Jump to content
Sign in to follow this  
JOHN ALE JUSIC

Bazen

Recommended Posts

Mozda nepase God. Doba ali me intersesuje kako nitko kod nas ne napravi Javni Bazen, neznam kolike su to Investicije ali vjerujem da bi se brzo isplatilo sta vi mislite o tome. :shock:

50000 do 70000 dolara. Malo skupo. plus ostali troskovi oko vode, filtracije......

Neznam dali bi se isplatilo brzo,

Koliko bi ti najvise platijo za jedan dan na bazenu. 5km 10km?

Napraviti bazen je jako jako skupo, kad bi napravili jedan malo veci bazen bila bi cjena oko 70.000-90.000 KM. Al stos je u tome sto bi se to trebalo jos doradit, npr napravit svlacionice, tuseve... sve ukupno da bude uredu bila bi cjena oko 110 000 KM, to ono da bi se napravio jedan dobri luksuzni bazen.
U Kladusi imaju bazene, al slabo ono tamo totalno, ja sam bio tamo jednom i rekao nikad vise, kad sam dosao, vidio da ljudi samo skoce u vodu, da se ne tusiraju prije nego udju u vodu, onda u onoj vodi nekakve slame, ma uzas... kazu da su ove godine bolje sredili bazene, al opet kad nasa raja (seljaci) dodje nemoze to dugo biti sredjeno...

ali me intersesuje kako nitko kod nas ne napravi Javni Bazen, :shock:

pa to sam se ija ispitivala..al kosto je hiv vec rekao,treba tu jos svlacionice,itd..i to mnogo kosta,a nikome nije toliko ni potreban..mislim volili bi imati,al svak radje pare zadrzi za sta drugo sto je bitnije od bazena..kad samo pogledas kolko ima raje sto ne radi,a tu su stroski..treba prvo to platiti pa onda misliti na ostalo.. :roll:

:cool: e bilo je interesa za taj bazen da se napravi u carsiji al nije opstina dala ja licno znam tipa koji je mislio da investira i napravi veliki bazen evropskog standarda,al eto steta mozda se i napravi ..pozdrav svima..

Ja kolko sam cuo u Cazinu se pravi veliki olimpijski bazen u Coralicima, u stvari tamo malo vise poslije Coralica kad se krene od Dzehveruse prema Skokovima. Tamo se pravi i veliki motel! U stvari sve je napravljeno i bazeni i sve.

Datum: 10.09.2004
Urednik: Lejla Hairlahovic

Gradi se olimpijski bazen u Cazinu

10.09. (10:40) - Ispod kule Radetine, 300m od magistalnog puta Cazin – Velika Kladusa, u toku je izgradnja olimpijskog bazena. Kompleks bazena sa sportskim terenima bio je djecacki san Mehmeda Mahmutovica koji se danas ostvaruje. Tako je investitor i izvodjac radova firma «Vas dom» ciji je Mahmutovic vlasnik. Do sada je uradjen veci dio radova na bazenu te motelu. U sparnim ljetnim danima mali Cazinjani ce osvjezenje naci u djecijem bazenu koji se gradi odmah pored olimpijskog. Za turiste koji ce posjecivati ovaj kompleks, na usluzi ce biti motel sa 14 soba. Sto se tice vode, ona ce se crpiti sa okolnih izvorista, a u bazenima ce biti ugradjeni najsavremeniji filteri za preciscavanje. Osim bazena, u sklopu kompleksa nalazit ce se i tereni za tenis te mali nogomet. Takodjer, staza do izletista kula Radetina bit ce izgradjena, a bit ce rekonstruisan i stari mlin

[op

Tako je kemo samo jos da dode ljeto pa da se brckamo.  :mrgreen:  :hahahaha:

ako me zena pusti!