Jump to content
Sign in to follow this  
sebina_ikanovic

uvijek sam spreman da pomognem...

Recommended Posts

e ovako da vidimo koliko ste vi bili dobri prijateljima rodbini kad je bilo pitanje ...hoces mi pomoci !!!

ja licno iz svog iskostva mogu da kazem da sam rado uvijek pomagala,nikad nisam gledala kako se nekao pati a da ja sijedim i gledam...

mada nekad ljudi znaju razocarati i znaju svasta pricati i zaboraviti koliko si bio dobar i koliko si u tom vremenu pomagao ...ali ja kazem sve se vrati jbg ja ne zalim sto sam ali u jednu ruku mi je krivo jer sam se trudila ...modza ima jednu 3 godine od kako je jedna familija dosla da zivi ovajde kod nas u blizini...

ja sam se trudila da sto prije dodju zvala ganjala za stan,fakat se trudila maximalno da dodju i da se usele sto prije..

al jbg narod je ljubomoran na svasta nesto ..pomozi druze drugi dan si niko i nista,jer kao sto rece danas ljubomora svasta cini...

ja se danas mogu samo da nasmijem na takve osobe,jer danas su se digle i ufurale,i zaboravljaju da sam im ja nekad bila potrebna u zivotu..

al bom kosto rece :bj:

et bom kakvi ste vi stim hocetel pomoci ?

AKo pomazes netrazi zauzvrat, to dragi Allah vidi..
Isto tako ako pomoc misli neko nabijat na nos, e ja ti valjo ja ovo ja ono. Bolje da nepomaze..

pomazem kolko mogu al kad vidim da osoba nece sama seb da pomogne onda i ja sklanjam prste svoje ... mislim trudim se pomoc onima koji trebaju pomoc i koji se bore za nes sto nemogu sami ...

ha logicno jelde .... eh kod nekih i nije ....

nekima osobama prosto nemozes nikada dovoljno valjati ... da izvinete pose** se na pomoc i na sve sto je netko ucinio za njih ... okrenes ledja ota osoba o tebi sve najgore ... al sto kaze Bog sve vidi mada kazu dok dodje do Boga dodje do droba ...

takvim ljudima samo treba prekinut kontakt i izbjegavat ... ili se prosto samo nasmijati :)

a to sto si ti sabina navela gore za primjer ... to je njihova sramota sto su u losa vremena se znali obratit za pomoc a sad zaborave tko im je prvi pomogao ... zalostno iskreno ...

al ima nas svakakvih i tako ce uvijek biti ...

:bj: Da da samo im se nasmijati, to je najsladje :D

Svako vidi samo svoje kako je kome pomogao a ono sto drugi cini za tebe manje se gleda... jbga tako uvjek bilo i ostalo.

[quote name='sebina_ikanovic' post='286802' date='20.11.2008, 23:58']e ovako da vidimo koliko ste vi bili dobri prijateljima rodbini kad je bilo pitanje ...hoces mi pomoci !!!

ja licno iz svog iskostva mogu da kazem da sam rado uvijek pomagala,nikad nisam gledala kako se nekao pati a da ja sijedim i gledam...

mada nekad ljudi znaju razocarati i znaju svasta pricati i zaboraviti koliko si bio dobar i koliko si u tom vremenu pomagao ...ali ja kazem sve se vrati jbg ja ne zalim sto sam ali u jednu ruku mi je krivo jer sam se trudila ...modza ima jednu 3 godine od kako je jedna familija dosla da zivi ovajde kod nas u blizini...

ja sam se trudila da sto prije dodju zvala ganjala za stan,fakat se trudila maximalno da dodju i da se usele sto prije..

al jbg narod je ljubomoran na svasta nesto ..pomozi druze drugi dan si niko i nista,jer kao sto rece danas ljubomora svasta cini...

ja se danas mogu samo da nasmijem na takve osobe,jer danas su se digle i ufurale,i zaboravljaju da sam im ja nekad bila potrebna u zivotu..

al bom kosto rece :bj:

et bom kakvi ste vi stim [b]hocetel pomoci[/b] ?[/quote]

Prijateljima besplatno a ostalima samo ako imam koristi. Takav vakat i zeman, mora se :icon_cheesygrin:

pomazem rado onome ko zna cjeniti tu pomoc i ko se zna zahvaliti,mada je danas takvih malo,a X puta se obilo o glavu sto nekome nesto pomognem,i sad pazim dobro kome i sta pomazem,jbg ljudi su iskvareni danas...

[quote name='vibe' post='286900' date='21.11.2008, 13:20']pomazem rado onome ko zna cjeniti tu pomoc i ko se zna zahvaliti,mada je danas takvih malo,a X puta se obilo o glavu sto nekome nesto pomognem,i sad pazim dobro kome i sta pomazem,jbg ljudi su iskvareni danas...[/quote]

svaka cast upravo tako ..

dobro se danas treba gledati ko zna da cijeni tvoju dobrotu...a ima ih dosta pa ti se (izvinjavam se) seru na tvoju dobrotu...

Ja imam poso gdje mi je najnormalnije pomagati, da neocekujem nista zauzvrat!
Sta dobijem nazad je puno ljubavi i moj sin puno puno cokolade :D

A u prvivatnom zivotu sam isto tako dozivila dosta dosta razocarenja..
Kad vidim sliku danas par godina kasnije, kazem IMA BOGA!
Netreba se sikirati zbog nezahvalnosti, i netreba ocekivat nista nazad!

za vrijeme rata ja bila tumac ovim izbjeglicama. znala sam gdje koja ima cistu, koju jajnici bole, u koje maternica niska ili visoka..
trcala isla prevodila pomagala...

ja kad sam se rastala iste te glavnu rijec vodile i lagale.. danas njihove kceri 17 18 godina.. ima se sta na ulici i po bazeni vidjeti :icon_eek:

nemoj pa se neboj

Pomoc je kad pomazes nekome, a za to ne dobivas naknadu, nagradu, platu, cak ni hvala kad ti nije potrebno. To je definicija pomoci po mojim pogledima na zivot. Pomozi i cuti, sakrij da je nekome trebala pomoc.

Pomazem gdje i kad mogu.. bez daljneg.. a pogotovo osobama koje to zasluzuju..
al ipak ima izuzetaka koji ti na kraju krajeva cak i leja okrenu.. i ko te shisha.. al de stash..
to ti je zivot!

Al ima Boga.. koji sve vidi i cuje i zna! :D

Pomazem ljudima koji su mi dragi,koji mi puno znace u zivotu,,prijateljima neke male uslugice,cuvanje tajni,posudba para,pomaganje na kontolnima,ako i ja sta znam,savjeti raznorazni,i sl! Obicno ti prijatelji i meni pomazu tako da nemam problema s tim.Inace veoma bitna osoba mi je moj stric,i njemu sve usluge bilo (male,bilo velike) uvazimm! ;) neocekujem nista previse zauzvrat,jer ipak on je stric i mora me uputiti na pravi put,i izgalamiti se na mene :)

Pomazem koliko je u mojim mogucnostima, al ne nabijam na nos nekom da sam mu pomogao kako ljudi znaju raditi. Kad pomognem nekom to je izmedu mene i osobe kojoj sam pomogao netreba drugi da znaju. A to da li je neko zahvalan il nije kad mu pomognes ne interesuje me to je moje zadovoljstvo da sam mogao pomoci u datom trenutku, ako on pomogne nekom drugom ko je u nevolji i treba njegovu pomoc to je kao da se je zahvalio, jer ima ljudi koji neznaju reci hvala ili ne stignu reci hvala. ;)

pomagala sam i vise nego sto sam mogla, ne gledam hoce li mi se to za uzvrat vratiti Bog dragi sve vidi i daje duplo :)
Al nekad se desi da to ljudi koriste, da te trebaju samo kad im sta treba, i " budi ti prijatelji" dok imas love ili dok te mogu koristiti.Najgore tad sto znamo biti najivni pa to kasno vidimo ko nam je prijatelj a tko ne.

[quote name='olderman' post='286934' date='21.11.2008, 15:26']Pomoc je kad pomazes nekome, a za to ne dobivas naknadu, nagradu, platu, cak ni hvala kad ti nije potrebno. To je definicija pomoci po mojim pogledima na zivot. Pomozi i cuti, sakrij da je nekome trebala pomoc.[/quote]

i ja sam ovakvog mi

[quote name='Clark Gable' date='24.11.2008, 13:37' post='287643']
i ja sam ovakvog mišljenja, iako kao sto kaze apotekarka to ljudi znaju iskoristi, al' de, svima nam je mriti :lol:

no dobro, nemoj mi pomoći ako nećeš, al nemoj mi ni odmagati :D

slazem se sa ovim "nemoj mi ni odmagati"

pomognem uvijek kad znam da mogu,,
i bas ne ocekujem nesto od toga ni hvala niti sta drugo,,

tako da mi se i ne moze obiti od glavu,jer nisam nista ni ocekivao,hehe

a slazem se sa gableom oko onoga ODMAGANJA

Sve zavisi sta ko podrazumjeva pod pomaganjem... Nekada insanu nije nista dosta. Da mu oba bubrega i srce mu svoje das - nikad nece priznati da si mu pomogao.

Ja volim pomoci, pa onaj fini osjecaj imati... Nema te stvari (na pare mislim :D ) koje bi mogle zamijeniti taj osjecaj zadovoljstva sto si nekome pomogao.

Naravno, postoji i pomoc OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB...

Bog je rekao,rekao...Nije On rekao takvo nesto.On samo nazori odozgo i zapisiva :) Kako se budemo ponasali na ovom svijetu, duplira se na onom.. Et,Bozji robe ,pomozi sebi sam pa cu ti i Ja pomoc..Ako je insan kadar pomoc on ce to cutke odradit i nece se obazirat na to dali je On rekao...Bom na ovom dunjajljuku vise ljubavi za bliznjeg svog manje vatre na ahiretu....Svi cemo mi tinjat na laganaj vatrici i On ce rec onda :)

[quote name='_Ne_VoLiM_jAnUaR_' post='288307' date='26.11.2008, 19:59']ma nema toga oko za oko zub za zub,,
samim tim se spustas na nivo te osobe sto ti ne zeli ni reci hvala,za pomoc,,
skromnost je najbitnija,..[/quote]

dobro... onda se ta vrsta pruzanja pomoci moze voditi pod zaimanje usluge... ono sad cu ja tebi pomoci, pa kad meni bude trebalo, ocekujem tvoju pomoc ...