Jump to content
Sign in to follow this  
kemoo

odnos otac-sin..sin-otac

Recommended Posts

Ne poznajem mnogo slucajeva raspada braka kod bas, bar onog braka gdje ima djece, ali obicno djeca pripadaju majci, i otac ih moze posjecivati ili oni ici kod njega, tak nesto.
A na prvo putanje mi je muka pisati odgovor, umoran sam :D

[quote name='sanel87' post='270288' date='25.09.2008, 13:03']Ne poznajem mnogo slucajeva raspada braka kod bas, bar onog braka gdje ima djece, ali obicno djeca pripadaju majci, i otac ih moze posjecivati ili oni ici kod njega, tak nesto.
A na prvo putanje mi je muka pisati odgovor, umoran sam :D[/quote]

Danas pa haman niko nikog nepostuje za paru. Haj mi Bosanci smo jos dobra celjad :D

uh dal postuju neznam ja svoje postujem ;) .....

a to za djecu ebga kako sud odluci :) ....

[quote name='kemoo' post='270004' date='24.09.2008, 20:36']da li danas djeca postuju roditelje..opcenito..i gdje su djeca u slucaju raspada braka..[/quote]

Postujem svog oca. Zagrlim ga periodicno, godisnje mu kazem da ga volim i s vremena na vrijeme da mi nedostaje :icon_cheesygrin:

po mom misljenju sve odvisno od toga kako roditelji odgajaju djecu i kako ih pripremaju na zivot dok su mali....
ja ovdije u sloveniji imam komsinicu oni su makedonci imaju sina sto ima 12g pa mali izlazi vani i vraca se kuci u 2 u jutro...dzaba oni njega tucu...sto se mene tice to su si sami krivi..

a to kad se roditelji rastanu ili kad su djeca malena ili velika....rastanak je po jednoj strani i dobar jer ako se roditelji svadjaju i ako ima kakvog nasilja djeca to sve gledaju i kasnije imaju traume....to znam po vlastitom iskustvu,moji i dan danas zive zajedno ali ja se sjecam kako je meni bilo dok sam bila s njima nedajte boze nikome to je bilo katastrofa....po mom misljenju moji roditelji da su se rastali mislim da bi sve bilo bolje...jer ja sam od kuce otisla kad sam imala 17 godina zato sto toga nisam mogla trpjeti.....jer svaki dan je bilo gore i gore...

zato ako u braku ne ide i ako ima nekih trzavica,svadja ako se moze pokusati to rijesiti..ako se nemoze rijesiti nista svak svome....tako je najbolje...a najgore je kad neko kaze necemo se rastati zbog dijece.....to je glupost jer djeca bi to po jednoj strani i zeljela...

uppsss nadam se da nisam skrenula s teme...ja kad se rastipkam neznam stati.... :lol:

pa mislim da novi narastaji nemaju toliko postovanje prema roditeljima.dobro toga sma vidio po evropi al i kod nas u Bosni je isto sve manje toga,djetetu se da sve dok je malo i ono sto mu netreba pa kad odraste jedino sto ce ga privlacit ej ono sto nije probao i imao.mislim da takva dijeca u pocetku puberteta jako mnogo su uzivaoci trave cigareta i navlacenja na zesce stvari kao i kradja a sve iz dosade i jer im nista nije zanimljivo osim problema.to je sad narastaj dijece a sjecam se momka iz cazian bogat samo tako bio pa se bacio u droge pa se nije mogao izvuc i st amu je preostalo od sveg tog imucnog on je skocio sa prozora i ubio se..

jednostavno ne mozemo kriviti samo djecu sto ne postuju roditelje, vec je to stvar odgoja, ako ga roditelji ispocetka ne uce da ga postuje, onda je za ocekivati da nece ni kad odraste (uvijek ima izuzetaka)... al vremena se mijenjaju...

je et mislim da svoje postujem, naravno kad mi sta treba to je "postivanje " i "ljubav" intenzivnije... :D

Zavisi kako su ih ti isti roditelji odgojili i sta su im usadili u odgoj i na koji nacin su ih ucili da se treba njihov odnos odvijati.
A isto tako zavisi i do svjesti tog djeteta i do njegovog zdravog razuma i toga koliko razmislja o svojim postupcima pogotovo o svom odnosu sa roditeljima.
Mada sto se mene tice to je vecinom do odgoja i do usadjivanja onih nekih normi i moralni i svakakvih.

Kod mene kuci hvala Bogu to je okay.
Moj tata i moj brat imaju super odnos, a isto i ja i tata, vise je to prijateljski odnos, ali se zna ko je otac, a ko je dijete, postovanja imam, grijesim ko i svaki drugi insan i svako drugo dijete, ali znam koja je njegova uloga i koja je njegova zrtva za mene i moga brata i stvarno bi morala biti podla da mu ne vratim postovanjem i lijepim ponasanjem.

Dok oko sebe nazalost ne vidim neke svijetle primjere, nepojmljivo mi je da dijete materi kaze kravo, kozo, a da mati isto tako prica o svojoj kcerci, da se spusta slusalica kad se prica, da se govori ocu svasta, a to sam svojim usima slusala i svaki me put zabolila dusa..

Ali kazem to je do toga sto ni ta mater i otac nisu preokupljeni odgojem svog djeteta niti imaju to nesto u sebi i kako ce usadit djetetu.

E vala i ja sam svasta vidjela i cula. Npr. moja dajdzevaka nazvala svog oca i rekla mu da je on za nju umro da joj vise nije otac itd. a kad joj je zatrebalo para opet zove "babo daj treba za ovo za ono" i moj dajdza opet predji preko svega pa dao.

Obrisala sam onih par bezveze komentara, a tema je naslovljena na "odnos otac-sin...sin-otac" ali kad se procita tema vidi se da je autor mislio opcenito na odnos DJECE i roditelja.
Tako da Jagoda nije pogresno odgovarala i nema potrebe za bezveeznim floodom, a postoji vec tema odnos sa roditelja i djece cini mi se pa cu naci kad se vratim iz skole i spojit.