Jump to content
safet susic

Tema žalbi

Recommended Posts

[quote name='[I-B-R-O]' post='147244' date='Feb 28 2007, 01:33 PM']Ovako. jedan post zasigurno moze promijeniti tok teme.
ali evo, izabrao sam zato temu Zarucnicki prsten, strana 2
to je za mene chat
to nema nikakvog uticaja na temu.

Sto se tice brisanja, jasno sam naglasio da se prilikom registriranja na forum prihvataju pravila foruma (bila su na nasem jeziku, uskoro opet na njemu :D ), a jedno od njih je brisanje postova. E sada, sto su se mnogi ufurali u ulogu moderatora pa se uspuhalis ta te briga i slicno, to je zaista neprihvatljivo.
iskreno, ja kada ga obrisem, i ne govorim nikom, ako neko preupita, fino kaze, bio je chat, bilo je nepotrebno, ima jedna takva tema, i slicno, ali AKO preupitas. do tada sutim.

Sto se tice vrijedjanja, mislim da niko od clanova mod ili admin tima nije vrijedjao. E sada, sta predlazete za uvrede takvog tipa.

mislim nema popustanja. vrijedjanje, psovanje, i slicno treba sankcionisati, ali predlozite na koji nacin?

sto se tice alise i slicnog, molio bih prijedloge na pp koga da stavimo i slicno, jer ipak ovo je nas forum i svi trebamo imati uticaja kako da ga ucinimo sto boljim, tako da se ko prije dodjemo na forum ishajkati, izvileniti, isprosipati, zaljubiti i slicno, a ne paziti ko ce nam neko nesto hebati iza coska i uvijek biti napeti.[/quote]

Ovo si dobro reko ibro,ja mogu reci dami nikad niko nij nista los enapiso i moj komentar izbriso,a mogu predloziti da stavite nove moderatore, i da i testirate nekolko pa vidite dali su oni za to sta rade itd.

Al opet to je odluka Aministatora itd.

Pozdrav.

[quote name='[I-B-R-O]' post='147194' date='Feb 28 2007, 10:24 AM']Mujo kaze da nije moguce.

ono sto je budo pastirao ovdje je "valjda" djelo njihovog carobnog trokuta.
tj ili su dali jedno drugome password, ili je bilo potrefito.

iskreno, ja sam na e-mail presao :)

dok neko od admina ne kaze pp je 100% siguran, ja ovdje koristim meraba za meraba :)

[b]Uglavnom, da ti neko od administratora vidi password, to nije moguce.
administratori samo mogu promijeniti password, pa onda unici na tvoj nick, ali onda kakve koriti kad ti ne znas taj novi password[/b][/quote]
Nakon sto sam se povukao s foruma ovih dana navratim tu cisto iz navike i veceras slucajno otvori ovu temu i naletim na zanimljiv post s Ibrine strane preko kojeg nisammogao preci i neodgovoriti!

Podebljao sam ono sto mi je najzanimljivije, a Rejho mi je svjedok da mi je neko licno promijenio pasword na forumu tako da ja nisam mogao uci normalno kao sto sam ulazio svaki dan pa mi je Rejho mijenjao pasword...

Nadam se da ce se Administratori koji su se igrali tudjim nikovima prepoznati i bar malo zacrveniti!

Potvrdjujem ovo Ibrino u vezo "CAROBNOG TROKUTA" koji vlada forumom a zamo dobro ko ga cine i da imaju sva prava ovdje!

Nadam se da necu imati razloga da se vis ikad javim na ovaj forum!

Pozdrav!

[quote name='safet susic' post='147359' date='Feb 28 2007, 06:52 PM']Nakon sto sam se povukao s foruma ovih dana navratim tu cisto iz navike i veceras slucajno otvori ovu temu i naletim na zanimljiv post s Ibrine strane preko kojeg nisammogao preci i neodgovoriti!

Podebljao sam ono sto mi je najzanimljivije, a Rejho mi je svjedok da mi je neko licno promijenio pasword na forumu tako da ja nisam mogao uci normalno kao sto sam ulazio svaki dan pa mi je Rejho mijenjao pasword...

Nadam se da ce se Administratori koji su se igrali tudjim nikovima prepoznati i bar malo zacrveniti!

Potvrdjujem ovo Ibrino u vezo "CAROBNOG TROKUTA" koji vlada forumom a zamo dobro ko ga cine i da imaju sva prava ovdje!

Pozdrav![/quote]

imena nam trebaju.
poc'o si politicki pricat i haj trpaj novosti, ne zabusavaj :)

Nista neg hemo glasati za nekog moderatora ili ne samo jednog mozda,vazno je da je stalno na forumu i da prati teme :D

Jer ima moderatora na listi koji nebudu po sedmicu dana na forumu a neki vise i ne dolaze haman ;) :D

[quote name='safet susic' post='147359' date='Feb 28 2007, 06:52 PM']Nakon sto sam se povukao s foruma ovih dana navratim tu cisto iz navike i veceras slucajno otvori ovu temu i naletim na zanimljiv post s Ibrine strane preko kojeg nisammogao preci i neodgovoriti!

Pozdrav![/quote]

ADMINISTRATOR MOZE SVE, cak ako hoce i sve pasworde da zna, samo ako hoce ;). Ali neznam, jer to administratoru bas interes da vidi kome ja pisem pp, barem mene to nebi zanimalo.

pod drugo. Forum je porasto, puno je raje doslo na forum, mora se razumjeti da i za moderatore je to razlika kad je 1500 ljudi a prije bilo 300. Ima sad i svakvi budala sto pisu beze.

Da trebaju se birati MODERATORI neki neznaju sta moderator radi. Moderator treba da sprecava svadje, vredanja da gleda da se pisi po pravilu kao sto pise kad se registrujes na forum. Da se teme ne duplaju itd. Neko misli ako je on MOderator da je on nesto posebno. Neznam ko se pali na to ako je moderator? Licno nisam trazio taj status nego sam ga dobio, posto sam dosta stvari uradio za korisnike ovog foruma.

Nova verzija foruma, treba da donese i promjenu na forumu, i nadam se da ce za budcnost sve postati bolje i smirni nam forum postati.

Jos jedno, privatne STVARI netrebaju se na forumu rjesavati.

Neko drugi je htio rijesiti svoje privatne probleme a ne ja!

Nadam se da ce Ibro vratiti moj obrisani post pa da nekima bude jasnije sve!

A mislim da ovo govori sve!

[i][b]Cao Najda,

izvini sto sam ti morao skinuti Status, stvarno mi je zao.. mislim htjeo sam da imas Admin status, jednostavno zato sto si cool kao admin i sto je super sto si na ovom Forumu, kad napravim update Foruma i kad se sve ovo smiri ja cu rijesiti da budes opet spec clan hehe, posto ti to dobro stoji. Za sad imas Moderatorski status ko svi ostali moderatori.. stavijo sam te na forum Ljubav i Muzika..

nadam se da je OK, da nije ove fatutme bilo znas da nebi skinuo.. a za svaki slucaj imas moju sifru.. pa udjes preko sakrivenog modusa da niko nevidi

cujemo se papa[/b][/i]

Ko je mijenjao ko je ulazio, zasto ja nisam mogao sutra dan uci na forum kao svaki drugi dan itd.

Sto su se neki nasli uvrijedeni sto sam ja navodno "jebao" signorinu a npr nisam htio izaci s pinky gdje onameni prijeti da ce ubiti i mene i citavu familiju itd.

Ipak neko je svoje privatne probleme rijesavao na forumu preko mene a to nije OK i zbog toga se ja povlacim s foruma!

A ako je meni neko probio pasword koji se je sastojao od 6 brojeva ja bih mu rekao svaka cast ali znate i sami da te osobe nisu sposobne za to nego je to rijesavato drugim putem!

Mislim ona citirana poruka memage za pinky da otkriva sve i kako se je doslo do mog pasworda!

Znaci sve je plod da kazem "osvete" dviju osoba s foruma, skontajte sami ko sui te osobe!

Et toliko; kazem da necu pisati vise ali mislim da nije uredu da odem a da se ne sazna stvarna istina:

Problem ovog foruma je Budo Hod

Mislim da treba citav forum da zna od koga je sve ovo krenulo... Pricao sam sad s Mujom na msn i pogledajte sami;

●●Mujo●● says:
[b]memaga Members Password Changed ( id: 1743 ) Feb 8 2007, 07:21 PM 85.199.XX.XXX[/b]
●●Mujo●● says:
evo
●●Mujo●● says:
to nisam ja bio odmah da znas
●●Mujo●● says:
ali ja sam svoju sifru promijenuo
●●Mujo●● says:
nisam znao da ce to raditi..
Nisam zgodan al sam nezgodan! says:
a tko je bio ?
●●Mujo●● says:
[b]bila je najda 8.2 jer je to njena ip adresa[/b]

Jasno ko dan!

Znaci od pinky je sve krenulo a njezin saucesnik Budo_Hod

[quote name='safet susic' post='147547' date='Mar 1 2007, 01:02 AM']Mislim da treba citav forum da zna od koga je sve ovo krenulo... Pricao sam sad s Mujom na msn i pogledajte sami;

●●Mujo●● says:
[b]memaga Members Password Changed ( id: 1743 ) Feb 8 2007, 07:21 PM 85.199.XX.XXX[/b]
●●Mujo●● says:
evo
●●Mujo●● says:
●●Mujo●● says:
●●Mujo●● says:
a tko je bio ?
●●Mujo●● says:
[b]bila je najda 8.2 jer je to njena ip adresa[/b]

Jasno ko dan!

Znaci od pinky je sve krenulo a njezin saucesnik Budo_Hod

eto safete, kad sam dajes svoje pasworde, nemoje se cuditi da ti neko promjenio pasword. Sto krivis onda cjeli forum ... a dobro znas da i druge osobe imaju tvoj pasword. Pravis uzbunu bez veze ...

[quote name='elo' post='147552' date='Mar 1 2007, 04:04 PM']eto safete, kad sam dajes svoje pasworde, nemoje se cuditi da ti neko promjenio pasword. Sto krivis onda cjeli forum ... a dobro znas da i druge osobe imaju tvoj pasword. Pravis uzbunu bez veze ...[/quote]
Ljudi citajte izmedju redova, vidi se jasno da je pasword promijenit kad i na koji nacin...

Ako se dobro sjcam pinky je imala moj prvi pasword koji sam kasnije promijenio, nemojte previse pametovati!

Znatel citati!
[size=6]

●●Mujo●● says:
memaga Members Password Changed ( id: 1743 ) Feb 8 2007, 07:21 PM 85.199.XX.XXX
●●Mujo●● says:
evo
●●Mujo●● says:
●●Mujo●● says:
●●Mujo●● says:
a tko je bio ?
●●Mujo●● says:
bila je najda 8.2 jer je to njena ip adresa[/size]

Brete covjece vidis da se prosipas ovda samo.

Evo sam se uvjeri, znam da zaboravljas! :lol:

02.12.2006 00:25:50 www.fk-krajina.com NaJda [b]ti si danas mogla uci na moj nick [/b]
02.12.2006 00:25:56 www.fk-krajina.com NaJda [b]ja sam tebi odo ove sifre sve [/b]
02.12.2006 00:26:02 www.fk-krajina.com NaJda [b]slobodno ti [/b]
02.12.2006 00:26:05 www.fk-krajina.com NaJda [b]nemoj se sramiti [/b]
02.12.2006 00:26:06 www.fk-krajina.com NaJda [b] hehe [/b]
02.12.2006 00:26:10 www.fk-krajina.com NaJda [b]cak imas i od msn [/b]

LJUDINO TREBAL JOS STA DA SKONTAS DA SAM JA IZMIJENULA SIFRU I DA NITI BUDO NITI MUJO NEMAJU NISTA S TIM!

Ja bar mislim da ova vasa svadja i nespada nekako pod TEMA ZALBI ;) ima na disco urnabes tema battle,samo za svadju postavljena :D pa ako ce te se svadjati onda tamo hajte hehe jer neki ljudi mozda i nece da otvore ovu temu jer znaju kako se pise...... ;)

[quote name='[I-B-R-O]' post='147251' date='Feb 28 2007, 01:44 PM']Forum je velik.
a 5 ljudi ne moze sve drzati pod kontrolom.
ipak mi imamo i drugih obaveza u realnom zivotu ....
dobra ideja[/quote]

Da. Ali ja mislim da bi bilo funkcionalnije da na svakom podforumu imamo po dva-tri moderatora i da isti ne mogu biti moderatori na vise od 2 podforuma, kao sto je neko negdje vec predlozio. Ovo nije efektivno kako god okrenes. Da bi ja sad postavio temu obavjestenja na podforumu Muzika sa par pravila (koja bi novi (l)user procitao i nebi se konstantno javljale iste proklete greske, otvaranje istih ili besmislenih tema nevezanih za muziku, spama bi bilo u manjoj mjeri i nebi morao nekom objasnjavati zasto si mu izbrisao post ili izbrisao/premjestio temu) moram da se konsultujem sa ostalih sest (!) moderatora tog podforuma preko PP-a i da cekam sest odgovora za otvaranje te teme. To bas i nije funkcionalno. <_<
Da, ima se i drugih obaveza u zivotu. I tome u prilog ide ovaj gornji prijedlog. Svako moderira i odgovoran je za jedan do dva podforuma. Milina.

I ovom prilikom da pitam kako neki ljudi, ocigledno nekompetentni, vode odredjene podforume? Nebi sada nickove govorio da nebi bilo da ih neko napada, kako je to ovdje uobicajno. Posebno mislim na podforum religija, gdje su mi komentari cesto nestajali otkad sam dosao na forum. Naravno, komentari nisu bili ekstremni ni u jednom pogledu, samo se neko ne slaze sa njima i ima druga ubjedjenja. Cak ni u glupavoj usporedbi sa nekim nacionalistickim/autonomaskim/vehabijskim komentarima, nisu bili ekstremni. Bas mi zapela za oko nedavno ova tema [url="http://forum.cazin.org/index.php?showtopic=6309"]http://forum.cazin.org/index.php?showtopic=6309[/url]. Ni kriva ni duzna, obrisana jer se moderator nasao uvredjenim. :)
Neki moderatori su mi ostavili dojam kao da su domacice kojima je ovaj forum ubijanje vremena dok se ves ne opere ili tinejdzeri kojima je ovo prolazna furka. Ima ovdje i ozbiljnijih korisnika kojima nije fazon da se dokazuju tim moderiranjem.

link ti ne radi na tu temu..

p.s.koliko tih moderatora posjeti forum jednom sedmicno ili nijednom, da ne pricam mjesecno.. Edited by Clark_Gable

Slazem se sa comfom u potpunosti. Ima 3 ili 4 moderatora koja nisu bila na forumu ima mozda 2 godine, a ni toliko nisu komentara dodala. Onda ovo za religiju, fakat jest tako brisu ljudi komenatare ako nema neko isto misljenje kao i njihovo. I nije za svakog da vodi podforum politike ili religije i da brise sta mu se prohtije. Trebalo bi se to nekako bolje raspodjeliti. Postavljanje snejka za moderatora je bio pun pogodak to mi se svidja. Trebalo bi postaviti jos par moderatora koji ce zaista raditi svoj posao, a one neaktivne skinuti sa liste.

slobodno dajte prijedloge za potencijalne moderatore i naravno imena onih koji nebi trebali biti moderatori. ako je problem da se imena tih moderatora javno napisu ovdje, mozete nekom od administratora poslati PP...

svaka kritika i prijedlog su dobrodosli

Charmed
Zadnji put viđen: 14th March 2006 - 07:32 PM

Dzmrdz
Zadnji put viđen: 30th October 2006 - 09:08 PM

Hiv-Pozitivan
Zadnji put viđen: 9th February 2007 - 03:42 PM

K

Muhareme , ne bih se slozio sa tobom, pusti to neka ljudi, uostalom nema tog moderatora koji bi svaki dan visio na forumu, ljudi imaju obaveza , neka ih ..!

Pozdrav

[quote name='profac' post='148439' date='Mar 5 2007, 01:27 PM']slobodno dajte prijedloge za potencijalne moderatore i naravno imena onih koji nebi trebali biti moderatori. ako je problem da se imena tih moderatora javno napisu ovdje, mozete nekom od administratora poslati PP...

svaka kritika i prijedlog su dobrodosli[/quote]

senidu,zasto je ona ovdje profac napiso post hehe :D jel nebi bilo bolje da je neki moderator haman svaki dan na forumu ili da nebude po mjesec dana tu,svaki dan se pisu komentari a ne mjesecno...npr ki113r je uvijek po forumu,i ja isto uvijek kopam hehe :D

Isto tako treba dobro razmisliti koga postaviti... Mislim da moderator ili operator koji kruhara i bogara po forumu i mircu je na krivom mjestu... Ja licno mislim da vi to i sami znate procijeniti i odluciti, bez javnog imenovanja i deklariranja...
Jer fakat ste te funkcije dijelii i sakom ikapom, a niste razmisljaji na posljedice...

jel u ovom svemu bitno ko je moderatot ili ne
ustvari je li neki komentar od moderatora ili administratora vazniji iliu m ozda nesto bolji od nekog clana

ne vidim neku razliku u tome da li je mod ili neeee
b itno jeda se druzimo

[color="#FF8C00"]misljenje jednog naseg forumasa koji zeli ostati anoniman zbog pojedinih osoba na ovom forumu i da ga ne bi pogresno razumjeli :)[/color]

CITIRAM :P (ustvari copy paste ) :

[color="#2E8B57"]Nisam htio potezati ovo pitanje, cisto iz razloga da me ljudi nebi pogresno shvatili, ali evo, izrevoltiran nekim ophodjenjem pojedinih clanova koji uticu bas na one moderatore koji rade svoj posao.. jesmo li dosli do toga da jedan moderator ne smije,ne zeli izbrisati,po meni onako vulgaran tekst (bez obzira koji clan ga je napisao),bojeci se odmazde drugih clanova, moderatora itd..
Neki tamo **** koji dodje jednom u mjesec, sve ok, on je stari clan, mogu i to razumjeti ali ne mogu razumjeti ako vec nije tu, neka bar cuti nego on nadje za shodno da prica onakve gluposti,lupa, nije ni pogledao onaj video , nema pojma ni zasto je tema zakljucana ali eto..
Draga nasa administracijo, vi imate svi logove i kao sto je eci rekla odlicno vi znate ocijeniti ko je za mod.team a ko nije, svi vi znate kako koji moderator radi ili ne radi..
Skoro dodje moderator,koji navrati,jednom u dvije sedmice i otkljuca temu koja je bila zakljucana uz totalno neadekvatan razlog,zasto,da bi napisao pola recenice,jedva je i to sastavio da budemo iskreni, eno opet na istoj temi se spama..
Htjeli ili ne, na kraju cete se morati pozabaviti ovim pitanjem![/color]