Jump to content
Sign in to follow this  
VIZIOS

U zajam

Recommended Posts

Kakvi ste vi sa davanjem para u zajem? Imatel dobra ili slaba iskustva sa tim?

[quote name='farko_Legenda' post='286547' date='20.11.2008, 12:41']Samo sitno (do 5 km)... Mo

Inace, u zajam pare dajem samo onome za koga sam siguran da necu morati ganjati ga i govoriti "De mi vrati one pare ..."

Do sada nisam imao nekih losih iskustava jer ne dam svakome..

tu nikad ne mozes znati ko je kakav, mozes nagadjati, inace volim pomoci u svakom smislu te rijeci, al dozivio sam da nikad ih ni ne vratim ili jos u gorem slucaju ja ispanem stoka, kao da sam reko da mi je taj i taj duzan, fakat bezze, da neko misli za nekim vikati onda nebi mu ni davao, al i sad imam dosta po dugu al vratice bar ljudi ako nista drugo!!!

P.S. ima ona stara narodna, bolje izgubiti samo druga nego pozajmiti mu pare pa izgubiti i jedno i drugo, ima tu nesto, ja licno nisam zbog toga izgubio prijateljstvo al jesam ga dobrano uzdrmao, al ne sa moje strane, znaci da ipak ima nesto u tome!!!

[quote name='H-A-R-I-S' post='286586' date='20.11.2008, 13:26']tu nikad ne mozes znati ko je kakav, mozes nagadjati, inace volim pomoci u svakom smislu te rijeci, al dozivio sam da nikad ih ni ne vratim ili jos u gorem slucaju ja ispanem stoka, kao da sam reko da mi je taj i taj duzan, fakat bezze, da neko misli za nekim vikati onda nebi mu ni davao, al i sad imam dosta po dugu al vratice bar ljudi ako nista drugo!!!

P.S. ima ona stara narodna, bolje izgubiti samo druga nego pozajmiti mu pare pa izgubiti i jedno i drugo, ima tu nesto, ja licno nisam zbog toga izgubio prijateljstvo al jesam ga dobrano uzdrmao, al ne sa moje strane, znaci da ipak ima nesto u tome!!![/quote]

ja znam da si na forumu piso da ti je Ibro duzan pedeset maraka ... :D

ja nemam s tim problema ... nemam para za davat u zajam ...

[quote name='[_maza_]' post='286590' date='20.11.2008, 13:34']
De kad ste tako dobri.. Treba mi 800 eura i 57 maraka.. Javite se na PP :coolio:[/quote]

hmm nije ovo ona tvoja igra, al mozemo nesto vidjeti, ipak ne pozajmljuje se tako dobroj zemskoj svaki dan, eno de vidi te kakve kredite, bar pola a ja kad dobijem ostetu ne moram ni praviti motor ja i ti cemo se dogovoriti oko pozajmice, hehe

P.S. Lucky kako sam i napisao nije nikad bilo sa moje strane, haj procitaj ponovo onaj post, vidjeces da je ibro to napisao, ja nikad takve stvari nit pisem nit govorim a kamoli ih uzimam kao salu!!!

[quote name='H-A-R-I-S' post='286594' date='20.11.2008, 13:41']P.S. Lucky kako sam i napisao nije nikad bilo sa moje strane, haj procitaj ponovo onaj post, vidjeces da je ibro to napisao, ja nikad takve stvari nit pisem nit govorim a kamoli ih uzimam kao salu!!![/quote]

pare su ozbiljne i sa njima nema sale ... :D ako sam pogresio u tome koje prvi napiso da ti je Ibro duzan pedeset maraka ... ja se izvinjavam ... :D

hahahah a mocan si lucky, ma ja o tako sitnim parama ni ne pricam, a za vise moram onda slati da biju cojka, salim se brete, a ibro je pesin brete, to je bio racunar koji mi nije nama platio i on se zezo stim kako ima duzan ja nisam ni pisnuo, al znas ono napad je najbolja odbrana, al nisam ja njemu zamjerio, kod njega se insan lako naplati, odes u cardak i povedes drustvo i to je to, hehe, ode ova tema daleko, kazem vam samo onom kome mislite dati dajte i kad pomislite da ih nikad nece moci vratiti a ipak mu pozajmite onda kako kazu sam pao sam se ubio...

Ja licno nikad i nemam para da ih dajem u zajam :lol:

Al moj otac je uvjek svima bio spreman pomoci oko toga. Ako neko pravi kuci, hoce novo auto, nema dovoljno za hranu, svi su znali doci kod mog oca. I uvjek je davao. Svaki je govorio dobices tad i tad naravno sa kamtama bla bla..nista od toga, vecinu je morao godinama cekati da mu vrate i pola od toga a kamoli sve.

Sad smo se svi slozili da para vise nikome davati necemo nizasta, jer trebaju i nama.. :D

takva sam osoba da uvijek dadnem ako treba kome u zajam,ali znam kome cu dati....

ako treba nekom 10 maraka il 10 eura to onda nekad i dadnem nemora ni vratiti
ali ima mozda 4 sedmice jednom sam dao 10 eura da plati sebi pice i rekao mi vratiti za 2-3 dana al ev i dan danas cekam...al sad ih bas hocu nazad...a taj isti od jednog mog kolege uzeo 300 eura a nevraca..vec ga traze hehe

ja samo nevolim kad me neko laze...

Jebga ljudi, vi pricate sam o par maraka, mislim na konkretna posudjivinja, zna se o cem se radi :icon_cheesygrin:

Ja nekako imamo dobra iskustva sa tim, a na sve strane cujem, kako slaba imaju, pa reko da vidim kakvi su ovi nasi forumasi :icon_cheesygrin:

10 maraka ili 10 000maraka je isto onome ko ih nema..

ja se pitam jesi li ti otvorio temu da kazes kako posudjujes ljudima ili ti ljudi posudjuju pare.. (nemoj odgovoriti, samo pusti ljude neka diskutuju)

kad uzajmis nekome marku, moze se vidjeti covjekov obraz..

uzajmim, desi se..sta da kazem, ostane covjek bez love, al srecom ima uvijek od koga uzeti..

pozajmim i ja ljudima, samo volim da se zna granica, ako se kaze: vrati za mjesec dana, neka to bude mjesec dana a ne mjesec i pet dana, na tim stvarima se vidi kakav je covjek. cijenim ako nema da vrati da dodje i kaze: "e, mozes li pricekati jos par dana", tako znas bar da covjek nije zaboravio :D

normalno, zna se kome se moze posuditi a kome ne..

rekoh, covjeka istestiras na 10maraka.

[quote name='Clark Gable' post='286750' date='20.11.2008, 22:42']10 maraka ili 10 000maraka je isto onome ko ih nema..

ja se pitam jesi li ti otvorio temu da kazes kako posudjujes ljudima ili ti ljudi posudjuju pare.. (nemoj odgovoriti, samo pusti ljude neka diskutuju)

kad uzajmis nekome marku, moze se vidjeti covjekov obraz..

uzajmim, desi se..sta da kazem, ostane covjek bez love, al srecom ima uvijek od koga uzeti..

pozajmim i ja ljudima, samo volim da se zna granica, ako se kaze: vrati za mjesec dana, neka to bude mjesec dana a ne mjesec i pet dana, na tim stvarima se vidi kakav je covjek. cijenim ako nema da vrati da dodje i kaze: "e, mozes li pricekati jos par dana", tako znas bar da covjek nije zaboravio :D

normalno, zna se kome se moze posuditi a kome ne..

rekoh, covjeka istestiras na 10maraka.[/quote]

Mah zanima me, jer vajk se njesto tuze, ovaj mi duzan za ovo, ovaj mi za ono ... uglavnom obraz za ljude vise ne postoji, bar pojedine kako ja vidim :unsure:

[quote name='VIZIOS' post='286753' date='20.11.2008, 22:46']Mah zanima me, jer vajk se njesto tuze, ovaj mi duzan za ovo, ovaj mi za ono ... uglavnom obraz za ljude vise ne postoji, bar pojedine kako ja vidim :unsure:[/quote]

mogul se nasmijat ?

ps .. ze nekog ko bude chito ....
jesil svijesan,-na, sta radis ?????

[img]http://forum.cazin.org/style_emoticons/default/^^.gif[/img]

[quote name='FaRuK' post='286757' date='20.11.2008, 22:49']mogul se nasmijat ?

ps .. ze nekog ko bude chito ....
jesil svijesan,-na, sta radis ?????

[img]http://forum.cazin.org/style_emoticons/default/^^.gif[/img][/quote]

zasto bi se smijo, to pricam bolan o ovima kolegama, svi im vajka duzni :icon_cheesygrin: ovaj mi platio racun za ovo, ovaj mi nije za ono ... odvala bogam :icon_cheesygrin:

oK neberi brigu ...

duzan sam i pozajmljivam ... ebga to je normala ...

i netrazim nazad i ebga .... i nelazem da mi je neko duzan i tako sto je najbitnije ...

[quote name='lucky' post='286589' date='20.11.2008, 13:33']ja znam da si na forumu piso da ti je Ibro duzan pedeset maraka ... :D

ja nemam s tim problema ... nemam para za davat u zajam ...[/quote]
Ti nemas Luckine. :o Ja cuo da se nije rodio, a da od tebe zaišće u zajam pa da ti kazes: nemere, i to još uz kamatu! :D

otkad je Boga i svita uvijek neko krpio kraj sa krajem,kad vise nije mogao skrpit isao pozajmit... oko novca se vrti sve pa bom ,neko daje uz kamatu neko na lijepu rijec :icon_cheesygrin: delija i davao zajam i pozajmljivao ... nijje grijeh uzajmit pa bom i vratit,belaji nas cekajuu na onom svitu ako trazimo kamatu al ko na to gleda danas :icon_cheesygrin:

svi mozemo doci u situaciju da trazimo zajam pa i oni sto imaju potraze zajam,bitno je biti posten pa vratit,i rijeci one ee moram nesto popricat stobom kad te nazove osoba kojoj treba zajam i kad kaze trebalo bi mi u ZAJAM para znaci za vratit,mnogi se nedrze tog zajma pa okolisaju i zavlace se jos vise.nemozes svakom dati u zajam,..