Jump to content
Sign in to follow this  
Omercevka_

Popustanje djetetu?!

Recommended Posts

[b]Sta mislite o ovome, dali je to OK kad mama ili tata, babo kako god, djetetu sve dopusta?
Kako reagujete kad djete nesto hoce, a za vas to nije OK?

Bujrum! :D[/b]

za mene nije ok kad dijete sve moze, a roditelji nista nerade..
mora se znati sta dijete moze a sta ne.
npr. kad u bosni dodje rodbina, tetka dijetetom itd. a to dijete pocne pipkat usta nebi trebalo.. npr. u one stvari u komodi i tako to, razgalamim se dijetetom pred svima.. nema u to dirati i tacka.. ili kad nebi ja zagalamila a vidim da barka u to, recem roditeljima, he, izvini ti, al de reci svom dijetetu da u to nebarka, nije za barkati il tako nesto slicno.. iako to nije fino od mene, al sto nemoze, nemoze.

stvarno me iritira kad vidim da roditelji sve pustaju djeci, il kad dodje u goste, kao da nema djeteta nije ga briga sta radi, pa kad nesto kazes najgori si. ono ne treba ni biti neki tiranin prema djetetu, al treba znati da ima neku granicu... koju ne moze preci...

ja sam jednom vrisanla na jednu zenu i rekla joj dali tvoja kci to i kuci radi, a ti sjedis samo i buljis..
nis u dugo htjeli dolaziti, al nikakve veze to nema, mozda dodje mama sebi!!

Guest
sto vise djetetu popustas to vise ga razmazivas. a previse razmazena djeca prave previse problema.

[quote name='Omercevka_' date='Aug 21 2008, 23:12' post='255321']
[b]Sta mislite o ovome, dali je to OK kad mama ili tata, babo kako god, djetetu sve dopusta?
Kako reagujete kad djete nesto hoce, a za vas to nije OK?

Bujrum! :D [/b]

[/quotee

Mislim da dijetetu treba lijepo objasniti sta smije a sta nesmije. Ne tuci dijete ili neki drugi vid kaznjavanja. Jer sta bi bilo od nas kada bi nas za sve greske tukli i bili?
Nisu ni roditelji bezgrijesni. Svi grijesimo! Cak je i Poslanik a.s.: rekao: "ja sam covijek i grijesim". Covijek kojem su svi grijesi oprosteni. A ipak je bio blag i svima prastao!! Postavlja se pitanje:A sta smo onda mi? Ljudi, koji pravimo svakodnevno greske.
Pravimo sami od sebe neka bezgrijesna stvorenja.
Tako samo lijepo sa dijetom. Jer kaznjavanjem ga samo izluditi mozes.
Opet napominjem svi pravimo greske. Zato lijepo satim malim stvorenjima. Lijepo objasnit dijetetu i uzeti sebi vrijeme za to. Ali problem je u tome, sto se u danasnje vrijeme nema vremena za dijete. Babo bulji u kompjutor, a mama je kod komsinice ili negdje drugo. tako za sva ponasanja dijeteta ja krivim samo roditelja ( i oca i majku)
Namjerno sam naglasio i oca i majku. Jer nisam misljenja, kako to proizilazi iz necijih komentara da je samo majka odgovorna za odogoj. Ipak to dijete nije donijela roda. :)

[quote name='CAZINJANIN' post='256017' date='Aug 24 2008, 02:33']ja ba

[quote name='veni_b' post='256101' date='Aug 24 2008, 14:01']ja sam bila lopov kad sam bila mala :D i ja sam povukla stolazu na sebe, izvrcala tv i tako te stvari iz dnevne.. al srecom je to bilo kod nas u stanu :D[/quote]

ako djete nesto hoce a to nije za njega samo ga ignori

[quote name='veni_b' post='256101' date='Aug 24 2008, 14:01']ja sam bila lopov kad sam bila mala :D i ja sam povukla stolazu na sebe, izvrcala tv i tako te stvari iz dnevne.. al srecom je to bilo kod nas u stanu :D[/quote]

hahahah kumo kako cesh :rolleyes:

mama kaze da sam ja bila mirna kao djete.. :)

[quote name='Omercevka_' post='256226' date='25.08.2008, 00:21']hahahah kumo kako cesh :rolleyes:

mama kaze da sam ja bila mirna kao djete.. :)[/quote]

nista lakse kumo :P oci na vrh glave bile :D

aha ti bila mirno dijete, al si sad zato vrckasta :P

ah da moje hoće da bude ko beba od moje sestre ja bih bio presretan,,,
da ne di

[quote name='udo' post='272325' date='02.10.2008, 00:12']ah da moje hoće da bude ko beba od moje sestre ja bih bio presretan,,,
da ne di

moj enej je bio beba i pol :D dok nije poco hodat hahaha i razgonit po kuci ... bio miran nije se za njega znalo ...sto kaze sebina zadrecat nije znao ...svi se cudili a sad bi prevrno i barno u zmiju ... zvirast samo tako ... sto je najgore nece da djeli igracke niskim tuce se i prosipa neku svoju huju ali kod mene to ne igra neke uloge ... srecom samo okrenem glavu i pustim da udara lupa skici koliko oce ... djete sa histeriom mnogo sta pokusa postici :D a bom radi mene nek se na glavu usadi :D ...

al et razmazen je :D pa bom vidjet cemo :D kak ce biti dalje :D

Ja sam juce u obdanistu skoro dobila slom zivaca..
Doslo nam novo djete.. jao taj djecak nigdje mira nema.. ma u sve dira..
onda ove male bebe stalno dira.. hajd to sve je bilo OK..
dok nije poceo lupat.. tuci.. otimat.. fkt samo su mi oci bile kod njega..
hocel udarit koje djete..

mislim da ovo sto se sad radi sa odgajanjem je pretjeralo sve granice,moram to reci jer ova danasnja dijeca su sklonija propadanju nego prije,u djetinstvu imaju sve kad porastu nista im nije zanimljivo nego su im zanimljive stvari koje nije probao ta dijeca zavrsavaju mnogo u uticaju droga i lopovluka,to je ovdje dokazano jer od djece prave odrasle i diejca su zbunjena ni neznaju sta su ili dijeca ili odrasli zato kazem samu dijecu dovode mnogi roditelji do zbunjuvanja..nevalja im dati sve postajace im dosadno jer sve imaju sve im brzo dosadi,naucili samo na pobjede kad im se desi kakav poraz ubili bi roditelje iz depresije i zivcenosti.

Od mog buraza mali.. jaoo djete je pravi mehanicar.. kad brat nesto popravlja i pravi..
on obavezno mora biti snjim.. igracke onda nisu vazne.. :D bas cool izgleda..
a sto se tice kuce.. sve zna.. i sta je staklena vuna.. i cigla i sve to :D hahaha :lol:

[quote name='Omercevka_' post='286781' date='20.11.2008, 23:39']Ja sam juce u obdanistu skoro dobila slom zivaca..
Doslo nam novo djete.. jao taj djecak nigdje mira nema.. ma u sve dira..
onda ove male bebe stalno dira.. hajd to sve je bilo OK..
dok nije poceo lupat.. tuci.. otimat.. fkt samo su mi oci bile kod njega..
hocel udarit koje djete..[/quote]

to roditelji nisu od pocetka bili strogi, pustali ga da radi iz malehna skroz kako sta hoce i da dira usta hoce.. pa sad mislili preko dana u obdaniste posto oni nemaju vremena, nek oni tamo gledaju kako ce proci s njim.. tako je sad i kod starije dijece, kad udju u pubertet, mnogo roditelja misle da dijete mogu pustati da rade kako hoce, a u skoli da ucitelji gledaju i skolaju djete prvo za ponasanje pa onda dalje..