Jump to content
massrer

komunistički re

Recommended Posts

Momak nije cuo za Proglase Islamske zajednice kojima se osudjuju zlocini a koja je tad bila jedina ORGANIZACIONA struktura Bosnjaka pored JMO i jedina LEGALNA organizacija da u ime Bosnjaka nesto kaze ili nekoga podrzi.

Rahmetlija je bio demokrata. Oni koji tvrde suprotno neka mi skeniraju clansku kartu KPJ :P

[quote name='[LoLLipop]' post='256877' date='Aug 26 2008, 08:52']
nurija pozderac fasista?[/quote]

ja mislim da on govori o islamskim radikalima u tadasnje vrijeme

Otvarate teme koje nemaju svoj kraj jer zlocin je izvrsen od strane komunjara nad mnogim muslimanima,pravoslavcima i katolicima od strane komunjara koji su bili isto razlicite vjere ali drukcije ideologije...............tad se je ubijalo zbog ideologije a sad zbog vjere i nacijonalizma..........u svakom tom taboru je bilo zlocinaca i bit ce u buducnosti samo je razlika koje nadmocniji vojno taj i cini vece zlocine...........stvar logike,a tako je i u obicnom zivotu uvjek veci i jaci demonstrira silu na slabijem i siromasnijem.......

[quote name='Falcon' post='256895' date='Aug 26 2008, 10:10']Momak nije cuo za Proglase Islamske zajednice kojima se osudjuju zlocini a koja je tad bila jedina ORGANIZACIONA struktura Bosnjaka pored JMO i jedina LEGALNA organizacija da u ime Bosnjaka nesto kaze ili nekoga podrzi.

Rahmetlija je bio demokrata. Oni koji tvrde suprotno neka mi skeniraju clansku kartu KPJ :P[/quote]

samo mi navedi u kojem su se gradu nalazile institutcije IZ u tim trenucima i neposredno prije toga?

hvala

[quote name='massrer' post='257103' date='Aug 26 2008, 17:05']prvo, nije masser vec massrer, kapish!

ma ja, sami se ubijali. haj jos sta napisi da se ibretimo.[/quote]

imali smo mi sreću da su usta

[quote name='farko_Legenda' post='257104' date='Aug 26 2008, 17:05']samo mi navedi u kojem su se gradu nalazile institutcije IZ u tim trenucima i neposredno prije toga?

hvala[/quote]

JMO isposlovao povratak sjedista IZ u Sarajevo pred pocetak rata nakon krize u Kraljevini. Prethodno je bio u Beogradu, ako me sjecanje ne vara. U vrijeme rata je na celu Islamske zajednice bio Naibu-Reis jer se nije htjelo izabrati novog dok se rat ne okonca kako ne bi na celo Rijaseta dosao bas NDH-u odan covjek. Nisu nasi ni toliko glupi bili da jedinu "politicku" instituciju Bosnjaka prepuste ustasama jer bi time cijeli narod osudili kao kvinslinge.