Jump to content
[I-B-R-O]

Nogometna reprezentacija BiH

Recommended Posts

Hem sto nismo pobijedili, hem smo izgubili Dzeku za slijedecu utakmicu protiv Belgije u ponedjeljak.... A pored toga, i Belgija i Izrael su pobijedili veceras, tako da smo mi trenutno 5. od 6 ekipa.. Jedina slabija od nas jeste Andora...

Veliki rezultatski neuspjeh, igrom se i nije moglo više. Ne zna se ko gdje bije što i ne čudi s obzirom na kapetana koji sa velikim uspjehom vodi lađu prema dnu. Ni 3 Edina ne bi pomogla za narednu utakmicu. Bod iz prve 3 tekme, bravo Pape, svi su uz tebe  :dwarf:

Jedino sto mi se sinoc sviklo je kako je Besic opet pokazao kada mu se da neko koga treba cuvati da ga cuva doslovce ...

igra se je digla al ne zahvaljujuci selektoru nego igracima kojih je sram ... Jer cini mi se da je Prosinecki rekao da na ovo Evropsko prvenstvo nece otici samo onaj ko nece da ide ...

A izgleda da mi necemo da idemo ...

Besic i Sunjic na visini zadatka.

Ostali nula bodova.Bez ideje i volje.Bilo koja druga ekipa bi pregazila ovakav Vels.

Ovakvo nesto sam i ocekivao samo je jos falilo da smo dobili neki go i to bi bilo to.

Mislim da protiv Belgje mozemo biti zadovoljni ako izgubimo 0.1 ili 0:2.

Nikad nisam bio zagovornik neke panike al`mislim da bi sad zdravo bilo da Sajo miroljubivo ode i da neki drugi vjetar puhne u ledja jer jos nista nije izgubljeno i mi mozemo puno bolje od ovog.

Dobro smo prošli. Mogli smo pobijediti sa dva razlike ili izgubiti sa pet. Ja sam još uvijek optimista, ali ovo je već zabrinjavajući trend, tri utakmice, dva boda, dva postignuta gola. Postajemo kao Bugarska ili, ne daj bože, Srbija?

Belgija je, po imenima, najjači tim Evrope. Na terenu se može s njima, naša igra iz prvog poluvremena sa dva visoko postavljena i aktivna napadača, ih je dovodila u vel6ke neprilike. Na drugoj strani, napad im je puno bolji nego naša odbrana i samo nas je sreća (i raspoloženi Begović) spasila. Begoviću se ništa, osim onog nesrećnog gola, ne može prigovoriti.

Bešić je opet bio najbolji na terenu, samo malo predugo zadržava loptu, ali bolje i to nego da je ishitreno preda drugoj ekipi, što se našem veznom redu dešavalo isuviše često.

Ako se izgubi i protiv Izraela, bojim se da je voz otišao. Inače, biće još prilike za borbu za drugo mjesto.

Mujdza je sinoc povraco citavu noc zbog vrtoglavice.Hazard ko na play stationu :-)

Ovoj reprezentacij fali Kolašinac, onda bi i dobili pravog Lulića, Oavako smo izgubili obojicu.

Izrael je presudan.

• Upvote 1

Ja sam uvijek bio optimist kada je reprezentacija u pitanju, šta mogu.

Ali izgleda da smo porazom u Izraelu dotakli dno. Nisam bio za to da se Pape smijeni dok god je postojala šansa za plasman, ali pošto je rezultat izostao, nema više razloga da ostane. Prvo i drugo mjesto su isključeni, ostaje vrlo tanka šansa za treće mjesto i eventualni baraž ( kukala nam majka, u ovakvoj konkurenciji) Ko god da dođe, a nadam se da će doći Vaha, imaće priliku da zavede malo reda u reprezentaciji i proba neke nove stvari.

Ne treba imati prevelike zahtjeve prema novom selektoru, jer je ovaj ciklus, kako stvari stoje, svršena priča i trebalo bi brusiti tim da bi za dvije godine bio u top formi. Najgore bi bilo da ovaj tim ne izbori ni baraž pa da i novi selektor dobije otkaz zbog tuđe krivice.

Zna li se ko će dobiti posao?

Ja sam uvijek bio optimist kada je reprezentacija u pitanju, šta mogu.

Ali izgleda da smo porazom u Izraelu dotakli dno. Nisam bio za to da se Pape smijeni dok god je postojala šansa za plasman, ali pošto je rezultat izostao, nema više razloga da ostane. Prvo i drugo mjesto su isključeni, ostaje vrlo tanka šansa za treće mjesto i eventualni baraž ( kukala nam majka, u ovakvoj konkurenciji) Ko god da dođe, a nadam se da će doći Vaha, imaće priliku da zavede malo reda u reprezentaciji i proba neke nove stvari.

Ne treba imati prevelike zahtjeve prema novom selektoru, jer je ovaj ciklus, kako stvari stoje, svršena priča i trebalo bi brusiti tim da bi za dvije godine bio u top formi. Najgore bi bilo da ovaj tim ne izbori ni baraž pa da i novi selektor dobije otkaz zbog tuđe krivice.

Zna li se ko će dobiti posao?

Ja :-)

Ja se nadam da ce to biti Amar Osim.Ako je uopste zainteresovan.

Iz preostalih mečevaa maksimalnim brojem bodova imali bi 18 dok Izrael za istu cifru treba pola manje.

1. Israel _________3  9
2.Wales _________4  8
3.Cyprus ________4 6
4.Belgium _______3   5
5.Bosnia-Herc____ 4   2
6.Andorra ________4   0

Vaha je davno rekao da neće da se petlja sa Balkancima, tako da on otpada... A i on je autoritet koji hoće sve pod konac, a u našoj državi ništa nema da može ds bude pod konac..

Spominje se Prosinečki ili Baždarević ili Bajević..

E sad ko će biti pitanje je sad...

Al nek je samo ovaj otišao pa biće bolje...

Bajević je isto rekao da neće.

Amar Osim nije tip čovjeka kojem bi ponudio da čuva dvije nacrtane ovce a kamo li nacionalni tim. Za to treba biti gospodin i autoritet, kao što mu je otac, ali on sam to, na žalost, nije.

Šteta za Vahu, ako je to istina, stvarno sam se nadao njegovom izboru, jedino on ima karizmu, kad on govori, ostali ćute i slušaju.

Sad baš čitam, iz Evrope stižu tri imena, Giovanni Trappatoni, Alberto Zaccheroni i Lothar Mathaus su poslali svoje ponude.

Trappatoni je onaj zalizani šminker sa talijanske klupe na SP, Zaccheroni mi je nepoznanica jer slabo pratim talijanski fudbal, a Mateus se doima kao čvrsta ruka, nešto kao njemački Vaha :) (koji je ipak moj omiljeni kandidat).

FSBiH će razmatrati kandidate do 1. decembra. 

Nije ni Trapatoni losh.. sad koliko je to sigurno da bi došao to je pitanje...

Ako ništa može nam ubaciti onaj žabarski stil igre.. Negledljivo al efikasno.

Sad baš čitam, iz Evrope stižu tri imena, Giovanni Trappatoni, Alberto Zaccheroni i Lothar Mathaus su poslali svoje ponude.

Trappatoni je onaj zalizani šminker sa talijanske klupe na SP, Zaccheroni mi je nepoznanica jer slabo pratim talijanski fudbal, a Mateus se doima kao čvrsta ruka, nešto kao njemački Vaha :) (koji je ipak moj omiljeni kandidat).

FSBiH će razmatrati kandidate do 1. decembra. 

Dobro je da se nije prijavio Claudio Ranieri :D Trappatoni ima svoje uspjehe i nadam se da nije šala ili novinarska izmišljotina njegova prijava, a ovaj prvi pomenuti uspio je i Grčku upropastiti u kvalifikacijama.

Mateus je imao određene uspjehe, ali i neke neuspjehe, ali kao Njemac ima potencijala sa našim "Švabama"

Prvi razgovor čelnika NFSBIH sa Vahidom Halilhodžiće već je obavljen i najbolji bh. trener bi već ovog vikenda mogao stići u Sarajevo na novu rundu pregovora. Šanse da Halilhodžić sjedne na klupi BiH i dalje su male, ali na čelnicima Fudbalskog saveza BiH je da pokušaju da urade sve što je u njihovoj moći da privole Halilhodžića da preuzme selektorsku poziciju.

Preuzeto sa OBN text tv

Znači da Vaha ipak nije definitivno odbio svaku mogućnost da se prihvati posla. Dobar znak. Sada vjerovatno pokušava za sebe izboriti najpovoljnije uslove. Ne vjerujem da su pare u pitanju, jer FSBiH ne može platiti onoliko koliko mogu "nesvrstane"zemlje ili veliki klubovi, više je stvar u prestižu i apsolutno odriješenim rukama u vođenju reprezentacije bez uplitanja saveza, igrača, porodica, raznih k...ca-palaca kojima tu nije mjesto. Jednostavno, on nema šta više da dokazuje kao trener, ako je sa gomilom anonimusa iz francuske lige mogao stvoriti tim koji je dobio respekt velikh reprezentacija na SP, onda bi i sa ovim materijalom kojim raspolaže Bosna mogao izgraditi solidan tim koji bi, ako ništa drugo, bio stalni učesnik velikih takmičenja. Jedino mu treba sloboda da u neku stvar otjera bilo koga ko mu stane na put i želi da uređuje tim, koliko god bio dobar i nezamjenjiv.

Gledala sam nedavno intervju sa Vahom i čovjek je fino, kratko i jasno rekao da ne želi biti selektor Reprezentacije koja se dijeli na troje, u kojoj se pitaju političari i vjerski poglavari. On da preuzme repku brzo bi poslao u pm Nogometni savez koji bi onda njega naglavačke izbacio.