Jump to content
PeachLove22

Prisustvovanje tate/babe na Porodjaju...

Recommended Posts

[quote name='x-men' date='24 July 2010 - 21:58 ' timestamp='1280005117' post='385398']
pa odi sa prijateljicama jednu noc u redzinu jamu i spavaj u zemunici u zemlji i svako dva sata ustajes na strazu,ne vidis prst pred okom i pocesto neznas dali si ikako na ovoj planeti,,,vi ono sto je prirodno i za ono zasto ste rodjene pravite tabu temu,vi izgleda previse osobno svatate moje komentarenemojte neskodit ce vam,...
[/quote]

i nemoj brete da od tebe učim, ja ipak mislim da ja pucam na druge ciljeve u životu [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]. Primjetio sam isto da često rat spominješ, dok ima dosta boraca još na forumu i to nikad ne spominju ;-)
  • Upvote 1

@Vizos može se desiti da tvoja buduća ne bude htjela tvoje prisustvo, kao što se može desiti da @x-man bude insistirao na tome ili mu žena prisloni pištolj na glavu, i bude morao biti prisutan.   :icon_cheesygrin:

Moj suprug je bio pred vratima kod prvog poroda, nije mi padalo na pamet da bude prisutan, išao mi je na živce tapajući ispred vrata i dosađivajući doktoru i babici. Drugi porod sam sama odšetala u bolnicu, prije toga obavjestila svoga doktora i babicu ( koja je po mojoj želji i prvi put me porađala) da dolazim, mužu se nisam ni javila. ( Čo'j'k ostao bez riječi kad su ga nazvali da "lape" muštuluk.)  Nije jednostavno, boli,  al' meni je tad bitna stručna pomoć, ni najmanje nisam imala potrebu da me neko drži za ruku, tepa, mazi, tetoši, ama u tim mukama kad bi mi se pojavio u rađaoni, gađala bih ga čim stignem, nije to lijep prizor, zašto da on to gleda i proživljava kad ne mora, još ko zna kako bi se ponašao. Ako Bog da ako dođe i do trećeg poroda, meni opet ne treba u rađaoni, već je svoje odradio :P
  • Upvote 1

[quote name='VIZIOS' date='24 July 2010 - 22:22 ' timestamp='1280006579' post='385405']
i nemoj brete da od tebe učim, ja ipak mislim da ja pucam na druge ciljeve u životu [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]. Primjetio sam isto da često rat spominješ, dok ima dosta boraca još na forumu i to nikad ne spominju ;-)
[/quote]

ako imas druge ciljeve u zivotu zasto te bockaju u oci moji komentari,ja tebi kazem ti zivis u nekom svom svijetu internet revolucijeuzivaj okani se mene jer nemas od mene nikakve koristi,,ti drugi borci su ako si malo oslijepio od gledanja u monitor bacili se po temama na politici,i bas se nasao neko ko ce reci ko je borac ili ne,,ja ti lijepo kazem ako ces citati moje komentare citaj ako neces niko te ne tjera,nezaradjivas na mojim komentarima pa nemoj se bezze zamarati necim sto ti nije bitno,ti si mlad momak sa perspektivom monitora i usmjeri se na to ,okani se mene nemam ja zivaca za objasnjavanje neceg sto ti nikad dok si ziv neces svatiti,ti imas svoj svijet ja svojni ti ne zivis toliko u stvarnosti,,tvoj svijet je monitor moj je stvarnostzato nemozemo se porediti nikako ja i tija tebe razumijem i ne trazim da ti mene razumijesali necu dozvoliti ni da pokusavas neko svoje misljenje namecate za mene jer nemas od tog koristi,ko si ti sta ti radis sta si prosao postavljam ja tebi pitanje,jer ja iz tvojih komentara isto mogu mnogo toga izvuci ali nismo ovdje da bi davali terapije jedni drugima a ti se zapalio z amoje komentare kao da imas koristi od njih,,kako tako perspektivan momak da ima ikako vremena da se umara citajuci nesto od cega nema koristi,,,[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

ma nece on to ni mnogi svatiti @kladuscanko,,,,,dobro si rekla covjek je svoje odradio i naravno da ti treba strucna pomoc a potporu i podrzavanje imas uvjek i poslije poroda ,

[quote name='x-men' date='24 July 2010 - 22:43 ' timestamp='1280007812' post='385410']
ako imas druge ciljeve u zivotu zasto te bockaju u oci moji komentari,ja tebi kazem ti zivis u nekom svom svijetu internet revolucijeuzivaj okani se mene jer nemas od mene nikakve koristi,,ti drugi borci su ako si malo oslijepio od gledanja u monitor bacili se po temama na politici,i bas se nasao neko ko ce reci ko je borac ili ne,,ja ti lijepo kazem ako ces citati moje komentare citaj ako neces niko te ne tjera,nezaradjivas na mojim komentarima pa nemoj se bezze zamarati necim sto ti nije bitno,ti si mlad momak sa perspektivom monitora i usmjeri se na to ,okani se mene nemam ja zivaca za objasnjavanje neceg sto ti nikad dok si ziv neces svatiti,ti imas svoj svijet ja svojni ti ne zivis toliko u stvarnosti,,tvoj svijet je monitor moj je stvarnostzato nemozemo se porediti nikako ja i tija tebe razumijem i ne trazim da ti mene razumijesali necu dozvoliti ni da pokusavas neko svoje misljenje namecate za mene jer nemas od tog koristi,ko si ti sta ti radis sta si prosao postavljam ja tebi pitanje,jer ja iz tvojih komentara isto mogu mnogo toga izvuci ali nismo ovdje da bi davali terapije jedni drugima a ti se zapalio z amoje komentare kao da imas koristi od njih,,kako tako perspektivan momak da ima ikako vremena da se umara citajuci nesto od cega nema koristi,,,[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

ma nece on to ni mnogi svatiti @kladuscanko,,,,,dobro si rekla covjek je svoje odradio i naravno da ti treba strucna pomoc a potporu i podrzavanje imas uvjek i poslije poroda ,
[/quote]

Koji **rac ima veze moj posao sa mojim nazovimo to emotivnim zivotom majketi? Onda ja trebam reci tvoja je realnost misterija, lopata, kramp ili sta vec? Pričaš gluposti za čovjeka svoji godina i to je to i čudo pričaš kako imaš neznam ti kakvo iskustvo, a meni se čini jedino da imaš bolna iskustva koja su ti ostavile veze jer su te žene izradile [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/dry.gif[/img] Zapinjem za tvoje komentare jer u svakom pogledu pokusavas da ponizis zensko i pokazes kako su one samo neka loša bića.
  • Upvote 1

[quote name='VIZIOS' date='24 July 2010 - 22:56 ' timestamp='1280008580' post='385416']
Koji **rac ima veze moj posao sa mojim nazovimo to emotivnim zivotom majketi? Onda ja trebam reci tvoja je realnost misterija, lopata, kramp ili sta vec? Pričaš gluposti za čovjeka svoji godina i to je to i čudo pričaš kako imaš neznam ti kakvo iskustvo, a meni se čini jedino da imaš bolna iskustva koja su ti ostavile veze jer su te žene izradile [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/dry.gif[/img] Zapinjem za tvoje komentare jer u svakom pogledu pokusavas da ponizis zensko i pokazes kako su one samo neka loša bića.
[/quote]

ma ti si puko jarane,,ti nemozes vise razluciti sta je ponizenje a postovanje,sjedi malo i popricaj sam sa sobom...ti si se u jednu zacopo i mislis da si boga uhvatio za jaja.,,,

[quote name='x-men' date='24 July 2010 - 23:05 ' timestamp='1280009156' post='385419']
ma ti si puko jarane,,ti nemozes vise razluciti sta je ponizenje a postovanje,sjedi malo i popricaj sam sa sobom...
[/quote]

ti si dostu puku [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img] ti nezna

[quote name='VIZIOS' date='24 July 2010 - 23:06 ' timestamp='1280009218' post='385420']
ti si dostu puku [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img] ti nezna

[quote name='x-men' date='24 July 2010 - 23:18 ' timestamp='1280009886' post='385427']
polako dostu smiri hormone ,ovo treba da raspravimo na pp a ne ovdjei neznam koji ti je **rac i sta si zapeo za mene,idi pricaj sa curom uzivaj u ljubavi i osjecajima tebi je sve ruzicasto...
[/quote]

Pa nemamo se mi

[quote name='x-men' date='24 July 2010 - 21:58 ' timestamp='1280005117' post='385398']
pa odi sa prijateljicama jednu noc u redzinu jamu i spavaj u zemunici u zemlji i svako dva sata ustajes na strazu,ne vidis prst pred okom i pocesto neznas dali si ikako na ovoj planeti,,,vi ono sto je prirodno i za ono zasto ste rodjene pravite tabu temu,vi izgleda previse osobno svatate moje komentarenemojte neskodit ce vam,...
[/quote]

Drug nemoj se ljutiti ne shvatam ja ozbiljno,vidis da je i moj post bio na granici sa humorom nazvala sam sebe kravom :D

A taj prijedlog za jamu cu da razmotrim, lajka mi se :P

[quote name='Loca' date='24 July 2010 - 23:31 ' timestamp='1280010716' post='385437']
Drug nemoj se ljutiti ne shvatam ja ozbiljno,vidis da je i moj post bio na granici sa humorom nazvala sam sebe kravom :D

A taj prijedlog za jamu cu da razmotrim, lajka mi se :P
[/quote]

nesvatam stvarno ozbiljno,,ja se volim saliti,,,al neki uopste nezanju za salu i imaju svoje teorije o mojim postovima,,vidjet ce mo akd se upoznamo u zivo kakvo misljenje ce mnogi imati,,,,[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

moja ce zena abd uskoro da rodi,,i ja cu abd da prisustvujem ne bi to propustio ni za sta na svitu,,,pa nama nek panem u nesvjest,,hehe,,
jedini problem je sto ja hocu da snimam a ona ne da pa sam ne znam sta cu,,jer u tim trenutcima zena ima extremnu snagu,,mogu biti i bjen pred doktorima pa i taj belaj,,haha
  • Upvote 1

[quote name='_Ne_VoLiM_jAnUaR_' date='26 July 2010 - 18:39 ' timestamp='1280165941' post='385793']
moja ce zena abd uskoro da rodi,,i ja cu abd da prisustvujem ne bi to propustio ni za sta na svitu,,,pa nama nek panem u nesvjest,,hehe,,
jedini problem je sto ja hocu da snimam a ona ne da pa sam ne znam sta cu,,jer u tim trenutcima zena ima extremnu snagu,,mogu biti i bjen pred doktorima pa i taj belaj,,haha
[/quote]

pa da, mogao bi biti bjen ... ode onda i kamera s tobom :D

ja ne bi dala da se snima porod, ja to licno ne bi mogla gledati kasnije :D ... bolje kad se porodi onda bebu snimaj i slikaj, bolje neg da se zena prisjeca bolova kad jednom to upalis :P
  • Upvote 1

[quote name='_Ne_VoLiM_jAnUaR_' date='26 July 2010 - 18:39 ' timestamp='1280165941' post='385793']
[/quote]

ma ti si pravi muz i otac,zena i djeca ce biti ponosni na tebe :)
a nije bas pametno da snimas,zali Boze kamere kad zena nako huda u transu lapi je i od zid sastavi,heheh,a i ako ti budes drzao kameru neces je moci drzat za ruku...nece ti moci polomiti prste pa da i ti malo bolujes,heheh....
Uglavnom bice to sve ako Bog da dobro,samo da je djete zivo i zdravo,sto je najbitnije!

Sretnooooo... :)

ma sumnjam da cu u tom trenutku i raazmisljati o kameri,,haha,,mada ipak mislim da ce biti uz mene za svaki slucaj,,al mislim da ce mi to uvijek ostati urezano u sjecanju i bez kamere,,

Voljela bih da moj bude tu ako kad budem radjala, ali nek' se ne zali kasnije ako bude ozlijeda. :lol:
A isto tako ako bi rekao da ne moze, iz ne znam kojeg razloga, ne bih se bunila. Jer doktori i svo to osoblje mi trebaju da porod bude u redu a on hoce li - njegova slobodna volja. :)

Ja cu ici na tecaj pa da mogu zenu sam kod kuce poroditi ahaha [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 1

ma daj van svake pameti je da zena zahtjeva tako nesto od svog muza ako on to nezeli, ja bi se bojao da cu se poceti smijati kad ona pocne skicati hahahah

[quote name='BeLaY' date='27 July 2010 - 09:58 ' timestamp='1280217538' post='385879']
ma daj van svake pameti je da zena zahtjeva tako nesto od svog muza ako on to nezeli, ja bi se bojao da cu se poceti smijati kad ona pocne skicati hahahah
[/quote]

bi, bi, znas kako bi poceo se smijati, prije bi ti poceo skicati :P

[quote name='Daisy' date='27 July 2010 - 10:12 ' timestamp='1280218359' post='385883']
bi, bi, znas kako bi poceo se smijati, prije bi ti poceo skicati :P
[/quote]
hahahahah haj probaj :D :P :P :P bilo kako bilo nebi volio biti prisutan glupo mi je to...

[quote name='BeLaY' date='27 July 2010 - 10:36 ' timestamp='1280219781' post='385894']
hahahahah haj probaj :D :P :P :P bilo kako bilo nebi volio biti prisutan glupo mi je to...
[/quote]

zasto je glupo? budes uz zenu kad joj trebas, kad vidis takve stvari onda ces vishe cjeniti...

ti si onaj ko iz cratica, sto hoda iskred porodilista i pusi, napusi citavu pepeljaru (ko da to inace ne radis :P ) dok doceka vijesti :D

[quote name='Daisy' date='27 July 2010 - 10:49 ' timestamp='1280220594' post='385900']
zasto je glupo? budes uz zenu kad joj trebas, kad vidis takve stvari onda ces vishe cjeniti...

ti si onaj ko iz cratica, sto hoda iskred porodilista i pusi, napusi citavu pepeljaru (ko da to inace ne radis :P ) dok doceka vijesti :D
[/quote]
hahahah jes jes hej eto ja cu prestati pusiti na dan poroda to mi je najveca kazna :D ....

ok je biti uz zenu kad joj trebas ali postoje ljudi koji su gadljivi meni se pomisao na to gadi neznam mozda sam mlad i tako to kad dodje to vrijeme mozda cu promjeniti misljenje sto kolega lucky kaze samo mazga ne mjenja misljenje :P .... ali sad kad o tome razmislim neprivlaci me to nikako ....

[quote name='BeLaY' date='27 July 2010 - 10:57 ' timestamp='1280221076' post='385903']
hahahah jes jes hej eto ja cu prestati pusiti na dan poroda to mi je najveca kazna :D ....

ok je biti uz zenu kad joj trebas ali postoje ljudi koji su gadljivi meni se pomisao na to gadi neznam mozda sam mlad i tako to kad dodje to vrijeme mozda cu promjeniti misljenje sto kolega lucky kaze samo mazga ne mjenja misljenje :P .... ali sad kad o tome razmislim neprivlaci me to nikako ....
[/quote]

nebi isao ni da vidis sta je reci? :P ja znam kad je moja mama rodila mog brata da smo svi ostali bili kod kuce spavali, samo nam telefonski javili i to je to... nije to do sad bio obicaj..
al eto vrmena se mijenjaju, al mislim da je fino da ima neko uz tebe dok radjas, ja bi povela sestru mamu, prijateljice, hajte svi pomozite mi :D

[quote name='Daisy' date='27 July 2010 - 10:14 ' timestamp='1280222058' post='385908']
nebi isao ni da vidis sta je reci? :P ja znam kad je moja mama rodila mog brata da smo svi ostali bili kod kuce spavali, samo nam telefonski javili i to je to... nije to do sad bio obicaj..
al eto vrmena se mijenjaju, al mislim da je fino da ima neko uz tebe dok radjas, ja bi povela sestru mamu, prijateljice, hajte svi pomozite mi :D
[/quote]

hahah nasmija me ... povedi ti ko god bude htio ici :P

meni bilo smijesno, ja lezim i boli me a babica i mujo pitaju da mi ukljuce muziku, kao da me opusti, ma reko ne pustajte nista,bas bi mogla jos i muziku slusati, jos mislim kad bi ukljucili da bi bio Mozart :D

[quote name='selma90' date='27 July 2010 - 14:48 ' timestamp='1280234934' post='385991']
hahah nasmija me ... povedi ti ko god bude htio ici :P

meni bilo smijesno, ja lezim i boli me a babica i mujo pitaju da mi ukljuce muziku, kao da me opusti, ma reko ne pustajte nista,bas bi mogla jos i muziku slusati, jos mislim kad bi ukljucili da bi bio Mozart :D
[/quote]

hahaha dobra ideja, ja cu sebi cd napraviti da ponesem kad budem radjala da imam sta slusati :D :P

[quote name='Daisy' date='27 July 2010 - 14:56 ' timestamp='1280235382' post='385998']
hahaha dobra ideja, ja cu sebi cd napraviti da ponesem kad budem radjala da imam sta slusati :D :P
[/quote]
Zamisli,da