Jump to content
Sign in to follow this  
divlji_andjeo

Bihać-Cazin

Recommended Posts

[quote name='CAZINJANIN' post='326885' date='29.05.2009, 21:32']o tome ti ja pričam ;) studentice omG .. najjače su[/quote]
[size=1]
Mah daj brete ovi gore seru, ja uvijek nadjem dobre strane prvo, naprimer Cazin je obični k**** od grada al ja ipak volim doci zbog par ljudi i par stvari, a kad bi gledo koliko ima klo

[quote name='CAZINJANIN' post='326889' date='29.05.2009, 21:46']ma papaka ima svagdje.. samo

[quote name='kisobran' post='326892' date='29.05.2009, 21:57']Meni se sviđa Amsterdam, nabijem cjelu krajinu :D

[quote name='VIZIOS' post='326893' date='29.05.2009, 22:08']Ima brete, kako da nema[/quote]

Ima tebi jer dođes na 2-3 vikenda i sve ti zanimljivo :D

Al da si ovdje svaki dan, vjeruj mi da ne bi bilo ..

Bilo bi dobro da se vas dvoje smirite i prenesete svadju na privatne poruke, nema potrebe da mi citamo vasa vrijedjanja..

@amii ovo ti je vec drugi post u kojem vrijedjas i koji je editovan, nema potrebe za tim, ako ne mozes nastaviti diskusiju kao i svi bez vrijedjanja nemoj ni ucestvovati..

Tema je: Bihac-Cazin a evo i jednog od tvojih postova, jednog od boljih na ovoj temi,

[quote]Bihać-Cazin treba da budu jedno, da zajedno rade na projektima za bolje sutra svih nas, a ne da pravimo jaz između ova dva grada. Bihać se gradi i uređuje i to mi je drago, jer Bihać to i zaslu

[quote name='Clark Gable' post='326903' date='29.05.2009, 22:59']Bilo bi dobro da se vas dvoje smirite i prenesete svadju na privatne poruke, nema potrebe da mi citamo vasa vrijedjanja..

@amii ovo ti je vec drugi post u kojem vrijedjas i koji je editovan, nema potrebe za tim, ako ne mozes nastaviti diskusiju kao i svi bez vrijedjanja nemoj ni ucestvovati..

Tema je: Bihac-Cazin a evo i jednog od tvojih postova, jednog od boljih na ovoj temi,[/quote]

Hvala lijepa za upozorenja, ali kad upozorava

Zanimljiva tema:-)...E, prvo ljude ne procjenjujem na osnovu mjesta iz kojeg dolazi, nego trudim se vidjeti osobu onakvu kakva jest-karakter.
Po

najoogre je kad meni dopdje cazinjan i reci mi sta reci ili alla,,,,mogao bi ga zadavti,,ahahahaha XD...iskreno nisu biscani tako losi,ima ih svakakvih to je normalno,ali biti samokritican,mislim to je pretjerano,ja uvjek smatram da je ''moj'' narod i moje rodno mjesto bolje od bilo koga drugog,pa tako isto smatzram da su cazinjani bolji ljudi od biscana,ovi se previse pusu:)) ;)

[quote name='BLACK ROSE' date='10 March 2010 - 02:25 ' timestamp='1268184314' post='364572']
Zanimljiva tema:-)...E, prvo ljude ne procjenjujem na osnovu mjesta iz kojeg dolazi, nego trudim se vidjeti osobu onakvu kakva jest-karakter.
Pošto studiram u Bihaću već četvrta godina, upoznala sam dosta Bišćana s kojim i danas pijem kafe, lično nisam bila nikad prozivana zbog mjesta iz kojeg dolazim, niti primala ružne komentare na tu temu, valjda se družim s pravim ljudima;-)..
ali, znala sam biti prisutna i u momentima, a i čula sam od drugih, i vjerujem, kako neki ove sa strane nazivaju došljaci, došli prljati njihov grad, zauzeli im kafiće, pa "ona" mora da naglasi da joj je kuća 5 min. od faxa, ako upitaš kojim slučajem, zbog prezimena, da ne vodi porijeklo negdje iz Stijene, ooo Bože zakloni, možda joj je pra, pradid samo doselio, još su ovo sitnice, ali, ako ćemo samo gledati razlike i negativnost, svugdje to ima, čak i u Cazinu, npr. priča, sve je to ok, al on je čaršijski frajer a ona cura sa sela, e to ja zovem sindrom male sredine i kompleksi, malograđanštvina, al valjda i zato ima lijeka- širi vidike... al predrasuda je uvijek bilo i biće, odeš iz Cazina u Bihać( a Cazinjani), odeš iz Bihaća u Sarajevo(a Krajišnici), odeš iz Bosne u Evropu(a Bosanci-Balkanci)..srećom, pa ljudi nisu svi isti, ima svugdje dobrih ljudi...malo mi je bezz. sve trpati u isti koš, nije sve crno-bijelo. Svi smo ipak, samo ljudi.. Trebali bi biti ujedinjeni i "brisati " razlike, raditi na toleranciji i zajedništvu, i tako bi svima bilo bolje- ovdje važi ona stara deviza zajedno smo jači.

p.s. samo moram dodati jedno što se Bišćana tiče, ne mogu njihovog "naglaska" na koji su ponosni, al to i imaju oni koji se trude impresionirati, stavljajući jasno do znanja da su iz Bihaća, a to je ona malograđanštvina koju sam sad spominjala..
Ima i jedna anegdota; putovala grupa osnovaca u Sarajevo, neki seminar i zadržali se oni tamo 5 dana i po povratku kući u autobusu jedno od djece da izjavu; " Joj, izgubio sam naglasak, ubiće me mama"- [b]šta reći[/b]:-)
[/quote]

mene briga, meni ne smetaju ni jedni ni drugi, u mene i otac i did porijeklom biscani, a to sto sam ja cazinjanka je prica za sebe :) ali mi je polovina rodbine u bihacu... i iskreno, nikad sa pravim biscanima nisam dosla u konflikt glede porijekla, al najjaci su mi bili oni koji dodju sa nekih kvota, kupe im tata i mama stan u bihacu, pa su onda oni biscani, jos imaju gori naglasak od onih pravih biscana, pa onda pocnu prozivati, sta ti iz cazina... ne ja nisam iz cazina, ja sam sa ostrosca :D
a da ne pricam o onima sto su naselili bihac, siptari i tako ti, uh...

sto se tice naglaska, pa de ti sad meni reci, jel ljepsi za cuti njihov naprasiti naglasak ili nas seljacki???

hrpa, narocito cura, studenata, ucenika, koji dodju u bihac, poprime taj naglasak, bez obzira odakle su... tako iskreno, taj famozni bihacki naglasak ne postoji, ako sjedes pricati s nekim ko je ono biscanin pravi, dakle ima korijene u bihacu, oni taj naglasak nemaju... mozda ove mladje generacije malo vise se hoce, kako se to kod nas kaze :D

a i to sta reci, jooooj, to je najgluplja fora :D i jos kad kazu djes care, sta reci :D :lol:

[quote name='divlji_andjeo' date='10 March 2010 - 09:38 ' timestamp='1268210315' post='364591']
mene briga, meni ne smetaju ni jedni ni drugi, u mene i otac i did porijeklom biscani, a to sto sam ja cazinjanka je prica za sebe :) ali mi je polovina rodbine u bihacu... i iskreno, nikad sa pravim biscanima nisam dosla u konflikt glede porijekla, al najjaci su mi bili oni koji dodju sa nekih kvota, kupe im tata i mama stan u bihacu, pa su onda oni biscani, [color="#FF0000"][b]jos imaju gori naglasak od onih pravih biscana,[/b][/color] pa onda pocnu prozivati, sta ti iz cazina... ne ja nisam iz cazina, ja sam sa ostrosca :D a da ne pricam o onima sto su naselili bihac, siptari i tako ti, [color="#FF0000"][b]uh...sto se tice naglaska, pa de ti sad meni reci, jel ljepsi za cuti njihov naprasiti naglasak ili nas seljacki???[/b][/color][color="#FF0000"][b]hrpa, narocito cura, studenata, ucenika, koji dodju u bihac, poprime taj naglasak, bez obzira odakle su... t[/b][/color]ako iskreno, taj famozni [color="#FF0000"][b]bihacki naglasak ne postoji,[/b][/color] ako sjedes pricati s nekim ko je ono biscanin pravi, dakle ima korijene u bihacu, [color="#FF0000"][b]oni taj naglasak nemaju... [/b][/color]mozda ove mladje generacije malo vise se hoce, kako se to kod nas kaze :Da i to sta reci, jooooj, to je najgluplja fora :D i jos kad kazu djes care, sta reci :D :lol:
[/quote]
e vakooooooooooo :)
ljepši je breeeete ovaj naš naglasak nego njihov, jer kako reče BLACK ROSE mi naš nismo izmislili nego ga koristimo unazad xxxxxx stotina godina.
ovi što poprime taj njihov naglasak su oni koje sam naveo ovdje dole ispod ROSINOG posta (ona manjina koja se srami odakle je potekao).
iskreno hanči, taj famozni bihaćanski naglasak o kojem svi pričaju, POSTOJI. i to je naglasak koji je izmišljen prve godine odmah nakon rata, mogu posvjedočiti jer sam otišao školati se u bihać po samom prekidu rata tj, još nije bio ni stao nego je bilo primirje neko rećemo. a što se tiče pravog naglaska građana bišćana, e i taj naglasak postoji (samo što ga niko izgleda od vas ne primjećuje, zašto? skontajte se sami) koji se koristi kao i ovaj naš xxxxxxxxxxxx godina i koji nije isti kao ali se bogami i nerazlikuje puno od našeg naglaska, veoma male nijanse.
a što se tiče tvog naglaska hanči, i ti si poprimila ovaj njihov seljački naglasak što ga niko ne voli i nikom ne sjeda, a kad izgovoriš riječi "A BOOOOOOOOGGGG TEEEEE" i to na tom njihovom seljačkom izmišljenom nagalsku odmah bih te ZADAVIO :)
et haj sada ž.

[quote name='BLACK ROSE' date='10 March 2010 - 12:58 ' timestamp='1268222299' post='364611']
Istina, a što se naglaska tiče, ne sviđa mi se ni jedan ni drugi. [color="#FF0000"][b]Možda mi je lakše razumijeti taj naš seljački, jer ljudi to usvajaju tokom odrastanja, nije da su odlučili da ga imaju,[/b][/color] ali ako ulažu u sebe i u obrazovanje i žele da to promijene u neku normalu,mogu.. Opet, svakom njegovo.
[/quote]
i niko nam ga ne natura, kao što ga se većina ne srami što je kod bihaćana obratno. Edited by racing/7005/

[quote name='farko_Legenda' date='07 November 2008 - 12:47 ' timestamp='1226058474' post='282748']
Meni je taj lokal-patriotizam te

[quote name='meli87' date='10 March 2010 - 18:29 ' timestamp='1268242145' post='364667']
eh, vala bas, svaka cast f. legendo, glupo je ulaziti u te dubioze, nema fajde, ne znam po cemu bi oni bili bolji od cazinjana, [b]moja teta biscanka kaze da njih ionako, pravih biscana nema mnogo,[/b] tako da nema razloga praviti diferencijacije :am: :icon_cheesygrin:
[/quote]

sve doslje jelda :kiffer: sta li je ona htjela reci, da mi je znati :icon_cheesygrin:

hej, samo nek smo ljudi, jel biscanin, cazinjanin, kladuscanin, svejedno je..

Birajte sa kim cete se druziti hehe , ja se druzim sa Biscanima koji su mi straha ljudi i cujemo se cesto a oni koji me nerviraju ne zelim da na njih previse obracam paznju .