Jump to content
makcode

raspad bosne i hercegovine

Recommended Posts

ne gines za covjeka, vec za ideal (jbga, znam da ti je to tesko shvatiti jer bi ti za babu dao i majku i brata,.. i guzice).

poginuti braneci svoju domovinu - pa ima li casnije smrti?

Pa kad ima sto ti nisi pogino za nju???????Jedno je boriti se za normalnu zemlju koju vode normalni precjednici i politicari ali kada te netko laze da se boris za nesto sto nije istina i sto se nakraju ispostavi da je bila laz i da je sve bilo uzalud.Ideali su nekada postojali i ljudi su isli u ratove SRCEM i borili se srcano.Danas su svi ratovi za vlast,fotelju,prevlast,NOVAC,oruzje,droga,otimacina,pljacka i drugo a to nema nikakve veze sa idealima.Da je Bosnu napala druga drzava e onda bi se sigurno moglo pricati o necem drugom ali ovaj rat je bio nas unutrasnji rat u kojem su ljudi vecinom isli u rat iz koristi a sirotinja je branila svoje najmilije na svim stranama.Danas se vidi kakvi su to ideali bili odnosno oni sto su predvodili ideale danas su milioneri i vozaju dobra auta i imaju svoje firme i veleptrodaje i benzinske a sirotinja na svim stranama ostala je sirotinja odosno izgubljena u vremenu i prostoru.Sirotinja je izgubila i ono malo dostojanstva sto je imala prije rata jer zbog tih ideala koje ti navodis sirotinja je davala zivote i lila svoju krv a idealisti su pljackali humanitarnu i bogatili se.Eto to ti je sustina DANASNJEG IDEALIZMA.

[quote name='GAGO2' post='284917' date='15.11.2008, 16:22']Pa kad ima sto ti nisi pogino za nju???????Jedno je boriti se za normalnu zemlju koju vode normalni precjednici i politicari ali kada te netko laze da se boris za nesto sto nije istina i sto se nakraju ispostavi da je bila laz i da je sve bilo uzalud.Ideali su nekada postojali i ljudi su isli u ratove SRCEM i borili se srcano.Danas su svi ratovi za vlast,fotelju,prevlast,NOVAC,oruzje,droga,otimacina,pljacka i drugo a to nema nikakve veze sa idealima.Da je Bosnu napala druga drzava e onda bi se sigurno moglo pricati o necem drugom ali ovaj rat je bio nas unutrasnji rat u kojem su ljudi vecinom isli u rat iz koristi a sirotinja je branila svoje najmilije na svim stranama.Danas se vidi kakvi su to ideali bili odnosno oni sto su predvodili ideale danas su milioneri i vozaju dobra auta i imaju svoje firme i veleptrodaje i benzinske a sirotinja na svim stranama ostala je sirotinja odosno izgubljena u vremenu i prostoru.Sirotinja je izgubila i ono malo dostojanstva sto je imala prije rata jer zbog tih ideala koje ti navodis sirotinja je davala zivote i lila svoju krv a idealisti su pljackali humanitarnu i bogatili se.Eto to ti je sustina DANASNJEG IDEALIZMA.[/quote]

bio sam nejacak :D

ako (a velike su sanse da hoce) ponovo dodje do rata, a zdravlje me posluzi, s ponosom cu uzeti pusku i okrenuti je na neprijatelja!

o moralu i nazovi ideoloskim ciljevima pojedinaca nema smisla pricati.

svi zivi ljudi grijese.. pa to je normalna stvar :D pitam se kad ces/te uvidjeti svoje katastrofalne greske?!

[quote name='black tattoo' post='285419' date='17.11.2008, 16:04']bio sam nejacak :D

ako (a velike su sanse da hoce) ponovo dodje do rata, a zdravlje me posluzi, s ponosom cu uzeti pusku i okrenuti je na neprijatelja!

o moralu i nazovi ideoloskim ciljevima pojedinaca nema smisla pricati.

svi zivi ljudi grijese.. pa to je normalna stvar :D pitam se kad ces/te uvidjeti svoje katastrofalne greske?![/quote]

A gdje je taj neprijatelj????Pa nije to rat izmedju Partizana i Njemaca pa se zna ko je okupator a ko se bori za svoje.Covjece shvati da da se u Bosni svatko bori za svoje.

[quote name='GAGO2' post='285422' date='17.11.2008, 14:17']A gdje je taj neprijatelj????[/quote]

neprijatelj uvijek vreba, ceka pogodnu priliku..

[quote]Pa nije to rat izmedju Partizana i Njemaca pa se zna ko je okupator a ko se bori za svoje.[/quote]

ma jock, ovo ce opet biti 'gradjanski rat'.. mozda ovaj put i hoce, jer se hrvatska i srbija nece (barem materijalno) mijesati. mislim da im je ipak vazniji put ka evropi. mozda se varam..

[quote]Covjece shvati da da se u Bosni svatko bori za svoje.[/quote]
znam. samo me podsjeti za koga se vi ono borite.. za sebe i bracu cetnike (ovaj srbe)?

[quote name='black tattoo' post='285445' date='17.11.2008, 17:07']neprijatelj uvijek vreba, ceka pogodnu priliku..

ma jock, ovo ce opet biti 'gradjanski rat'.. mozda ovaj put i hoce, jer se hrvatska i srbija nece (barem materijalno) mijesati. mislim da im je ipak vazniji put ka evropi. mozda se varam..

znam. samo me podsjeti za koga se vi ono borite.. za sebe i bracu cetnike (ovaj srbe)?[/quote]

Borimo se za SVOJE odnosno da zivimo i radimo na svome i u svojoj zemlji i svome rodnom kraju.
Tesko ces ti to shvatiti jer stranacki i licni interesi iz Sarajeva su iznad svega pa tako i iznad prava Krajiskoga naroda.Kad smo vec kod tih cetnika i Srba sjedi brate u auto i odi do B.Luke i tamo u centru grada izvjesi zastavu sa Ljiljanima ili ovu novu vjestacku i reci da im majku cetnicku i Spsku pa ces vidjeti kako ces proci a mi Autonomasi nismo krivi ni tebi ni takvima sto je to tako vec su vam krivi oni sto sa istim tim Srbima ili kako ih ti nazivas cetnicima sjede piju kafice i prave iftare i naravno formiraju VLAST.To su isti oni koji bi dali pravo svima u BiH osim nama Krajisnicima da odlucujemo o svojoj sudbini.Zato nemoj nikoga prozivati i pravdati tudju politiku koju su vodili i vode isti oni koji danas zbog stanja u kakvom se nalazi zemlja traze krivca u svakome osim u samima sebi

[quote name='GAGO2' post='285775' date='18.11.2008, 15:20']Borimo se za SVOJE odnosno da zivimo i radimo na svome i u svojoj zemlji i svome rodnom kraju.
Tesko ces ti to shvatiti jer stranacki i licni interesi iz Sarajeva su iznad svega pa tako i iznad prava Krajiskoga naroda.Kad smo vec kod tih cetnika i Srba sjedi brate u auto i odi do B.Luke i tamo u centru grada izvjesi zastavu sa Ljiljanima ili ovu novu vjestacku i reci da im majku cetnicku i Spsku pa ces vidjeti kako ces proci a mi Autonomasi nismo krivi ni tebi ni takvima sto je to tako vec su vam krivi oni sto sa istim tim Srbima ili kako ih ti nazivas cetnicima sjede piju kafice i prave iftare i naravno formiraju VLAST.To su isti oni koji bi dali pravo svima u BiH osim nama Krajisnicima da odlucujemo o svojoj sudbini.Zato nemoj nikoga prozivati i pravdati tudju politiku koju su vodili i vode isti oni koji danas zbog stanja u kakvom se nalazi zemlja traze krivca u svakome osim u samima sebi[/quote]

boris se, a hukn'o si preko bare.. trebao si (BA) ostati, boriti se za autonomiju.. sto si izdao babu ccc sram te bilo! (ili si shvatio da je babo izdao vas).

prava krajiskog naroda? onog da proglasi odcjepljenje i trazi autonomnost.. autonomnost u cemu, u velikoj srbiji ili velikoj hrvatskoj?!

upravu si, niste vi (autonomasi) rentabilan faktor u drzavi. slazem se. :D
srbi i hrvati su konstitutivan narod, imaju legalne predstavnike sa kojima treba traziti zajednicki jezik i raditi na poboljsanju suzivota svih gradjana u ovoj drzavi. krajisnika u drzavnim institucijama ima i bit ce. nema autonomasa i nadam se da vas nikad nece ni bti. amin.

[quote name='farko_Legenda' post='280575' date='30.10.2008, 02:45']Ja očekujem da se novi predsjednik SAD-a ,Barrack Obama jasnije odredi prema Bosni i Hercegovini, od njegova prethodinka. Ipak SAD je jamac za Dejton... :mellow:[/quote]

Danjasnja djeca i dalje citaju bajke :lol: Nadam se da barem ne vjeruju u njih <_<

[quote name='black tattoo' post='285825' date='18.11.2008, 17:50']boris se, a hukn'o si preko bare.. trebao si (BA) ostati, boriti se za autonomiju.. sto si izdao babu ccc sram te bilo! (ili si shvatio da je babo izdao vas). prava krajiskog naroda? onog da proglasi odcjepljenje i trazi autonomnost.. autonomnost u cemu, u velikoj srbiji ili velikoj hrvatskoj?! upravu si, niste vi (autonomasi) rentabilan faktor u drzavi. slazem se. :D srbi i hrvati su konstitutivan narod, imaju legalne predstavnike sa kojima treba traziti zajednicki jezik i raditi na poboljsanju suzivota svih gradjana u ovoj drzavi. krajisnika u drzavnim institucijama ima i bit ce. nema autonomasa i nadam se da vas nikad nece ni bti. amin.[/quote]
hahahahahhahhahhhahhaha!!!

ah,sto se ismija,pa ako je i od SDA prevrsilo je svaku mjeru ukusa.pa tako ti mladi esdeav pupoljak trazi suzivot sa Srbima i Hrvatima,e bolje ikad nego nikad,zasto niste pristali odmah prije rata na podjelu Bosne i Hercegovine pa bi danas bilo vise bajraktara i uzdanica,mladog revolucionarnog podmlatka. da,da -da bome, da su konstituivan narod,konstutivan je samo zato sto im nemozete nista,uzeli su za sebe 49% Bosne i Hercegovine a uzece i ovo malo sto vam je Alija ostavio, a Autonomija ce opet biti ondje gdje je i zamisljena. od Kladuse do Une.da su Srbi i Hrvati bili budale ko sto ste vi bili budale nebi oni danas bili konstitutivni u BiH. Krajina je tako i tako hrvatski interes,to je sad hrvatski perec,nisu ovo hrvatski generali dzaba dolazili u Cazin,oni su u toku rata spasili Krajinu i sad ce uskoro ispostaviti racun,jer sve se vraca i placa a narocito vojne akcije i spasavanje.

eto vidis,htjeo nehtjeo naci ces se u zagrljaju velike hrvatske,to je logican slijed dogadjaja,jer ste nesposobni za opstanak,neznate pokrenuti privredu,unistiti je znato,tu vam nema ravnog premca u svijetu. a sve ono sto je nesposobno da se stara o sebi neko drugi mora preuzeti skrb nad njim. Hrvatima nije u interesu da Mile Dodik preuzme Krajinu jer je to opet priblizavanje Srbije Hrvatskoj bas na najosjetljivijem mjestu po hrvatske interese.

sta ti mislis zasto su Boljkovac i Spegelj dosli u Krajinu,bas zbog toga sto su vas se pozelili pa su htjeli po svaku cijeni da vas vide,izljube i potapsaju po zadnjici.

bice velike Hrvatska..

[quote name='siroko' post='285836' date='18.11.2008, 18:14']hahahahahhahhahhhahhaha!!!

ah,sto se ismija,pa ako je i od SDA prevrsilo je svaku mjeru ukusa.pa tako ti mladi esdeav pupoljak trazi suzivot sa Srbima i Hrvatima,e bolje ikad nego nikad,zasto niste pristali odmah prije rata na podjelu Bosne i Hercegovine pa bi danas bilo vise bajraktara i uzdanica,mladog revolucionarnog podmlatka. da,da -da bome, da su konstituivan narod,konstutivan je samo zato sto im nemozete nista,uzeli su za sebe 49% Bosne i Hercegovine a uzece i ovo malo sto vam je Alija ostavio, a Autonomija ce opet biti ondje gdje je i zamisljena. od Kladuse do Une.da su Srbi i Hrvati bili budale ko sto ste vi bili budale nebi oni danas bili konstitutivni u BiH. Krajina je tako i tako hrvatski interes,to je sad hrvatski perec,nisu ovo hrvatski generali dzaba dolazili u Cazin,oni su u toku rata spasili Krajinu i sad ce uskoro ispostaviti racun,jer sve se vraca i placa a narocito vojne akcije i spasavanje.[/quote]

o ukusima ne vrijedi diskutovati..

svima smo pokazali da je bosne bilo i uvijek ce je biti. zarati li se, opet ce(te) ispusiti foru.

pa i u ratu smo imali suzivot, borbeni, ratni.. ne bjezim ja ni od toga. kad je krenulo oslobadjanje BiH svijetu se nije svidjelo. nije, jer je svijet za nas vec unaprijed imao napisan scenarij.

autonomije ce biti samo u vasim zaludjenim glavama, nikad na administrativnim i geopolitickim kartama.

[quote]eto vidis,htjeo nehtjeo naci ces se u zagrljaju velike hrvatske,to je logican slijed dogadjaja,jer ste nesposobni za opstanak,neznate pokrenuti privredu,unistiti je znato,tu vam nema ravnog premca u svijetu. a sve ono sto je nesposobno da se stara o sebi neko drugi mora preuzeti skrb nad njim. Hrvatima nije u interesu da Mile Dodik preuzme Krajinu jer je to opet priblizavanje Srbije Hrvatskoj bas na najosjetljivijem mjestu po hrvatske interese.

sta ti mislis zasto su Boljkovac i Spegelj dosli u Krajinu,bas zbog toga sto su vas se pozelili pa su htjeli po svaku cijeni da vas vide,izljube i potapsaju po zadnjici.

bice velike Hrvatska..[/quote]

hahahaha

ne znam sto svjetska ekonomska elita ne posjeti babu da ih posavjetuje ahahahahaha

krajina je kroz historiju ostala kamen spoticanja mnogim osvajacima..

[quote name='black tattoo' post='286968' date='21.11.2008, 19:24']o ukusima ne vrijedi diskutovati..

svima smo pokazali da je bosne bilo i uvijek ce je biti. zarati li se, opet ce(te) ispusiti foru.

pa i u ratu smo imali suzivot, borbeni, ratni.. ne bjezim ja ni od toga. kad je krenulo oslobadjanje BiH svijetu se nije svidjelo. nije, jer je svijet za nas vec unaprijed imao napisan scenarij.

autonomije ce biti samo u vasim zaludjenim glavama, nikad na administrativnim i geopolitickim kartama.

hahahaha

ne znam sto svjetska ekonomska elita ne posjeti babu da ih posavjetuje ahahahahaha

krajina je kroz historiju ostala kamen spoticanja mnogim osvajacima..[/quote]

KRAJINE I NEMA NEKU SVOJU ISTORIJU JER SU JOJ TU ISTU ISTORIJU UVJEK PISALI DRUGI SA STRANE ILI NEKI DOSLJACI TAKO DA SE NAKRAJU NASA ISTORIJU UVJEK UTOPI U NEKI NOVI POREDAK PA SE VISE NI NESPOMINJE........

Nadam se da shvatas sustinu mojih rjeci jer jadan je onaj kome drugi kroji istoriju.

[quote name='Falcon' post='285834' date='18.11.2008, 19:11']Danjasnja djeca i dalje citaju bajke :lol: Nadam se da barem ne vjeruju u njih <_<[/quote]

ah dru

[quote name='black tattoo' post='286968' date='21.11.2008, 19:24']o ukusima ne vrijedi diskutovati..

a[b]utonomije ce biti samo u vasim zaludjenim glavama, nikad na administrativnim i geopolitickim kartama.
[/b]

hahahaha

krajina je kroz historiju ostala kamen spoticanja mnogim osvajacima..[/quote]

Autonomija vec postoji? Sta ti je kanton? Drzava u drzavi! Babini bi trebali biti zadovoljni <_<

[quote name='farko_Legenda' post='287425' date='23.11.2008, 17:02']ah dru

[quote name='Falcon' post='285834' date='18.11.2008, 20:11']Danjasnja djeca i dalje citaju bajke :lol: Nadam se da barem ne vjeruju u njih <_<[/quote]

ja bih rekao da i puno odraslih ljudi cita razno razne bajke i smatra ih svetinjama... kaj mores... ljudi vole uvijek vjerovati u svakakve stvari :^^:

[quote name='GAGO2' post='287420' date='23.11.2008, 14:29'][b]KRAJINE I NEMA[/b] NEKU SVOJU ISTORIJU JER SU JOJ TU ISTU ISTORIJU UVJEK PISALI DRUGI SA STRANE ILI NEKI DOSLJACI TAKO DA SE [b]NAKRAJU[/b] [b]NASA ISTORIJU[/b] [b]UVJEK[/b] UTOPI U NEKI NOVI POREDAK PA SE VISE NI [b]NESPOMINJE[/b]........

Nadam se da shvatas sustinu mojih rjeci jer jadan je onaj kome drugi kroji istoriju.[/quote]

vi, 'samoproglasujuci samostalci', bi pisali, a polupismeni ste? :lol:

da, da. slazem se da su pokusali napisati nam historiju i stvoriti nova administrativna ustrojstva, ali im (vam), hvala Bogu i hrabrim, odvaznim i nezaludjenim krajisnicima, nije poslo za rukom..

p.s. falcone, mislio sam da si ozbiljniji :kiffer:

sto nebi vlada ukinula naziv republika srpska..

[quote name='Nermin_von_B' post='289080' date='30.11.2008, 03:58']Bez uvrede, ali ova je [b]zemlja za komunizma,[/b] ni za

Nekako funkcionisati i funkcionisati su daleko jedno od drugog. I sad funkcionise nekako.

Iz vana izgleda kao jedna zemlja, ali iz nutra je...

[quote name='Nermin_von_B' post='289146' date='30.11.2008, 15:08']Nekako funkcionisati i funkcionisati su daleko jedno od drugog. I sad funkcionise nekako.

Iz vana izgleda kao jedna zemlja, ali iz nutra je...[/quote]

Vidis kako ti izvana imas ljepsi pogled :icon_cheesygrin:

Zalosno je to jer ta mjesta su godinama ako ne i desetljecima imala takva imena.Ja sam licno da svi gradovi i mjesta imaju ista imena kao i prije rata recimo kao sto su Bosnaski Novi,Bosanski Brod i drugi ali sam takodjer i zato da se vrate nazivi i imenima koji su nosili prefiks Titovog imena kao sto je recimo Drvar odnosno trebao bi opet da se zove Titov Drvar jer ipak je ito povezano sa nasom istorijom.Hajmo mi Cazinjani pokrenuti inicijativu da se Cazin recimo zove Bosanski Cazin i vjerujem da bi 100% ljudi podrzali takvu inicijativu.Vjerujem da ce doci vrjeme kada ce ljudi u Republici Srpskoj sami vracati imena gradovima kao sto su ranije bila.Dok god nasi politicari budu vrsili pritisak na drugi Entitet i dok god na nasoj politickoj sceni budu ljudi poput Silajdzica,Tihica i njima slicnih dotle ce Srbi u inat raditi sve da opstruiraju i drzavu i sve njene vitalne interese.Nama Muslimanima treba politicar ili vodja koji bi imao karizmu kao sto je Dodik ima u Spskoj i da kao takav vodja ima izuzetno dobvar odnos sa Dodikom.E tako bi se sve prepreke i nesporazumi izgladili a ovio sto se sadqa trenutno radi vodi samo dubljoj podjeli i konacnoj podjeli zemlje
sto bi za nas Muslimane bilo katastrofalno.

[quote name='Falcon' post='289149' date='30.11.2008, 15:11']Vidis kako ti izvana imas ljepsi pogled :icon_cheesygrin:[/quote]

how yes no :frusty:

[quote name='Falcon' post='289088' date='30.11.2008, 07:17']Nije, nije. Bosne je bilo i prije komunizma i funkcionirala je nekako. Po tvojoj logici mozemo reci da je ova zemlja za feudalizma :icon_cheesygrin:[/quote]
Tacno tako gospodine Falcon,Bosne ce biti kakve je bilo i prije komunizma.Pa se vrati na taj dio bosanskohercegovacke historije,za pocetak uzmi 1918.godinu.Da nam je Bosne kao za vrijeme komunizma.