Jump to content
Omercevka_

Iftar

Recommended Posts

[quote name='divlji_andjeo' date='11 August 2010 - 23:07 ' timestamp='1281560828' post='389033']
blago vama :(
[/quote]

svi na okupu, i ima onaj ramazanski stih... a ja jadna sama... dok napravim sebi nesto nabrzaka... fale mi oni mirisi kuhanja, ono iscekivanje...

ja sam evo opet iftarila, jess da je su palacinci i buhtle iz pekare, al imaju prolaznu ocjenu :D

Ne zna insan kimeta :D

Zeljanica (sestra uvijek politiku svoju vodi) , punjene pljeskavice i pire :worshippy:

cevapi :D
nemam ja vremena, ionako vazda pola sata kasnije iftarim <_<

prvo i obavezno je supa, po mogucnosti pileca....nemam neko spacijalno jelo koje volim, insan kad je gladan sve mu pase...ali eto slaba sam na jahniju i to ona red mesa(nemasnog) red luka i mrkve i tako do vrha, stvarno mi je to super, jos uz ramazan ima neki exstra okus i miris.....i ne pretjerujem, nego taman.....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

i obavezno uvijek ima nesto slatko, hurmice, kolac s visnjom (moj omiljeni), kokos kolac i tako....uvijek ih pecem po necijoj zelji....

[quote name='Daisy' date='11 August 2010 - 17:19 ' timestamp='1281547179' post='389008']
ja volim kad se malo prica o hrani kad postim. tako mi je zanimljivije, jer inace nisam gladna toliko koliko sam zedna, pa onda se moram napominjati na glad i na ukusna jela :D

pa eto meni ne smeta citati :)

a sto se tice te skromnosti i neraznolike hrane. ne slazem se sa tobom, mislim bas suprotno da bi nam hrana trebala biti sto vise raznolika jer ionako manje jedemo, ali bi trebali kvalitetnije jesti i paziti na zdravlje :)
[/quote]

Veliki obroci razvaljuju zdravlje :) . Ako već ganja

[quote name='Cain' date='13 August 2010 - 12:06 ' timestamp='1281693973' post='389364']
Veliki obroci razvaljuju zdravlje :) . Ako već ganjaš zdravlje 5-6 puta jedi manje obroke nego se ubiti za iftar. Pij vodu umjesto sokova, manje ćeš žedniti :)

[b]Ljudi krenite sa dnevnim molitvama koje su svojstvo muslimana ![/b]

[color="#0000FF"][b]Prenosi od Bureide, r.a., da je rekao Allahov Poslanik, s.a.v.s.: Ko god ne klanja ikindiju biće mu poništena sva dobra djela. Šta se misli sa ovim: biće mu poništena dobra djela?[/b][/color]

Prvo zašto će čovjek biti pitan je namaz pa ako je on dobar bit će mu i ostala djela dobra, ako njega nema, poništavaju se djela.

Dakle ljudi, stvarajte navike da klanjate, iskoristite ramazan. Nagla promjena je teška ali krenite makar postepeno. Makar sabah i jaciju klanjajte i ustrajte na tome, ostalo će doći po sebi samo !
[/quote]

nisam ja ni rekla da trebaju veliki obroci, samo kazem da hrana treba biti raznovrsnija tako da se unese i vitamina minerala, ugljikohidrata, proteina i ostalog..

voda, naravno, bar 2 litre u toku noci :D

hehe, mene je mama "natjerala" odmah prvi dan da klanjam sabah, i evo nisam do sad preskocila nijedan namaz, nije to teska i nagla promjena :D

eto hvala na savjetu :D Edited by Daisy

[quote name='Cain' date='13 August 2010 - 12:06 ' timestamp='1281693973' post='389364']
[b]Veliki obroci razvaljuju zdravlje :) . Ako već ganja

[quote name='Daisy' date='13 August 2010 - 11:42 ' timestamp='1281699739' post='389379']
nisam ja ni rekla da trebaju veliki obroci, samo kazem da hrana treba biti raznovrsnija tako da se unese[b] i vitamina minerala, ugljikohidrata, proteina i ostalog.. [/b]

voda, naravno, bar 2 litre u toku noci :D

[b]
hehe, mene je mama "natjerala" odmah prvi dan da klanjam sabah, i evo nisam do sad preskocila nijedan namaz, nije to teska i nagla promjena :D[/b]

eto hvala na savjetu :D
[/quote]

Sve navedeno super... samo pripaziti sa ugljikohidratima :), ostalo se mo

[quote name='Angel of Death' date='13 August 2010 - 12:00 ' timestamp='1281700837' post='389393']
Sve bi to bilo odlicno , da ona ne iftari samo ,[b] koliko ja znam za iftar kad jednom sjedes jesti i ustanes nema nista do sehura ?[/b] Sad kako ce jesti 5-6a puta to mi ne ide u glavu . Jedino se slazem s vodom umjesto sokova ... :D
[/quote]

nije tacno prijatelju.. Jedes koliko hoces i kad hoces dok ne pocne novi post.. Znaci od 20:15 pa negdje do 04:00 .. Mozes 300 puta jesti :)

[quote name='Angel of Death' date='13 August 2010 - 14:00 ' timestamp='1281700837' post='389393']
Sve bi to bilo odlicno , da ona ne iftari samo , koliko ja znam za iftar kad jednom sjedes jesti i ustanes nema nista do sehura ? Sad kako ce jesti 5-6a puta to mi ne ide u glavu . Jedino se slazem s vodom umjesto sokova ... :D
[/quote]

uh dje si ti to ucio? ja jedem po 3 puta otprilike, sad praktikujem da se ne "razvalim" za iftar, pa onda opet brzo izgladnim, a posto ne spavam do sehura, ima tu vremena za izgladniti :D

hej vidio si me kako u kasne sate idem u prodavnicu po slatkise, a tek da vidis kad idem u pekaru :P

[quote name='Cain' date='13 August 2010 - 15:48 ' timestamp='1281707309' post='389443']
nije tacno prijatelju.. Jedes koliko hoces i kad hoces dok ne pocne novi post.. Znaci od 20:15 pa negdje do 04:00 .. [b]Mozes 300 puta jesti [/b]:)
[/quote]

Ne mogu , nisam svinja ;) .

[quote name='Angel of Death' date='18 August 2010 - 09:21 ' timestamp='1282116079' post='390901']
Ne mogu , nisam svinja ;) .
[/quote]

Ne pretjeruj Angel!

Nego, sta bi se moglo veceras fino iftariti... hmmm... :D Edited by Daisy

Uz Ramazan je sve omiljeno i sve drugacije shmeka :)

volim one supice pa te razgale po suhom grlu,datule s mlijekom..ne znam zasto al najljepse su uz Ramazan,meni poslije nista nisu sta znam ne mogu ih.

kad odes na iftar a ono hrane tona,a ni jesti se ne moze odmah pa svaceg po malo da se proba :)

nisam bas za one standardne iftare,supa, pa punjene paprike il sarama, pite masanca,kokos, meso.

volim uvijek nesto novo da spremim sebi a i drugima,van standarda ;)

nema čega nema :rtfm:

kod mene ce biti ako Bog da: supica domaca, maslenica, ima sira, ima dzema, pa ko voli, hosef jos sinoc skuhala... pa vidjecemo, mozda jos sta u medjuvremenu naleti haha :D

Supa, krompir salata, riblji stapici, sirom pita od sehura, salata ii kolac sa keksom :))
  • Upvote 1

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1312248338' post='435553']ja na sehuru mogu samo zgužvanog bureka... :ap:[/quote]
ljudino ovdi se radi o iftaru, ovo je toliki offtopic za svaku osudu i sankcije :P
al hajd valjda narod krmeljiv ustane, znam ni lokum vise nije rahat :D

[quote name='scooby-doo' timestamp='1312256485' post='435555']
ljudino ovdi se radi o iftaru, ovo je toliki offtopic za svaku osudu i sankcije :P
al hajd valjda narod krmeljiv ustane, znam ni lokum vise nije rahat :D
[/quote]

Hoces mi sad lijepo pojasniti sta ti vidis floodersko u mom postu? :)