Jump to content
_women_

Krečenje, uređenje stana/kuće

Recommended Posts

[center][img]http://www.decorreport.com/images/sr/15761_t.jpg[/img]

Ja evo u pauzama od krečenja raskrčila do PC-a da dođem i odmorim malo mozak zadajući jednu temu koja je u vezi sa mojom ovosedmičnom preokupacijom. :)

Dakle, je li sami sebi krečite stan ili zovete molera?
Ako zovete molera je li to zbog zauzetosti ili zbog toga sto se ne usuđujete uzeti valjak u ruke?!

Ako pak krečite sami sebi, je li dekorirate posebno zidove ili je to samo spektra/kreč sta ko već koristi?

Dodajete li boju ili su to samo bjeli zidovi?

Koliko uop

Ja kod kuce licno nikada nisam krecio. Mami jesam pomagao u generalkama, ali nikad se nije usudila da mi da valjak da se igram sa zidovima :( Uvijek kaze, sto je sigurno, sigurno je :)

To je super kad se sve generalno ocisti i onda legnes spavati.. Mrishi stan.. :) Ma fenomenomenalno :D

I onda ce meni zafaliti para i odemo ovi sto rade sa mnom i ja kreciti i srediti generalno jednu prostoriju koja ni na sta nalik nije bila... Zar treba reci da je to uradjeno kao da su pravi profesionalci to radili. :blush:

[quote name='zvrk_hanuma' post='257086' date='Aug 26 2008, 13:54'][center][img]http://www.decorreport.com/images/sr/15761_t.jpg[/img]

Ja evo u pauzama od krečenja raskrčila do PC-a da dođem i odmorim malo mozak zadajući jednu temu koja je u vezi sa mojom ovosedmičnom preokupacijom. :)

Dakle, je li sami sebi krečite stan ili zovete molera?
Ako zovete molera je li to zbog zauzetosti ili zbog toga sto se ne usuđujete uzeti valjak u ruke?!

Ako pak krečite sami sebi, je li dekorirate posebno zidove ili je to samo spektra/kreč sta ko već koristi?

Dodajete li boju ili su to samo bjeli zidovi?

Koliko uop

Krecenje mrzim vise od icega, molim mamu da to radi kad sam odsutan od kuce par dana, inace kreci se stalno spectrom, pretezno polovinom septembra, nikad moler, uvijek to stari obavi :)

Hm.. pa naravno kreci mi moler, jer ne bih se usudio to sam raditi..

Inace kreci sa BRAVO-m , to je bolje i od JUPOLA i spektre duplo.. (raspitajte se sa ljudima koji su sebi krecili )

eh ja jos nisam pokusala sama da krecim , ne da mama, ali neka ja bih samo ubrljala.
a ona to kreci sama, ne da nikome drugom, strucnjak je...

a boja je uvijek bijela, mislina kad se udje ono te tacno udari u glavu bjelina

Ovdje sam krecila sa spektrom, zapravo ja i muz... Uh, kad se sjetim ruke su nam otpale... Meni nekako najgore ciscenje poslije, lahko je raskloniti stvari kad se priprema za krecenje, al' hajd ih vrati na mjesto, onako umoran... Na to sve zapalo me i da pomazem mami kad sam dosla u Bosnu, ali sam nasla jos 3 zene da nam pomognu, dvije su krecile, a jedna pomagala cistiti, pa je islo poprilicno brzo, kako je znalo biti prijasnjih godina... Citav sprat smo okrecili, ocistili, oprali sve tepihe za jedan dan, ali se i salomili... Ne znam, meni je krecenje najgora stvar sto se treba obaviti u kuci... Jeste ono jednom godisnje, ali izvuce svaki atom snage...

[quote name='black_lady' post='257908' date='Aug 28 2008, 21:51']Ovdje sam krecila sa spektrom, zapravo ja i muz... Uh, kad se sjetim ruke su nam otpale... Meni nekako najgore ciscenje poslije, lahko je raskloniti stvari kad se priprema za krecenje, al' hajd ih vrati na mjesto, onako umoran... Na to sve zapalo me i da pomazem mami kad sam dosla u Bosnu, ali sam nasla jos 3 zene da nam pomognu, dvije su krecile, a jedna pomagala cistiti, pa je islo poprilicno brzo, kako je znalo biti prijasnjih godina... Citav sprat smo okrecili, ocistili, oprali sve tepihe za jedan dan, ali se i salomili... Ne znam, meni je krecenje najgora stvar sto se treba obaviti u kuci... Jeste ono jednom godisnje, ali izvuce svaki atom snage...[/quote]

mozda jer nisi naviknuta na to :)

meni je to zabava jer svaki dan haman to radim heheh

[quote name='breake-dancer' post='257912' date='Aug 29 2008, 00:08']mozda jer nisi naviknuta na to :)

meni je to zabava jer svaki dan haman to radim heheh[/quote]

Pa u tom je fazon, sto covjek nije naviknut... I onda kad dodje vrijeme krecenja, ne znam, iz koze bih iskocila :D
A ti si se vec ispraksao u tom i znas kako sebi olaksati, a to ti je i zanimanje...

Samo pravo si sredio dnevnu sobu, cista 10-tka :)

[quote name='black_lady' post='257916' date='Aug 28 2008, 22:13']Pa u tom je fazon, sto covjek nije naviknut... I onda kad dodje vrijeme krecenja, ne znam, iz koze bih iskocila :D
A ti si se vec ispraksao u tom i znas kako sebi olaksati, a to ti je i zanimanje...

Samo pravo si sredio dnevnu sobu, cista 10-tka :)[/quote]

bice ovdje slike moje sobe u bosni,ali je jos renoviranje pa ce slike potrajati duze malo ;)

E da ja odgovorim na temu :)

moje je krecenje zavrsilo hvala Bogu, uspjesno.
Ali zaboljeli su me misici za koje nisam znala da postoje. :D
Varkina mi je jos u plucima, ali je vrijedilo.
Spektrom se naravno kreci, ja krecim coskove i gitam rupe po zidu dok brat i tata ostalo, najvise tata voli da on sam okreci tako je najsigurniji. :)
Jos smo sad mjenjali neki namjestaj u kuci, pa sam to morala preciscavati i redati stvari unutra.
Moja je soba trebala biti plava, ali u guzvi smo negdje izgubili onu boju i nismo imali vremena kupit drugu.
Ali koliko mi je nekad mrsko kreciti, ipak mi na kraju bude drago jer tad zavirim u svaki cosak kuce i sve precistim i preperem i mirna sam onda.

Stolariju izribam varkinom, izbijelim, operem prozore, sve sredim. Nije do tog krecenja koliko je do tog pospremanja i vracanja stvari, onda fakticki se u svaki cosak zaviri i znas da ti je kuca cista.

[quote name='zvrk_hanuma' post='258084' date='Aug 29 2008, 10:46']moje je krecenje zavrsilo hvala Bogu, uspjesno.[/quote]
Ovim se može smatrati , da je ova tema hvala Bogu,uspješno završila. Ili si ti od krečenja htjela napraviti doktorsku disertaciju. Tad molim i moj stan okreči. Ili sjedi - jedan.

[quote name='KLisabb' post='258308' date='Aug 30 2008, 00:19']Ovim se mo

[quote name='zvrk_hanuma' post='258381' date='Aug 30 2008, 12:19']Lupas na casu. :(

Ako nemas nista na temu reci nemoj ni gluposti pricati..[/quote]

Ja sam odlikas.
Zadovoljstvo je citati kada se na temi Kultura i edukacija&umjetnost življenja nadasve kulturno izražava. Ako je to od nekog supermoderatora to je za boguplakati.

A sta je pisac htio da kaze Edited by KLisabb

[quote name='KLisabb' post='258401' date='Aug 30 2008, 13:18']Ja sam odlikas.
Zadovoljstvo je citati kada se na temi Kultura i edukacija&umjetnost

[quote name='zvrk_hanuma' post='258421' date='Aug 30 2008, 14:34'][url="http://forum.cazin.org/index.php?showforum=55"][b]Kultura i edukacija & umjetnost življenja[/b][/url]
[size=1][color="#666666"]Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih.. / umjetnost življenja
Sve o kulinarstvu, o[i][b][u] uređenju stana[/u][/b][/i], o modi... [/color][/size]

Tema nije otvorena da bi ja lakse mogla okreciti stan, nego je otvorena da se na nju odgovara, jer je ovo podforum na kom se razgovara o ovakvim i slicnim temama, kao sto vidis u gore kopiranom djelu.
Tema se nece zatvoriti kao ni jedna druga tema, jer se na nju ocekuje da ljudi odgovaraju razmjenjuju misljenja kao i o svakoj drugoj temi na svakom drugom podforumu, bio to durex vibrirajuci prsten, ili nermin ogresevic nacelnik opstine, ili pak tema krecenje uredjenje stana.

Sugerirati mi ne treba niko kad cu zakljucati i sta cu zakljucati, valjda sam sa razlogom stavljena za supermoderatora i pogotovo za moderatora ovog dijela foruma.

have a nice day[/quote]

U kopiranom dijelu i nakom pazljivog citanja nisam primjetio nista o krecenju. Krečenje je krečenje i to je završeno (nadam se) a uredjenje stana je drugo.

Možemo razgovarati o uredjenju dnevnog boravka ili kuhinje, ima zanimljivih rjesenja kupaonice, ili vrta, balkona i naravno spavace sobe , detalji koji spadaju u umjetnost zivljenja, prostori u kojima provodimo najvise vremena i koji svjesni mi bili ili ne sigurno utjecu na nase raspolozenje odnosno opce stanje duha. Vaznost pronalaska pravih rjeselja , kompozicija boja,.. u svakom dijelu cijenim velikom

A krečenje , pa kada je autorica teme i "valjda sa razlogom stavljena za supermoderatora i pogotovo za moderatora ovog dijela foruma" je krecenje .

[quote name='KLisabb' post='258510' date='Aug 30 2008, 21:17']U kopiranom dijelu i nakom pazljivog citanja nisam primjetio nista o krecenju. Krečenje je krečenje i to je zavr

Kod mene je isto obaveza svake godine na ljeto citav sprat i plus ako mati uoci na drugim djelovima kuce da je potrebno :D
Sreca je jedina sto na kreci moler Civic pa se covjek maksimalno trudi da sve zastiti i da iza njega ne ostane puno uprskano , cak povede svoje radnike pa ako je negdje malo vise momci to smjesta srede, tako da meni ostane ono pranje tepiha, brisanje prasine i vracanje sve na svoje mjesto ali opet na kraju dana se osjecas kao da te je najveci gumenjak pretrao :D
ali je zato kuca poslije kaj bombona :rolleyes:

Danas sam malo pomagao oko krecenja , niko mi nece vjerovati kako je to tesko , presavgao sam totalno, gore dole , nemoj mimo novinu , uzas zivi.

Nakon svega soba je bila bijela kao nova a zadovoljstvo je bilo ovolko

imam u planu ovo raditi kod kolege u nedjelju sad :)

nadam se da ce ispasti dobro heheh
ako bude dobro postavim sliku a ovo je samo slika sto sam nasao na internetu

[img]http://img174.imageshack.us/img174/2949/farbeuo5.jpg[/img]

kombinacija farbi je prava ;)

sellam

ev javi se ja neki dan sa otom gore slikom
pa sam odradio danas to :)

ev par slika a vi me ocjenite eheheh :P

pocetak

[img]http://img387.imageshack.us/img387/9826/foto0006ph1.jpg[/img]

isti cosak samo zavrsen
ali bilo vani mracno pa se slabo vidi

[img]http://img149.imageshack.us/img149/6623/foto0008fd6.jpg[/img]

evo ovdje se bolje vidi

[img]http://img261.imageshack.us/img261/8836/foto0011eg3.jpg[/img]

dajte ocjene :D

zelka je vec rekla da je pravo :)

[quote name='Adna' post='262215' date='Sep 8 2008, 10:16 PM']tamne boje nekako :huh: ...

al je lipoo :D[/quote]

uzivo kad gledas je jos ljepse ;)