Jump to content
Sign in to follow this  
[I-B-R-O]

Azil za

Recommended Posts

Ha jooooj.. Ja ugledala temu,reko nije valjda da se otvara? :o Srce me strefilo :D

Nego... Azil nam je jakoo,jakooo potreban. Zasto? Zato sto je dosta nemilosrdnog ubijanja pasa po nasim ulicama.
Dosta je krvoprolica. Dosta nam je (bar meni i mojima) toga!
Red bi bio,da kao i sve ostale drzave,i pola gradova u BiH imamo azil. Da spasimo "ulicne" pse od smrti i gladi.
Da i oni napokon imaju gdje biti.Da dobiju svaki dan jesti,a ne da jedu po otpadima,smetlistima..Da ih "narod" ne udara nogama po ulici.. itd.

Ako se bude pravio (ikad) azil kod nas,ja cu biti volonter dragog srca. Ako treba pomoci oko plana projekta,takodjer cu pomoci. Ma,sve sto treba.. just call :)

Napisala bih ja jos stosta,ali mi je puna kuca,pa je ovo u "trku" :D halalite :D

[quote name='[I-B-R-O]' post='252825' date='Aug 14 2008, 00:27']

A ne kontam svrhu toga.

Da hranimo cuke na jednom mjestu, i drzimo ih zatvorenima.

Ja sam pak mislio da je to ono damo mu bocu i on umre :(

[quote name='[I-B-R-O]' post='252839' date='Aug 14 2008, 00:50']
A ne kontam svrhu toga.

Da hranimo cuke na jednom mjestu, i drzimo ih zatvorenima.

Ja sam pak mislio da je to ono damo mu bocu i on umre :([/quote]

Kako ne konta

[quote name='farko_Legenda' post='252845' date='Aug 14 2008, 01:16']propalice kakvi samo mogu biti ti prokleti lovci, ili kako ih ja rađe zovem strvinari u ljudskom obliku, pucaju po psima i mačkama na ulici... nisu lovci nego strvinari opijeni alkoholom i la

pazi to ne bi bilo lose da imamo ali ne bi bilo lose ni da imamo more :D heheheh

[quote name='farko_Legenda' post='252845' date='Aug 14 2008, 01:16']Azil u Cazinu, nu

Ljudi moji mislim da bi azil u cazinu bio spajanje ugodnog sa korisnim.
Prvo za ljepsi, bolji i cisci grad, a onda za sretnije i zadovoljnije zivotinje.

Znaci nebi bilo toliko psece kake po carsiji, nebi toliko smeca bilo razvlacenog, samo se sjetite ono kad nam grad u nekim periodima bude smetliste pa kako izgleda kad ceke razvlace pampersice, hranu od prekljuce, smet iz usisivaca usw.
Nebi se stvarali copori gladnih izmucenih pasa koji naravno da ce u tom momentu i ujesti nekog ko nije ni kriv ni duzan jer ga je prije toga neko udario nogom i slicno..

Sredili bi grad, a pored toga bi sto je prvenstveno i najbitnije te zivotinjice sklonjene sa nemilosrdnih uslova i pregledane veterinarski, izlijecene, zalijecene (pruzena im potrebna pomoc), bile na zasticenom site i cekale da ih neko udomi.

ja sam vec mnogo puta spominjao za azil i govorio kako se to ovdje radi a nije tesko ni dole uspostavit tu instituciju,od mene jedno 500 m ima aziil za pobjegle zivotinje ne za lutalice jer ovdje nema lutalica :icon_biggrin: ...oticu pokusat snimit na video snimak pa da vidite ,imaju kavezi za sve vrste zivotinja koje pobjegnu,imaju svoje vozilo imaju broj telefona nazovu ih odu nadzu neko pobjeglog cuku zatvore ga u azil jedna noc je 20 eura u azili pa tako ako neko zeli da mu pobjegne cuko kostace ga po noci 20 eura,to naplate jer se pobrinu o njemu,unutra mozda ima i za uspavljivanje pasa kojisu vec ostarijeli.uglavnom azil je spas za pse macke i sve vrste zivotinja,,nema lutalica nema bolesti nema agresivnih pasa,kad sam dosao u nl pa vidio po njihovim parkovima zecova ja pitam brata sto vi ovo nelovite hahaha kaze brat aj uhvati jednog pa ti je odma zatvor,oni po parkovima gdje se seta zeceve ko mrava ima.azil je problem opstine ili da se dogovore na nivou kantona napravit jedan azil za vece podrucije,prvo pokupit te pse lutalice uspavat neke malo zdravije i bolej ostavit za prodaju,onda sto maza kaze zakon o zivotinjama to jes psima naj vise ,treba kaznit ljude koji puste kujetine da se pare i kad se okote puste stence ili ih odnesu,muske koje nezele za oplodnju treba kastrirat psi ce biti mirniji neagresivniji.et toliko od mene podrzavam azil,...

OKi, ali hajmo malo to pogledati i s druge strane.

Kad bi se to napravilo u Cazinu, to bi morala Općina izgraditi, i to bi onda se finansiralo od bud

[quote name='[I-B-R-O]' post='252910' date='Aug 14 2008, 11:59']

Kad bi se to napravilo u Cazinu, to bi morala Općina izgraditi, i to bi onda se finansiralo od bud

vjerovali ili ne morace se izgradit kad tad,prvo bilo bi zaposleno i tu naj manje 10 ljudi drugo niej rijesenje samo uspavat zivotinju,te zivotinje se mogu i prodat,ovdje niisu sve cistokrvne pasmine ,ja kad vidim sta vodaju pa ljepse su kod nas te kucavke.ima ljudi gladni nekazem da nema al kad tad ce se to morat izgradit jer prva drzava do Bosne ima azil za zivotinje.vi znate kakva je evropa da vise gleda brinjenje o zivotinjama nego o ljudima,ustvari izgradili su sistem da i ako neradis imas socijalu u visini plate da mozes prezivjet,to je iz drzavnog budzeta jer ova zemlja zivi od poreza,tako da moze i dati i uzet,ako nije dobro azil onda napravite projekat gdje ce te zaposlit 1000..i nemojte se ljutit al mi je dosadilo vise to pravljenje toliko dzamija u koje skoro niko neide a po gradu pasa lutalica koliko hoces ,ili je to kod nas atraktivno...

[quote name='[_maza_]' post='252847' date='Aug 14 2008, 00:22']
Moram da te citiram jer nije tacno (vishe) da lovci ubijaju pse ;)
[b]Sad to rade ljudi iz "Čistoće" Cazin. Tacnije : Smećari. [/b]

Jos nesto,tata mi je lovac,ali NIKAD,bas NIKAD nije isao ubijati pse lutalice. Kad su ga zvali iz drustva u kojem je bio uclanjen-odbio je i zbog tog su ga izbacili iz istog. Sad je u drugom drustvu u kojem ne ubijaju pse lutalice. Samo se "fuljaju" u prirodi i pricaju " lovacke price" . :)

Jos nesto sto se treba uraditi prije nego li se otvori azil,a to je : Promjeniti na

[quote name='[I-B-R-O]' post='252919' date='Aug 14 2008, 12:17']
Mislim da nisi u pravu.

Oni ipak samo kupe mrtva tjela i odvoze ih na deponiju.[/quote]

Mislim da jesam upravu :D

Sad sam isla provjeriti to i upravu sam. Lovci su odbili to raditi i to sad radi "Čistoća" Cazin kao sto sam i rekla ;)
Bleee :D

[quote name='[I-B-R-O]' post='252910' date='Aug 14 2008, 11:59']

Vidis Ibro, znaci nemamo azila ne financira se iz budzeta opstine, a i dalje imamo gladnih i siromasnih porodica, a njima ne idu pare koje su im potrebne, nego idu u neke druge Bog dragi zna najbolje kakve svrhe i gdje sve ne zavrsavaju..
Tuzno je to..
Azil nikad i necemo imati jer nece opstina htjeti odobriti da financira to, tako da azil ako se ikad i otvori to ce biti u necijem "privatno vlasnistvu", tj vjerovatno ce gradjani dati pare za takvo nesto, ali opet ce doci do komplikacija jer se nece vjerovatno moci izganjati svi potrebni papiri jer vladajuci od toga nemaju koristi pa et..

[quote name='zvrk_hanuma' post='252964' date='Aug 14 2008, 13:39']Vidis Ibro, znaci nemamo azila ne financira se iz budzeta opstine, a i dalje imamo gladnih i siromasnih porodica, a njima ne idu pare koje su im potrebne, nego idu u neke druge Bog dragi zna najbolje kakve svrhe i gdje sve ne zavrsavaju..
Tuzno je to..
Azil nikad i necemo imati jer nece opstina htjeti odobriti da financira to, tako da azil ako se ikad i otvori to ce biti u necijem "privatno vlasnistvu", tj vjerovatno ce gradjani dati pare za takvo nesto, ali opet ce doci do komplikacija jer se nece vjerovatno moci izganjati svi potrebni papiri jer [b]vladajuci od toga nemaju koristi pa et..[/b][/quote]

Mogu i oni imati koristi..Kako da ne. To im ide u korist svakako. Nikako protiv njih. Pa,razvlacilo bi ih po svim mogucim vijestima i dnevnicima zbog toga(mislim u pozitivnom smislu). Jer u Sarajevu,koji je glavni grad BiH,nema postenog azila. Ima azil,ali ono nije ni A od azila. I da se u Cazinu napravi PO

[quote name='[I-B-R-O]' post='252998' date='Aug 14 2008, 15:34']
Ja mislim da nije problem natjerati op

[quote name='[I-B-R-O]' post='253005' date='Aug 14 2008, 15:47']
I ovo je čudna generacija omladine.

Nisam ja kriv

Druze, BRATE, Sugradjaninu :D
kolega :D

pogresno si me razumio nisam ja tebe napadala nebi ja to nikad :^^: o

A nisam vidjela tvoju licnu tako da, nebih znala :D

Vratimo se azilu,
jesi li za ?