Jump to content
Sign in to follow this  
eXorcist

:: Formula 1. sezona 2009 ::

Recommended Posts

Zanimljivo , jedva cekam novu sezonu , ne volim Hamiltona...btw haj spavaj :D

[quote name='Rale' post='282440' date='06.11.2008, 04:28']Zanimljivo , jedva cekam novu sezonu , ne volim Hamiltona...btw haj spavaj :D[/quote]

ahaha,ne volim ga ni ja :D i rano je jos za spavanje :rofl:

Da dodam jos Renault F1 tim je objavio vozačku postavu za narednu godinu. Nema iznenađenja, i naredne sezone u ekipi Renaulta ćemo gledati[b] Fernanda Alonsa i Nelsona Piqueta Juniora. [/b]

Ipak oba vozača nisu potisala identične ugovore,[b] Alonso je potpisao na dvije godine, Piquet Junor na jednu[/b].Nakon potpisivanja ugovora Flavio Briatore i Fernando Alonso nisu krili odu

Eeeee braco, ako Hamilton, Masa, Kubica, Vetel, Alonso i drustvo ne budu vozili, hoce, Kimi ce biti prvak. Ovako, sumnjam da ce Kimi vise osvojiti ijedno prvenstvo do kraja Hamiltonove i Masine karijere. Ali posto se to sve zasad i ne zna, za to i sluze trke, da uzivamo i iscekujemo...he he he
(uzgred receno od prvih 5 nabrojanih ocekujem prvaka 2009.) Nakon prve dvije trke cu delegirati ime za koje mislim da ce biti prvak 2009.
Do tada, nista. :)

ako ces pravo kolega onda nisi u pravu, kimi je od njih najhladniji kad se o pritisku govori, ova sezona mu je bila kobna zbog cjelokupne situacije, uzmite u obzir da je jedina njegova greska bila kad se zabio u zid u nocnoj utrci ostale su bile ili kvarovi ili propusti momcadi a ipak je odvozio najbolje krugove u sezoni scime se priblizio vrhu top history vozaca f1, neznam kako neko moze nesto i pisati za kimija kad se zna da je taj momak jedini ravnopravno ulazio u borbu sa sumijem, jestel to tako brzo zaboravili a tad je vozio srebreno zrno sad je jos bolji kalibar...

Sljedeca sezona bice jos zanimljivija.I tad vidim borbu uglavnom izmedu ferrarija u mclarena,mozda neko od ovih manjih timova jedno vrijeme slavi neke uspjehe,al ce glavna borba bit izmedu navedenih.

[quote name='H-A-R-I-S' post='282549' date='06.11.2008, 15:51']ako ces pravo kolega onda nisi u pravu, kimi je od njih najhladniji kad se o pritisku govori, ova sezona mu je bila kobna zbog cjelokupne situacije, uzmite u obzir da je jedina njegova greska bila kad se zabio u zid u nocnoj utrci ostale su bile ili kvarovi ili propusti momcadi a ipak je odvozio najbolje krugove u sezoni scime se priblizio vrhu top history vozaca f1, neznam kako neko moze nesto i pisati za kimija kad se zna da je taj momak jedini ravnopravno ulazio u borbu sa sumijem, jestel to tako brzo zaboravili a tad je vozio srebreno zrno sad je jos bolji kalibar...[/quote]
Ne branim ja da ti tako mislis, ali vidjeces kako se Kimijeva voznja odvija sve na gore i gore. Covjek pije, nocu luta sa zenama, isto kao u onom filmu kad je Rocky dobio titulu svjetskog prvaka u boksu. Kimi se promijenio, drasticno. Poprati malo clanke o njemu. Medju onih 5 sto sam ti nabrojao trazi ime svjetskog prvaka dogodine. :)

[quote name='olderman' post='283116' date='08.11.2008, 19:16']Ne branim ja da ti tako mislis, ali vidjeces kako se Kimijeva voznja odvija sve na gore i gore. Covjek pije, nocu luta sa zenama, isto kao u onom filmu kad je Rocky dobio titulu svjetskog prvaka u boksu. Kimi se promijenio, drasticno. Poprati malo clanke o njemu. Medju onih 5 sto sam ti nabrojao trazi ime svjetskog prvaka dogodine. :)[/quote]

Dobar je Kimi jos uvijek, al se bio malo izgubio, al vratice se on iduce sezone, sto posto.

[quote name='VIZIOS' post='283119' date='08.11.2008, 18:29']Dobar je Kimi jos uvijek, al se bio malo izgubio, al vratice se on iduce sezone, sto posto.[/quote]
Moze to biti, ne kazem da ne moze. Samo on mora promijeniti svoje sadasnje navike. Mahmuran ne vozi ! Karantin pa na voznju, a ne... sex na ex pa za volan... jeste on najbolji vozac danasnjice (aktivan) ali navike jarane, navike ubijaju... zar ne ? :)

Evo poneka novost..

Jedan od prijedloga Međunarodne automobilističke federacije za smanjenje tro Edited by eXorcist

[quote name='H-A-R-I-S' post='282549' date='06.11.2008, 15:51']uzmite u obzir da je jedina njegova greska bila kad se zabio u zid u nocnoj utrci ostale su bile ili kvarovi ili propusti momcadi[/quote]

1. VN Austraije. Kimi od pocetka utrke daleko nazad. U napadu na drugog finca Kovalainena napravio u 31. krugu gresku i okrenuo se sa staze.

2. VN Monaco: 27. Krug, Kimi malo pokraj staze i "obatalio" sebi spojler.
Ista utrka: 68. Krug. Kimi izgubio kontrolu na kocenju pred sikanom i udario u sutilov bolid. Sutil se nalazio na 4. poziciji i na dobrom putu da dobije 5 bodova.

3. VN Silverstone: 38. Krug: Kimi pored staze
Ista utrka: 39. Krug: Kimi se okreno

4. VN Madarske: 50. Krug: Kimi pored staze. Kroz tu gresku gubi vrijeme na alosnu.
Mala greska, al ipak greska.

5. VN Belgije
43. Krug: Kimi u Blanchimont pored staze
43. Krug: Kimi se opet okreno
43. Krug: Kimi opet pravi gresku. Okreno se i zavrsio utrku u zidu u predzadnjem krugu.

6. VN Singapore
58. Krug: Kimi kroz sikanui pravaz u zid.

7. VN Kine
49. Krug: Kimija zasrbila noga, steta, nakon teske borbe protiv masse, massa ga prelazi. :icon_biggrin:

Svi su oni imali svoje gresaka, neko manji, neki veci. I vozaci su samo ljudi :) kao i mi. I u onakoj borbi, mislim da je nemoguce ostati bez greske. Ali ipak, pretjerano je napisati, da je Kimi imao samo jednu gresku. ;)

Mogla bi se slicna lista napraviti i o massi i o hamiltonu (mozda cak i vise greskica, jer stalno je na limitu i najcesce mu se gume puse).

[quote name='H-A-R-I-S' post='282549' date='06.11.2008, 15:51']a ipak je odvozio najbolje krugove u sezoni scime se priblizio vrhu top history vozaca f1, neznam kako neko moze nesto i pisati za kimija[/quote] Moze on te najbolje krugove macku o rep, kad se probudi tek nakon pola utrke. Tako je vecinom bilo. Pola utrke se fulja po 6-7 mjestu i gubi vrijeme i na kraju odvrne, i zavrsi na 3-4 mjestu. Kad nije gresio okrecanjem onda je gresio vec u kvalifikaciji...i cesto starto sa losije pozicije.

[quote name='H-A-R-I-S' post='282549' date='06.11.2008, 15:51']da je taj momak jedini ravnopravno ulazio u borbu sa sumijem,[/quote]Da i stvarno je kimi u toj sezoni i zasluzio pobjedu protiv sumija. Jer je sumi pobjedio sa neki 2 boda razlike a 4 je pokupio u n Edited by lucky

Evo sta nas ceka 2009. Ovako slicno bi mogli izgledati bolidi iduce sezone:

Bas slika sa testiranja u barceloni. BMW je pokazao najvece promjene, dok su drugi teamovi jos vozili vise izgledom prosle sezone, ali i to ce se promjeniti...

Vec sam postavio jednu sliku sa zadnjim spoilerom. BMW sad pokaziva i prednji.
Zadnju, puno kraci i visi. Zato je prednji nekako puno veci.
Pogledaj te i uzivaj te :D

[url="http://www.motorsport-total.com/bilder/2008/081117/z1226944908.jpg"]http://www.motorsport-total.com/bilder/200...z1226944908.jpg[/url]
[url="http://www.motorsport-total.com/bilder/2008/081117/z1226944920.jpg"]http://www.motorsport-total.com/bilder/200...z1226944920.jpg[/url]
[url="http://www.motorsport-total.com/bilder/2008/081117/z1226944914.jpg"]http://www.motorsport-total.com/bilder/200...z1226944914.jpg[/url]

Na slikama se isto vidi, da se voze nove gume. Prave sliks, bez ikakvi linija.
I na bolidu nema vise nikvi dodatni spoilercica i krilica. Vecinom se nalazili sa strane i naprijed.

Sta se isto nevidi, to su poklopci na felgama. Mislim da ce i to biti zabranjeno. Edited by sead_f1

to se je znalo odavno da ce ponovo vratiti te gume u f1, a ovi spojleri zajedno sa ovim gumama mi lice ko da gledam one formule prije 90-tih, hehe, kontam kako ce sad ovo cudo drzati na stazi, sa ovakvim kumama, fakat jedva cekam sezonu...

[quote name='H-A-R-I-S' post='285563' date='17.11.2008, 23:47']to se je znalo odavno da ce ponovo vratiti te gume u f1, a ovi spojleri zajedno sa ovim gumama mi lice ko da gledam one formule prije 90-tih, hehe, kontam kako ce sad ovo cudo drzati na stazi, sa ovakvim kumama, fakat jedva cekam sezonu...[/quote]

Pa ak osu gume ostale iste dimenzije, trebale bi bolje drzati od ovi sad...
To je i cilj, manje aerodinamike, manje loseg zraka iza bolida (zato onaj visoki spoiler), a ipak veci "grip" u okukama kroz sliks gume. Stim se nadaju da ce biti vise preticanja.

Ove gume, ako su u istim dimenzijama, imaju vise kontakta sa bodom, zato sto nema oni linija. Jos malo vise gume, koja se moze lijepiti za asfalt. Po kisi bi moglo biti veselije... :D

[quote name='H-A-R-I-S' post='285563' date='17.11.2008, 23:47']to se je znalo odavno da ce ponovo vratiti te gume u f1, a ovi spojleri zajedno sa ovim gumama mi lice ko da gledam one formule prije 90-tih, hehe, kontam kako ce sad ovo cudo drzati na stazi, sa ovakvim kumama, fakat jedva cekam sezonu...[/quote]
Ja mislim da ce tek sad dolaziti do izrazaja vozacko umijece. Smio bih vec stavljati neke okladice na neke "igrace". Ako ima ko da bi potkiv'o nek se javi ??? :D

[quote name='olderman' post='285578' date='18.11.2008, 00:08']Ja mislim da ce tek sad dolaziti do izrazaja vozacko umijece. Smio bih vec stavljati neke okladice na neke "igrace". Ako ima ko da bi potkiv'o nek se javi ??? :D[/quote]
i sto bas mene stovani kolega citiras, ja se u zivotu ne kladim, nemam srece a ni po vjeri bas mi to nije navika, nego bas cemo vidjeti preticanja i taj rad, jer se zna da crveni bolidi su uvjek imali problema pri pracenu timskog kolege a nekazem nekog koga trebaju preci, zbog toga su morali uvoditi promjene, ne kazem zbog crvenih nego zbog same gledanosti, ovako kad kazem nekako m f1 lici na cirkus a klovnovi se natjecu da nam sto bolje prikazi svoj show, sto u biti tako i jes al ja to opet dozivljavam drugacije, kome je to jos jedan skupi show nek ne komentarise ovdje jer samo svojim f1 neznanjem dovodi do necitanja kvalitetnih postova sto i napisu od strane upucenijih kolega

Gledao sam ove nove bolide i mogu reci da su ...fuiiiiiiiiiiiiiiiii

ne znam brate ali ovo mi sad lici na 80-te...materem fuiiiiiiiiiiiii

neko je na pocetku sezone 2008. spominjao da bi Hamilton i u građevinskim kolicima pobjedjivao ove danasnje vozace (nema Sumahera)...a sada ako formule na sve vise lice nego na formule, da vidimo kako ce Hamilton u "tome" voziti. I ja mislim da je njemu svejedno sta vozi, on najbolje vozi u danasnje vrijeme i ne obazire se na "zvucna" imena. Rodjeni je pobjednik. Niga' !

Evo da se i ja ukljucim u ovu temu, necu se vracati u nazad pa se nadovezujem na zadnji post. Hamilto se pokazao u odlucujucim situacijama da mu psiha nije jaca strana, zadnju urku je vozio k'o "tetkica", a da li je zasluzio naslov.. to je neupitno, naravno da nije... a onom pocetniku sto koci u zadnjem zavoju, sto u stvari i nije zavoj treba zabraniti da sjede u auto... konjska kola i kandziju pa nek vjezba zavoje..

samo da@oldermanu potvrdim da je Hamilton potvrdio u svojoj dugogodisnjoj karijeri u formuli 1(vozio bolide od minardia,force india itd) da moze i bez tockova pobjediti danasnje vozace u formuli 1 ... to je neupitno ... samo je upitno sa koliko sekundi prednosti ce zavrsiti utrka u njegovu korist ...

hamilton se neobazire na "zvucna" imena jer je on sam je proizveden da bude zvucno ime ... a koliko se nije obaziro vidjelo se u prvoj sezoni kada je imao timskog kolegu dvostrukog svjetskog prvaka ... dok je kopiro setup bolida od njega nije bilo boljeg cojeka ... kada je Alonso zavrno slavinu krenula paljuba po njemu ... jes da su ovi MCM naucili sjediti skrstenih ruku i cekati da neki drugi tim razvije bolid i da onda ovi iz MCM "pozajme" to i idemo dalje ... pa me necudi onda otkud i kod Hamiltona, njihovog proizvoda, navika da od drugih kopira setup bolida ...

mislim da ce nova sezona biti zanimljiva ... :D