Jump to content
Sign in to follow this  
K®ãJî§kî-VîTêZ

Pitanje za obozavatelje" Pozderac"?

Recommended Posts

citajuci vase komentare na temu Lipovaca (SDP) pobjedio u Bihacu,zapelo mi za oci ,kako vi to Lipovacu hvalite te drago vam sto posjeduje "Gen Pozderca",te inteligencija ,rodjak itd.Hamdija Pozderac Legenda :shock:

govorite neke stvari a neznate zasto ih govorite .Mozel se sta u Krajini uperiti prstom i reci ovo je Hamdino djelo ???(meni nije poznato ,cak ni kroz knjige )

Sta je to nas rahmetli Hamdija ucinio za Krajinu ?-nije nista ,a kad se zapitamo sta je on to uradio za BiH i njen cjelokupan narod ?-onda se moze mnogo toga reci ,bio je ljut protivnik al neposlusan musliman ,uporavo garnitura Hamdina je strpala u zatvor organizaciju Mladi Muslimani nije dozvolio da postoje dok s druge strane mu nije palo na pamet ili nije htio da ukine Cetnicku Organizaciju i Ustasku .Al svoje je najlakse osajdariti preko ledja .
Nazalost Hamdija ispunavajuci zelje komunizma je nastradao "crkavajuci "kako mu je njegov to brat Hakija reko.

Hakija Pozderac-clan OZNE koja sve dozna ,koga je OZNA prozvala taj vise nije prohodao povrsinom zemlje vec unutar nje
(pitam se koliko je likvidacija izvrsio nas clan OZNE)

Vikret Abdic-covjek kojeg je Hamdija skolao da bi ga na kraju njegov ucenik preko "Agrokomerca" srusio .Vikret nahranio narod, poslije ga pokusava udaviti .

Munir Alibabic -krajisnik i desna ruka Lagumdzije ,prijasni agent Titove UDBE i garniture gore navednog .Njegov Grmusko-Srbljanski-Platov je gorio ,njegovo selo Jezero sravnito ,njegove komsije mnoge izginule i sta radi nas Munja nakon rata u Bosni on krivi svoj narod sto su uzeli oruzje i branili se .

Cetiri Krajisnika cetiri Musketira a ni u jednog nemozemo uperiti prsat i reci ovo je dobro djelo nasi Musketosa .

PS: Dzaba im pamet kad rade protiv svog naroda !

Moram priznati da ni ja ne znam sta su Pozderci tolko toga uradili... ajd, eto prica neko "uradili puno za Krajinu i sl"... bas me zanima sta ce na ovo reci neko ko zna o tome sta vise!

pa mozda nisu nista al prezime im je navikano i par doktora poneki politicar il neznam vise sta i toje to...bar ja tako mislim ...

dosta toga su uradili. cim ugrabim vremena, napisat cu. kamikaza, ti si stvarno bolesno nastrojen prema svemu onom prije '92. daje, covjece, smiri se. historija ne pocinje od '92. easy.....

Abdic Fikret, zvani Babo, star 62 godina, kreator najvece privredne afere “Agrokomerc” iz Velike Kladuse pocetkom devedesetih godina. Kasnije lider Muslimana u Cazinu i ratni zlocinac, po misljenju jednog dijela Muslimana. danas zivi u Rijeci i radi u firmi “Finab” u poslovnim prostorijama "Agrokomerca", u kojima je radio i kada je bio direktor Kombinata iz Velike Kladuse.sa njim je, neprestano, i sin Ervin koji je sa Babom proveo njegove najteze dane.afera “Agrokomerc” je bila namjestaljka dinastije Pozderac da bi se obracunala sa politickim klanom Branka Mikulica. Fikret Abdic je bio samo direktor koji je promovisan u privrednog kriminalca. I nove vlasti u BiH u Sarajevu su ga optuzile u proljece 1992. godine da pokusava da izvrsi puc u Predsjednistvu BiH kako bi u tom organu zauzeo celnu poziciju. povod je bio to sto je Fikret od Dzordza Busa, predsjednika SAD trazio vojnu intervenciju.....
-------------------------------------------------------------------------------------

"sve to dramaticno se promijenilo u kasnim osamdesetim.gotovo bas u isto vrijeme kad su ranije liberalniji srpski mediji poceli da bezpogovorno slijede Milosevicev put "obnove srpskog dostojanstva" - koji je vodio uklanjanju umjerenih rukovodstava u Vojvodini, Crnoj Gori i na Kosovu; jednostranoj promjeni Ustava; i, neizbjezno, ratovima u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu - bosanski mediji dozivjeli su godine velike nade. U ljeto 1987, zanimljivo - isto ljeto kad je Milosevic krenuo na rusenje umjerenog rukovodstva Srbije, Bosnu su poceli da potresaju izgleda politicki motivisani skandali u samom vrhu partijske hijerarhije.

prvo, Borba je objavila izvjestaj iz neobicnog izvora - od svog provincijskog dopisnika iz Srbije - po kojem je bosansko "ekonomsko cudo", veliki poljoprivredno-trgovinski kombinat "Agrokomerc" u Velikoj Kladusi,(Srbi su je tada nazvali Velika Kradusa) izgradjeno izdavanjem mjenica bez pokrica u vrijednosti od nekih 865 miliona dolara.skandal je potresao same temelje partijske vlasti u Bosni.

to tesko ekonomsko krivicno djelo, za koje je optuzen generalni direktor "Agrokomerca" Fikret Abdic - jedan od partijskih miljenika koji su suvereno drmali svojim regionima u Bosni - otkrio je citavu mrezu ljudi u najvisim institucijama vlasti i Partije koji su podrzavali Abdica i njegovu imperiju bez pokrica. jedan od mnogih visokorangiranih funkcionera koji su morali podnijeti ostavke bio je i najvise rangirani bosanski politicar tog vremena u Jugoslaviji: potpredsjednik Predsjednistva drzave Hamdija Pozderac.

mnogo je onih koji vjeruju da je njegovo uklanjanje bilo i glavni motiv otvaranja cijele afere s "Agrokomercom".kao potpredsjednik i, po unaprijed utvrdjenom redosljedu rotacije, od polovine maja iduce godine i predsjednik drzave, Pozderac je trebalo da predsjedava komisijom koja ce pripremati promjene Ustava Jugoslavije. po teorijama zavjere, on je bio suvise TVRD ORAH da popusti rastucem nacionalistickom pritisku iz Srbije za preuredjenje federacije, ukidanje pokrajina I BRISANJA REPUBLICKIH GRANICA. zato je navodno cijela afera s mjenicama bez pokrica "procurila" preko Borbinog dopisnika iz malog mjesta u Srbiji kako bi se slomio Pozderac jer je "Agrokomerc" bio lociran u njegovoj zavicajnoj Cazinskoj Krajini a on se smatrao politickim pokroviteljem Abdicevog uspona.afera je istovremeno otkrila siroke razmjere korupcije u vrhovima partijske vlasti u Bosni"

sacekajmo Krajzera :LOLL: ,on se toliko radovao  

....sigurno zna on intelektualac

nEKONTAM CEMU SE KRAJZLER TOLIKO RADOVAO. I NISAM INTELEKTUALAC JA SAM OBICAN GRADANIN. A O PUZDERCIMA SLABO ZNAM. JELI TI LAKSE SAD KAMIKAZZO?????

covjek (krajzler) je makar iskren i ne treba mu zamjeriti neke stvari. prije svega, u inostranstvu je i tamo radi kako sam skontala. sam kaze da nije intelektualac, vec obican gradjanin.

ali, zato ti sebe nazivas lingvistom. (!?) kazes da si i student. u redu, drago mi je. nego, komu cemo onda pripisati minuse za svu tvoju nepismenost (izrazavanje i pravopis) i lupanje?! ako nisi dovoljno posten da mozes uprijeti prstom u necije nepostenje, bolje je da pustis to na miru. parafraziraj si posljednju recenicu.

p.s. da makar citas knjige znao bi kako se sta pise, npr. negacije, interpunkcija... (upitnik na kraju naslova kao sto je Pitanje za obozavatelje POZDERAC? (!!!))

nisam zlonamjerna. samo lijepo kazem iako znam da ce tvoj sljedeci post sadrzavati salvu uvreda na moj racun. ali, velicina je i tome da mozes prihvatiti kritiku.

Dobro, pricamo o Pozdercima a ne o Abdicu! Jedino ako je sta povezano uz Abdica. Ako neko moze vise da nam kaze o Pozdercima neka napise, stvarno me zanima. Otprilike sto ja znam o njima je malo... znam da su bili vecinom komunisti, neko kaze da su se zalagali za napredak cazinske krajine i to je to... nisam jos cuo nesto ekstra lose o njima a nisam ni bas nesto posebno dobro po cemu ih moramo pamtiti. Al, kazem ne znam nista o njima... pa, ko zna nek nesto otipka!

"]covjek (krajzler) je makar iskren i ne treba mu zamjeriti neke stvari. prije svega, u inostranstvu je i tamo radi kako sam skontala. sam kaze da nije intelektualac, vec obican gradjanin.

ali, zato ti sebe nazivas lingvistom. (!?) kazes da si i student. u redu, drago mi je. nego, komu cemo onda pripisati minuse za svu tvoju nepismenost (izrazavanje i pravopis) i lupanje?! ako nisi dovoljno posten da mozes uprijeti prstom u necije nepostenje, bolje je da pustis to na miru. parafraziraj si posljednju recenicu.

p.s. da makar citas knjige znao bi kako se sta pise, npr. negacije, interpunkcija... (upitnik na kraju naslova kao sto je Pitanje za obozavatelje POZDERAC? (!!!))

nisam zlonamjerna. samo lijepo kazem iako znam da ce tvoj sljedeci post sadrzavati salvu uvreda na moj racun. ali, velicina je i tome da mozes prihvatiti kritiku.

a vidi ti moje Lolipope ostroumne ,intelektualno-nadrazene spermom pshioartanskog obrazovanja poprskana ,proslo je vec dvije sedmice mozda i vise od tvog obecanog postiranja o "Pozdercima" ,ne vidim gdje ti je to djelo ,izgleda nemozes naci dovoljno slavoljubivi citata o njima :LOLL:,intelektualko moja nemoj da te ko cuje ,da ih hvalis

Sta znas ti o "gramatici " ,jesil ti neki vizionar ,da znas sta ja mislim sa postavljenom themom .Prva rijec "Pitanje" zna se koji znak ide zato ? -upitnik a zasto bas na kraju sam ga stavio ,zato sto nam je nesto nepoznato pa ocekujem neki odgovor,meni takodjer nisu poznata dobra djela gore navedeni i nemam potrebe staviti uzvicnik :LOLL:

samo ti i dalje siri to svoje Brastvo i Jedinstvo ,kojeg sam ja vidio gdje Hamdija strpava u Zatvore ,Milosevic u svoje srpske konc-logore ,kako smo voljeli onu zastavu cetnika Gavre i njegov pokret za Jugoslaviju .
Ali ja volim i postujem ovu 92

nEKONTAM CEMU SE KRAJZLER TOLIKO RADOVAO. I NISAM INTELEKTUALAC JA SAM  OBICAN GRADANIN. A O PUZDERCIMA SLABO ZNAM. JELI TI LAKSE SAD KAMIKAZZO?????

<{POST_SNAPBACK}>

meni ce lakse biti onda kad naucis .al ja tebi nezamjerim u ovom slucaju ,nego zamjerit cu ti za drugi veleslucaj kojeg ces ti sigurno pricati svojoj djeci kao sto su mnogima pricali o Hamdiji kao dobrom covjeku ,ti ces hvalisati Vikreta i govorices svojoj djeci kako je on heroj ,ono sto jest neces im reci pravu istinu ,pa jednog dana hehe kad se tvoje djete propne na computer ,radovat ce se isto kao i ti o genama Pozderca i kad moj naprimjer Sin ga klepne s istinom ,ko ce tome biti kriv ???-znase ko Babo :lol: -sto istinu nije reko

meni ce lakse biti onda kad naucis .al ja tebi nezamjerim u ovom slucaju ,nego zamjerit cu ti za drugi veleslucaj kojeg ces ti sigurno pricati svojoj djeci kao sto su mnogima pricali o Hamdiji kao dobrom covjeku ,ti ces hvalisati Vikreta i govorices svojoj djeci kako je on heroj ,ono sto jest neces im reci pravu istinu ,pa jednog dana hehe kad se tvoje djete propne na computer ,radovat ce se isto kao i ti o genama Pozderca i kad moj naprimjer Sin ga klepne s istinom ,ko ce tome biti kriv ???-znase ko Babo :lol: -sto istinu nije reko

<{POST_SNAPBACK}>

A O CEMU BI TO TREBO DA PRICAM DJECI. HAJD NAUCI ME TI PA DA ZNAM, JA SAM COVJEK SELJAK.
TREBA DA IM PRICAM O OVIM LOPOVIMA STO SAD KRADU KAKO SU ONI DOBRI. DAJ MOLIM TE NAVEDIMI JEDAN DOBAR PRIMJER. KAO STO RECE JA SAM SA SELA , MOGAO BI ODTEBE I NJESTO NAUCITI. SLABO SAM NACITAN.

Pa da li je moguce da od vas niko nema kod kuce knjigu "Ljetopisi Cazina" ili mozda "Cazin u dvadesetom stoljecu" ili mozda da ste ne daj boze upisani u gradsku biblioteku pa vam mrsko citati istoriju naseg kraja.

Evo uspio sam vam skenirati samo jedan dio o Nuriji Pozdercu, liku kojeg su nasi vlastoljupci prekrecili sa zgrade osnovne skole "Nurija Pozderac" danasnje "Cazin I" cini mi se 1992 ili 1993 godine.

E pa citajte...

Ibro nije rijec o Nuriji ,on je bio presjednik JMO .1943 je Nurija umro negdje na Sutjeskoj .Kad je Nurija tako zborio zasto su partizani pocinili u srednjoj bosni masakar nad Muslimanima i zasto on veliki TITO nije nam dao prava kao srbima i hrvatima .Vazna je bila propaganda i organizirati veliki broj muslimana u redove NOB a posle ko vas hebaje ,zato smo se u Cazinskoj Krajini izkrvili 1950 godine a isto nam UDBA namjestila .

Guest muhamed

nurija, hamdija i hakija pozderci su bili komunisti, banditi, udbasi i pljackasori.
njih je trebalo pobiti kao pse jos 1941.

Guest muhamed

ja vjerujem da su hamdija i hakija pozderac ucestovali u zavjeri protiv dzemala bjedica. bila je velika mrznja izmedju njih.

Nurija Pozderac je jedan od heroja NOB-a. To

Nije toliko tragicno sto su ofarbali zid... neka su, i komunisti u Srbiji su se samo farbali u crveno. Nije lose kad se narod oslobadja zabluda, a bratstvo i jednistvo je bilo upravo to, velika zabluda iz koje su zadnji Bosnjaci dosli tobeta. Kakav je nas narod idiot mozda bi se i klanjali tom zidu ocekujuci da Tito iskoci i spasi ih... ali na stranu te cinjenice, vazno je napomenuti i odati postu nasim herojima svih ratova koji su ocuvali teritorijalni integritet Bosne, dok su Pozderci samo profitirali na ugledu i smrti svojih predja koji su za razliku od njih bili uistinu NASI.

ja necu nista reci osim: NE MOGU DA VJERUJEM DA JE FALCON; SUTRA AKO BOG DA, AKADEMSKI GRADJANIN BIH, TOLIKO NEUPUCEN O POZDERCIMA I DA JE REKAO NEKA SU PREFARBALI ZID...

ja sam stvarno bez teksta.

tesko nama ako se budemo pojili sa izvora mrznje i nacionalizma...

tesko nama

nema potrebe upustati se u ikakvu polemiku. rekao si svoje. moj odgovor je: tesko onom ko o svojoj historiji ne zna vise od onog sto ga danasnja "bosnjacko-odbrambena" kuhinja servira... (to vodi samo jednom, a to je TOR NAS BOSNJACKI). tesko onom ko misli da historija pocinje od 1992.

toliko o tomu. ja nemam volje da sa takvima polemisem, stoga, ne moras se ni truditi. svoje si rekao.

P.S. ovo mi sve lici na postupke ispiranja mozga sto srbi konstantno cine svojim filmovima i dokumentarcima o kosovu polju i inim drugim bitkama koje su bile prije 500tinjak godina...
heheh natrag u..........

<{POST_SNAPBACK}>

:D:D:D Ne