Jump to content
Sign in to follow this  
[I-B-R-O]

Korzo u Cazinu

Recommended Posts

Evo ga, svi pričaju o korzu, kako nam treba neko korzo ko u svim gradovima, da se seta, sjedi, saha, i slicno.

Onako, ofrlje, sto mi moze nampast, u bihacu je ono prije bila asfaltirana cesta, pa su je zatvorili i na kraju digli asfalt i poplocali.

U Prijedoru isto tako ne

[quote name='[I-B-R-O]' post='254933' date='Aug 21 2008, 02:47']
Evo ga, svi pričaju o korzu, kako nam treba neko korzo ko u svim gradovima, da se seta, sjedi, saha, i slicno.

Kakvo je Vaše mišljenje, kako biste vi napravili korzo u Cazinu[/quote]

Meni najlogičnije rješenje je da se napravi kružni korzo : kreće na Čupriji uz Klisu do Mede pekara,lijevo ispod strana, Salkanovca do Mustedanagića ,OŠ i zatvori se na Ćupriji.

Ko tu ne odišćili ima rezervna varijanta koja obuhvata Karaulu.

Druga varijanta je od stare Ine do OŠ al treba zabraniti auta od 17 h.

[quote name='KLisabb' post='254964' date='Aug 21 2008, 07:45']Meni najlogičnije rje

[quote name='[I-B-R-O]' post='255063' date='Aug 21 2008, 13:41']
Jel ovo ona lokacija Ispred pošte, od fontane do osnovne skole?[/quote]

da , to je jedina lokacija koja je saobraćajno slijepo crijevo , a uz put ima kupiti kokica i kestena

Za sve nadobudne i dalje ostaje prvi prijedlog

[quote name='KLisabb' post='254964' date='Aug 21 2008, 07:45']Meni najlogičnije rje

ja neznam bil bilo moguce zatvoriti onu cestu skroz dolje od fontane do kruznog, da bude otvorena cesta gore ko nekad kraj kuce nurije pozderca a izlaz bi bio kraj sony kafica, ta ravna cesta bi bila bas mocna onako po centru grada al naravno to je neostvarivo jer je promet u sve vecem porastu... Edited by H-A-R-I-S

eee kad bi mogao biti, meni bi najbolje bilo od poste pa gore do CARDAKA :D, a auta neka idu gore kraj Nurije P. kuce...
ali samo puste zelje

[quote name='H-A-R-I-S' post='255166' date='Aug 21 2008, 14:24']ja neznam bil bilo moguce zatvoriti onu cestu skroz dolje od fontane do kruznog, da bude otvorena cesta gore ko nekad kraj kuce nurije pozderca a izlaz bi bio kraj sony kafica, ta ravna cesta bi bila bas mocna onako po centru grada al naravno to je neostvarivo jer je promet u sve vecem porastu...[/quote]
mozda ovo nije losa ideja al da se to zatvori jedno 2 mjeseca,recimo juli i august kad je puno vise naroda po cazinu.

Danas sam malo pronjuhao.
Do OŠ se prekriva Čajin potok , kućice se prebacuju pod obalu ispod ul.Nurije Pozderca . Po kapku čajina potoka se predviđa šetanje, zatim bicikl staza i staza za šetače sa kućnim ljubimcima . U slučaju većih gužvi ( ovih par mjeseci od komšije) rješenje je da se Čajin potok zauvrati a tunel posluži za povećanje kapaciteta.

Jedino ja sa nostalgijom još pišem o korzu Klisa Strane Ćuprija .. još da tu sjedne viseći most Šošin Kamen - hodžinska kuća .. to bi bila čaršija

ja mislim da bi najbolje bilo da se cesta izmedju kucica i poste potpuno uredi..tj kad se kucice sklone da se ono dole zatvori za saobracaj i napravi kao manji trg nesto u stilu bihaca i da se uredi setaliste od O.S. "Cazin 1" prema carsiji:)

[quote name='_haRY_[garronja]' post='265572' date='14.09.2008, 16:31']
ja mislim da bi najbolje bilo da se cesta izmedju kucica i poste potpuno uredi..tj kad se kucice sklone da se ono dole zatvori za saobracaj i napravi kao manji trg nesto u stilu bihaca i da se uredi setaliste od O.S. "Cazin 1" prema carsiji:)[/quote]

harija za presjednika ... slazem se ... bilo bi to fino al opet i na kraju ako se odluce da tako nes urade bice skroz na desetom mjestu nebi me chudilo da nasi chobani nenaprave korzo gore negdje u koprivnoj :D

ps.mati mi je iz koprivne
ps2 nemam nista protiv koprivljana :D

nama je potrebno onako nesto ko u bihacu ... ja sam fakat bila odusevljena kako su sredili bihac predivno je majke mi moje pa bom [attachment=1833:DSCI0126.JPG] nebi li se sredilo mada nasa carsija opsta nije losa :D

[quote name='•VIZIOS•' post='265591' date='14.09.2008, 14:52']A jel vi razmišljate gdje ce oni ljudi raditi, sto sada imaju kucice[size=7]???[/size][/quote]
To nije nas problem, imaju nadlezni ljudi za to.

Izvini brate ako ce te uvrijediti al kucice=seljakluk , tako nest nam netreba ...to mi nekako vise lici na neko cigansko naselje kad vidim ono nako...trebao bi se ondje ispred post lijep korzo napraviti , dignuti one rupetine i sve fino poplocati pa neki trzni centar na onoj prasini gdje je parking...predobro bi ispalo...samo jos OS Cazin 1 se ne slaze sva je nekva ukrpita i nesanirana,neocuvana da hoce i to.. B)

[quote name='Rale' post='270052' date='24.09.2008, 22:50']Izvini brate ako ce te uvrijediti al kucice=seljakluk , tako nest nam netreba ...to mi nekako vise lici na neko cigansko naselje kad vidim ono nako...trebao bi se ondje ispred post lijep korzo napraviti , dignuti one rupetine i sve fino poplocati pa neki trzni centar na onoj prasini gdje je parking...predobro bi ispalo...samo jos OS Cazin 1 se ne slaze sva je nekva ukrpita i nesanirana,neocuvana da hoce i to.. B)[/quote]

I ja isto crče za 182-im po redu tr

[quote name='jedancoek' post='270056' date='24.09.2008, 21:55']I ja isto crče za 182-im po redu tržnim centrom. Žudim za asfaltom, betonom i staklom. To neki dan računam, kako ja sa svojom platom jednom mjesečno idem po fasungu, mjeseci 12, a tržnih centara i veleprodaja ima mnogo više. I kontam kako mi treba više godina da bi otišao u svaki tržni centar barem jednom.

Fakat ih treba još, da čovjek u životu ne treba dva puta ući u isti :D :D :D[/quote]

Uvazeni kolega, ja bih vas molio da se usredotocite na temu i vratite se k njoj... :lol:

[quote name='jedancoek' post='270056' date='24.09.2008, 21:55']I ja isto crče za 182-im po redu tr

kucice modernizovati oliti napraviti ih bas u bosanskom stilu,ili ako nista malo ih nadocerati... ulicu ispred kucica namudati i pretvoriti u korzo,ono iza pretvoriti u sahovsko polje,jedan dio,a drugi dio posaditi kakvih biljaka i trave,i malo klupica i imat cemo najljepsi korzo,to blizu i kuca nurije pozderca,sve nadohvat ruke...

hej najbitnije je regulisati saobracaj i dok se raja ne navikne...

uostalom, valja napraviti dovoljno parkinga...jer danas je svakom tesko prosetati po carsiji...pa se onda dovodi u pitanje i taj korzo...raja ne seta,ko ce vam setati?? oni iz zgrada dok odu po kruh,mlijeko i cigare...

al meni treba,ja sam bajker...

imas pravo,jedino treba u cazinu razgraniciti stambenu zonu,industrijsku i zonu starog grada...

ne svidja mi se to sto se u centru gradu prave nekakvi trzni centri,i nekko se odmah akumulira saobracaj tu...i cuj podzemne garaze,a poznato je da je onaj teren pod klizistem...

dole na maloj listi je stambeno industrijska zona,nek se gradi dole,pa dalje incel,prema coralicima...ionako do coralica rpepisati mozes...

a centru grada vratiti onaj stari sjaj,da bude bas stara carsija,a ne smotra auta baustelaca kad ljeti dodju...

ljudi setajte,koristite sredstva javnog prevoza,koristite biciklo...

na kraju krajeva,ako nista bicete zdraviji...

[quote name='divlji_andjeo' post='271396' date='28.09.2008, 14:33']imas pravo,jedino treba u cazinu razgraniciti stambenu zonu,industrijsku i zonu starog grada...

ne svidja mi se to sto se u centru gradu prave nekakvi trzni centri,i nekko se odmah akumulira saobracaj tu...i cuj podzemne garaze,a poznato je da je onaj teren pod klizistem...

dole na maloj listi je stambeno industrijska zona,nek se gradi dole,pa dalje incel,prema coralicima...ionako do coralica rpepisati mozes...

a centru grada vratiti onaj stari sjaj,da bude bas stara carsija,a ne smotra auta baustelaca kad ljeti dodju...

na kraju krajeva,ako nista bicete zdraviji...[/quote]

potpisujem
eh nek se jednom i ja i ti u necemu slazemo

[quote name='divlji_andjeo' post='271396' date='28.09.2008, 14:33']imas pravo,jedino treba u cazinu razgraniciti stambenu zonu,industrijsku i zonu starog grada...

na kraju krajeva,ako nista bicete zdraviji...[/quote]

mi nemamo sredstva javnog prevoza:D