Jump to content
Sign in to follow this  
[I-B-R-O]

Azil za

Recommended Posts

haj da se jos forumasa umijesa u ovu diskusiju ...
hajde da vidimo lokaciju gdje bi bio azil ... pa da vidimo u cijem je vlasnistvu ta zemlja i koliko kosta ta zemlja ...
sta dalje ima prikljucak vode struje i telefona ... zatim placanje rezija za iste ... placanja troskova dva veterinara ... lijekova , hrane itd ...

mislim da bez obezbjedjenih 200-300 maraka u startu se nemoze pricati o pravljenju azila ... a ocekivati od opstine da sama finansira taj projekat je veom naivno ... ali zato mozemo pokusati zakazati sastanak kod nacelnika opstine da nas primi saslusa i uputi kako da dobijemo ta sredstva za taj projekat ...
prvo bi bilo sastanak sa nacelnikom i dobijanja od njega garancija za dobivanje novcanih sredstava kojim bi se platilo izrada jednog takvog projekta i dali je informisan dali postoji kakva institucija kojoj bi se mogli obratiti za pomoc ...
eto ja sam in ...
koje jos za to da idemo kod nacelnika na razgovor po ovom pitanju ?

Napokon i ti pametno zboris :^^:
salim se :D

Ja sam za, ali ne smijete me usutkavati kod nacelnika :^^:

[quote name='lucky' post='253061' date='Aug 14 2008, 16:50']koje jos za to da idemo kod nacelnika na razgovor po ovom pitanju ?[/quote]

Ev' _angel_ i ja smo ZA ! Samo javite kad i gdje da se nadjemo..

pa dobra lokacija je kod veterinarske stanice :icon_cheesygrin: [url="http://nl.youtube.com/watch?v=YuXcflqs5lo&feature=related#"]http://nl.youtube.com/watch?v=YuXcflqs5lo&...eature=related#[/url] evo ovo je azil za zivotinje u mom gadu OSS

o samom azilu, dok se vratim sa sijela :D
dzaba idete kod nacelnika kad ta stavka nije predvidjena budzetom. nakon oktobra treba ozbiljno popricati sa odgovornima. u ovom trenutku ce se sve svesti na obecanje jer je predizborna kampanja.

[quote name='bUDO_hodza' post='252885' date='Aug 14 2008, 06:33']Bez vrjedjanja lovaca ![/quote]

a za Edited by farko_Legenda

De da prvo zbrinemo nezbrinute porodice i porodice kojima je pomoc potrebnija nego tim Hajvanima...
Cuke sad u ovo vrijeme nikako prioritet nemogu iti, bar za mene..

I da dodam, jako volim zivotinje, al mi nisu bitniji od Insana!

problem pasa lutalica u cazinu je veoma izrazen. postoje brojna rjesenja za to, ali vladajuca struktura u rjesavanju tog problema ne vidi svoju korist i zato se prema psima odnosimo nehumano, i zato smo svi u opasnosti.
osim azila koji bi bio najsretnije rjesenje (za koje bih se i ja zalozila), postoji i metoda kastracije koja bi onemogucila daljnju reprodukciju. no, to sve kosta. problem sa azilima u bih je taj sto nema adekvatnog poticaja od drzave i najcesce su psi izlozeni losim uvjetima, zatvoreni su i gladni.
psi na ulicama cazina su potencijalna opasnost za sve jer ti psi nisu cijepljeni, a najcesce su mjesanci pa im se narav ne moze pretpostaviti.
prica o azilu se moze aktuelizirati, ali onog trenutka kada se napravi projekat. to je praksa u svim zemljama; napravi projekat i predlozi ga. od "kafe sa nacelnikom" nema fajde. prvo, on ne moze do oktobra napraviti projekat, ne moze ga uvrstiti u budzet, ne moze ga financirati iz rezervi jer ih je spiskao... ono sto moze jeste obecati. a, obecanje je ludom radovanje.

ja predlazem da se [b]nacini projekat [/b]rjesavanja problema pasa lutalica u cz. sad, da li ce to biti azil ili kastracija, treba da se odluci nakon obrade dijela "financije".

mislim da veterinarska stanica isto moze pomoc oko kastracije ako se vec vodi evidencija o cjepljenju pasa,al treba ljude prvo upoznat koliko kastracija pomaze muzjacima i zbog agresivnosti a tako ce smanjit stvarno broj onolike kucavke.

[quote name='farko_Legenda' post='253113' date='Aug 14 2008, 21:17']Čekaj malo! Ljudi koji su gladni imaju privilegiju da iziđu na izbore i promjene svoju sudbinu...A to

mah kasno sam se ja uključio a neda mi se sve ovo čitati :) jer inače nevolim lektire :D al ja mislim da ovaj azil dobra stvar al kad uzme

[quote name='[LoLLipop]' post='253176' date='Aug 15 2008, 10:29']
prica o azilu se moze aktuelizirati, ali onog trenutka kada se napravi projekat. to je praksa u svim zemljama; napravi projekat i predlozi ga. od "kafe sa nacelnikom" nema fajde. prvo, on ne moze do oktobra napraviti projekat, ne moze ga uvrstiti u budzet, ne moze ga financirati iz rezervi jer ih je spiskao... ono sto moze jeste obecati. a, obecanje je ludom radovanje.

ja predlazem da se [b]nacini projekat [/b]rjesavanja problema pasa lutalica u cz. sad, da li ce to biti azil ili kastracija, treba da se odluci nakon obrade dijela "financije".[/quote]

Oktobar je za dva mjeseca :) Znaci,ubrzo.. Ajde da napravimo projekat za azil,rekla sam ti vec da cu ti tu pomoci jer sam bila u jednom u azilu,pa znam otprilike kako bi trebao izgledati. Ako ne uspijemo sa azilom,tek onda da idemo na kastraciju i sterilizaciju.

Kako se vama cini ta ideja ?!

[quote name='EcI PeCi PeC' post='253173' date='Aug 15 2008, 10:22']De da prvo zbrinemo nezbrinute porodice i porodice kojima je pomoc potrebnija nego tim Hajvanima...
Cuke sad u ovo vrijeme nikako prioritet nemogu iti, bar za mene..

I da dodam, jako volim zivotinje, al mi nisu bitniji od Insana![/quote]

Eci,izvini,ali nisi upravu. Jer mi da cekamo da ne bude nikako siromasnih ljudi,nikad tim HAJVANIMA ( <_< ) necemo napraviti azil. Mozemo mi u isto vrijeme pomagati i siromasnima i truditi se da se napravi azil. Zar ne?
Kad malo bolje razmislis,i ovako te pare sto bi otisle za azil(kad bi otisle) ne bi otisle u nezbrinute porodice,zar ne?
Ja sam vec spominjala da se napravi akcija za siromasne ljude,da im odemo u posjetu,da napravimo party s kojim bi skupili nesto novca za njih,no niko nista.. Tako da to tvoje,hajde da prvo zbrinemo nezbrinute porodice,ne pije vode ovdje.
Ajmo onda raditi ono sto bi mozda uspjelo..Bilo bi bolje,zar ne?

Maza zivotinja se nikad nemoze insanom porediti..
I to pije vode, da treba prvo nezbrinutim porodicama pomoci.. Hajvan je ipak samo hajvan!!
Isto tako bi se bojala Allaha dz.h da ja ganjam azil tim kucavkama, a znam da nedaleko ima porodica gdje djete nema obuce postene da u skolu moze ici!! I kad iz skole dodje nezna, hocel njena mama imati od cega njoj jadnoj i miloj rucak skuhati! Ja znam slucaj.. I sad da mi je neka kucavka bitna.. Daj ljudi nebudite smjesni...

[quote name='EcI PeCi PeC' post='253248' date='Aug 15 2008, 14:09']Maza zivotinja se nikad nemoze insanom porediti..
I to pije vode, da treba prvo nezbrinutim porodicama pomoci.. Hajvan je ipak samo hajvan!!
Isto tako bi se bojala Allaha dz.h da ja ganjam azil tim kucavkama, a znam da nedaleko ima porodica gdje djete nema obuce postene da u skolu moze ici!! I kad iz skole dodje nezna, hocel njena mama imati od cega njoj jadnoj i miloj rucak skuhati! Ja znam slucaj.. I sad da mi je neka kucavka bitna.. Daj ljudi nebudite smjesni...[/quote]

Ja nigdje nisam napisala da se zivotinja moze porediti sa ljudima!
Ne citas sta sam napisala nikako,rekla sam da ne pije vode na forumu..jer kad sam spomenula da se napravi party za skupljanje para za nezbrinute porodice,niko nije ni A ni B vishe rekao! Zato ne pije vode OVDJE !
A ako vec znas gdje ima tih porodica,pa ajde idemo se svi skupiti i hajmo im odnijeti donacije.. Sto sutis u vezi toga?
Sto ne kazes gdje ima problem,pa svako bi pomogao? Prva ja !

Niko nije rekao da ljudima nece pomoci,da su bitnije zivotinje od ljudi itd. Nemoj skakati odmah i napadati. :)

[url="http://forum.cazin.org/index.php?showtopic=14118"]http://forum.cazin.org/index.php?showtopic=14118[/url] Ev' otvorila sam novu temu,da ovu vishe ne kvarimo.

Ne napadam nego samo stojim iza svog misljnje i stava!! Cvrsto!

Dok se tolika prasina dize oko nekog azila za kucavke, logicno da je prioritet, a ova surova vremena ste prioritete pogresno postavili!!

Kazem ti volim zivotinje, al ima i pricih stvari u ovo surovo vrijeme!!

[quote name='EcI PeCi PeC' post='253260' date='Aug 15 2008, 14:24']Ne napadam nego samo stojim iza svog misljnje i stava!! Cvrsto!

Dok se tolika prasina dize oko nekog azila za kucavke, logicno da je prioritet, a ova surova vremena ste prioritete pogresno postavili!!

Kazem ti volim zivotinje, al ima i pricih stvari u ovo surovo vrijeme!![/quote]

Kao sto rekoh,otvorila sam novu temu,tamo nastavi sta god zelis.. Neka ova bude samo o zivotinjama ;)

pogresno se predstavljaju stvari. azil ili neki drugi oblik "zbrinjavanja" pasa je neophodan jer su psi na ulicama velika opasnost. kako sam napisala, nisu vakcinisani, a i cudne su naravi. ubijanje nije rjesenje i ja se protivim tome.

Ev da upadnem zacas i ja tu, iako bih trebao piciti odmarati, ali da pokusam reci nesto pametno.

Bitno je načiniti projekat, pa i onako ugrubo, ofrlje i slično i ponuditi ga nadle