Jump to content
[I-B-R-O]

Nogometna reprezentacija BiH

Recommended Posts

Večeras u 23 00, po našem vremenu, posljednja provjera naše reprezentacije, protiv Peleovog Santosa.

Prenos na Face tv.

Večeras u 23 00, po našem vremenu, posljednja provjera naše reprezentacije, protiv Peleovog Santosa.

Prenos na Face tv.

I to protiv mladog tima Santosa.

Malo su nas pritisnuli :-)

Na kraju ispade onako kao što smo i očekivali, malo ozbiljniji trening gdje su igrali i oni igrači kojima je ovo bio jedini nastup u Brazilu, tek da malo osjete travu i atmosferu.

Lijep je gest što su na kraju mladim igračima Santosa podijelili dresove kao simbol da su ih priznali za dostojnog protivnika. Ko zna, možda će neki od tih momaka igrati jednom za Brazil ili neki veći evropski klub.

A sad ozbiljuša: Argentina, na tebe je red!

Nove snage su tu.

Gojko Cimirot. - Oni koji su pratili utakmice FK Sarajevo ili mladu reprezentaciju znaju da je potencijal.Zadnji vezni, 21 godina

Goran Zakaric - Igrac Dinama Zagreb na posudbi u Sirokom. nisam ga gledao, ali kazu da je perspektivan- 21. godina. napadac ili ofanzivni vezni

Sanjin Prcic - 20 godina. Mislim da ne treba posebno predstavljati. Francuska liga, kreativan s dobrim pregledom igre, Neko ko bi mogao zamjeniti Misketa.

Ratko Dujković- zasto je ovaj u reprezentaciji? prije nekoliko godina pljunuo sudiju i to je sve po cem je poznat.... Doduse golman je aktualnog prvaka BiH. Nadam se da nikad nece stati medju stative

sta ocekivati od ovakvog selektora ...  ko ce sada biti kriv ... da nije Dzeko ili Spahic ili Ibricic ... 

Ja to gledam ovako: ovolika količina baksuzluka je dovoljna za cijele kvalifikacije, nakon ovog ne može više da se ponovi niti da bude gore. Sada će, nadam se, doći do triježnjenja. Mladi igrači su bili dobri, Džeko se ispromašivao (dešava se), Vedo osim onog gola i nije dobio ni jednu upotrebljivu loptu.

Jednostavno, kad neće, neće. Džaba i penal. Meni je više žao one Bešićeve prečke.

Nema ovaj poraz veze sa selektorom, u prvih pola sata smo ih samljeli, šteta što se to nije bolje iskoristilo, kasnije, nakon prvog gola Kipra raspad, pa je duplom zamjenom uspio da vrati dinamiku igre u napadu, ali džaba ako ništa ne ide od ruke.

po meni niko drugi do selektora nije kriv ... i vidjet cemo sta ce se desiti u skorijoj buducnosti ... 

Ako Sušić nije zamijenjen nakon Brazila, neka sada ostane. Dovoljno je to što je došlo do smjene generacija u timu, zamijeniti i selektora već na početku ili sredini kvalifikacija bila bi ludost. To je upravo ono što su Srbi radili već par godina, zato su i pali na niske grane (sumnjam da trenutno mogu pobijediti bilo koga na Balkanu). Nama to ne treba jer bi se time vratili u onaj haos iz vremena prije rekonstrukcije saveza.

Bilo kako bilo, poraz protiv Kipra jeste blamaža, pogotovo kod kuće, ali ne znači baš ništa dok se ne odigra prvi krug, protiv svih ekipa u grupi. U stvari, moglo bi da bude i koristi, pogotovo ako Vels i Izrael dođu do zaključka da smo mnogo slabiji tim nego u prošlim kvalifikacijama i da se sa nama mogu nadigravati. To bi za naš tim bilo mnogo bolje nego da protiv nas igraju bunker i idu na kontre, kao Kipar.

Bolje je izgubiti od Kipra, nego od Belgije (što ne znači da se neće desiti, ali vidjećemo).

Bice bolje :-)

Et,eto jeste li vidjeli ? kako sam prestao da pomazen,-hop,odma zmajevi izgubise.
...i to jos protiv kipre,--bah,koja sramota biti izjebani od Patuljaka.Ako to 11 mogu,mogu i nji 7

Ako Sušić nije zamijenjen nakon Brazila, neka sada ostane. Dovoljno je to što je došlo do smjene generacija u timu, zamijeniti i selektora već na početku ili sredini kvalifikacija bila bi ludost. To je upravo ono što su Srbi radili već par godina, zato su i pali na niske grane (sumnjam da trenutno mogu pobijediti bilo koga na Balkanu). Nama to ne treba jer bi se time vratili u onaj haos iz vremena prije rekonstrukcije saveza.

Bilo kako bilo, poraz protiv Kipra jeste blamaža, pogotovo kod kuće, ali ne znači baš ništa dok se ne odigra prvi krug, protiv svih ekipa u grupi. U stvari, moglo bi da bude i koristi, pogotovo ako Vels i Izrael dođu do zaključka da smo mnogo slabiji tim nego u prošlim kvalifikacijama i da se sa nama mogu nadigravati. To bi za naš tim bilo mnogo bolje nego da protiv nas igraju bunker i idu na kontre, kao Kipar.

Bolje je izgubiti od Kipra, nego od Belgije (što ne znači da se neće desiti, ali vidjećemo).

Pape pod hitno mora biti zamijenjen. Njegove formacije će ući u legendu ako ovako nastav. Gdje su krilni igrači u formaciji 4-4-2? Samo primjećujem dosta nelogičnosti, a morao je otići još nakon Nigerije i onog taktičkog debakla na lijevoj strani.

Više ne zna šta priča ako si slušao BHT nakon tekme.

Potcijenili smo ekipu Kipra. Ja sam na to upozoravao. Čak sam rekao da nisam zadovoljan drugim poluvremenom u Tuzli. Znali smo kako će oni igrati. Trebali smo pkušavati sa distance. Neki igrači su bježali i krili se od lopte. Nismo potcijenili ekipu Kipra to ponavljam. Ovo nam je ja mislim prvi put da smo izgubili od neke slabije reprezentacije

Srbija nije išla na prvenstva upravo zbog toga što nisu mijenjali trenera, ostavili su Mihajlovića da eksperimentiše sa kombinovanim timom do kraja kvalifikacija. Otići će na EP skoro sigurno jer im dolazi navala mlađih igrača. Nebitno za ovu priču, Pape mora sjašiti još danas, za mjesec dana će biti kasno. Kipar nikog nije dobio dvije godine, kakve li slučajnosti.

Guest

Ma u Bosni svaki poraz opravdavaju nesrećom i sudijama, nikad selektorom. Ovaj da je na klupi normalne nacije već bi bio bivši. I slažem se sa luckyem da je on jedini krivac, jer reprezentacija BiH je morala samljeti Kipar obzirom na kvalitet.

Drugi treneri daju upute igracima tokom igre ako nesto ide krivim smjerom, a Susic samo grije stolicu i ruku preko ruke drzi. Zalosno! Njegove izjave prije i pred samu utakmicu su katastrofalne. Ubija sve ambicije kod igraca. 

Safet Susic:" Nema potrebe da gledam Kipar. Nisam poslao ni saradnika. Mene ne zanima igra Kipra"  Ovakve izjave ne daju ni treneri amaterskih liga. Da ne govorim dalje o njegovim izjavama gdje su svi ostali jaci od nas i da u jacim utakmicama imamo sansu samo ako se dogode neke astroloski cudne stvari.

U Walesu nas ocekuje Bale. Mislim da ga nasa odbrana nece ni vidjeti kad presalta sa 0km/h na 100km/h u 4 sekunde. Ako od Walesa izgubimo, Susic ce za poraz sigurno optuziti Patric Stjuart iz Zvjezdanih staza.   

Vahid Halihodzic: "Sest mjeseci sam analizirao igru Juzne Koreje"  Strucnjak! Pobjedio je sa 4:2

Guest

Zanimljivo je da je sinošnji poraz opravdao time što su pojedini igrači "bježali od lopte". On nema nikakve sposobnosti motivacije i odbrane igrača od medija, i sad je na njih prebacio to breme i pritisak s kojim će morati ući u sljedeću utakmicu. Jer naši mediji i navijači su bez milosti i iste te igrače će bombardirati dok se opet ne dokažu, dok će Sušić i dalje sjediti na klupi s prekrštenim rukama i bez imalo volje da stane pored aut linije kao veliki nogometni stručnjak s ciljem motiviranja i upućivanja svojih igrača.

Kad izgubiš od Kipra opravdanje nije da su neki igrači bježali od lopte, a pogotovo ne kad ne stvaraš nikakve prilike osim dalekometnih šuteva. Tu je jedan i jedini krivac trener koji je već upisao pobjedu protiv niskorangirane reprezentacije koja u ovom stoljeću u kvalifikacijskim utakmicama ima zabilježene gostujuće pobjede samo protiv Malte, San Marina i Farskih Otoka!

Prvo Vels pa Belgija...

Odbrana slaba kao nekad......

Za Spahića se ne zna još da li se vratio ili nije, mediji kuhaju nešto

tri utakmice= 0 bodova

Nemamo mi sta traziti sa ovolikim povredama,slabom formom i nikakvom atmosferom.

Ima tu igrača koji mogu odlučiti utakmicu lako, ali sve miriše na propast....

Većina ne igra nikako ili malo u svojim klubovima...

Pustimo ih da odigraju ove dvije utakmice, pa ćemo onda vidjeti treba li kritikovati. Da ne baksuziramo unaprijed...

Inače kod mene na poslu se pravo zagužvalo oko utakmice, ali ne neke od ovih koje igra Bosna, nego oko one u utorak između Srbije i Albanije. 

Izgubit ce obje utakmice ... 

Ovo "izgubit ĆE" se uvijek pretvori u "dobili SMO".

Vels bi trebali dobiti, imaju jednog izvanrednog igrača, jednog dosta dobrog, ali ostalo je popuna. Protiv Belgije je statistika na njihovoj strani, nije to ni iz daleka ona ekipa koju su naši lako dobili u dvije utakmice za redom, mada nisu imponirali baš na SP. Doduše, imali su problema sa jačim odbranama nego što je naša.

Ja bih volio da pogrijesim ...

Sinoc slovacka pobijedi Spaniju, Slovenija Svicarsku, tako da mogla bi i BiH pobijediti u gostima Wels...

Bitno je samo da dobro odigraju i da daju sve od sebe, pa i rezultat bi trebao doci..

0:1 za nase :)

• Upvote 1