Jump to content
Sign in to follow this  
divlji_andjeo

Bihać-Cazin

Recommended Posts

citam ovdje,uzivo slusam,uglavnom ovdje po cazinu samo pricaju biscani ovkvi onakvi,psuju se dijelovi namjestaja i ostalo...pa hajd da vidim,ili bar da skontam,da li je do nas ili do njih...

procitah komentar neki dan,djevojka iz cazina raskinula s momkom iz bihaca jer je on sprdao da je iz cazina <_< prvo,nigdje veze,prava ljubav ne poznaje lokacije...

citam dalje,biscani ovakvi,onakvi,ufurani,arogantni prepotentni...

pa se zapitam,da li ste vi koji mislite ovakvo nesto o biscanima,upoznali prave biscane???

pod pravim biscanima podrazumijevam one koji generacijama zive u bihacu,a ne one koji su prije nekoliko ili barem poslije rata doselili sa cukova,iz kulen vakufa i ostalih prigradskih mjesnih zajednica...

ja sam u tom gradu vec 7 dobrih godina,skolarim,sta ces mora se... i nikad apsolutno nikad nisam se osjecala prozvanom sto sam iz cazina...a druzim se sa biscanima,i izlazimo na kafe i u grad...

i cakstovise,bolji su od nekih nasih doslji koji tu stanuju i koji se prave face,pa se ne znaju pozdraviti...

ako oni,biscani, i govore da smo mi cazinjani seljaci, pogledajmo malo na sebe i oko sebe,ko smo,sta smo i sta predstavljamo...i zapitajmo se zbog cega smo smatrani seljacima,ako smo smatrani...zbog novogodisnjeg??? kojeg vjerujem 99 % ,ne uzimajuci u obzir baustelce,forumasa gleda...i u kojem bude bas oslikan zivot cazinjana,kojem se mi smijemo... jer onaj bucma prica ko neka nasa nene iz podgredine (nek se niko ne nadje prozvan,na um palo mi to prvo), ili sto onaj hodza kaze za one saltere,ili ona speed majka...

da,mi se tome smijemo,jer to jest smijesno...

al je u istu ruku i zalosno jer ta ista nene ima nekih 80 godina...

da se vratim na pricu,odoh predaleko...

jesu li biscani stvarno losa raja,ili smo mi cazinjani samo malo gori od njih???

ja ipak mislim ovo drugo... jer sam se u hrpi slucajeva uvjerila u to na svojoj kozi...

hehe, ja sam dosao u Bihac da nadjem djevojku i nasao Cazinku, :D

imam par prijatelja Biscana i ovdje u NL i u Bihacu nikad nisam osjeti nesto kao sto neki govore o njima

hahhaha ja sam prosle godine isla u bihac da kupim sebi majicu za novu godinu...i haman sam pala bio led po cesti i ide grupa neki peki bihacki i ja iz vrh glasa viknem hebem ti bihac one cure gledaju i ja sam istog tena krenula za cazin....

ni kao dijete ni sada ne volim ici u bihac neznam ali mi je tako antipatican i neznam ljudi i narod je previse dignutog nosa...

jbg nek mi halale oni koji modza nisu takvi ali to je moje misljene ...ja volim cazin i nasu raju jer smo jednostavni i svima smo OK..gdje to u bihacu nevdim vec cudo upeciti i cudo dignuti glave....

pis

hance je celjade s povrsnim razmisljanjima o medjusobnim odnosima cazinjana i biscana....bla ...bla...

nego,nije isti biscanin iz centra grad i onaj s kamenice !
nije isti cazinjanin onaj s cuprije i iz mutnika !
et ja sam htio biti nejasan.

ja nemam nikakvih problema s ljudima iz drugog grada!

p e a c e Edited by Clark Gable
uvreda

ja volim bihac :D, to je meni najljepsi grad :D, biscanke plaho dobre :D, samo mrzim ono "sta reci" :D

[quote name='bUDO_hodza' post='280668' date='30.10.2008, 17:26']hance je celjade s povrsnim razmisljanjima o medjusobnim odnosima cazinjana i biscana....bla ...bla...

p e a c e[/quote]

Budo imas pravo, nije isti biscanin iz centra grada i iz okolnih mjesta, ljudi su razliciti svugdje, upoznala sam ja ufuranih i iz Bihaca i iz Cazina i tu se ne moze nista. Svugdje ih ima takvih, u svakom gradu pa tako i kod nas i to nije nista cudno,samo et ja mislim da je u narodu tako ostalo da se Bihac i Cazin na neki nacin ne podnose, sto je pomalo zalosno. Ja iskreno imam puno prijatelja iz srednje sto su iz Cazina i super se slazemo tako da nemam problema s cazinjanima a ni s biscanima .... sve je to od covjeka do covjeka, pojedinac ne cini citav grad i zbog pojedinca ne bi trebali osudjivati citav grad kakav je!!! Ne valja raspravljati oko toga uopste ... ;) ;) Ja sam biscanka i udana sam za cazinjanina i super mi je :D ... dok neke biscanke ne mogu pogledati nekoga iz Cazina, a tako ima isto dosta raje iz Cazina sto ne mogu smisliti Bihac ni biscane !! Ne probijajte glavu s tim, vazno je lijepo se druziti, s kim mozes, s kim ne mozes, ignorisi i to je to :D

pozzzz

[quote name='bUDO_hodza' post='280668' date='30.10.2008, 18:26']hance je celjade s povrsnim razmisljanjima o medjusobnim odnosima cazinjana i biscana....bla ...bla...

p e a c e[/quote]

A de de kakva je to razlika tih ljudi da cujem kako ti to vrsis diskriminaciju ljudi,

S postovanjem :poke:

Meni je narod iz Bihaca uredu, samo nek je krajina bolan :D i za mene su svi dobri :).
Imam dosta familije u Bihacu a i prijatelja. A i dosta biscana mi se je na biscani.net javio i kaze kako su cazinjani dobri, pravi narod, nerazlikuju ko si sta si i odakle si.. no svugdje ima izuzetaka kako vidim ccc

[quote name='hacy' post='280686' date='30.10.2008, 20:34']A de de kakva je to razlika tih ljudi da cujem kako ti to vrsis diskriminaciju ljudi,

S postovanjem :poke:[/quote]

josnik12

"E bas mi je drago da ti je zivot bolji nego prije 90-te godine.Pjesma me podsjetila na druga vremena koja su mojoj rodbini u Vojvodini bili kudikamo ljepsa nego ova sada.Usput,kamo srece da je vas diktator ostao samo vas i da nije "usrecio"i druge narode.Stvarno [b]nema potrebe da me vrijedjas ovako na daljinu[/b],sakriven u prividnoj sigurnosti svoga doma,jer nikada neznas tko je sa druge strane i komu se obracas. :lol: Mozda je neka psihopata koja uzgaja cvijece,pije mlijeko i ubija one koji ga vrijedjaju."

Reko sam ti vise nego sto treba.

radio sam s cazinjanima i kuzno sam da su veci radnici u odnosu na biscane, radim svake subote u cazinu tako da je moj odnos s cazinjanima dober. Imam dosta prijatelja/ca koji studiraju ođe i kod njh redovno visim i obrnuto vikendarimo tuturutu. Nikad se nije spomenuo "cazin-bihac" tako da ..ljudi smo jbg :)

[quote name='euphoria' post='282621' date='06.11.2008, 21:34']radio sam s cazinjanima i kuzno sam da su veci radnici u odnosu na biscane, radim svake subote u cazinu tako da je moj odnos s cazinjanima dober. Imam dosta prijatelja/ca koji studiraju ođe i kod njh redovno visim i obrnuto vikendarimo tuturutu. Nikad se nije spomenuo "cazin-bihac" tako da ..ljudi smo jbg :)[/quote]
Gdje radis ?

Bihac extra gradic, a biscani sta raci :P ... okej su :D

Imam dosta prijatelja biscana i sta ja znam jos nikad nisam dozivio neku uvredu ili nesto,zajedno se zezamo izlazimo sve super, mozda jos nisam naletio ja te pokvarene biscanje :rofl:

.. sve u svemu nemam nista protiv Bihaca ni biscana :D

Biscanke su kao sto rece sanel plaho dobre :D

[quote name='eXorcist' post='282675' date='07.11.2008, 03:43']Bihac extra gradic, a biscani sta raci :P ... okej su :D

Imam dosta prijatelja biscana i sta ja znam jos nikad nisam dozivio neku uvredu ili nesto,zajedno se zezamo izlazimo sve super, mozda jos nisam naletio ja te pokvarene biscanje :rofl:

.. sve u svemu nemam nista protiv Bihaca ni biscana :D

[i]Biscanke su kao sto rece sanel plaho dobre[/i] :D[/quote]

Da potvdim to jos jednom, aferim xD, de kakvu safacaj sad :rofl:, samo sam ustao, ne zamjeri :icon_cheesygrin:

Bihac super grad..

Biscani isto ljudi pravi, imam dosta prijatelja iz Bihaca tako da mogu reci sve je ok ..

Na ovu temu nema mog odgovora, a bas se pitam zasto :)

Na bihaćkom forumu, mo

[quote name='farko_Legenda' post='282748' date='07.11.2008, 12:47']Meni je taj lokal-patriotizam te

[quote name='[I-B-R-O]' post='282751' date='07.11.2008, 13:52']
Na ovoj temi ja sam vidio samo Sebina da je rekla da ne voli Bihać, zar ne?[/quote]

pa to su i baustelci pokrenuli, mrzim BAU

Meni je Bihac pravo drag grad.Dosta sam vremena proveo u njemu a i Bogami puno ljudi upoznao i nisu svi tako losi.Samo bihacki olos(lezi kruse da te jedem (a ono nema kruha za iste) kategorija) gleda na Cazin sa visoka ali vecina ljudi u Bihacu kaze za te iste da su olos :)

Mozda niste primjetili da parovi iz Bihaca znaju cesto navratiti nedjeljom na kafu u Cazin.Kazu gust im tu kafendisati :) Edited by ka5an

[quote name='divlji_andjeo' post='280656' date='30.10.2008, 17:46'][b]ja sam u tom gradu vec 7 dobrih godina,skolarim,sta ces mora se...[/b][/quote]

Rijetko idem u Bihać , ja se vi
  • Upvote 1

[quote name='[I-B-R-O]' post='282751' date='07.11.2008, 13:52']
Na ovoj temi ja sam vidio samo Sebina da je rekla da ne voli Bihać, zar ne?[/quote]

pa samo sam rekla onako kako mislim i nako kako jeste..za MENE ..

Bihac... sta reci ? :D

Ne znam u Bihacu imam i familije i prijatelja. I ko grad Bihac mi je super a i ljudi su mi super...
Primjer jedan sa foruma NeRi :D... :lol:

Ja fakat nemam nista protiv bilo kojeg grada u BiH, a tako ni protiv Cazina, posto ako mi je neko prijatelj onda je prijatelj, pa nema veze odakle on bio. Ja sam rodjen u Bihacu i posebno kako sam krenuo na fax prije 3 godine upoznao sam dosta ljudi iz Cazina, ono nisam sada sa svima vrh, ali imam dosta finog drustva.
Jedina razlika je mozda u obicajima, i govoru to je sasvim normalno nigdje se ne prica isto, pa tako da je svaki govor lijep na svoj nacin. Problem je sto ljudi govore seljak sa sela iz Bihaca, sa sela iz Cazina to su pravi ljudi, da se je rijesiti gradski seljaka koji stvaraju mrznju. Pozz za sve u Cazinu, a posebno za Adnu i Ines, vidmo se u XL-u. Edited by NeRi

MRZIM BIHAC I AKO GORE IDEM U SKOLU.TI LJUDI SU NIKAKVA RASA!!!!!

NEZNAM KAKO TO BISCANI VOLE CAZIN KAD SVI KAZU DA NIKAD NEBI OTISLI U CAZIN JER JE ZA TO NJIH SELO!!!!!

A NA TU FORU STA RECI CATZIMLJANKE ODGOVARAJU "DA VAM JE VECI "

CAZIN I SAMO CAZIN

HVALE SE KAD ISTUKU KOGA IZ CAZINA

I TO JE NORMALAN ODNOS!!!!!

BOJIM SE DA NIJE!!!!!
  • Upvote 1