Jump to content
[I-B-R-O]

Nogometna reprezentacija BiH

Recommended Posts

[quote name='Krajina 1932' date='03 June 2010 - 22:38 ' timestamp='1275601116' post='377690']
Mislim da ipak idete malo preo

[quote name='safet susic' date='03 June 2010 - 22:15 ' timestamp='1275599758' post='377686']

A to sto su nas prolazili njihovi igrac nije do stopera jer su oni odlicno zaustavili spiceve vec do veznih igraca a najvise iz razlog sto smo u ekipi imali tri klasicne "10" (Ibricic, Misimovic, Pjanic)
[/quote]

Najvise sam govorio o situacijama kada Podolski, Trochowski i Marin prime loptu. Pa nasi bekovi se uspanice a ne znaju ni gdje su. Jesu imali par dobrih intervencija a isto tako su ih par puta prolazili kao djecicu malu. Pa ljudi su nas komotno mogli dobiti 5-6:1... Sudio im je dva cista penala, imali su dvije 100% prilike, dvije precke, jedan nedosudjen penal nad Ozilom, pa se usudim reci i penal nad Marinom kad je Spahic udario tog igraca.

Pa Spahic je napravio tri penala covjece, samo sudac nije mogao sve svirati

[media]http://www.youtube.com/watch?v=WxFlZo0A5Ss[/media]

Čeka nas gadan kvalifikacioni ciklus. Odbrana je grozno ispadala protiv

dzaba sve...ne meres tu nista

[quote name='Dinko' date='17 July 2010 - 02:32 ' timestamp='1279326764' post='383946']
dominkovic i ceko su ostvarili ono sto su htjeli ...
[/quote]

A sto si zaboravio Colakovica i Usanovica? :)

Kako su igrali nasi nocas? Rezultat znam, al kakva je igra bila? Malo citam na netu i vidim da su uglavnom negativni komentari...

Nemam komentara ... Necu vise da ih pratim nikako , ako ce se kvalifikovati neka ce , nabijem ih sve ....

Ma negativni komentari, naravno, jer su slabo igrali. Ne treba im zamjeriti. Niko nije ocekivao ofenzivnu igru Katara, a mi smo igrali bez dva klasicna defenzivna veznjaka i ulogu jednog takvog je preuzeo i Pjanic. Steta je sto smo bili prisiljeni igrati sa dva povucena krilna napadaca. Ko je primjetio zna da je Ibisevic dosta igrao po strani desnog beka i velik dio vremena je proveo na nasoj polovici.

Bili smo odjseceni na sredini terena. Svakako je nedostatak sto nema nasih defenzivnih veznjaka i sto su na neki nacin Muslimovic i Ibisevic djelovali po krilima. Mujdza me iznenadio. Dobro je odigrao mada smo nekoliko puta mogli nadrljati kad ga je ona desetka vodala.

Ne vidim razloga za paniku. Prijateljska utakmica protiv momcadi koju nismo shvatili ozbiljno, po prvi put sa ovakvom formacijom i sa izmorenim igracima koji nisu imali puno vremena za treninge.

Oni su kontrolirali igru, ali valja napomenuti da smo mi cak mogli zavrsiti sa pobjedom od 3:1 da je Zec bio pribran u dvije situacije pred kraj utakmice. Ruku na srce, imali su i oni dvije odlicne sanse, opet, mi smo ti koji su bili opasniji.

Katar je, ne biste vjerovali, igrao bolje od one Gane koja je bez Essiena nastupila protiv Bosne i Hercegovine. Njihov penal je bio malo sumnjiv, ali opet ne vidim razloga ni da se oko toga vodi diskusija. Prva utakmica kvalifikacija nece biti bogzna sta, ali sigurno tu moramo dobro pobjediti da bi nam se vratilo samopouzdanje. Ma kakva god Francuska bila, i koliko god se mi oporavljali do njih, mislim da u drugom kolu protiv njih na Kosevu mi gubimo vrlo vazne bodove.

Snazna su momcad sa hrpom dobrih igraca koji mogu mnogo toga uraditi dobroga, i Domenech je trener koji nije imao autoritet. Blanc i Zidane bi sve to mogli promijeniti i sa Evrom na celu, taj tim ce izgledati snazno na Kosevu, i vjerovatno ce snagu i demonstrirati. Koliko se sjecam, zadnji put smo s njima igrali prijateljsku utakmicu koju smo izgubili u zadnjim minutama jer nam je Julien Faubert zabio gol.

Luksemburg ce biti nasa musterija, to je sigurno, ali ne vjerujem da ce Bosna igrati sa Mujdzom u prvom sastavu i da ce u prvom sastavu takodjer mjesto naci Muslimovic. Ni Vedo nije nista bolji. Ibricic je u velikoj formi i jednostavno ga se mora koristiti. Zec van sebe danas, nadam se da nece tako nastaviti.

Susic je neiskusan trener. Dosta takvih je uspjelo, ali staviti ga na celo reprezentacije koja je u velikom kaosu otkako je Savez usrao stvar, je malo opasna stvar za nas. Bazdarevic ili Dusan Bajevic bi bili savrseni ljudi za taj posao. Susic je tu prvenstveno zbog imena i dobrih odnosa, zbog cega je i pozvan. Bilo bi "steta" da nas vodi covjek sa imenom Dusan. Siguran sam da bi to mnogima smetalo.

Nakon vrlo uspjesnog vodjenja nase reprezentacije Ciro je pri odlasku iz naseg tabora dozivio da mu se zvizdi i govori da je "piiiizda". Takvu zahvalnost nigdje u zivotu nisam vidio. Svaka cast tim "navijacima".

Ova reprezentacija nema velike, ustvari nikakve sanse da ode na Evropsko, ali bilo bi dobro da i Francuzima otezamo put na to takmicenje. Ko zna, mozda Dzeko odigra na najvisem nivou protiv njih. Ja se bojim samo njihovog golmana i njihove odbrane na pozicijama bekova.

Jos otkako su sad promijenili sva imena u reprezentaciji dok se sve ovo ne okonca, izgledaju jos mocnije. NAjjaca nacija na poziciji lijevih bekova. Krenuvsi od Evre, pa preko Clichya i Abidala, do novopecene zvijezde Cissokha i mladog Tremoulinasa kojeg zeli pola Evrope.
  • Upvote 1

Meni se cini da je Ćiro bio u pravu kad je rekao da Pjanić i Miske ne mogu zajedno igrati.. Susic u svakoj utakmici probavao neke nove varijante a dosad nijedna nije dala rezultata.. Mislim da je vise do struke nego do igrackog kadra..

Ja, kao sto rekoh necu ih gledati vise niti pratiti , dosta su mi zivaca i znoja popili i oni i govna iz Saveza . Treba napraviti bojkot utakmica , i ne dati ulaz na stadion ...

Bosanci i hercegovci, sretno vam u utorak, a sreca ce vam sigurno trebati :icon_biggrin: [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/%5E%5E.gif[/img]

[img]http://www.soomaalidamaanta.com/sm/images/stories/2009/06/benzema.jpg[/img]

Sjetite se augusta 2006. godine kada vas je i Julien Faubert uspio pokoriti :lol::lol::lol::lol::lol: