Jump to content
h.ermin

kompjuter za Dženisu Balić

Recommended Posts

Dženisi želja je da ima kompjuter, a vjerujem da svako od nas ima neki dio da mu ne treba, pa hajmo skupit to na jedno mjesto i sklopiti joj kakav kompjuter.

Ja dajem monitor 17" CRT neraspakovan... Edited by h.ermin

[quote name='h.ermin' post='294885' date='23.12.2008, 10:57']D

hanas mi "jedancojek" rece da la ima kakvih djelova za racunar, pa ono ima nesto pa sada cu nesto ono sto znam staviti, pa ako ne, drugi put cu...

dakle imamo: P IV 1.4GHz, IC IV 2.66GHz procesori i dva AMD-a cini mi se Semprom i Duron... ima nekih maticnih isto, LGA775 neka sumnjive ispravnosti i tako... vise o tome dok provjerim sutra.... cujemo se

nemojmo tako pa da sad bude da je ostalo kod nekog tih dijelova, treba smudati nesto solidno, da nije bezze pa sutra da se samo nabelaji sa njim, posto evo ima nov monitor treba neka fina kutija da se sklopi, ja radim stim i mogo bi poklonuti neki PIII ali to nije bas OK, posto joj planiraju kupiti dobar racunar od zaostatka invalidske penzije onda moramo vidjeti nesto cool, eto ko sta ima za donirati, bujrum, a sto ima viska prodati i kupit nesto sto fali, ja licno mislim da nece to ici bas kako treba al kad bi se moglo skupiti par stotica da joj se kupi nov comp, et ja bi licno na tome radio da joj se to sklopi i isporuci, vidi te kako je najbolje i kako prikupiti sve sto treba...

P.S. imam i ja sepet nekih dijelova al to je nista bez ostalih i ujedno dobrih komponenti!!!

Guest
najbolje je da se sve donese kod harija on ce to i najbolje sastaviti i sta treba .. ja imam cd rom al bolje bi bilo dvd da je da moze gledati filmove

sta ja znam ljudi ... ako se varam nek @jedancoek ispravi ... al najskuplje komponente su ploca i disk ... al njoj netreba neki posebno velik disk ... dati malo vise naglaska na graficku radi igrica ... pokusati skupiti pare i to kupiti ... ja i dalje kazem da je moja tastatura i plus ucesce za graficku i disk ...
i hajde da to zavrsimo da se djevojcici dostavi sto ranije ...

Mene je pravo rastuzilo i razljutilo ovo koliko ce ona primati penzije. :(

I ja cu se ukljucit u akciju, eto nazalost ibri prodadoh tastaturu i mis, a to bi odmah halalila za nju, ali imam kod majke i dide nekakav pc, pa sta bude valjalo iz njega voljna sam dati, mada je on prastar :icon_eek:

Ali nebitno ja cu pomoc kako god mognem.

e sorry za ne javljanje, nisam imao priliku. evo sutra do 12 sati monitor cu donijeti do harija, posto znam gdje mu je kuca, a neko jepredlozio i da on to sastavi!

ja nemam djelova nikakvi al sam voljan dati para ako treba da se sta kupi

pa eto moze ta ploca, ja imam PIV na 2,6 koji moram ispitati al imam PIV 2,4 100 % tako da mozemo smontirati nesto, moramo naci grafu, ado_car je prodavao neku dobru na agp posto je ta ploca sigurno na agp, tak da moramo naci neku bolju do 256 MB, ne vjerujem da cemo stici do nove al Allah joj je dao stabilno stanje zdravlja sad tako da ne moramo forsirati, fino cemo joj neki comp smontirati, ako bude crn monitor onda cemo ici i novo kuciste kupiti i tastaturu koju je kolega lucky reko, mis i zvucnike, mislim da cemo uspjeti nesto srokati, et sto ko bude imo nek do ibre donese ako ne bude trebalo il cemo vratiti il prodati da kupimo sto bolje ostale komponente, hvala na ucescu!!!

ej evo dovezen je monitor koji je kolega Ermin poklonio, monitor je nov i u svojoj originalnoj amabalazi, moram ga samo ukljuciti bolje da ako nas iznenadi da to bude ko nas nego kod Dzenise, hehe, ma nece sala mala, znaci bujrum dalje ko sta ima, kako je i sam Ibro reko da kod njega ko sta ima navrne, pa eto bom, za ono sto bude viska pokusace se prodati i kupiti ono sto moramo novo a to je kuciste zvucnike tastaturu i mis, a unutra sa moze i polovno rokati samo da je cool nesto, et cujemo se i Ermine hvala u ime porodice Balić!!!

znaci vako imamo

h.ermin - monitor
Lucky je danas kupio mis i zvucnike posto je
jedancoek kupio tastaturu
Clark Gable je darovao disk
Doc je darovao graficku i opticki uredjaj
Od mene je Procesor posto se ponudio Enchi da daruje plocu sa processorom al posto je njegov cpu slabiji probacemo ga prodati da kupimo RAM ili Kuciste, sutra cu ici u Cyber da probam vidjeti sa njima imajul sta za ponuditi tj darovati, mozda dobijemo kuciste, pa et sutra se javljam sa informacijama!!!

P.S. Ako neko zeli pomoci, a ima vec nabrojane stvari nema vezze nek donese vidjecemo sta se moze prodati da bi kupile ostale komponente, vidjecemo sta ce nama faliti pa da namirimo u novcu, naravno ko je voljan pomoci, ja sam tu da to sve fino testiram i slozim a onda cemo vidjeti da se to odnese prije nove godine i ako Bog da nasa je misija uspjesna!!!

MONITOR
TASTATURA
MIS
ZVUCNICI
HDD
VGA
COMBO
CPU

bujrum pucati ostatak, unaprijed zahvaljujemo!!!

super druze ja ti poco pisati pp da te napomenem, nista onda se cujemo evo tamo ti siknem br da se nadjemo, docu ja po nju gdje reces, na plocu mislim!!!

hajmo ljudi ko sta misli dati da sutra do 4 se to preda HARISU da moze istestirati masinu ...

evo preuzecu ovu plocu od kolege forumasa enchija i onda cemo da se potrudimo da vidimo stacemo sa kucistem i ramom, mislim kako ih nabaviti, sutra kao sto sam reko hitam u CC da vidim hocel oni sta ucestvovati a ako ne onda cemo biti primorani da kupimo i jedno i drugo, nista do 4 h znacemo sta nam je ciniti, pa et onda se tipkamo sutra!!!

Evo kao sto sam i reko, Damir direktor CyberCompa je darovao kuciste i dao bi i ram koji nam treba al nije ga imao na stanju, kako nema nista od polovnih stvari rekao je da ako mozemo cekati poslje nove dolazi par plocica da rezervise za nju, pa et vi koji ste dobre volje i mekog srca, da se skupi sta para i kupi se taj ram, ima na dr strani ili polovan negdje, treba nam do 50 KM a mozda i manje, treba da mi javi tip imal koju plocicu od 512 MB, takodjer sam preuzeo plocu i processor od kolege Enchi-ja, pa sad krecem da sve sto imamo da testiram...

[quote name='H-A-R-I-S' post='295742' date='26.12.2008, 15:19']Evo kao sto sam i reko, Damir direktor CyberCompa je darovao kuciste i dao bi i ram koji nam treba al nije ga imao na stanju, kako nema nista od polovnih stvari rekao je da ako mozemo cekati poslje nove dolazi par plocica da rezervise za nju, pa et vi koji ste dobre volje i mekog srca, da se skupi sta para i kupi se taj ram, ima na dr strani ili polovan negdje, treba nam do 50 KM a mozda i manje, treba da mi javi tip imal koju plocicu od 512 MB, takodjer sam preuzeo plocu i processor od kolege Enchi-ja, pa sad krecem da sve sto imamo da testiram...[/quote]

Izvini drug, koji RAM je u pitanju :D