Jump to content
Omercevka_

Iftar

Recommended Posts

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1312293860' post='435599']

Hoces mi sad lijepo pojasniti sta ti vidis floodersko u mom postu? :)
[/quote]
Nista ja se salio kaj i ti za burek, al haj necu se vise saliti.
Znao sam ja odma das ti ozbiljno misliti :)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1312294321' post='435601']
Nista ja se salio kaj i ti za burek, al haj necu se vise saliti.
Znao sam ja odma das ti ozbiljno misliti :)
[/quote]

Ja se Bogami nisam salio, burek u guzvama bacim u mikrovalnu ujutro... malo jogurta, na kraju kakvce voćke.. drzi do podne... od podne spavam.. :D

čorba za iftar.. et da se znaa :girlwerewolf:

Moj sin diktira šta će se spremati za iftar i sehur, tako smo se nas četvero dogovorili. Blago se meni jer "operisan" je od skromnosti.
Večeras je bilo pire-krompir, pržena pileća krilca, sos od šampinjona, juha sa povrćem, zeljanica, burek, salata od svježeg kupusa, kompot od breskvi i hurmašice, na to sve dečko malo pretraživao kolače i ištampao recept koji me dočekao kad sam došla s posla, i bom' mati, pregaču na sebe i kuhaču u ruke, tako da je pored toga svega i kolač "jang kocke" napravljen. :D
  • Upvote 1

Bosanski lonac, maslenica, malo prepržiti teletine, mladi sir, paradjza, kolač, kompot od kruški, lubenica ...... Edited by Ciklama

uh nabroja ti cijeli sobet..... :wizard:

Juha, ćufte u umaku od paradajza, riža, ždribci, svježa mješana salata, hurmašice i kome nije po volji Abid je blizu a bome i Hamm.

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1312658727' post='436007']
sta je zdribac???
[/quote]

Pita, radi se¸u kocke, a smjesa ili fil je od kukuruzovog brašna, jaja, vrhnja ..... :D

[quote name='Ciklama' timestamp='1312649537' post='435995']
Juha, ćufte u umaku od paradajza, riža, ždribci, svježa mješana salata, hurmašice[b] i kome nije po volji Abid je blizu[/b] a bome i Hamm.
[/quote]

Misliš ... janje moje ? :D

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1312666947' post='436016']

Misliš ... janje moje ? :D
[/quote]

Ti! Ti mali, zločesti ........ :D

Grah (domaći), pečena pita, pohani pileći file sa pire-krompirom, neki umak (kontam još), paradajz, torta i kompot od kruški. :D Edited by Ciklama

Juha, pohani oslić, krompir salata, kroketi od krompira i šampinjona, za desert banana-split :D Edited by Ciklama
  • Upvote 1

plus samo za desert ... :P

Čorba, sirnice (šiptarske), zeljanica, kisele paprike - paradajzuše, čupavci i kompot od malina. :D
  • Upvote 2

plus zbog cupavaca ...

I odame PLUS za čupavce... :D

-----------------

Nisam je jos ove godine iftario, ali ja volim kljukušu batakušu o'šanti... :D samo je belaj sto sam jedini u kuci kome šmeka batakuša pa dok dodjem na red... :( :D

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1313086057' post='436433']
I odame PLUS za čupavce... :D

-----------------

Nisam je jos ove godine iftario, ali ja volim kljukušu batakušu o'šanti... :D samo je belaj sto sam jedini u kuci kome šmeka batakuša pa dok dodjem na red... :( :D
[/quote]

Moja jača polovina neće da čuje za kljukušu (niti jednu) dok je Ramazana, ali je ja planiram aBd praviti sutra, a za njega ću nešto drugo pripremiti po njegovoj želji. :D
A jok, ne budemo se nas troje odrekli tog užitka do iza Bajrama ............. :D

Kad ste spomenuli batakusu...i ja bih mogla...:D samo da se zna...:)

Veceras imam goste na iftaru pa sam se malo potrudila...jahnija (red mesa, red povrca....mmmm) krompir s piletinom i burek u guzve...:D i kolac od visanja...moj striko ga jako voli, a ja volim striko pa mi nije tesko....:D

Jos da efendija kaze meraba...:)
  • Upvote 2

Očito su je još onih koji su se poželjeli kljukuše batakuše, jer imam i samo-zvanog gosta na iftaru zbog nje. :D
Za muža gulaš i riža........
i za sve juhica, mješana salata od svježeg povrća, jogurt, i kolač sa višnjama ako se ohladi do iftara,
a ako ne, ima još čupavaca ...... :D

Danas sam ispekla toliko toga, sve je na hladjenu...:D izmedju ostalog hurmice su mi vrhunske danas ispale...sto bi rekli "kao kod nane..." ali ove je radila teta Amren....:D ni vidjeli nane nisu...ali su jednako ukusni....:D

[quote name='Amren' timestamp='1313527916' post='436936']
Danas sam ispekla toliko toga, sve je na hladjenu... :D izmedju ostalog hurmice su mi vrhunske danas ispale...sto bi rekli "kao kod nane..." ali ove je radila teta Amren.... :D ni vidjeli nane nisu...ali su jednako ukusni.... :D
[/quote]

Možeš se udati :D

Ja sam večeras radila kus-kus s mesom i povrćem, ali to je sve skoro gotovo došlo a ja samo završila,obzirom da je prvi put , nije ni čudo što je komentar bio da nisam arapkinjama ni do koljena............... mada su sve smazali ........... :D
Ali zato je bosanski lonac biooooooo ........ njam-njam ... :D

Et ja sam 2 noci zaredom davala iftar :)

Imala sam ja x ideja,al zbog zdravlja uzela sam "najlakse" sto me prvi dan kostalo krsta :)

bili su buredzici obje noci (svidjelo mi se pravo) normalno supa da sapere grlo,buredzici i koka s krompirima i zelena,paradajz i krastavci salata pa ko voli sta s balsamico sircetom i budevinim uljem...aaaa i dunavski valovi kolac

buredzici su inace jelo koje se sprema vecinom po sarajevu i sandzaku,to je mljeveno meso s crvenim lukom zamotano u jufku vel pola prsta mislim tako izgleda i odozgo po tome dodje sos od bijelog presanog luka i jogurtaaaa... poslije ovog se ne ide u dzamiju :)

[quote name='Ciklama' timestamp='1313528792' post='436942']

Možeš se udati :D

Ja sam večeras radila kus-kus s mesom i povrćem, ali to je sve skoro gotovo došlo a ja samo završila,obzirom da je prvi put , nije ni čudo što je komentar bio da nisam arapkinjama ni do koljena............... mada su sve smazali ........... :D
Ali zato je bosanski lonac biooooooo ........ njam-njam ... :D
[/quote]

Nije do mene...:D

Sinoc kod mene je bio ogroman iftar, ne znam tacnu brojku....ali hrana je planula....idemo redom supa, grah jahnija, sarma, paprike, burecici, pita s grizom i ono najbitnije jagnjetina i piletina s raznja za one koji ne vole jagnjetinu...:D tako hrpa kolaca, pokupila sam pohvale za hurmice i savijacu...:D i od svega toga sam sam jela jahniju...sarma nijedna me nije zapala...:D

Veceras zelim samo nesto lagano, da prezivim noc...budem skontala s tim da vjerovatno budem sama iftarila....:(
  • Upvote 2

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1313570110' post='437002']
A šta forumaši konzumiraju na sehuru?

Kdd mene se ponavlja burek, ostalo neide niz grlo :)
[/quote]

Kod mene je za sehur ono što je bilo za iftar. Zato je uvijek više jela, i uvijek neko od jela koje je se može ugrijati, ili jesti i poslije, a slatko (kolači i kompot) moraju biti zbog moje jače polovine, i voće obavezno.

p.s. zbog tebe sam se rapitivala kakav je to burek u gužvu ............ :D

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' timestamp='1313597142' post='437074']
Et ja sam 2 noci zaredom davala iftar :)

Imala sam ja x ideja,al zbog zdravlja uzela sam "najlakse" sto me prvi dan kostalo krsta :)

bili su buredzici obje noci (svidjelo mi se pravo) normalno supa da sapere grlo,buredzici i koka s krompirima i zelena,paradajz i krastavci salata pa ko voli sta s balsamico sircetom i budevinim uljem...aaaa i dunavski valovi kolac

buredzici su inace jelo koje se sprema vecinom po sarajevu i sandzaku,to je mljeveno meso s crvenim lukom zamotano u jufku vel pola prsta mislim tako izgleda i odozgo po tome dodje sos od bijelog presanog luka i jogurtaaaa... poslije ovog se ne ide u dzamiju :)
[/quote]

Da ti bude u kabul ...

Ove godine od velikog iftara ništa, bar nemam u planu, i to mi jako ne dostaje, ali ima još dana, možda se uprkos svemu odlučim na to. Zbog te odluke sa prve dvije sedmice uvijek imala nekog na iftaru, bar malo da nadomjestim taj nedostatak. :(

Buredžike i ja radim, da malo ispanem iz našeg standardnog šablona oko pita sa mesom. :D

večeras je pire-krompir, gulaš, juha, pečena pita, paradajz-paprike-luk salata i naravno za sladiti uvijek nešto ;)
a evo i meni moje @Mece, more biti i večeras na iftaru da nas bude više ......... :D