Jump to content
Sign in to follow this  
eXorcist

:: Formula 1. sezona 2009 ::

Recommended Posts

[quote name='sead_f1' post='288518' date='27.11.2008, 13:31']Sa bodovima moras gledati, da tokom cijele sezone budes dobar, pa ako ne pobdjeda, bar drugo, ili trece mejsto.

Treba ostati na bodovima, i da bi pobjeda bila vrijednija, treba uvesti vecu razliku bodova izmedju prvim i drugim mjestom.

Napr.
1 - 12
2 - 8
3 - 6
4 - 5
5 - 4
6 - 3
7 - 2
8 - 1[/quote]

dijelimo isto misljenje, kao u motogp razlika je po 5 bodova od prvog pa nadalje krecuci se za prvo mjesto 25 bodova, pa nece biti isto kad ti dodjes par puta prvi i onda samo zavrsavas utrke, i to je mudrost jer niko nezna kad moze nesto iskrsnuti sa bolidom ili na stazi, mislim da bodovanje treba ostaiviti al sa vecim razmacima u mjestim, mozda jednakim ili samo veca razlika izmedju 1 i 2 mjesta, pa i onde stepenice na koje se penju su razlicite visine...

[quote name='H-A-R-I-S' post='288551' date='27.11.2008, 15:14']dijelimo isto misljenje, kao u motogp razlika je po 5 bodova od prvog pa nadalje krecuci se za prvo mjesto 25 bodova, pa nece biti isto kad ti dodjes par puta prvi i onda samo zavrsavas utrke, i to je mudrost jer niko nezna kad moze nesto iskrsnuti sa bolidom ili na stazi, mislim da bodovanje treba ostaiviti al sa vecim razmacima u mjestim, mozda jednakim ili samo veca razlika izmedju 1 i 2 mjesta, pa i onde stepenice na koje se penju su razlicite visine...[/quote]

ja da sam reko da se ja slazem ti bi nama kontra ... pa jesmo juce o tome pricali i ti si se slozio samnom da je bolje da broj pobjeda odlucuje o prvaku ... cemu promjena misljenja , koje utjeco na tebe ?

Ja mislim da bi Birni s ovim sve s.ebo.....meni licno je ovo bodovanje bilo ok..jedni negativno je bilo to sto pobjednik ne dobiva uvjerljivije vise bodova, ostalo je ok...ne znam cemu to mjenjat..ako bi neko gledao OL igre..neka ih glead..ja sam se navikao gledat F1......zasto se ne drze tradicije.....svake godine neka nova pravila....koja vise niko zapravo i ne razumje....

[quote name='lucky' post='288552' date='27.11.2008, 15:18']ja da sam reko da se ja slazem ti bi nama kontra ... pa jesmo juce o tome pricali i ti si se slozio samnom da je bolje da broj pobjeda odlucuje o prvaku ... cemu promjena misljenja , koje utjeco na tebe ?[/quote]

dobro lucky druze to u biti tako i dodje, ko dodje prvi i ima veliku prednost, sta ima je doctore u motogp uradio, imo je prednosti ali nije smio pustati da ljudi dolaze prvi a on drugi, u jendoj utrci nek pane u dr ne zavrsi i ljudi lako stigose 50 bodova, to je furka, tako sam mislio, sa medaljama mi je malo bezze jer ostale ekipe ne mogu doci do uticaja, a znamo da ima i tamo dobri vozaca, kad smo kod smo kod ostalih vozaca sta je bilo sa weberom, kazu da ga je nesko spuco autom da je cojek sav izlomljen, nisam guglao muka mi, jel neko cuo sta od tome, mali isto zna voziti s obzirom sta vozi

[quote name='lucky' post='288545' date='27.11.2008, 14:22']a bitno je hocu li ja prihvatiti ili ne ? :D hvala kolega @olderman na takvom misljenju o meni ... :D lako smo se slozili oko toga da nije do njega ... :D pa tako mozemo i ovdje se sloziti oko toga da ja vise volim da broj pobjeda odlucuje o prvaku ...
valjda ja i ti necemo ici u krajnost da neko moze pobjediti cetiri utrke a ostale zavrsiti ispode desetog mjesta i tako postati prvak ... cilj uvodjenja da prvaka odlucuje broj pobjeda je taj da vozac koji se vozi na drugom mjestu ima motiv da pretekne onog ispred sebe ako ima 15% sanse da ga pretekne ... jer zna da ta pobjeda na kraju mu moze odluciti o dali ce biti prvak ili ne ... a ne super ja imam 8 bodova a on samo dva boda vise ... i nece smanjiti zaostatak puno zamnom ili nece povecati prednost puno ... ili imam ja Glocka koji ce mi pomoci ... :D znas sta ti hocu reci ? :D[/quote]
Kad sve sagledam, svi sto ste obrazlagali, ja sam ZA BODOVANJE SA VECIM RAZMACIMA ! To je dovoljno ucinkovito. A GLOCK, <_< ... pa taj momak ne moze ni sebi sam pomoci, kamo li kome drugom... :lol: a Ugljesa: :worshippy:
Od sada ko god koga pretekne na utrkama, ili kroz boksove ili na kisi ili na suncu...smatracemo da ga je pustio iz nekih razloga (lova, homic, rodbina bliza, rodbina dalja...ma naci cemo neki razlog)! :lol: Ko je za nek digne ruku !

[quote name='olderman' post='288634' date='27.11.2008, 22:47']Kad sve sagledam, svi sto ste obrazlagali, ja sam ZA BODOVANJE SA VECIM RAZMACIMA ! To je dovoljno ucinkovito. A GLOCK, <_< ... pa taj momak ne moze ni sebi sam pomoci, kamo li kome drugom... :lol: a Ugljesa: :worshippy:
Od sada ko god koga pretekne na utrkama, ili kroz boksove ili na kisi ili na suncu...smatracemo da ga je pustio iz nekih razloga (lova, homic, rodbina bliza, rodbina dalja...ma naci cemo neki razlog)! :lol: Ko je za nek digne ruku ![/quote]
kolega vi ste zamjenili preticanje sa pustanjem ... ipak je velika razlika ... niko nije spominjo preticanje vec pustanje ... a za sve ostalo tu je Glock ... :D :D :D

[quote name='H-A-R-I-S' post='288614' date='27.11.2008, 22:01']dobro lucky druze to u biti tako i dodje, ko dodje prvi i ima veliku prednost, sta ima je doctore u motogp uradio, imo je prednosti ali nije smio pustati da ljudi dolaze prvi a on drugi, u jendoj utrci nek pane u dr ne zavrsi i ljudi lako stigose 50 bodova, to je furka, tako sam mislio, sa medaljama mi je malo bezze jer ostale ekipe ne mogu doci do uticaja, a znamo da ima i tamo dobri vozaca, kad smo kod smo kod ostalih vozaca sta je bilo sa weberom, kazu da ga je nesko spuco autom da je cojek sav izlomljen, nisam guglao muka mi, jel neko cuo sta od tome, mali isto zna voziti s obzirom sta vozi[/quote]

druze HARIS ... :D

neko je gore spominjo bodovanje u nogometu i nekim drugim disciplinama ... uzmi na primjer jednog dobrog nogometasa ... igra covjek daje golove , aisistira i neznam sta sve neradi al njegov tim je negdje treci ili cetvrti na tabeli ... i on sada zbog toga sto je njegov tim skupio manje bodova od drugih nebi trebao ponijeti titulu igrača godine u toj lizi u kojoj igra njegov klub ?
tako i u formuli 1 ... vozac pravi , pobjedjuje sve ali ljudi u boksu naprave gresku , ili nezavrsi utrku zbog mehanickog kvara na bolidu ... i na kraju sezone on ima 6 pobjeda a tip koji je ostvario tri pobjede postane prvak ... nije on prvak on je samo vozac sa najvise bodova jer odlika prvaka je da pobjedjuje a ne da skuplja bodove ...
bodovni sistem samo za timove i kada se desi kvar ili neka greska tima nek tim zato snosi posljedice a ne vozač ...
nadam se da sam sa ovim postom doprionio barem malo da uvidis prednost da o prvaku vozaca u formuli odlucuje broj pobjeda a ne broj bodova osvojenih ...

[quote name='lucky' post='288758' date='28.11.2008, 11:24']kolega vi ste zamjenili preticanje sa pustanjem ... ipak je velika razlika ... niko nije spominjo preticanje vec pustanje ... a za sve ostalo tu je Glock ... :D :D :D

druze HARIS ... :D

neko je gore spominjo bodovanje u nogometu i nekim drugim disciplinama ... uzmi na primjer jednog dobrog nogometasa ... igra covjek daje golove , aisistira i neznam sta sve neradi al njegov tim je negdje treci ili cetvrti na tabeli ... i on sada zbog toga sto je njegov tim skupio manje bodova od drugih nebi trebao ponijeti titulu igrača godine u toj lizi u kojoj igra njegov klub ?
tako i u formuli 1 ... vozac pravi , pobjedjuje sve ali ljudi u boksu naprave gresku , ili nezavrsi utrku zbog mehanickog kvara na bolidu ... i na kraju sezone on ima 6 pobjeda a tip koji je ostvario tri pobjede postane prvak ... nije on prvak on je samo vozac sa najvise bodova jer [u][b]odlika prvaka je da pobjedjuje a ne da skuplja bodove[/b][/u] ...
bodovni sistem samo za timove i kada se desi kvar ili neka greska tima nek tim zato snosi posljedice a ne vozač ...
nadam se da sam sa ovim postom doprionio barem malo da uvidis prednost da o prvaku vozaca u formuli odlucuje broj pobjeda a ne broj bodova osvojenih ...[/quote]
Odlika prvaka je da ima kontinuitet u kvalitetu i DA SAKUPLJA BODOVE: npr. Sve Lige fudbala, Tenis, Formula ! Nemoj Lucky da ti prelazim tamo...

[quote name='olderman' post='288799' date='28.11.2008, 13:52']Odlika prvaka je da ima kontinuitet u kvalitetu i DA SAKUPLJA BODOVE: npr. Sve Lige fudbala, Tenis, Formula ! Nemoj Lucky da ti prelazim tamo...[/quote]

zar teniser koji nikad nije osvojio nijedan grand slem moze biti broj 1 u tenisu ??? teniser zavisi samo od svoje kvalitete igre (fizicke i psihicke kondicije ) jer na terenu su samo on i protivnik ... a u momcadskim sportovima kao nogomet,kosarka i formula 1 u kojoj vozac na stazi puno ovisi o mehanicaru dali je ovaj dobro nesto zasarafio ili ne ... razumijes ti mene veoma dobro ... :D

ovaj dio o kontinuitetu kvalitete se slazem ...

hej predji ti al ponesi i sta za pregristi (milka ili neka druga cokolada ) ... :D :D :D

[quote name='lucky' post='288804' date='28.11.2008, 14:16']zar teniser koji nikad nije osvojio nijedan grand slem moze biti broj 1 u tenisu ??? teniser zavisi samo od svoje kvalitete igre (fizicke i psihicke kondicije ) jer na terenu su samo on i protivnik ... a u momcadskim sportovima kao nogomet,kosarka i formula 1 u kojoj vozac na stazi puno ovisi o mehanicaru dali je ovaj dobro nesto zasarafio ili ne ... razumijes ti mene veoma dobro ... :D

ovaj dio o kontinuitetu kvalitete se slazem ...

hej predji ti al ponesi i sta za pregristi (milka ili neka druga cokolada ) ... :D :D :D[/quote]
Nije Hamilton bez grand slamova...svaka trka je grand slam...ali i u tenisu ima vise onih koji su osvojili grand slam, a nisu prvi na tabeli kad im sabira sve sto su do tada osvojili... oftopic: Bio sam tamo ali samo do one masine sto izbacuje pare... drugi dan cu, next hefta...sutra nosim kocoladu nciha...

[quote name='olderman' post='288805' date='28.11.2008, 14:23']Nije Hamilton bez grand slamova...svaka trka je grand slam...ali i u tenisu ima vise onih koji su osvojili grand slam, a nisu prvi na tabeli kad im sabira sve sto su do tada osvojili... oftopic: Bio sam tamo ali samo do one masine sto izbacuje pare... drugi dan cu, next hefta...sutra nosim kocoladu nciha...[/quote]

nigdje niko nije napiso da je Hamilton bez pobjeda ...

ovdje se govori o necem sto bi trebalo biti u buducnosti ... sto bi dovelo da tip zadnju utrku zbog broja bodova nevozi ziheraski vec da vozi sa stisnutim gasom u pod ...

uglavnom eccelston ocekiva potvrdu na slijedecem sastanku dok britanski mediji demantiraju ga ... saznat cemo ubrzo sta ce biti od sustava medalja ...

Ne slazem se i protivim se medaljama. Nadam se da ce moje biti misljenje uvazeno a ne Luckijevo ! Eklestone, ostao si bez zene, sad ces ostati i bez navijaca McLarena ako uvedes medalje. Sram te bilo. [size=6][color="#FF0000"]HAMILTON No.1[/color][/size]

ev nesto mi malo sotalo free mb pa reko da vidim sta ima na jutube, hehe, evo prisjetio sam se kako se nekad vozilo, neznam, vrijeme sumija neko kategorise kao dosadan period, da je varao, da je bio ferari tad daleko naprediji al ja znam samo da je bio vozacina velika, evo par snimaka onako da se prisjetimo, ne vezano za ovu temu i da razbijemu malo tu polemiku oko medalja, onako kako oni budu htjeli onako ce biti, nista me nebi zacudilo da predju na diesel agregate, sve je moguce...

[url="http://www.youtube.com/watch?v=cgXs5kCSPx8&NR=1"]http://www.youtube.com/watch?v=cgXs5kCSPx8&NR=1[/url]

[url="http://www.youtube.com/watch?v=edroqJZO9u8&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=edroqJZO9u8...feature=related[/url]

[url="http://www.youtube.com/watch?v=Lha_ZqWxCJA&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=Lha_ZqWxCJA...feature=related[/url]

nemoj Hary zacatavati temu. :D Tema je Formula 1 sezona 2009. a ne istorija. Hamilton je tema 2009. To je prvak iz 2008. i cijelu 2009.godinu. :D :D

[quote name='olderman' post='288965' date='29.11.2008, 13:52']Ne slazem se i protivim se medaljama. Nadam se da ce moje biti misljenje uvazeno a ne Luckijevo ! Eklestone, ostao si bez zene, sad ces ostati i bez navijaca McLarena ako uvedes medalje. Sram te bilo. [size=6][color="#ff0000"]HAMILTON No.1[/color][/size][/quote]

britanski mediji na sva zvona pisu o njegovom razvodu a covjek na tv demantuje ... kome vjerovati nezna se ... al netreba klesti covjeka ... a sto se tice misljenja da Bog da smo mi takvi strucnjaci pa da uvaze bilo cije misljenje ... neznam ti se postavi kao prestavnik MCM fanova i siguran da su svi protiv uvodjenja medalja ...

[quote name='olderman' post='288975' date='29.11.2008, 14:11']nemoj Hary zacatavati temu. :D Tema je Formula 1 sezona 2009. a ne istorija. Hamilton je tema 2009. To je prvak iz 2008. i cijelu 2009.godinu. :D :D[/quote]

tema jeste Formula 1 2009 godina ... al posto nema sto puno reci o nezasluzenom prvaku ... moramo se prisjetiti instinskih prvaka ... :D :D :D

[quote name='lucky' post='289018' date='29.11.2008, 18:51']tema jeste Formula 1 2009 godina ... al posto nema sto puno reci o nezasluzenom prvaku ... moramo se prisjetiti instinskih prvaka ... :D :D :D[/quote]

to druze, nista ne treba ni oduzeti ni dodati, ako ste pogledali onda ste i vidjeli majstorluk, covjek vozi na kisi kao da je suha pista, a u to vrijeme ferari je bio slabiji na kisi ali ne i sumi, al ima jos majstora, kad se sjetim samo montoje dje je svagdje preticao, malo je bio prgaviji od homica, pardon hamilona, et samo da kazem da jedva cekam, ama jedva cekam prva testiranja jer ce se sad neke stvari da vidjaju, nebitno za koga navijao, i mali weber mi je drag, pa vetel pa rozberg, mlada ekipa nova nada

[quote name='olderman' post='288975' date='29.11.2008, 14:11']nemoj Hary zacatavati temu. :D Tema je Formula 1 sezona 2009. a ne istorija. Hamilton je tema 2009. To je prvak iz 2008. i cijelu 2009.godinu. :D :D[/quote]

zaboravio sam reci, da ne uredjivam post, sto onda spominjeno hamiltona, pa on je bio prvak sezone 2008 koja izmice, kad krene druga sezona on ce isto biti istorija ako vec mene pitas ili mene prozivas... Edited by H-A-R-I-S

[quote name='lucky' post='289018' date='29.11.2008, 18:51']britanski mediji na sva zvona pisu o njegovom razvodu a covjek na tv demantuje ... kome vjerovati nezna se ... al netreba klesti covjeka ... a sto se tice misljenja da Bog da smo mi takvi strucnjaci pa da uvaze bilo cije misljenje ... neznam ti se postavi kao prestavnik MCM fanova i siguran da su svi protiv uvodjenja medalja ...

tema jeste Formula 1 2009 godina ... al posto nema sto puno reci o nezasluzenom prvaku ... moramo se prisjetiti instinskih prvaka ... :D :D :D[/quote]
Svako ima snove. ali... :D
[size=4][color="#0000FF"]Hamilton[/color][/size] [size=5][color="#FF0000"]No.1[/color][/size]

[quote name='H-A-R-I-S' post='289026' date='29.11.2008, 21:30']to druze, nista ne treba ni oduzeti ni dodati, ako ste pogledali onda ste i vidjeli majstorluk, covjek vozi na kisi kao da je suha pista, a u to vrijeme ferari je bio slabiji na kisi ali ne i sumi, al ima jos majstora, kad se sjetim samo montoje dje je svagdje preticao, malo je bio prgaviji od homica, pardon hamilona, et samo da kazem da jedva cekam, ama jedva cekam prva testiranja jer ce se sad neke stvari da vidjaju, nebitno za koga navijao, i mali weber mi je drag, pa vetel pa rozberg, mlada ekipa nova nada

zaboravio sam reci, da ne uredjivam post, sto onda spominjeno hamiltona, [u][b]pa on je bio [color="#FF0000"]prvak sezone 2008[/color] koja izmice[/b][/u], kad krene druga sezona on ce isto biti istorija ako vec mene pitas ili mene prozivas...[/quote]
Prvak tijekom sezone 2008. je bio Kimi Raikkonenn...sve do zadnje trke. [size=5][color="#FF00FF"]Hamilton je od zadnje trke prvak do kraja sezone 2009. ![/color][/size], a more lako biti i poslije kraja sezone 2009. (vidjecemo... zajedno). :D Edited by lucky

[quote name='olderman' post='289037' date='29.11.2008, 22:54']Svako ima snove. ali... :D
[size=4][color="#0000ff"]Hamilton[/color][/size] [size=5][color="#ff0000"]No.1[/color][/size][/quote]

Hamilton nosi broj 1 ... al daleko je od toga da je zasluzio broj jedan ... :D to mu dodje kao kada je Alonso sa sobom donio u MCM broj jedan a nosio broj dva ... :D nezasluzeno ...

al evo naso sam clanak na sportnet.hr o tome sta je KERS ... nadam se da nece zamjeriti sto ga ovdje postavi da se informisemo o tom sto je KERS a bom da se i mi dalje koncentrisemo na novosti koje ce biti u formuli 1 u 2009.godini :

[b]KERS[/b] (engl. Kinetic Energy Recovery System) upravo je to

[quote name='lucky' post='289018' date='29.11.2008, 18:51']al posto nema sto puno reci o nezasluzenom prvaku ...[/quote]

MUAHAHAH

Steta sto nije parkiro bolid u monaco kao neki drugi "majstor", pa da sad mozes pisati o tome.

[quote name='lucky' post='289092' date='30.11.2008, 09:36']Hamilton nosi broj 1 ... al daleko je od toga da je zasluzio broj jedan ... :D to mu dodje kao kada je Alonso sa sobom donio u MCM broj jedan a nosio broj dva ... :D nezasluzeno ...[/quote]

Puuuuuuuuuh.......boli boli istina.

Al haj da si nam bar jednom objasnio pa utrku po utrku zasto je to ne zasluzeno...ali ovako, stvarno pa nije vise ni smjesno...osim tebi
Jer koliko sam skonto, cipas se svakoj svojoj recenici...

DA NEBI SUMI ULETIO U BIZNIS, prije se govorilo da ce on imati svoju momcad, mozda ne u svom vlasnistvu al bi bio glavni a desna ruka bi mu bila žon tot, et vidjecemo poslje nove ce biti neke stvari vec poznate!!! Edited by H-A-R-I-S

[quote name='H-A-R-I-S' post='290155' date='05.12.2008, 14:48']DA NEBI SUMI ULETIO U BIZNIS, prije se govorilo da ce on imati svoju momcad, mozda ne u svom vlasnistvu al bi bio glavni a desna ruka bi mu bila

Samo korak do standardizacije
Usprkos svim negodovanjima, pa čak i o

svima se "drma" osim Mercedesu i Ferariju ili Ferariju i Mercedesu, da ne bi bilo odmah "udri po meni"...Vetel mijenja tim...cujem.

[quote name='olderman' post='291317' date='11.12.2008, 14:06']...Vetel mijenja tim...cujem.[/quote]
Mislim da prelazi u Red Bull, sa bolidom Toro Rossa pokazao se kao vrlo dobar vozac (pogotovo na kisnim utrkama),
a ako tome dodamo i preticanje na zadnjoj utrci, svasta je ocekivati u narednoj sezoni...(nek se Hamilton pazi)....