Jump to content
Sign in to follow this  
divlji_andjeo

Bihać-Cazin

Recommended Posts

[quote name='MEDICINSKI BRAT' post='282911' date='07.11.2008, 22:29']MRZIM BIHAC I AKO GORE IDEM U SKOLU.TI LJUDI SU NIKAKVA RASA!!!!!

NEZNAM KAKO TO BISCANI VOLE CAZIN KAD SVI KAZU DA NIKAD NEBI OTISLI U CAZIN JER JE ZA TO NJIH SELO!!!!!

A NA TU FORU STA RECI CATZIMLJANKE ODGOVARAJU "DA VAM JE VECI "

CAZIN I SAMO CAZIN

HVALE SE KAD ISTUKU KOGA IZ CAZINA

I TO JE NORMALAN ODNOS!!!!!

BOJIM SE DA NIJE!!!!![/quote]

Tako je druze sve si to upravu,mi smo za njih ljudi drugog reda,nema tu normalnog odnosa jos zadugo.

S postovanjem :poke:

- Ako ste istinski vjernici, nikad nećete mrziti, svog bli

Bihac biscani, hladan grad, hladan uobrazen narod!

Moj stricevic zivio u Bihacu, al mu je Cazin uvijek u srcu bio!
Kaze opustenija i dosta bolja raja!
Ja licno ne da ih nevolim, ne da ih volim. Nego su mi svejedno, kad odem kuci mogu biti da nijedan put neodem u Bihac. Nit se uopste ta zelja pojavi!
Po mom misljenju biscani glume nesto sto nisu!
Otisla ja sa jednom od rodjaka zenom u kupovinu i nesto se mi zapricale (ona je sa Izacica) kad ce ona meni da kao VI IZ KRAJINE TAMO!
Nisu oni nama Cazinjanima ni do koljena sto se tice nekih stvari!! Sto se tice zivota i duha!!

Radio jedan covjek neko grijanje u Bihaću prošle sezone, i tako zadesilo ga da je uradio par instalacija u više različitih kuća kod domicijelnih Bišćana i naravno hranio se u svakoj sam i kafu naravno nije pio...da bi radeći u slijedećoj kući naišao na čovjeka koji ga prvo počasti kafom ujutro, ovom ne bude ništa jasno i malo čudno je gledao gazdu, što je i ovaj primjetio da je majstoru neka nelagoda...kad je došlo vrijeme ručka, gazda ga ponudi da pojede nešto a ovaj kategorički, ali pristojno to odbije...međutim gazda je skontao u čemu je problem pa upita majstora:" Ti si sigurno iznenadio se kad sam te ponudio kafom i ručkom" i nasmija se, dok majstor reče:"vjeruj da jesam i ništa mi nije bilo jasno jer već duže vremena radim po Bihaću"...a gazda odogovori:"Ja sam sa Konjodora rodom i preselio sam ovdje"...

Ma u Bihacu je davno bujrum umro,i oni su nas Cazinjane zbog toga sto smo gostporimljivi uvjek smatrali gradjanima drugog reda.Ma ja volim kad mi neko dodje na kafu i rucak il ga znao il neznao.

[quote name='hacy' post='299601' date='08.01.2009, 15:20']Ma u Bihacu je davno bujrum umro,i oni su nas Cazinjane zbog toga sto smo gostporimljivi uvjek smatrali gradjanima drugog reda.Ma ja volim kad mi neko dodje na kafu i rucak il ga znao il neznao.[/quote]

Ne mozes govoriti u ime svih,jer ima nas Biscana koji ipak ne razmisljaju tako,a takvih primitivaca vjeruj da ih ima i slazem se s tobom.
Meni licno je ne bitno odakle je tko,bitno je da mi kao osoba odgovara,da je Ok..a to odakle je ne igra mi nikakvu ulogu,pa bio iz Kladuse,Cazina sa Skokova:)heheh sasvim je ne bitno.

[quote name='[I-B-R-O]' post='282742' date='07.11.2008, 13:35']
Na ovu temu nema mog odgovora, a bas se pitam zasto :)

Na bihaćkom forumu, mo

[quote name='gossipgirl' post='299890' date='09.01.2009, 11:27']Ne mozes govoriti u ime svih,jer ima nas Biscana koji ipak ne razmisljaju tako,a takvih primitivaca vjeruj da ih ima i slazem se s tobom.
Meni licno je ne bitno odakle je tko,bitno je da mi kao osoba odgovara,da je Ok..a to odakle je ne igra mi nikakvu ulogu,pa bio iz Kladuse,Cazina sa Skokova:)heheh sasvim je ne bitno.[/quote]

Ima

Evo ja sam iz Krupe .. i ne bih da sad pričam o odnosu Cazin - Bihać .. mada mogu reći da to pitanje je samo glupost od neke dječurlije koji se smiju cazinskoj audiciji ili nekim glupostima, znači to pokreću djeca i dječurlija ne vjerujem da bi Hamdija Lipovača počeo govoriti o odnosu ljudi. Dalje, ja naprimjer sam dobar skoro sa svima, volim Bihać a volim bogami i Cazin ne zbog moderatora i foruma nego jednostavno, taj grad je mene i mojoj familiji pru
  • Upvote 1

Ja 4 godine idem u Bihac u skolu i na prste jedne ruke mogu izbrojiti prijatelje biscane s kojima sam super a ovo ostalo ne zelim spominjati...Znala sam se na pocetku i potuci sa curama zbog tih komentara u vezi Cazina a one su te koje su se nakon rata tu doselile sa vece selendre nego sto sam ja!

Neke ljude tamo cak i zalim...Rade stvari preko volje da bi bili prihvaceni u tom Bihacu...Slusaju ''samo rock'' a dolaze u Cazin u XL kad gostuje Baja,Mile Kitic i drugi. Pivo u ruci i ruke u zraku,partijaju i lome .Svojim ocima sam se u to uvjerila. Pa daj budi ono sto jesi!

A druga stvar je ta sto pljuju po nama kad stignu, na forumu njihovom sam citala neke stvari i iskreno povracalo mi se nakon toga. U mene je sestra bila registrovana na njihovom forumu i dok se s nekim ne slaze u misljenju oni krenu sa vrijedjanjem Cazina. Primitivno.

Ali u mene je glava uvijek bila gore i nemam razloga da se u Bihacu osjecam manje vrijednom ili nesto a bahata jesam pa ako ko ima sta da mi kaze u vezi Cazina nek izvoli pa cemo da vidimo ko ima jace argumente.

To bi bilo to :icon_cheesygrin:
  • Upvote 1

Ja sam u Bihacu neke 4 godine..studiram i ostat cu jos najmanje 2 god..jbg.....Biscani ko Biscani....ima ih dobrih ima ih losih......covjek kao i svugdje ce naci ono sto trazi, ako se potrudit, normalno....prilicno se dobro slazem s njima...cak mi je i djevojka Biscanka.....cool...prijatelji..pa sad 50-50 Cazin - Bihac........prednost je na nasoj strani...mi Cazinljani smo tako reci legende...svi volimo salu i uzivamo u zivotu...dok oni glume da su netko i nesto...a bez nas, kako oni nas zovu, doslji..bili bi niko i nista, jer smo ipak mi ti koji njima placamo kirije..i od cijih se para oni hrane.....oni piju po parkovima....betonu....mi pijemo po diskotekama i kaficima..njima za izlazak treba 5 KM...nama 50...ako ima kakav pijevac..pa skuplja ulaznica..onda i vise.....dakle .... zakljucak je.....oni se foliraju, a zapravo smo mi face...... :)
  • Upvote 1

Ljudi to je prosto normalno... U svim sredinama ima tog rivalstva... Zagreb-Split, Zenica-Sarajevo, Beograd-Kragujevac, Bihać-Cazin..TO je nastalo da bi se ljudi mogli, bez razloga, krviti... Po meni ima dobrih Bi

[quote name='Alucard23' post='300538' date='11.01.2009, 00:56']Ja sam u Bihacu neke 4 godine..studiram i ostat cu jos najmanje 2 god..jbg.....Biscani ko Biscani....ima ih dobrih ima ih losih......covjek kao i svugdje ce naci ono sto trazi, ako se potrudit, normalno....prilicno se dobro slazem s njima...cak mi je i djevojka Biscanka.....cool...prijatelji..pa sad 50-50 Cazin - Bihac........prednost je na nasoj strani...mi Cazinljani smo tako reci legende...svi volimo salu i uzivamo u zivotu...dok oni glume da su netko i nesto...a bez nas, kako oni nas zovu, doslji..bili bi niko i nista, jer smo ipak mi ti koji njima placamo kirije..i od cijih se para oni hrane.....oni piju po parkovima....betonu....mi pijemo po diskotekama i kaficima..njima za izlazak treba 5 KM...nama 50...ako ima kakav pijevac..pa skuplja ulaznica..onda i vise.....dakle .... zakljucak je.....oni se foliraju, a zapravo smo mi face...... :)[/quote]

Slazem se stobom alucard , i ja studiram u Bihacu...i imo sam svakvih iskustava...da iskreno kazem bio sam vise puta u nezgodnim situacijama...ne znam do cega je to al imaju likova pravo da kazem strasni od kojih se treba drzati podalje , toga u cazinu nema u tolikoj razmjeri..
Njihov najveci problem je umisljenost , takvi su odnosi u citavoj BiH jer smo seljaci...npr ja znam da ce svaki cazinjanin reci za buzimljana da je seljak i da su jadni..onda se ne trebamo ljutiti sto oni takvo misljenje imaju prema nama...sarajevo misle o krajisnjicima isto tako!

Znaci za sve je kriv odgoj i sam mentalitet , ja licno imam samo predrasude prema pojedincima..a to sto kazes alucard , bez nas "studenata" bihac bi bio puno jadniji...kad samo zamislite sta se ljudi hrani od nasih stanarina , huh !

Al opet Krajina je bolja od Jedinstva :D

Mislim da su bišćani jako kulturni ljudi..mada ima svugdje svega...
Ja sam recimo rođena u Sloveniji...moj tata je iz Bihaća i tamo imamo
kuću...ali mama mi je cazinjanka i rođena u Cazinu...tako da sam često i
u Bihaću i Cazinu... svugdje je lijepo...a što se tiče naroda sve zavisi...

ma meni je Bihac cool , a i biscani odlicni ljudi...

zato sam cesto tamo :D

a i maza je hehe

Ma veca sredina pa vam je taj 'oloski' narod istaknutiji nego u manjoj sredini.

Bihac je prelijep grad sa extra ljudima kao i Cazin sto je. Sta bi ste vi, da ste razliciti narodi sa samo 30km udaljenosti?? Eh, kad bi baba muda imala...

cazin je jedna zagusena sredina... svi zive pod jednom kupolom i nikog ne pustaju ni unutra ni van... jaaaako cudno...

iskustvo sa ljudima iz Bihaća je kao i kod sviju izmjesano ... ima pozitivnih primjera kao sto ima i negativnih primjera ...
a odnos Cazin-Bihać kao opstina ... po meni zdravo rivalstvo je dobro ... al ne rivalstvo da predje u mrznju ... vec rivalstvo ko ce biti bolji ...

[quote name='lucky' post='311115' date='11.02.2009, 09:29']iskustvo sa ljudima iz Bihaća je kao i kod sviju izmjesano ... ima pozitivnih primjera kao sto ima i negativnih primjera ...
a odnos Cazin-Bihać kao opstina ... po meni zdravo rivalstvo je dobro ... al ne rivalstvo da predje u mrznju ... vec rivalstvo ko ce biti bolji ...[/quote]

ima

najgori ljudi u bihacu su cazinjani :D

[quote name='divlji_andjeo' post='311153' date='11.02.2009, 14:48']najgori ljudi u bihacu su cazinjani :D[/quote]

ev je primjer kada je cojek samokritican ... :D

[quote name='divlji_andjeo' post='311153' date='11.02.2009, 15:48']najgori ljudi u bihacu su cazinjani :D[/quote]

ne nisu, samo si ti jedna jedina kao Drina :lol: