Jump to content
Sign in to follow this  
black_lady

...Umnjaci...

Recommended Posts

Evo vec nekoliko dana se mucim sa umnjacima... Nepodnosljivi bolovi, a i temperatura... Jedan dan me toliko boljelo da sam morala popiti ibuprofen... Bila sam vec kod zubara, preporucuje mi operativi zahvat, da se izvade, ali mi se ta ideja nikako ne svidja... Iako po svoj prilici na kraju ce da bude to rijesenje...

Je li neko od vas imao vec ovih problema? Jeste li koristili sta protiv bolova i otoka?

ja sam skoro isto imao slican problem,

bitno ti je samo da napravis slike, da vidis ima li mjesta za njih da niknu, ako nema onda zahvat, problem kod njih je sto moze nastati puno komplikacija, da niknu pogresno, ukoso.. mislim da su neki cak spojeni sa sinusima, ako se ne varam..

u svakom slucaju ja sam bio kod starije zene koja radi vec preko 30 godina i ona mi preporucila da ne diram nakon sto je uslikala..

ima dosta literature na netu o umnjacima i komplikacijama s njima, ja sam isto dosta o tome procitao prije nego se odlucio..

pozz

Lijevi narastao desni nije :D , na kontoli kaze zubar da je sve okej, da ce i ovaj da izraste u skorijoj buducnosti.

eh moji problemi s umnjacima prosli prije par dana :icon_cheesygrin:
fala bogu narasla su mi oba gornja,,sporo brete rastu,a bole,,ajooj,a pila sam analgin il pracetamol za bolove,malo prodje i opet aj uj...
kazu da ti umnjaci rastu poslije 18,20te al meni su eo vec narasli,,,valjda napredno djete :lol:
ko nezna kako bole boolje mu je neznati :icon_cheesygrin:

pozz

Joj dje me nadje, ja ne znam kako nisam ja pokrenula temu.
Mene peru ima 2 mjeseca, pa ja ginem od bolova, osjecam nekad tacno da mi iz petnih zila vuce neke zivce koliko me boli.
Predlozili su mi isto da operisem to ja sam spremna na to, moram sutra prekosutra otic kod zubarke svoje da vidim sta ona kaze ako ona nece ima gdje ce mi uradit operaciju.
Mene kad zaboli nista ne pomaze, sva oteknem, svrbi, boli, ne znam izmjenja se hiljadu nekih osjecaja u sekundi..

Nije da nemaju mjesta nego krivo rastu imam osjecaj da u usta rastu :S skroz nekako cudno, ako Bog da da se toga rijesim..

Jos malo su mi svi krenuli i najkriticniji mi je dojnji lijevi, ubija me.. On i stvara probleme, a ne daj Boze da me zajedno svi zabole mislim da bi krepala, ovako ko kad na smjene bole i nekako se moze. :unsure:

hm... ja nemam s tim problema, milim desni raste, ali nista ne boli, i ne osjetim ga. :neutral:

Veritas blago ti se... Zvrk meni donji desni pravi probleme... Gornje umnjake nisam ni osjetila kad su rasli... Ali evo napokon nakon nekoliko dana bolovi popustaju... Mogu jesti samo kasastu hranu :( A to je za mene velikog gurmana ogroman problem :D

Clark nema mi druge nego otici uslikati, jer i ja imam osjecaj da raste ukrivo i vrsi pritisak na sedmicu... Ali bice da cu morati ici na tu operaciju, alveotomia, citala sam o njoj na netu i cini mi se pravo zafrkana, pa me i strah pomalo... Ali sto se mora, nije tesko :ak:

[size=2][font="Arial Narrow"]ja hvala Bogu imam jako zdrave zube...i cak me nikad u zivotu nije bolijo zub....ja sam svaki mjesec kod zubara stvarno se brinem za svoje zube (trebat ce mi :lol: :lol: :lol: )....nikad nisam osjetila ali sam cula da su bolovi u zubu nepodnosljivi.... :unsure: ...nedajte Boze.. :rolleyes: [/font][/size] Edited by black_lady
premala slova

Ja koliko sam upoznata da to i jeste podrucje stomatologa... Nemam problema sa gornjim, izniknuli su, ali cu najvjerovatnije morati vaditi donje umnjake sad u januaru :(
Nimalo se ne radujem, bez obzira sto mi nekad znaju zadati prave muke...

Nisam imao Hvala Bogu problema sva 4 rastu uporedo tako da nista, al kolega sa faxa je imao problema sa gornjima pa je morao na operativni zahavat da mu zasjecu malo oko zuba da olaksaju da se probiju na povrsinu jer je imao uzasne bolove prije oper. zahvata.

Mene su ljetos satrali.. I to navečer kad operem zube, kad počne ona bol tupa... uh! al veli zubar da je to normalno i da obično kad se operu zubi, da se meso povlači tako da to malo boli..meni jo

ja sam neki dan izvadio donji desni, i to me zena zblanula, dala inekciju i izvadila, ja dok sam skontao ostadoh bez zuba, pola zuba bilo pod mesom pa se pokvario.. huh, vrat me citav dan bolio kako je vadila..

problem je sto imam gornji umnjak isto vaditi, jos se klima na to sve, ali sam negdje cini mi se citao da mogu biti spojeni sa sinusima pa belaj, sta li vec.. a mozda sam sebi i umislio :S
kako god, moram to izvaditi, pa se jos malo rapsitujem da vidim jel ko imao iskustva..

i u gornjoj i u donjoj vilici sto je nicalo, nicalo je :D prosle godine sam se mucio. i nije to neka jaka bol, vec ona iritantna-tupa!!

ono je bitno naglasiti da su ovi zubi plahi :D iltiga brzo kvarljivi, pa bom, eto da se zna.. nije ih na odmet ni izvaditi ako prave komplikacije..