Jump to content
Sign in to follow this  
massrer

ispravka

Recommended Posts

bismillah,

nisam mogao da ne otvorim ovu temu iz razloga sto se kod nas prave neke govorne greske koje su svojstvene nekom drugom religijskom ucenju i itime se prave velike greske u islamu, koje covjeka da je svijestan sta govori izvele bi iz islama. stoga bih upozorio one koji su nesvijesni tih gresaka da ih isprave ukoliko se nadju pri njima.

prvu koju sam primjetio na forumu jeste:

1.[b]svaka ti cast[/b]

muslimanu nije dozvoljeno da ovo koristi iz razloga sto onda iskazuju cast koja dolikuje samo Allahu iskazuju je i Njegovim stvorenjima pa time stavljaju Allaha i Njegovo stvorenje na isto nivo. sva cast, moc, snaga pripada Allahu.

2. [b]obozavam ovu boju, narandzu, glumca[/b]

samo se Allah obozava.

3. [b]nemore lipo da si majka Bozija.[/b]

Allaj je jedan i Edited by massrer

Na

Zaklinjanje znaci vid postivanja i musliman se smije zaklesti samo Allahom, njegovim svojstvima, atributima i lijepim imenima. Kuran je Allahovo svojstvo govora tako da se smije zaklesti Kuranom. Mushafom se nesmije zaklinjati jer mushaf nije isto sto i Kuran, mushaf znaci samo zbir stranica, ali se koristi da se ukaze na knjigu u kojoj je napisan Kuran.

kjabom, mamom, mekkom, kiblom..... nesmije se tim zaklinjati

musliman ne kuca u drvo kako ne bi nesto urekao vec izgovara: Masallah, la havle ve laa kuvvete illa billah.

de reci bravo komsince, masallah da ne ureknem. :rolleyes: :D

Zakunjivanjem kabe, kur`ana i sl prestavlja sirk , zato kunimo se samo Allahom..

[quote name='massrer' post='257753' date='Aug 28 2008, 13:36']Zaklinjanje znaci vid postivanja i musliman se smije zaklesti samo Allahom, njegovim svojstvima, atributima i lijepim imenima. Kuran je Allahovo svojstvo govora [b]tako da se smije zaklesti Kuranom[/b]. Mushafom se nesmije zaklinjati jer mushaf nije isto sto i Kuran, mushaf znaci samo zbir stranica, ali se koristi da se ukaze na knjigu u kojoj je napisan Kuran.

kjabom, mamom, mekkom, kiblom..... nesmije se tim zaklinjati

musliman ne kuca u drvo kako ne bi nesto urekao vec izgovara: Masallah, la havle ve laa kuvvete illa billah.[/quote]

[quote name='Virus' post='257821' date='Aug 28 2008, 16:36'][b]Zakunjivanjem [/b]kabe, [b]kur`ana[/b] i sl [b]prestavlja sirk[/b] , zato kunimo se samo Allahom..[/quote]

Neko je spavao na času.
Smije li se ili ne?

[quote name='Virus' post='257821' date='Aug 28 2008, 17:36']Zakunjivanjem kabe, kur`ana i sl prestavlja sirk , zato kunimo se samo Allahom..[/quote]

Kur

[quote name='TequilA' post='257847' date='Aug 28 2008, 20:10']Svaka ti cast massrer :)[/quote]

ja se ogradjujem od toga da se meni pripise nesto sto mi nepripada. SVA CAST I MOC PRIPADA MOME I VASEM STVORITELJU.

Guest
ja sam upoznat s tim da se samo moze Allahom klesti al et ako ti kazes da moze i Kuranom onda je tako

[quote name='MECA' post='297402' date='01.01.2009, 16:46']ja sam upoznat s tim da se samo moze Allahom klesti al et ako ti kazes da moze i Kuranom onda je tako[/quote]
MECA nije to tako sto ja to kazem vec zato sto je Kur an Allahov govor.

Guest
[quote name='farko_Legenda' post='297458' date='01.01.2009, 17:20']Ti izvini, al ja većih gluposti ne pročitah u protekloj sideričnoj godini :)[/quote]

nisu gluposti .. prosiri svoje znanje iz islama tako sto ces procitati knjigu koju

[quote name='MECA' post='297459' date='01.01.2009, 18:25']nisu gluposti .. prosiri svoje znanje iz [b]islama[/b] tako sto ces procitati [b]knjigu koju[/b][/quote]
Čitam ja knjige, samo ne one koje izdaju blic-Muslimani..Ali meni je jasno ovo za obo

[quote name='farko_Legenda' post='297471' date='01.01.2009, 20:02']Čitam ja knjige, samo ne one koje izdaju blic-Muslimani..Ali meni je jasno ovo za obo

[quote name='massrer' post='297454' date='01.01.2009, 18:14']MECA nije to tako sto ja to kazem vec zato sto je Kur an Allahov govor.[/quote]
a cije su ostale "svete "knjige Bozji govor.

[quote name='MECA' post='297517' date='01.01.2009, 21:45']po meni to je samo knjiga krscanskog naroda nikakav boziji govor[/quote]
ali oni tvrde da su to Bozje knjige kao sto i vi tvrdite za Kur'an. uostalom Islam priznaje neke poslanike koji se pojavljuju u tim knjigama i njihovo ucenje.

pitanje,

koji narod ima pravo na monopol kad je Bog u pitanju?

da li je Bog duhovno bice?