Jump to content
K®ãJî§kî-VîTêZ

Stranka za Bosnu I Hercegovinu

Recommended Posts

[quote name='seneka' post='254007' date='Aug 18 2008, 20:20']Ja koliko sam upoznat sa političkom situacijom u S BiH mislim da ta [b]stranka nije nikad raspolagala sa velikim brojem članova [/b]. Prisustvovao sam njihovim izbornim skup

Ali Haris je smatrao da Bosnjacki korpus nemoze da se snalazi bez njega pa se cojkan vratio na politicku scenu BiH.Kako je god dosad bio promasaj za politiku u BiH i izvan nje danas je jos veci odnosno najbolje bi mu bilo da se povuce iz politike nakon svih zavrzlama i lazi koje je poturio pod nos vlastitom narodu.Mislim da njegov povratak u politiku nije povezan sa zeljom da bude u vlasti vec cisto iz interesa i njegove zabrinutosti o licnoj proslosti i marvelzacijama koje su radili tokom rata.Ovako kao clan predcjedistva ipak moze i dalje da putem svojih obavjestajaca zataskava svoje ali i ratne i postrantne nestasluke odnosno naredbe,kradje donacija,logisticke malverzacije i sve drugo sto je njega,rahmetliju Aliju i njihove ahbabe ucinilo pravim mlionerima a da pritom nitko nije niti smje zucnuti ili po takvoj proslosti kopati.Svatko ko pokusa odmah ili je smaknut ili je smjenjen ili je politicki ili mrtav ili nemocan da bilo sta uradi ili dokaze kriminal....

Zaboravismo ih :(

[img]http://img227.imageshack.us/img227/2048/skenirano001md6.jpg[/img]

ma sto kaze jedan moj drug : njih je Bahtic pomnozio s nulom...
po svim ocekivanjima ne bi trebali ni preci izborni prag, ili ce max imati 1-og vijecnika...

[quote name='snake' post='265938' date='15.09.2008, 11:47']ma sto kaze jedan moj drug : [b]njih je Bahtic pomnozio s nulom...[/b]
po svim ocekivanjima ne bi trebali ni preci izborni prag, ili ce max imati 1-og vijecnika...[/quote]

Bolne rane, bolne rane i teske uspomene :o

Da se i ja jednom slozim sa snakeom :(

kad vidim Bahtica i njegovo ponasanje, mislim, sve vam je receno kakva je to stranka koja odluci, i nakon svih ispada,zadrzati njega na visokim funkcijama, pa kakvo nam je to drustvo u kojem zivimo.....?? nedoraslo, da se kulturno izrazim :)

Pozdrav, Edited by antrax

ma stranka za BIH se nakon ovih lokalnih izbora polako pocinje gasiti ( barem ovde u Cazinu ), a nakon opstih za dvije godine nestaje potpuno...

Bahtic nek dobro iskoristi svoje jos dvije godine ovog poslanickog mandata jer dok dobije jos jedan puno ce vode proteci..

Ko zna , mozda ce stranka za BiH napraviti pozitivni iskorak u buducnosti...(nema vise Begija i Baje) :)
Puno srece zelim

S BIH ima ubjedljivo najlosije kadrove koji su se mogli okupiti na nekoj listi...
radi se o uhrpanoj masi skorojevica, bezlicnim likovima, za koje nece glasati ni clanovi njihove uze i sire familije..

u razgovoru sa jednom osobom sa liste stranke ZA BiH i ja pito hoce li preci izborni prag ... odgovor me je veoma iznenadio ... ocekuju pet vjecnickih mjesta ... kaze da to zakljucuje na osnovu podrske sa terena ...

[quote name='lucky' post='267808' date='19.09.2008, 09:31']u razgovoru sa jednom osobom sa liste stranke ZA BiH i ja pito hoce li preci izborni prag ... odgovor me je veoma iznenadio ... ocekuju pet vjecnickih mjesta ... kaze da to zakljucuje na osnovu podrske sa terena ...[/quote]

znaci smanjili su :lol:
prvobitno su tvrdili da ce uzeti 8 :icon_cheesygrin:
znam ja da neki u njima vide backup AZdi, al na njihovu zalost o toj stranci niko ziv ne prica nit je spominje...
sa onakvim kadrom oni ako dobiju 5-taka, ja prelazim u Asda :lol:

[quote name='bih_ac' post='267780' date='19.09.2008, 02:23']Ko zna , mozda ce stranka za BiH napraviti pozitivni iskorak u buducnosti...(nema vise Begija i Baje) :)
Puno srece zelim[/quote]

Ma kakav pozitivni iskorak. Oni ce ti imati nekoliko kilometara unazad. Pa ko bi glasao za stranku u kojoj je predsjednik Amir LETAC???

Pa ja imam informacije od njegove blize rodbine da nece ni oni glasati za SBiH. Sva njegova rodbina je u DNZ-u (braca nakon sloma APZB otisli u SAD). Pa vi sad vidite sta oni ima da ocekuju od ovih izbora.

A tek sa listom koja je stvarno najgora mozda i u drzavi...

A o nositeljici te liste stvarno ne bih trosio rijeci :bj:

[quote name='lucky' post='267808' date='19.09.2008, 09:31']u razgovoru sa jednom osobom sa liste stranke ZA BiH i ja pito hoce li preci izborni prag ... odgovor me je veoma iznenadio ... ocekuju pet vjecnickih mjesta ... kaze da to zakljucuje na osnovu podrske sa terena ...[/quote]

Pet mandata nemogu osvojiti kad bi po

mene samo zanima kako ljudi u ovoj stranci mogu tolerisati odredjene postupke od pojedinih funkcionera ove stranke. bahtica konkretno. mene zanimaju mladi ljudi na njihovim listama, prije svega redovni studenti (ako ih ima uopste), kako mogu odobravati poteze bahtica, imam konkretan primjer, da na celo poste cazin dovede dojucerasnjeg raznosaca poste koji je u rekordnom vremenu zavrsio srednju skolu i trecerazredni "fakultet", nema nikakvog drugog iskustva osim raznosenja poste, a pri tome smijeni upravnicu koja je na toj poziciji godinama i treba joj jos par godina do penzije? ja sam student bila i diplomu sam zasluzila i samo studenti znaju koliko zrtve je potrebno da dodjes do diplome, kako finansijske tako i svake druge, i kosa mi se digne na glavi kada posao dobije neko s diplomom iz prijedora i slicnih kvazifakulteta koji samo novac donesu i dobiju diplomu. zar u toj stranci za bih nije bilo nijednog ekonomiste,da ne kazem inzinjera postanskog saobracaja, ni jednog pravnika koji je na regularan nacin zavrsio fakultet i dobio to radno mjesto? i kako ocekivati da se ova stranka zalaze za obrazovanje, za mlade ljude, za zaposljavanje mladih ljudi, kada zaposljava podoban kadar- nemam nista protiv toga ali daj bar strucan podoban kadar a ne kupiti ljude sa ulice i davati im odgovorne funkcije. da svak moze biti direktor i upravljati preduzecima, zasto bi nasa mladost a i nasi roditelji ,trali ..... uceci i viseci nad knjigom?

[quote name='bubamara' post='268279' date='20.09.2008, 17:40']mene samo zanima kako ljudi u ovoj stranci mogu tolerisati odredjene postupke od pojedinih funkcionera ove stranke. bahtica konkretno. mene zanimaju mladi ljudi na njihovim listama, prije svega redovni studenti (ako ih ima uopste), kako mogu odobravati poteze bahtica, imam konkretan primjer, da na celo poste cazin dovede dojucerasnjeg raznosaca poste koji je u rekordnom vremenu zavrsio srednju skolu i trecerazredni "fakultet", nema nikakvog drugog iskustva osim raznosenja poste, a pri tome smijeni upravnicu koja je na toj poziciji godinama i treba joj jos par godina do penzije? ja sam student bila i diplomu sam zasluzila i samo studenti znaju koliko zrtve je potrebno da dodjes do diplome, kako finansijske tako i svake druge, i kosa mi se digne na glavi kada posao dobije neko s diplomom iz prijedora i slicnih kvazifakulteta koji samo novac donesu i dobiju diplomu. zar u toj stranci za bih nije bilo nijednog ekonomiste,da ne kazem inzinjera postanskog saobracaja, ni jednog pravnika koji je na regularan nacin zavrsio fakultet i dobio to radno mjesto? i kako ocekivati da se ova stranka zalaze za obrazovanje, za mlade ljude, za zaposljavanje mladih ljudi, kada zaposljava podoban kadar- nemam nista protiv toga ali daj bar strucan podoban kadar a ne kupiti ljude sa ulice i davati im odgovorne funkcije. da svak moze biti direktor i upravljati preduzecima, zasto bi nasa mladost a i nasi roditelji ,trali ..... uceci i viseci nad knjigom?[/quote]

Gledano ocima Bahtica i takav na celu Poste je bolji od crvenog. Poslusan i podoban pa makar i nesposoban. Inace, od kraja prve godine nisam pobornik pukog ucenja za ispit. Treba ocjenu zasluziti i aktivnoscu, zalaganjem, slaganjem i ponekad borbom kako protiv profesora, korupmiranih studenata tako i vecinski parazitske studentske gamadi koja bi diplomu a ne bi ucila.

[quote name='Falcon' post='268340' date='20.09.2008, 21:29']Gledano ocima Bahtica i takav na celu Poste je bolji od crvenog. [color="#FF0000"][b]Poslusan i podoban pa makar i nesposoban.[/b][/color][/quote]

Da bog da ti ovakav bio

[quote name='Falcon' post='268340' date='20.09.2008, 21:29']Gledano ocima Bahtica i takav na celu Poste je bolji od crvenog. Poslusan i podoban pa makar i nesposoban. Inace, od kraja prve godine nisam pobornik pukog ucenja za ispit. Treba ocjenu zasluziti i aktivnoscu, zalaganjem, slaganjem i ponekad borbom kako protiv profesora, korupmiranih studenata tako i vecinski parazitske studentske gamadi koja bi diplomu a ne bi ucila.[/quote]

pa sve dok budemo ganjali podobne i poslusne, imat cemo takve sefove u kojeg cemo morati gledati kao, u Boze oprosti, samog boga, jer ce nam od toga ovisiti nasa buducnost jer svako neslaganje znaci otkaz, zbog podobnih i poslusnih imat cemo studente koji kroz fakultet prodju ali fakultet ne prodje kroz njih sto je jedan moj profesor rekao, i zar nam je to buducnost, i zar trebamo da se pomirimo s tim. kad cemo strucnost cijeniti, kad ce strucnost biti odlucujuca a privatna opredjeljenja, jer politika to i jeste, nesto sasvim nebitno? ne dozvoljavam da me bilo ko strpava u bilo kakve koseve zbog moje politicke ili vjerske ili nacionalne opredjeljenosti niti da me gleda kroz te stvari, pa ni da me za razgovoru za posao ko trazi kakve clanske karte ili slicno. i sve dok strucnost ne bude prioritet imat cemo i svakakvih studenata i svakvih "akademskih gradjana".
ja sam kroz svoj fakultet gledala svakakvih nacina na koji su pojedni ispite polagali, a i ti si, ali ja znam da se sutra necu crveniti ni u jednoj raspravi koja se tice moje branse, ni na jednom razgovoru za posao, pa ne samo moje branse, i necu se crveniti kad me neko zaposli a ja ko s marsa pala pa ne znam se potpisati kako valja da nespominjem druge stvari, a doci ce vrijeme, mora doci, kada mnogi hoce.

[quote name='Falcon' post='268388' date='21.09.2008, 00:46']I onda kazete da mi ne zelite zlo :lol:

Slazem se, od rijeci do rijeci i s ponosom mogu reci da se ni ja ne moram crveniti jer sam na znanje polagao, ali iskreno znao sam iskoristiti svaku legalnu prednost koju sam na fakultetu imao da lakse polozim ispit. Ko nije :icon_cheesygrin: npr status studenta s posebnim priviliegijama polaganja ispita koji sam na drugoj izganjao. Zbog cvrstog uvjerenja da se mora potencirati kvalitet a ne bilo koji vid veze samo sam problema imao, od sukoba do prijetnji... Njavece zadovoljstvo je upravo to sto pises, sto si kvalitet koji drugi i bez tvog isticanja prepoznaju :^^:

Ne znas ti s kakvom se bagrom studenti nose dok ne dodjes i prezivis IV godine Pravnog fakulteta Sarajevo... fuj! Fuj![/quote]

Ponosite se svojim znanjem i zgrazate se nad bagrom koja se lako prošunja kroz fakultet, ali su Vam dragi i podobni, pa makar bili i nesposobni :D

[quote name='jedancoek' post='268391' date='21.09.2008, 00:51']Ponosite se svojim znanjem i zgrazate se nad bagrom koja se lako pro

Jedva nađe ovu temu :D, vidi se da je stranka na glasu :D

[quote][size=4]Stranka za BiH glasače podmićivala kravama?[/size]

[size=4]"Glasuj za vola kako bi dobio kravu" [/size]

Prije svega prosvjedujem jer tema o Stranci za BiH nije pinovana iako teme o ostalim strankama jesu. Nadalje, kolega to se treba dokazati ;) dok je nepismenost tamosnje SDA cijeloj BiH dokazana ;)

Vidi prilog!

Meni izgleda kao podvala jer plakata nije odredjenih dimenzija a i sumnjam da bi vi u stranci dozvolili da tako nesto prodje do bandere :D (nasmijao sam se zbog mjesta dolaska pa mi nemoj zamjeriti)