Jump to content
[I-B-R-O]

Nogometna reprezentacija BiH

Recommended Posts

razumljiva je njihova mekana igra, kljucni igraci imaju zute kartone, ali mi nije jasna igra odbrambenih igraca, dopustali su nemali broj puta da ih sve navuku na jednu stranu, a 1 ili 2 napadaca spanije su ostajali nepokriveni pred Supicem..

al dobro je, nije sramota izgubiti od ekipe gdje Inijesta igra u veznom redu :icon_cheesygrin:

Kad se sve sagleda ,dobro je.... da smo imali boljeg golmana nebi bilo toliko golova..

ma nije do odbrane do veznog je reda koji nije htio pomagati odbrani ... i vjerovat cu da je stari lisac Ćiro namejrno ovkao postavio igru ...
Supića nakon prvog gola koda je nesto osanlo i nije bio nikako u svom elementu ...
s nestrpljenjem ocekujem zdrijeb za baraz ...

Fakat , Supicu svaka cast sta je uradio protiv Turske, ali sinoc nije bio ni priblizno dobar kao protiv Turaka. Prvi go je MORAO puno bolje intervenisati. Onaj drugi go je bio za dimije. Morao se i ondje puno bolje postaviti. Meni je licno zao sto Begovic nije bio na golu. Volio bi da je on branio, pa da pokaze o kakvom se golmanu radi.. ;)
Sad nek neko kaze da Hasagic ne valja :D Jes da hoce da dribla i da se igra sa zivcima, al je za sada najbolji nas golman :D

Trebamo sada samo aminati da nas ne zakace Portugal, Rusija, Francuska ili Grcka :D Ups.. :D Ko god nas zakaci bice tesko.. :unsure:

[quote name='mraxon' date='15 October 2009 - 00:06 ' timestamp='1255561596' post='343633']
ljudi gledajte ovo ĆIRO GUBI NEVA

[quote name='bih_ac' date='15 October 2009 - 10:08 ' timestamp='1255597730' post='343680']
Kad se sve sagleda ,dobro je.... da smo imali boljeg golmana nebi bilo toliko golova..
[/quote]

Pa nedavno je supic bio heroj i ponajbolji golman kojeg smo ikad imali ;)

[quote name='lucky' date='15 October 2009 - 10:11 ' timestamp='1255597905' post='343683']
ma nije do odbrane do veznog je reda koji nije htio pomagati odbrani ... [b]i vjerovat cu da je stari lisac Ćiro namejrno ovkao postavio igru ... [/b]
Supića nakon prvog gola koda je nesto osanlo i nije bio nikako u svom elementu ...
s nestrpljenjem ocekujem zdrijeb za baraz ...
[/quote]

a jel bogati? - po cemu ti to zakljuci, nemoj me banovati posto ne dijelimo isto misljenje haha :D sala sala

[quote name='ne_znam_ko_sam' date='15 October 2009 - 10:58 ' timestamp='1255600705' post='343691']
Fakat , Supicu svaka cast sta je uradio protiv Turske, [b]ali sinoc nije bio ni priblizno dobar kao protiv Turaka[/b]. Prvi go je MORAO puno bolje intervenisati. Onaj drugi go je bio za dimije. Morao se i ondje puno bolje postaviti. Meni je licno zao sto Begovic nije bio na golu. Volio bi da je on branio, pa da pokaze o kakvom se golmanu radi..
Sad nek neko kaze da Hasagic ne valja Jes da hoce da dribla i da se igra sa zivcima, al je za sada najbolji nas golman

Trebamo sada samo aminati da nas ne zakace Portugal, Rusija, Francuska ili Grcka Ups.. :D Ko god nas zakaci bice tesko.. :unsure:
[/quote]

Kao prvo, sinoc se nije radilo o turskoj nego o aktuelnom evropskom prvaku :P :P

Drugo, Bosna je pokazala kako dobro igra protiv jacih reprezentacija, pa i turska i spanija su nas nadigrali u sve cetiri utakmice, zamislite onda kako ce nam biti protiv Portugala ili Francuske? - a o Rusiji da ne govorim, najteza su reprezentacija koju mozemo dobiti u barazu

aBd Ibisevic u Chelsea da zamijeni propalog Drogbu :P

smirile se strasti nakon utakmice :rofl:

Supic i nije pokazao nesto,al ONAJ Misimovic igra kao i Zidan,Dzeko je jedan i jedini,Vedad je mrvu nesiguran,sve u svemu repka je odigrala za 5-ticu,sad zavisi sa koje strane gledamo[img]http://forum.cazin.org/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img] U nekim momentima se cinilo da igra Brazil-Spanija...

[quote name='apolo' date='15 October 2009 - 23:29 ' timestamp='1255645759' post='343830']
Supic i nije pokazao nesto,al ONAJ Misimovic igra kao i Zidan,Dzeko je jedan i jedini,Vedad je mrvu nesiguran,sve u svemu repka je odigrala za 5-ticu,sad zavisi sa koje strane gledamo[img]http://forum.cazin.org/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img] U nekim momentima se cinilo da igra Brazil-Spanija...
[/quote]

de bog ti dao, editiraj to haha xD

da je nama optimistima ucerati rusiju u barazu, bice da smo bili bolji al nazalost nismo prosli jer nije bilo srece XD

[quote]
ARNESEN SE ODUŠEVIO PJANIĆEM I MISKETOM

Piše: Prodigy
Četvrtak, 15.10.09. 15:33.
Kako je SportSport.ba već objavio, sportski direktor Chelsea Frank Arnesan nalazio se jučer u Zenici gdje je posmatrao susret između Bosne i Hercegovine i Španije.

Zadatak visokog čelnika londonskog kluba bili su Edin Džeko i Vedad Ibišević. Međutim, Arnesanu su za oko zapali druga dvojica reprezentativaca Bosne i Hercegovine.

Kako javljaju engleski mediji, Arnesan je bio oduševljen Džekom, a i Ibišević je dobio prolaznu ocjenu u izvještaju. Ipak, sportski direktor Chelsea u London se vratio sa dva imena podcrtana u svojoj bilježnici: Zvjezdan Misimović i Miralem Pjanić.

Svojim igrama u Wolfsburgu, odnosno Lyonu ove sezone reprezentativni dvojac BiH iz sredine terena privukao je na sebe pažnju fudbalske Evrope. Chelsea je posebno zainteresovan za mladog Pjanića, ali je pitanje šta o tome misle na Gerlandu.
http://sportsport.ba/bh_fudbalp-25268.htm
[/quote] Edited by lucky
nema postova od samog linka

[quote name='omg-It's-BaroN' date='15 October 2009 - 11:24 ' timestamp='1255602278' post='343700']
Sta pricas ti covjece? Sto svi spominjete tu Belgiju,i znas li ikako ko je igrao protiv Rijeke?

Ta ista Belgija u zadnjih 5-6 godina nije napravila nikakvu atraktivnost, i spadaju u nizi rang, ja bi ih uporedio s drzavama kao sto su Estonija, Litva, Norveska itd itd

To se zove trema ;)
[/quote]
ka

[quote name='mraxon' date='16 October 2009 - 12:26 ' timestamp='1255692361' post='343947']
ka
  • Upvote 1

meni je smijesno da neko moze u barazu prizeljkivati jednu Francusku ( Benzema, Evra, Henry, Anelka,Ribery itd) i ocekivati da ce ista igrati relativno slabo u barazu kao u kvalifikacijama,,

molimo boga da dobijemo Grke.. Edited by snake

[quote name='snake' date='16 October 2009 - 14:27 ' timestamp='1255699664' post='343981']
meni je smijesno da neko moze u barazu prizeljkivati jednu Francusku ( Benzema, Evra, Henry, Anelka,Ribery itd) i ocekivati da ce ista igrati relativno slabo u barazu kao u kvalifikacijama,,

molimo boga da dobijemo Grke..
[/quote]

I da igra jednako kako su igrali u kvalifikacijama oni su ipak Francuska i sanse da ih mi izbacimo su gotovo pa nikakve, skoro jednake onima kakve je Hrvatska imala u zadnjem kolu kvalifikacija kada su ovisili o Andori...

Sta li ce tek biti ako nas zapane Portugal? - a o Rusiji da ne govorim... oni su najjaci od svih protivnika koje mozemo dobiti

Kod grka je jedina slaba tacka odbrana.. u njih igraci nisu toliko stari, ali su nevjerovatno neiskusni i u svojim timovima dobivaju vrlo malo sansi za igranje, ne bas svi, ali vecina njih...

[quote name='omg-It's-BaroN' date='16 October 2009 - 14:21 ' timestamp='1255699304' post='343979']
Koliko sam shvatio iz tvog i iz postova nekih drugih forumasa vi smatrate kako je ovaj poraz mozda namjeran? ako ne, nema veze imam odgovor na to tvoje :)

Covjece jel ti stvarno vjerujes kako ce jedan Guus Hiddink, ili Carlos Queiroz, Raymond Domenech itd... u baraz uci s takvim stavom da potcjenjuju ekipu koja je dogurala do istog bas kao i oni? - Da ce takvi velikani od trenera sebi dopustiti da ne udju s maksimumom u baraz? Tu je izmedju ostalog rijec i o reputaciji, ali i o svemu ostalom sto je ugledno u svijetu nogometnih trenera...

Ne razmisljajte o tome porazu kao da je moglo biti drukcije... porazeni smo, osramoceni na svom terenu, ali jos uvijek ima nade da se istim osvetimo, i to na jos boljem, SVJETSKOM PRVENTSTVU!
[/quote]
pricaj ti sta hoces kad je ĆIRO rekao za DŽeku DA je jedan od najboljih napadača ja nisam u to vjerovao
a sad kad kaže da je bosna i herc. jedna od najjačih evropskih i svjetskih selekcija ja mu vjerujem ,,,,a on ovih imena gore samo cijenim Guss Hiddink-a ostale ne, isamo se bojim Rusa jer na čelu sa Aršavinom mogu daleko dogurati i mslm ko god dobije Ruse da ima male šanse

a popraz ako nije bio namjesran možda ne bi izgubili od španije jer si vidio u španiji da možemo igrati sa njima Edited by mraxon

[quote name='mraxon' date='16 October 2009 - 15:05 ' timestamp='1255705525' post='344004']
pricaj ti sta hoces kad je ĆIRO rekao za D

[quote name='apolo' date='16 October 2009 - 18:42 ' timestamp='1255714968' post='344033']
Druze forumski,cak i moje autonomasko srce je kucalo za Bosnu,nema tu sta pricati, BiH repka je puno jaka,drug Ciro je sve kockice poslozio i nema tu sta pricati,sjebemo Ruse i picimo na prvenstvo...Salim se sa svima,znam da ce sad deset metara drva i hrpa kamenja da se obrusi... Bosna je prejak tim,mozemo birat kog cemo izbacit,zjebi sumnje, nego Stoju na Bosnu i mirne duse uber dobitak...DZEKSON, NIJE ofalio...
[/quote]

znas da se optimisticnim najcesce snovi ruse...zato je najbolje ne razmisljati o protivnicima i o ishodima utakmice, nego sutati i docekati kraj baraza. Fakticki su sve cetiri momcadi prema FIFA-inom rangu jace od nas, jer su sve cetiri plasirane u prvih 20 ekipa prema FIFA-i, ali kako god, Rusija ce biti najtezi zadatak, ne zbog njihovog igrackog kadra, nego zbog trenera i vremenskih uvjeta koji ce nas tamo cekati, a bod u gostima, pa i pogodak je i vise nego nesto sto nam moze pomoci

[quote name='omg-It's-BaroN' date='16 October 2009 - 18:26 ' timestamp='1255717578' post='344042']
znas da se optimisticnim najcesce snovi ruse...zato je najbolje ne razmisljati o protivnicima i o ishodima utakmice, nego sutati i docekati kraj baraza. Fakticki su sve cetiri momcadi prema FIFA-inom rangu jace od nas, jer su sve cetiri plasirane u prvih 20 ekipa prema FIFA-i, ali kako god, Rusija ce biti najtezi zadatak, ne zbog njihovog igrackog kadra, nego zbog trenera i vremenskih uvjeta koji ce nas tamo cekati, a bod u gostima, pa i pogodak je i vise nego nesto sto nam moze pomoci
[/quote]Sve ja to znam,znam i da Svabove zima ustavila pa nisu mogli dalje,al jbg,moramo priznat da repka je sad vrh vrhova,nikad jaca.. Moguce da se trenutno zaludjujemo sa nekim pobjedama i to al Belgija nije maciji kasalj,Srbija gubi od Litvanije,HR-Kazahhstan-jedva prosla,velika Turska a neplasirana...(nemozes pogodit kladionicu da si Svevisnji) uvijek poznati zajebu...Gledajuci realno napad nam je beton,Supic junak utakmice BiH-Turska,bolji i od Dzeksona, a od Spanije primi petardu,uh...Velike imamo sanse,samo im manka nasa podrska,a i bez nas ce sve rijesit da sit bude vuk i ovce na broju... sve u svemu Stoja ide na baraz,pa ko se omrsi... jBG budimo realni imamo ekipu koju sad svi bi rado vidjeli pod svojom zastavom... Ciro je nekad Bog a nekad peder,po potrebi,al nam je ostvario da vidimo nemoguce...

[quote name='omg-It's-BaroN' date='16 October 2009 - 19:26 ' timestamp='1255717578' post='344042']
[/quote]
ccc....pa zar ti vjerujes u jedne grke ,,,to je najslabija repka koju sam vidio u zivotu ,,oni su tako visoko rangirani zbog osvajanja prvenstva europe 2004 godine,,,,,al njihova je igra anto-nogomet i to nece djelovati u ovakvim utakmica baraza itd ...tako da smo sigurno od GRKA jači
PORTUGAL jaka reprezentacija bar po imenima al sumnjam da su jaci od nas jer imaju slabog trenera u usporedbi sa ĆIROM
RUSIJA ima dobrog trenera i mslm da su nam tu male

[quote name='mraxon' date='16 October 2009 - 21:14 ' timestamp='1255724066' post='344069']
ccc....pa zar ti vjerujes u jedne grke ,,,to je najslabija repka koju sam vidio u zivotu ,,oni su tako visoko rangirani zbog osvajanja prvenstva europe 2004 godine,,,,,al njihova je igra anto-nogomet i to nece djelovati u ovakvim utakmica baraza itd ...tako da smo sigurno od GRKA jači
PORTUGAL jaka reprezentacija bar po imenima al sumnjam da su jaci od nas jer imaju slabog trenera u usporedbi sa ĆIROM
RUSIJA ima dobrog trenera i mslm da su nam tu male

[quote name='omg-It's-BaroN' date='16 October 2009 - 22:20 ' timestamp='1255724434' post='344072']
izvini molim te, al da te pitam znas li ti ko je trener Portugala?
[/quote]

Ja kolko se sjecam, prije nekoliko godina kad je Quieroz vodio Real... Nije se bas nesto proslavio :unsure:

Ja i dalje se drzim toga da imamo jaku ekipu, ali ce biti pravo tesko ko god da nas zapane. Veliki su ulozi u igri... :unsure:

[quote name='omg-It's-BaroN' date='16 October 2009 - 21:20 ' timestamp='1255724434' post='344072']
izvini molim te, al da te pitam znas li ti ko je trener Portugala?
[/quote]
nznm ni ko je al vidim da im je neki seljačić trener jer sa onakvom ekipom biti drugi to je smijesno!!spada u rubriku "vjerovali ili ne" jos su u zadnja 2 kola morali sebi da izbore plasman u taj bara

[quote name='mraxon' date='16 October 2009 - 23:00 ' timestamp='1255730424' post='344084']
nznm ni ko je al vidim da im je neki seljačić trener jer sa onakvom ekipom biti drugi to je smijesno!!spada u rubriku "vjerovali ili ne" jos su u zadnja 2 kola morali sebi da izbore plasman u taj bara

[quote name='omg-It's-BaroN' date='17 October 2009 - 13:29 ' timestamp='1255782569' post='344155']
Nije to nikakav seljacic...To je covjek koji je bio trener Real Madrida, pomocni trener Manchester Uniteda jednu sest godina, ispravite me ako grijesim, zatim je i davnih 90-ih trenirao Portugal ali i reprezentaciju poput JAR-a... i sad je ponovo zasjeo na klupu jedne od najjacih momcadi na svijetu...

Ja mu ne zamjerim ni jedan kiks (mislim na ona dva domaca u ovim kvalifikacijama)... protiv Danske, poraz na domacem terenu koji je fakticki uslijedio u zadnjih pet minuta je prema meni nekako i ocekivan... igrali su bez najboljih igraca koje imaju, pa i bez kapitena Ronalda, Bruno Alves je zbog malene ozljedio prosjedio cijelu utakmicu, npr. Tiaga uopste nije bilo, Simao je zbog ozljede izasao relativno rano, oko 70' minute i to se nije ocekivalo od vodje ekipe...

Utakmica protiv Albanije je bila sasvim drukcija... Lucky se mora sjecati Ronaldove ozljede zgloba kojeg je operirao nekih mjesec dana prije utakmice protiv Albanije, Nani i Quaresma su cijelo prvo poluvrijeme morali sjediti zbog kartona a zbog toga je i Ronaldo forsiran... igraci poput danny i moutinha se nisu iskazali kao prave zamjene, a njihovi najbolji i najiskusniji napdaci - Simao i Liedson uopste nisu igrali tu utakmicu....

To je velik trener koji ima velike ambicije, i u svojoj karijeri koja traje manje nego Cirina je napravio vise nego nas VELIKI trener, tako da bih Portugal izbjegao zbog oba razloga, i zbog trenera i zbog igraca, bas kao i Rusiju

@ nzks - Fakticki te sezone Real nije imao nekakav tim, prventstveno zbog odlaska Claudea Makelelea i svi znaju da su se tad rasuli svi snovi koje je Florentino Perez imao. Querioz ih je tad odveo do njihovog posljednjeg finala Kupa Kralja gdje su nazalost izgubili duboko u produzecima, a tad je za Zaragozu igrao i David Villa. Samo da ti jos dodam kako su u to vrijeme za Real igrali igraci poput: Fernandeza, Portilla, Woodgatea, Gravesena, Raula Brava, Camibasa, Celadesa, Solarija, Pavona, Mejie, Lopeza i Sancheza, Fernanda Morientesa koji je zbog slabe forme pola sezone proveo na posudbi u Monacu... sta jos da ti kazem?
[/quote]
ako se nevaram taj je trener bio trener reala one godine kad su ih igrači REAL .S. dobili 4-2 kod kuce i 4-1 i gostima
sta je real za njegovo vrijeme osvojio ????
kakav je real zanjegovo vrijeme bio??
vidis i sam ,,,,,a pazi kakve je igrače MIROSLAV ĆIRO BLA