Jump to content
[_maza_]

Selo ili grad?!?

Recommended Posts

Predgradje :D tj. naselje, tamo gdje sam odrasla je super, nije selo jer nisam bas ljubitelj sela a nije ni strogi centar grada jer ne volim ni tamo, tijesno je :D

i u naselju se ima kuca,dvoriste, mir, ma super ...

Prije godina i godina, donosili smo odluku gdje se "stambeno" skrasiti. List papira i "+", "-", prednosti i mane jednog i drugog. Uzimali smo u obzir i dijecu i

nebi se nikad uklopi u stanu od nekoliko kvadrata, ipak nash cazin ima i kuca u centru koje imaju svoje dvoriste te mi mozda mogao to podnijeti, mada nebi svoje trenutno boraviste dao za stan u ZG, ko navikne na rahatluk i veliki trg i ili pak gradsko setaliste mu je tijesno naspram samo svog stepenista il verande a kad imas komadic dvorista onda si gradonacelnik ;)

jos uvijek se sjecam dana kad sam s 400m2 plus okucnica plus komsiluk :)

otisla u 75m2

gusilo me,dva koraka i presao si stan,na srecu pa se ode kuci,okucnici,komsiluku pa se dihne punim plucima,onaj zrak sto ga una cini posebnim i najljepsim na svijetu.

jos pogotovo kad ljeti kisa pane,pa miris borova zamirise,ovdje u tudjini ponekad mi dodje slican miris ne miris une ili borova, nego miris kakav ima proljece i jesen i zima.

pa me minu sjecanja na svasta nesto.

ne zalim se nego promjena je velika,al se naviknes s vremenom,poso kuca kuca poso :)

ja bi jedno fino predgradje,malo ko selo a malo ko grad :)

a kad je javni prevoz pred zgradom i kad si na lokaciji za 5,nemas se za sta brinuti.

Sto se licno mene tice, vise nije ni selo sto je nekad bilo....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/sad.gif[/img]

Ali vjerujem da je svakom kod svoje kuce najljepse, medju svojom rajom.....svoj na svome....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

Ja znam da ne bi mogla zivjeti bez drugih ljudi... Mada mi je ponekad potreban mir, al mislim da bi u osami mogla zivjeti jako kratko, mozda dan-dva.

Selo, dobro @Amren kaze, nije sto je nekad bilo.. Nisam ja za sela nikako :) tako da biram grad definitvno :D

[quote name='morbid_death' date='12 September 2010 - 04:38 ' timestamp='1284255508' post='395777']
Ni jedno ni drugo.
Voljela bih imati kućicu u nekom zabačenom mjestu. Gdje nema do mene ni jedne kuće, nego potok :icon_cheesygrin:
Imala bih ba

[quote name='sanel87' date='12 September 2010 - 12:01 ' timestamp='1284285694' post='395825']
Pokusaj naci takvog :rofl:

[b][i]*FAIL*[/i][/b]
[b][i]
[/i][/b]
Meni je svejedno, samo da nisam sam [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img], sto na selu ima kafana nigdje drugo nema xD
[/quote]

Nije to FAIL , FAIL je kada neko ne vidi svijeta pa misli da je Cazin centar svega ;) .

[quote name='sanel87' date='12 September 2010 - 12:01 ' timestamp='1284285694' post='395825']

Meni je svejedno, samo da nisam sam [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img][b], sto na selu ima kafana nigdje drugo nema xD[/b]
[/quote]
selo je zakon samo na selu crni preminger marka

[quote name='hacy' date='10 December 2008 - 19:06 ' timestamp='1228928819' post='291083']
Ja uvjek pristalica sela,do grada imam cca 5-7 min voznje autom.
1.Imam svoj mir
2.Imam svoje dvoriste
3.Imam asfalt
4.Imam vodu a i struju
5.A kako se vidi imam i net
6.Imam ulicnu rasvjetu

Znaci u svakom pogledu nista nema da mi fali sto ima grad a nema selo,e jedino nemam onu gradsku buku i nemir :lol:

E sad neka neko napise koji su to nedostatci sela u ovo sad vrijeme.

S postovanjem :poke:
[/quote]

to ti i nije selo jarane[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

selo je kad mora

[quote name='sanel87' date='12 September 2010 - 10:01 ' timestamp='1284285694' post='395825']

[b][i]*FAIL*[/i][/b]
[b][i]
[/i][/b]
Meni je svejedno, samo da nisam sam [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img], sto na selu ima kafana nigdje drugo nema xD
[/quote]

Nije mi teško naći nekog takvog ;)

Ahh, tako ti je to. Još uvijek si u fazi kafana. Još uvijek ti je mentalni sklop na tom nivou. Kad to prevaziđeš i ako ikad prevaziđeš, onda možeš nešto reći. :an: Edited by morbid_death

[quote name='morbid_death' date='12 September 2010 - 16:09 ' timestamp='1284300562' post='395896']
Nije mi te

nebi ja na selo volio brete,nema veze 5-7 min do grada,to non stop haj vozikaj se autom,ode gorivo,grad ima sve prednosti,meni je carsija 10min pjehe,imam sve u 3min hoda.nista mi ne fali,i sad kad zamislim otici gdje na selo,i naumpadne mi onaj cips il sta iz konzuma ja moram sjesti u auto i voziti se zbog toga,a to ovdje imam u minuti,to je sitnica a o vecim stvarima da ne prica,,a sto se mira tice,,,kome danas ionako mir i treba,malo kad da smo u kuci..
  • Upvote 1

pa ne mora svak u konzum zbog chipsa, svako selo ima par trgovinica ali kad se kupuje nesto vise onda ljudi dolaze u vece markete, mislim mozemo nabrojati sela na prste koje bash nemaju uslove neke normalne bar, asfalt, struja, voda, internet, zar nesto ima vishe u gradu sto je potrebno da bi vodio normalan zivot, mozda ovako pricam jer ne zivim tako ali moramo se staviti i u njihovu poziciju, to mi vise lici na Americki stil zivota, ona mala naselja, predgradja i svak leti da ide u veci grad, ako cemo realno takav je Cazin a ne sela u Cazinu, kad pogledamo malo dalje, samo Bihac uzmimo, nasi studenti odose tamo studirati pa i srednjoskolci isto, te nam se Cazin svede na guzvu za praznike, fkt ko sezonski grad, al meni je OK i zasad mi ne trebaju ni bolji uslovi a niti veca sredina!!!

hej svakom je bolje tamo gdje se rodio i odrastao bilo to selo ili grad, ja sam recimo u predgradju uleran za minutu sletim u carsiju na sred raskrsca, a osjecam se kao na selu imam svoj mir brete rahat insan muziku pojacam koliko hocu nesmi nitko pisnuti :P .... uglavnom nebi se bas mjenjao za grad al bi volio imati jedan stan u carsiji nako eto radi reda :D

[quote name='vibe' date='12 September 2010 - 18:04 ' timestamp='1284307462' post='395911']
nebi ja na selo volio brete,nema veze 5-7 min do grada,to non stop haj vozikaj se autom,ode gorivo,grad ima sve prednosti,meni je carsija 10min pjehe,imam sve u 3min hoda.nista mi ne fali,i sad kad zamislim otici gdje na selo,i naumpadne mi onaj cips il sta iz konzuma ja moram sjesti u auto i voziti se zbog toga,a to ovdje imam u minuti,to je sitnica a o vecim stvarima da ne prica,,a sto se mira tice,,,kome danas ionako mir i treba,malo kad da smo u kuci..
[/quote]

jes vala, u potpunosti se slazem sa tobom! A kome smeta buka, nek promjeni stolariju na kuci ja predlazem Ingopast :) dobra cak i kad je muzika iz 10ke u pitanju :)

[quote name='PC_DoctorE ' date='12 September 2010 - 19:00 ' timestamp='1284310826' post='395919']
pa ne mora svak u konzum zbog chipsa, svako selo ima par trgovinica ali kad se kupuje nesto vise onda ljudi dolaze u vece markete, mislim mozemo nabrojati sela na prste koje bash nemaju uslove neke normalne bar, asfalt, struja, voda, internet, zar nesto ima vishe u gradu sto je potrebno da bi vodio normalan zivot, mozda ovako pricam jer ne zivim tako ali moramo se staviti i u njihovu poziciju, to mi vise lici na Americki stil zivota, ona mala naselja, predgradja i svak leti da ide u veci grad, ako cemo realno takav je Cazin a ne sela u Cazinu, kad pogledamo malo dalje, samo Bihac uzmimo, nasi studenti odose tamo studirati pa i srednjoskolci isto, te nam se Cazin svede na guzvu za praznike, fkt ko sezonski grad, al meni je OK i zasad mi ne trebaju ni bolji uslovi a niti veca sredina!!!
[/quote]
joj komso pa vidio si ti sela si se nagledao u ovim akcijama i vidio si koliko je to daleko od svega. jesil igdje vidio prodavnicu kakvu,dobru,hahah,suti brete,,gdje ljudi zive to je katastrofa daleko od civilizacije itekako,neka mene gdje jesam,meni nista ne manjka niti smeta :icon_cheesygrin:

[quote name='vibe' date='12 September 2010 - 18:04 ' timestamp='1284307462' post='395911']
[/quote]

E ovo izgleda kao da ljudi sa sela vide grad kad idu kod doktora, nema hodanja ode gorivo....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img]

Evo od mene 5 min ima market, a 10 min udaljenosti od mene tri marketa, manje trgovinice da ne spominjem.....pa meni kad padne cips na pamet, iako nemam potrebu da idem autom, ja ipak idem....ode gorivo ...neka ide ja sam njega kupila, a ne ono mene......sto znaci insan je proklet, a ne znaci da zivi u havrljicima i da nema osnova sredstva za zivot....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

Dalje, malo je okolni sela gdje nema asfalta, telefona, interneta i svasta nesto, i ne znaci da bi oni mjenjali svoje mjesto boravka....

A mir svakom treba, ako nista bar da mu san nista ne ometa.....
  • Upvote 1

nebi ja na selo volio brete,nema veze 5-7 min do grada,to non stop haj vozikaj se autom,ode gorivo,grad ima sve prednosti,meni je carsija 10min pjehe,imam sve u 3min hoda.nista mi ne fali,i sad kad zamislim otici gdje na selo,i[b] naumpadne mi onaj cips [/b]il sta iz konzuma ja moram sjesti u auto i voziti se zbog toga,a to ovdje imam u minuti,to je sitnica a o vecim stvarima da ne prica,,a sto se mira tice,,,kome danas ionako mir i treba,malo kad da smo u kuci..
[/quote]
  • Upvote 1

[quote name='kladusanka' date='12 September 2010 - 20:52 ' timestamp='1284317568' post='395938']

E lako je kad imas auto i vozacku. Mislim, imam ja vozacku ali nemam auto i sad kad bi zivjela na selu i kad bi se oslanjala na svoju familiju za prevoz, vidjela bi carsije od vatrometa do vatrometa. :) ako i tad..

ne volim biti ovisna o nekom sto se toga tice, pa cak i izbjegavam da imam potrebu ici npr u Budin Komerc ili Fis ili nesto tako... Grrr... :angry:

Ha ha, oboje, preko ljeta u svom malom selu, dok nema raspusta u grad i eto :) Ja zadovoljna.