Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

Maca u kući

Recommended Posts

[center]

Kod nas se sve na podforumu pocelo svoditi na ceke..
Hajde da se malo prebacimo na mace..

Maje, slatke, cupave

[img]http://ekoudruga.org/images/maca.jpg[/img]
jesam cadak mame sojeeeeee :wub:

Poznato je svima da je maca jako, jako cista zivotinja.. Krenuvsi od toga da svoju kakicu zatrpava kad vrsi nuzdu, pa da se redovno "umiva", ceslja, lize i uredjuje..Kako sebe tako i svoje male, te da nema nekog specificnog mirisa koji odbija.

Koliko od vas ima macu i drzi je u kuci ?

Jeste li za drzanje macke u kuci?

Cini mi se, nebih sad da se grijesim, ali da je po islamu maca dozvoljena za kucnog ljubimca i da se cak moze i u kuci drzati, ali kazem ne zna za sigurno.

ps. spominjem ovo oko vjere, jer su se oko zivotinja vodile i neke rasprave na temelju vjere, ali nemojte samo da se pretvori u prepucacinu oko vjere nego odgovorite na primarno pitanje.

[/center]

Maca je maca... Maca nekako i more proci da se drzi u kuci... Cuko ne mere. Ako nema sta cuvati, ja ga necu ni drzati. A mace onako fina, mazi se, more valjati dok ne dodju djeca. Ne bi insan kabulio da progutaju dlaku pa i taj belaj.. Al u svakom slucaju sam ZA kad se radi o maci u kuci...

Valjda je dozvoljena mace da se drzi u kuci. Nama su tako u skoli govorili. Neko mi je pricao da je Hazreti Omeru (nisam siguran), macka legla spavati na postekiju kad je krenuo klanjati i on uzeo noz i iskruzio taj dio postekije gdje je maca lezala. Samo da je ne barka..

Ko zna ovo tacno, more reci i mene slobodno ispraviti. Necu se ja naljutiti ;)

Ja sam vec imao i pse i macke kao kucne ljubimce, psi vani a mace unutra hehe. Imao sam perzijskog macka, a posto je stari malo alergican bio (citaj ne voli macke pa se izvlaci na taj fazon :D ) morali smo ga pokloniti.

Ja imam isto mačka :) i on kad hoće u kuću ja ga pustim :) mada je uvjek u kući :P A ja nikad neb pustio psa u kuću on bi mene udavio dok bi spavo :P

Moji roditelji imaju dva macka, u kuci su i ne smetaju mi uopste, ako im dodje da obave nuzdu sjednu pred vrata i mijaucu, stariji macak cak ako nema nikoga skace na kvaku dok ih ne otvori... Pravo su pametni... Inace veliki sam ljubitelj macaka, otkad znam za sebe uvijek sam imala macku, pa jos kad se omaci pa dodju mladi, nema mi sladjeg i ljepseg prizora... Voljela bih i ovdje imati macku, ali zivim u stanu pa bas i nije pogodno za drzanje... Inace macke na mene djeluju opustajuce i umirujuce, pogotovo kad pocne presti, bas neki lijep zvuk...
Sto se tice Islama, citala sam da je macka jedina zivotinja koja moze proci ispred klanjaca, a da mu ne pokvari namaz... Jedino da se redovno ciste dlake, jer se smatraju prljavstinom, sto je sasvim normalno....
Voljela bih imati jednu ovakvu
[img]http://www.roskildedyrskue.dk/Files/Billeder/Udstillere/Dyreudstillere/kat2.JPG[/img]

Kakvi nije za kuce,imam ja

Ja imam macka koji boravi u kuci i nije prznilica nikakva jer ciste su to zivotinje.Sto neko napisa kad mu se ide vani skoci na bravu i otvori sebi vrata a kad hoce da udje dodje pred vrata i mjauce.Po meni to nije nikakav problem jer stara se je bunila kad sam ga donio kuci a danas se vole pravo.Macke su umiljate zivotinje i nece prestati da se uvlace ljudima pod kozu sve do onog trenutka dok to ne uspiju.

[quote name='ne_znam_ko_sam' post='256913' date='26.08.2008, 10:05']Maca je maca... Maca nekako i more proci da se drzi u kuci... Cuko ne mere. Ako nema sta cuvati, ja ga necu ni drzati. A mace onako fina, mazi se, more valjati dok ne dodju djeca. Ne bi insan kabulio da progutaju dlaku pa i taj belaj.. Al u svakom slucaju sam ZA kad se radi o maci u kuci...

Valjda je dozvoljena mace da se drzi u kuci. Nama su tako u skoli govorili. Neko mi je pricao da je Hazreti Omeru (nisam siguran), macka legla spavati na postekiju kad je krenuo klanjati i on uzeo noz i iskruzio taj dio postekije gdje je maca lezala. Samo da je ne barka..

Ko zna ovo tacno, more reci i mene slobodno ispraviti. Necu se ja naljutiti ;)[/quote]

nije bila postekija nego kaput, :D 100 %

to je

Rado bih nabavio perzijskog macka ali ukucani bas ne vole macke;) Perzijske macke su so cute :D

[quote name='TequilA' post='298688' date='05.01.2009, 21:07']Rado bih nabavio perzijskog macka ali ukucani bas ne vole macke;) Perzijske macke su so cute :D[/quote]

Kakav je taj mačak Perzijski ozbiljno te pitam .. jel simpa i to da ga nabavim :)

imao ja jednom macka i po cijeli dan samo u kuci bio. jednom nekuda starci otisli i nikoga nije bilo u kuci a njemu se navalilo. kako nije mogao izaci izgrebao sva vrata i okvire prozora kako je pokusavao da izadje tako da se to moralo mjenjati. kad su starci to vidjeli izletio macak na glavu vani i nikad vise nije pusten u kucu i nedaju macki nikako u kucu vise a imam 2 macka velika. ja ih nagovarao da popuste ali nece ni da cuju. meni zao jer sam se znao probuditi a on lezi kraj mene na deki :rolleyes:

[quote name='Catak' post='298757' date='06.01.2009, 00:19']meni zao jer sam se znao probuditi a on lezi kraj mene na deki :rolleyes:[/quote]

Kupi pit bulla sebi malog, nije uopće agresivan kao

nikad za nikad :D :D ... nemam vremena da brinem o njoj a dlaka pun kuca ....

I miss Miki :(

To macak od jedne prijateljice dole u BIH..
drzi ga u kuci.. jako miran macak.. samo leti i mazi se :D

[quote name='Omercevka_' post='299283' date='07.01.2009, 17:05']I miss Miki :(

drzi ga u kuci.. jako miran macak.. samo [b]leti [/b]i mazi se :D[/quote]

Mina pa otkad mačko mora letiti :lol:

[quote name='VIZIOS' post='299285' date='07.01.2009, 18:06']Mina pa otkad mačko mora letiti :lol:[/quote]
Kad je beban uhvati za rep i baci ona tad leti,zar ne

[quote name='Omercevka_' post='299283' date='07.01.2009, 16:05']I miss Miki :(

drzi ga u kuci.. jako miran macak.. samo leti i mazi se :D[/quote]
Super je kad moze letiti, moj pliva i roni (macak) :rolleyes: