerujem na meni svojstven nacin.sto bi drugima ljudima bilo tesko shvatiti. a kad je u pitanju vjera ja za tu vjeru,ne samo za Islam,ne bih pomakao kamen sa kamena.dakle ne bih nista ucinio u ime vjere.

da Vam neko postavi tri virtualne case i kaze:ove tri case predstavljaju tri najmnogoljudnije religije,samo jedna od tri case je istinita religija i sipaj u nju tecnost zivota.

za koju bi se casu Vi gospodjo odlucili?

ili recimo da imamo covjeka koji uopce nema veze s nijednom religijom a uzor je u svojoj sredini,nepije,ne jede krmetinu,nije nikoga u svom zivotu prevario,oklevetao,nije nicije ukrao,klonio se prostitucije i drugih nevaljalih radnji koji nisu dostojni covjeka kao Bozjeg bica,ponio se dostojanstveno u zivotnom momentu kad ga je Bog stavio na kusnju,da pocini zlodjelo iz zelje za osvetom,pohlepe za tudjim hakom,ne jede krmetinu sto zna da je od Boga zabranjena,nego zna da je svinjetina nezdrava za ljudski organizam zbog svoje masnoce koji ljudski organizam nije u stanju da razgradjuje,takodje je svjestan sta alkohol radi od njegovog zdravlja. kad ovo sve zna onda on nece postati ni alkoholicar niti ce se poceti drogirati.

e,sad imamo drugog covjeka susta suprotnost ovom prvom covjeku.sklon je svemu i svacemu ali je u dzamiji u prvom saffu i kad ulazi u dzamiju ako nije dovoljno zapazen on se iskasljava,nakasljava da je on tu,koristeci dzamiju kao paravan za svoje necasne radnje u drustvu i sredini u kojoj zivi. izrabljuje radnike,neplaca ih adekvatno za ucinjeni rad,hoce prevariti,ukrasti,zbog materijalne situacije se odao raskalasenom zivotu. kad ga Bog stavi na kusnju,nimalo se ne dvoumi da opljacka svog najblizeg,da ubije i prisvoji tudje bogatstvo koje je s mukom zaradjeno.

sad ja pitam,koji je bolji covjek od ove dvojice,i zasluzuje li prvi opisani da se nazove muslimanom,i koji ce kod Boga biti cjenjeniji,iako prvi nikad u zivotu nije usao u dzamiju ali je cinio dobra djela.

oprosti mi,ali ja sam se osjetio prozvanim u Vasem postu,jer najvise ja i gospodin massrer razmjenjujemo postove.

"ps. massrer nisi ti misljen u ovom postu!"

ovo mi daje najvise za pravo da je meni upucena primjedba.[/quote]

koliko mi se cini da ti i bas ne glumis VELIKOG MUSLIMANA...
ovo je upuceno onima koji to glume...

nevidim gdje i kako si se mogo pronaci u mom postu, ja pojma nemam ko si ti covjece i zato molim te ne zamaraj me sa bezveznicama..

pricam o pojedinicma ovdje koje poznam!

ocito je da i mene svrstavas u neki kazan u koji nepripadam.. nevolim to..
ja sam dovoljno stara i zrela da znam razaznati istinu od neistine.

netrebas meni postavljati nikakva pitanja nit ikakve teorije pisati da bi mi nesto objasnio.
ja sam svoji istinu davno pronasla..

sa slobodu duha sam i govora. a ne ovog smaranja i ubjedjivanja u nekakve teroije, sa bilo koje strane!!

[quote name='massrer' post='296271' date='28.12.2008, 00:35']budalastije stvari nisam cuo u ovoj cjeloj suncevoj godini. franko legenda, ti ne znas sta je vjera a sta tradicija. baklava je kolac svojstven nekom geografskom podrucju i nije od islama da se jede za bajram. moras znati sta je islam a sta nije.
ja svjedocim da je Islam jedina istina a vi sto volite sve drugo mimo Allahove vjere, vidjece te to.[/quote]
a nova godina i djed mraz su povezani sa religijom?...Ti mora da misli

[quote name='bUDO_hodza' post='296277' date='28.12.2008, 01:00']farko de shuti :rolleyes:[/quote]

sorry burazeru, pomiri se da će nekad biti i mi

[quote name='farko_Legenda' post='296284' date='28.12.2008, 01:18']sorry burazeru, pomiri se da će nekad biti i mi