Jump to content
Sign in to follow this  
massrer

neka ti Nova godina, zaista bude bolja

Recommended Posts

Guest
sta reci .. tako je to i tako bi trebalo svi al et rijetki su koji ce kod kuce biti tu noc .. ja jos nisam nista planirao zadnju noc cu znati kuda cu i sta cu

ma daj ljudi sto komplicirate i sve ovozemaljske grijehove svodite na novu godinu, djeda mraza, svinjetinu i alkohol, dok se zaboravljaju licemjerstvo, lopovluk i pljacka drzavne imovine, utaja poreza, rad na crno i sl..

kad budete , isto tako usiljeno vazili protiv lopovluka prema drzavi, nacionalizmu, radikalizmu, ekstremizmu itd, onda cu prhvatiti vasa stereotipska naklapanja protiv nove godine i djeda mraza..

DOtičnom postavljaču teme postavljam pitranje : Je li se ikad kao djete radovao Novoj Godini i djedu mrazu ? Ljudi djecu ne zanima vjera ! Oni hoće da se vesele, da znaju ko je i

[quote name='farko_Legenda' post='295423' date='25.12.2008, 12:00']DOtičnom postavljaču teme postavljam pitranje : Je li se ikad kao djete radovao Novoj Godini i djedu mrazu ? Ljudi djecu ne zanima vjera ! Oni hoće da se vesele, da znaju ko je i

nekom izgleda smeta i zivot i veselje naroda,pa pocnimo da slavimo svaku prdez kad je koja kamila prdnula.tu je nas spas.

[url="http://www.monitor.hr/belle/fotografije/2008/12/25_carla.jpg"]http://www.monitor.hr/belle/fotografije/2008/12/25_carla.jpg[/url]

dobro,ljudi sto ste toliko protiv Dede mraza,pogledajte kako lijepo izgleda.

ti massrer nemoras ni gledati jer ga mrzis.

Guest
[quote name='massrer' post='295520' date='25.12.2008, 15:18']meca, pa zar i ti?![/quote]

hehe nemoj mene ne znam ja jos nista al nema u mene alkohola svinje i bilo cega al javicu ti gdje sam bio pa reci jel ok :) ;)

@massrer
svakog 31 decembra u francuskoj organizira se prosvjed protiv nove godine, to traje vec par godina i svake godine ima sve vise sljedbenika (mislim da je sekta neka), uglavnom mozes se njima prikljuciti i povecati im broj :D jer ocito ne volis novu godinu i praznika. Zanima me bas hoces li ti bojkotovati novu godinu xD, i ugasiti svjetlo rano, jer sad se brzo noc :D.

PS: Ja volim djeda mraza, deda mraza ili djeda bozicnjaka, cool je :D

PS2: U desetku cu biti za novu godinu uz mnogo svjetla xD

Guest
[quote name='massrer' post='295537' date='25.12.2008, 17:16']sonda! tebe treba lansirati na mars![/quote]

nek si mu reko da mu je nebi govorio :D

[quote name='MECA' post='295563' date='25.12.2008, 19:52']nek si mu reko da mu je nebi govorio :D[/quote]
a ti ko nebi pa onda bi..wing)

Ne branim massrera nit ikog drugog,ali ovi vasi postovi ismijavaju vjeru. Sramite se!
Nisam velika vjernica i ne planiram ugasiti svjetlo za novu godinu i sta vec,ali bih se iz respecta suzdrzala ovakvih komentara. Stvarno vishe obraza nemate..

[quote name='[_maza_]' post='295638' date='26.12.2008, 00:01']
Ne branim massrera nit ikog drugog,ali ovi vasi postovi ismijavaju vjeru. Sramite se!
Nisam velika vjernica i ne planiram ugasiti svjetlo za novu godinu i sta vec,ali bih se iz respecta suzdrzala ovakvih komentara. Stvarno vishe obraza nemate..[/quote]
neznam kome je tacno upucen tvoj komentar,pretpostavljam da je i meni pa hocu da odgovorim na njega.evo dacu ti jedan dobar link,koji je veoma dobar,ako znas engleski,poslije citanja ces shvatiti neke stvari.u ucenju danasnjih religija je mnogo toga neistinitog,laznog i kradje pojedinih vremenskih perioda,datuma i davne historije.rijec je o hriscanstvu/krscanstvu,kako vam drago.evo tog linka.

[url="http://www.religioustolerance.org/chr_jcpa5.htm"]http://www.religioustolerance.org/chr_jcpa5.htm[/url]

posebno obrati paznju gdje se govori o,:

Parallels between Jesus &
Horus, an Egyptian God

krscanstvo je jednostavno prekopiralo bigrafiju ovog Egipatskog boga,Bozic se poklapa sa datumom rodjenja boga Horusa,da nepisem vise pokvaricu ti citanje.

kad je u pitanju Islam,

Islam kao religija priznaje sve svece koji se pojavljuju u krscanstvu.

zasto se onda ne slijedi i njihovo ucenje ako ih vec priznaju?

i,zasto je Muhamed a.s.zadnji Bozji poslanik?

Svaki narod postuje svoju vjeru. Svako svoje slavi,svako se diči krstom.. nas je sram staviti mjesec i zvijezdu na vrat jer znas.. to seljaci samo nose! ;)
Sonda,mene stvarno nije briga ko ce sta raditi,ali je dosta pljuvanja po nasoj vjeri. NA

[quote name='[_maza_]' post='295676' date='26.12.2008, 01:26']
Svaki narod postuje svoju vjeru. Svako svoje slavi,svako se diči krstom.. nas je sram staviti mjesec i zvijezdu na vrat jer znas.. to seljaci samo nose! ;)
Sonda,mene stvarno nije briga ko ce sta raditi,ali je dosta pljuvanja po nasoj vjeri. NA

[quote name='sonda' post='295672' date='26.12.2008, 02:20']ovog Egipatskog boga,Bozic se poklapa sa datumom rodjenja boga Horusa,da nepisem vise pokvaricu ti citanje.

kad je u pitanju Islam,

[b]Islam kao religija priznaje sve svece koji se pojavljuju u krscanstvu.[/b]

zasto se onda ne slijedi i njihovo ucenje ako ih vec priznaju?

[b]i,zasto je Muhamed a.s.zadnji Bozji poslanik?[/b][/quote]

[quote name='sonda' post='295678' date='26.12.2008, 02:52']kojih pogrdnih komentara,daj molim te navedi te komentare.Islam [b]nesmije biti teren za dogmatsko ucenje.[/b]u Kur'an-u su prve rijeci;uci,citaj,razmisljaj,sto znaci da se covjeku stavlja do znanja da se sluzi svojim intelektom onoloko koliko mu to dozvoljavaju koeficijenti inteligencije.[b]Islam nesmije biti vjera naredjenja,sto znaci kako je napisano tako mora i tako biti.[/b]krscanstvo se odreklo mnogih svojih zabluda i postoji izgledi da ce jos odricati.nista sto postoji ne postoji za vjecita vremena.

sad sto se tice lancica,privjesaka i drugih bakraca to ostavljam svakom na slobodnu volju.mislim to me nimalo ne impresionira,kao ni to da li ce neko vjerovati u nesto ili nece.bojim se ja neceg drugog,a to je da je ova tema za tebe preteska,dok ti ode u propagiranje,krsta,zlatnih lancica,mjeseca i zvjezdica sto je veoma nebitno za ovu temu.

[_maza_]'-ti postuj svoju vjeru a narod ostavi na miru.[/quote]

[quote name='sonda' post='295682' date='26.12.2008, 03:32']gdje si to procitala da ti ja nesto zabrnjujem. ne,naprotiv. [b]nije sramota pljuvati po onom sto ne valja, sto je negativno,bilo da se radi o duhovnoj strani[/b],bilo da se radi o sekularnoj strani.

pa nisam ja taliban-vehabija da ti uskracujem pravo da izneses svoje misljenje.

Ja ne mogu prihvatiti sve sto se predstavlja u Islamu i kvazi pokrete koji nemaju veze sa stvarnoscu i vremenom u kojem zivimo. tu kod mene nema kompromisa.

laHka i tebi noc,sanjaj slatke snove.[/quote]

iznio si niz bljuvotina i budalastina koje ukazuju da si nesposoban da shvatis osnove vjere islama. islam ne prizna krscanske svetce vec prizna biblijske poslanike i zavrsava sa isusom- odnosno sa isa alejhi selamom. mi ih priznamo samo zbog toga sto ih je Kur an spomenuo i samo ono sto je Kur an o njima kazao.

Muhammed je Allahov zadnji vjerovjesnik i poslanik zbog toga sto je tako Allah htjeo.

kako da ne smije, pa upravo je i tu velika razlika. Kuranska dogma ili akaid je osnova i bez koje se ne moze.

Allah kad nesto naredi vjernicima nije vise izbor vec obaveza da slijede, pa ko hoce biti poslusan pokorice se a ko nece on ce biti poput tebe, sonda.

ti nisi ni taliban niti vehbija ali si nacista i fasista, sve gledas odozgo i mislis da se svijet okrece oko tebe. znas samo za kopi i paste i to sa stranica koje se bore protiv islama.

ti nisi nikad ni prihvatio islam tako da se nemas sta muciti, tvoja vjera je nevjera i uzivaj na ovom kratkotrajnom zivotu a na onom ces vidjeti zlod djelo svojih ruku.

[quote name='sonda' post='295678' date='26.12.2008, 01:52']kojih pogrdnih komentara,daj molim te navedi te komentare.[b]Islam nesmije biti teren za dogmatsko ucenje.u Kur'an-u su prve rijeci;uci,citaj,razmisljaj,sto znaci da se covjeku stavlja do znanja da se sluzi svojim intelektom onoloko koliko mu to dozvoljavaju koeficijenti inteligencije.Islam nesmije biti vjera naredjenja,sto znaci kako je napisano tako mora i tako biti.krscanstvo se odreklo mnogih svojih zabluda i postoji izgledi da ce jos odricati.nista sto postoji ne postoji za vjecita vremena.[/b]

sad sto se tice lancica,privjesaka i drugih bakraca to ostavljam svakom na slobodnu volju.mislim to me nimalo ne impresionira,kao ni to da li ce neko vjerovati u nesto ili nece.bojim se ja neceg drugog,a to je da je ova tema za tebe preteska,dok ti ode u propagiranje,krsta,zlatnih lancica,mjeseca i zvjezdica sto je veoma nebitno za ovu temu.

[_maza_]'-ti postuj svoju vjeru a narod ostavi na miru.[/quote]

jes da ode sa teme al moram primjetiti ovo ...
uvod ti je o pocetku objave casnog Kurana a zatim prelazis na to da se je krscanstvo odreklo mnogih svojih zabluda ... dalje isto Islam priznaje njihove knjige al one u izvornom obliku a ne promjenjene ...
moram ti reci da u Islamu nema zabluda i Islam se nema cega sto se tice toga odreci ... Islam je uvijek poticao nauku i razvoj covjeka ... ali je takodje propisao i pravila ponasanja kojih se trebamo pridrzavati ...
tako da ti ta prica o slobodama je suplja ... svugdje postoje ogranicenja ...

jeste nista nije za vjecita vremena osim Allaha dz ...

[quote name='massrer' post='295520' date='25.12.2008, 17:18']nije isti onaj koji zna i onaj koji ne zna ali kad nauci i sazna, vise nikad ne moze biti isti, samo gori i li bolji. nova godina nije medunarodni praznik a cak i da jeste ako si musliman drzati ces se svoje vjere. ovdje se odvaja vjernik od sljedbenika strasti.

snejk, ja sam protiv svakog grijeha-bio veliki ili mali, ali ovo je sad aktuelnost, mislim da razumijes zbog cega je postavljen u ovo vrjeme.

meca, pa zar i ti?![/quote]

massrer, meni licno su aktuelniji problemi i neimastina gradjana u BIH od djeda mraza , nove godine, svinjetine i alkohola , ako me razumijes..
svodjene racunice i odvracanje paznje javnosti od znacajnijih problema je za mene bezobrastina cista ...

i ja sam protiv grijehova, pogotovo protiv onih koji se ticu odnosa covjeka prema covjeku, kao i odnosa svih nas prema okruzenju u kojem zivimo...
sumnjam da su Islam i Knjiga tako ograniceni pa da se mogu aktuelizirati samo oni grijesi, i uvijek samo oni, koji nemaju nikakve veze sa egzistencijom ljudi, a djeda mraz i nova godina sigurno nemaju..

rad na crno, utaja poreza, kradja drzavne imovine i slicni grijehovi , uticu na status sviju nas , pogotovo onih koji su direktno pogodjeni njima, i sve hutbe i crkvene mise, po mom skromnom misljenju su trebale od pocetka biti koncipirane na takav nacin..

jedno pitanje, ako smo svi toliko moralni od 1992, jer je vjera konacno " uzdrmala " nasa srca, zasto ovoliko kriminala , nemorala i neimastine ima oko nas, s jedne strane, a s druge zasto nam nase religijske vodje polako ali sigurno dobijaju status nekih polu-bozanstava ??
primjer : reis Ceric koji u vrijeme najdublje krize BH drustva zeli spiskati 14 miliona KM na njegovu , opet kazem njegovu, ne rezidenciju rijaseta, jer se proglasio dozivotnim religijskom figurom br 1 u bosnjaka...

Da se i ja pridruzim temi :icon_cheesygrin:

Esselamu alejkum muslimani, bok munafici, sta ima hasumi i nedefinisanom snakeu zdravo :icon_cheesygrin:

Ne znam koliko je vama ćafira cestitalo Bajram ali meni je dvoje i ja ću njima čestitati Bo

[quote name='Falcon' post='295728' date='26.12.2008, 13:51'][b]Odogovor na njegovo pitanje je jasan i jednostavan: nije punoća religijskih vrijednosti kod čoveja kriva za ovo stanje već praznina koja je nastala u čovjeku rušenjem sistema vrijednosti socijalizma na koje tek dolaze, kod najveceg dijela stanovnistva, na mjesto religijsko moralne i gradjanske vrijednosti.
[/b][/quote]

ma pusti ti tu demagogiju...kriminogene aktivnosti i sklonosti su najizrazenije kod onih koji su nacesce vidjeni po dzamijama i crkavama , i koji prvi lete da se pohvale kako poste , klanjaju i idu na mise..
hocu reci kriminalci uglavnom obitavaju u 3 stranacke etno-konfesije, a njihovi glasnogovornici , upravo poput tebe krive neko drugo vrijeme i neki drugi sistem..

i ja sam cestito Bozic neovisno od toga da li je meni neko cestito Bajram..hocu da im pokazem da sam bar utoliko bolji od njih i da nisam opterecen onim " ti ga meni , ja ga tebi "..