Jump to content
[I-B-R-O]

Nogometna reprezentacija BiH

Recommended Posts

Izvučene grupe kvalifikacija za SP 2018. u Rusiji.

Ne sviđa mi se. onako na prvu.

Večeras je "biti il ne biti" protiv Velsa. Samo pobjeda nam još uvijek daje neke teoretske šanse da bi smo se mogli nastaviti nadati povoljnom rezultatu protiv Kipra. Pobjeda sa 3 gola razlike (zvuči prilično fantastično) uz remi na Kipru bi moglo biti dovoljno za baraž, ako istovremeno Belgija u zadnjem kolu ispraši Izrael (ili ih ispraši Kipar večeras, što bi za nas bilo manje povoljno jer bi time i Kipar imao šansu za treće mjesto. 

Ne sviđaju mi se sve ove kalkulacije "ako".

Čovjek se zapita, šta nam je ovo trebalo?

Off topic:

1.Austrija      9   8   1    0   19-5   25

(ako se pitate zašto, sjetite se diskusije iz aprila mjeseca, na prethodnoj stranici i našeg remija u Beču)

So far, so good...Đurić nam je spasio veče.

Nama uspjelo da damo dva gola (priznaćete, na guzove), a Kipar uspio pobijediti Izrael, što je podvig za sebe. Sada imamo istu gol razliku kao Izrael. Ali, sada se ne smije kiksati na Kipru. Pobjeda nas vodi u baraž, neriješeno takođe, pod uslovom da Belgija ne izgubi kod kuće od Izraela. Malo je moguće, ali nikad se ne zna.

U slučaju da BiH i Izrael izgube, ide Kipar.

Pobjedili smo Wales i to je dobro... Trebali bi i Kipar pobjediti....

Ali šta dalje...

Opet taj famozni baraž... i po svemu sudeći opet neće biti povoljan za nas..

Kad pogledamo druge ekipe, neće biti nimalo lako..

Grupa A: Turska ili Holandija

Grupa C: Ukrajina ili Slovačka (vjerovatno Ukrajina)

Grupa D: Irska ili Poljska

Grupa E: Slovenija

Grupa F: Mađarska ili Rumunija

Grupa G: Švedska ili Rusija

Grupa H: Hrvatska ili Norveška

Grupa I: Albanija ili Danska...

Teško kako god da se okrene....

Ima još jedna stvar koja mi je pala u oči nakon što sam pregledao ostale grupe, najslabija treća reprezentacija ne ide ni u baraž, tako da...samo pobjeda nas /možda) vodi.

Što se tiče eventualnog protivnika u baražu, moguće je da bismo bili nosilac, tako da najjače ekipe otpadaju kao protivnici.

cestitam na dobroj igri ... 

prvi put trener nije postavio bezglavo jurisanje da se da gol ... vec da se igra strpljivo da se nebi primio gol i da se ceka sansa za gol ... 

odavno mi se nije svidjelo kako je trener postavio ekipu kao sinoc bazdarevic sto je postavio ... 

trebala nam je pobjeda al ne i da nam Bale jednim blitzkrigom sjebe sve ... 

1.  

sudija nam nijedan faul u zoni suta nije htio svirati ... 

neka mi namik sada kaze o spanskom postenju ... xD 

Eh, da nam je sada da pobijedimo sa 1:0 na Kipru...

...Grupa G: Švedska ili Rusija

Grupa H: Hrvatska ili Norveška

Grupa I: Albanija ili Danska....

Švedska, Norveška ili Danska...kao da igramo kod kuće, koji bi to spektakl bio.

Da se Visca nasho umjesto Djurica tamo samo bi mogo pogledati za loptom :-)

Ljudi,onaj Lulic I Mujdza ko da su na radnickim sportskim igrama.Stvarno su pali.Bojim se da nas ne kostaju na Kipru.Al`de sad,boljih nemamo trenutno.

ja bi Lulica i Hajrovica mjenjo ... svaki po jedno poluvrijeme ... 

Hoće li Cazin.net prenositi utakmicu, za nas koji nemamo bht1?

Ili ako neko zna za neki stream, još bolje...

SRETNO VEČERAS !!! 

Ukratko...

Dobar rezultat... Slaba igra..

Al bar znamo da ne zavisimo toliko od Džeke i da ima ih još koji znaju zabiti..

Baraž....Slovenija, Danska Irska i Norveška..... Potencijalni protivnici.... Najlakša bi bila Slovenija... Danska i Norveška nikako ne bi valjalo, pogotovo što se igra u novembru.. Hlanoća i loše vrijeme, plus što su jake reprezenacije...

Pored nas, nosioci su još Ukrajina, Švedska i Mađarska..

Turska u zadnjim minutama do pobjede i kvalificirala se kao najbolja trećeplasirana ekipa...

Bilo koga da dobijemo samo se treba nadati da ce Kolasinac I Besic biti zdravi.Defanzivna sredina I odbrana su nam na nivou San Marina.

Joj, kakav je ovo cirkus, ni UEFA ne zna ko su nosioci, stotinu je tumacenja. Uvijek se nekom nesto navlaci. Pogan jedna korumpirana, sreca te je Platii jos uvijek suspendovan.

Irska u barazu ...

nadam se da necemo imati more kao sa portugalom ...

Gledajte vi kako cete popraviti reserve piva I viskija kad budu gostovali u Zenici :-)

Reprezentacija koja zeli na tako veliko takmicenje ne treba se bojati Švaba, a kamoli Irske :D

• Upvote 1

Upravo tako!

Prije 4 godine bismo bili presretni da smo dobili Irsku u baražu, a sad bauk...

Guest

Irska nije uradila nista u toku ovih 90 minuta sto je vrijedno spomena. A nismo previse ni mi. Los rezultat pred uzvratnu utakmicu. Sigurno bi nam vise odgovarao remi od 0:0. Ali nisu Irci tako jaki, tako da je moguce da ih dobijemo u gostima. 

Obzirom da se nogomet igra zbog publike i navijaca, misljenja sam da je sudac trebao prekinuti utakmicu zbog magle. I moguce je cak da su oba gola proizisla zbog takvih vremenskih prilika, sto bi moglo uvelike utjecati na konacni ishod ovog duela. 

Reprezentaciju bas i ne pratim tako cesto, ali cini mi se da pojedinci koji su preksinoc igrali i nisu neki kalibar.  

Tuga. Ni glave, ni repa, niti bilo šta između. Nije mi što smo izgubili, već što je to bilo na ovakav način. Pape nije imao odbranu. Meša nas pokušava ubijediti da se može i bez napada. 

To što je dosuđen sumnjiv penal protiv nas ne znači ništa jer se podbacilo u onome osnovnom, dati gol, bar jedan. To je bio preduslov za sve ostalo. A ostalo izostalo...

Guest

Jos jedan klasican primjer kako se podcjenjivanjem protivnika moze izgubiti svaka sansa da nastupis protiv najvecih. Sam Mesa Bazdarevic je rekao kako je Bosna izgubila od reprezentacije koju je morala dobiti. Tako su se postavljali i protiv Cipra pa su gubili. Dzeko je u svojoj izjavio objasnio da reprezentacija sinoc nije ni igrala, dodaj prvom do sebe i gledaj da ti ne budes taj koji je izgubio loptu. Zalosno je jos jednom kako se reprezentativci ponasaju, niko skoro nije htio ni stati ispred novinara osim par njih.

Dosta je vise bilo i price "vrijeme je da se nesto mijenja", nema se sta mijenjati. Cinjenica je da je Pape napravio cudo kad nas je odveo u Brazil jer sa ovakvim igrackim kadrom nikad ne znas sta mozes u kvalifikacijama napraviti, kamoli da se nadamo da nesto mozemo na velikom natjecanju.

Jednostavno je, nemamo igraca za velike utakmice. 

Spahic je nevjerovatan. Jednu utakmicu bude izvrstan, drugu najgori. Sinoc je trebao dobiti crveni karton, i nadao sam se da hoce ne bi li ga razapeli, ali eto nazalost nije. 

Nema tu truda i zelje. 

Desno imamo Vranjesa, koji uz spoj sa Mujdzom cini ispodprosjecan tandem na desnom boku. Spahic i Zukanovic drze sredinu odbrane, ne zna se jednostavno koji je losiji. Zukanovicev pokusaj izbijanja loptom glavom je za cirkusa. Cocalic jos jedan propali eksperiment reprezentacije. Nije uradio apsolutno nista. U napadu se na njega nikad ni ne moze racunati. Medunjanin podsjeca na debelog Misimovica. Sve u svemu, lose.

Znam da je lako biti general poslije bitke, a to nam jos vise olaksava cinjenica da ljudi ne znaju sta rade na terenu.