Jump to content
ANWAR_AL_BUSNEVI

izjedanje krmetine u CAZINU

krmak i pi  

84 members have voted

1. 1. jete li krmetinu??

• ne/fuj
      52
    • da, povremeno
      20
    • da stalno je na mom meniju
      11
    • 0

Recommended Posts

[quote name='Amren' date='08 June 2010 - 15:02 ' timestamp='1276005747' post='378329']
ne mozemo biti zivotinje, jer se nazivamo covjekom, imamo razum i um...

po historiji covjek nije nastao od majmuna, vec od covjekolikog majmuna...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

a po islamu Allah dz.s. je stvorio Adama a.s. od gline, a Havu od njegova rebra, i tako nastaje cijeli ljudski rod....

a sto se tice svinjetine ima je svugdje...eto prije par godina sam saznala da je ima u haribo bombonima....
[/quote]

Hmm covjek je jedina pasmina koja se grupira,napada i jede iste..
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='hope' date='17 July 2010 - 09:54 ' timestamp='1279353251' post='383981']
BEZ OBZIRA NA TO KO
  • Upvote 1

Slazem se sa sve i jednim aspektom tvog posta , i treba tako , to je ispravno ...

U kojim cazinskim nazovi restoranima ima svinjenite, da ih ne posjecujem kad dodjem kuci na godisnji... tj ima li neko provjereno nase muslimansko mjesto gdje necu morati ocima gledati one koji ne vole Reisa, SDA i A-SDA... neko zeleno mjesto :D ne mora biti u Cazinu, samo neka je na kantonu :D

TvistTower ti je moj predlog, mada ne ispunjava sve kriterije :)

[quote name='Falcon' date='25 July 2010 - 17:38 ' timestamp='1280072324' post='385543']U kojim cazinskim nazovi restoranima ima svinjenite, da ih ne posjecujem kad dodjem kuci na godisnji... tj ima li neko provjereno nase muslimansko mjesto gdje necu morati ocima gledati one koji ne vole Reisa, SDA i A-SDA... neko zeleno mjesto :D ne mora biti u Cazinu, samo neka je na kantonu :D[/quote]

Ostani u Sarajevu. :) Popraviće

pre nekih godinu-dvije, nadjem se ja sa zilhom navece gore u vrh carsije, kaze on hajmo na kafu, rekoh hajmo al u neki lokal da je pristojan za muslimane, kaze on meni:"onda moramo ici do Zagreba"
:)

[quote name='Falcon' date='25 July 2010 - 16:38 ' timestamp='1280072324' post='385543']
[b]U kojim cazinskim nazovi restoranima ima svinjenite[/b], da ih ne posjecujem kad dodjem kuci na godisnji... tj ima li neko provjereno nase muslimansko mjesto gdje necu morati ocima gledati one koji ne vole Reisa, SDA i A-SDA... neko zeleno mjesto :D ne mora biti u Cazinu, samo neka je na kantonu :D
[/quote]
kakav bi to restoran bio gdje nema krmetine ?...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='Maqdisi' date='25 July 2010 - 20:48 ' timestamp='1280087297' post='385619']
mogao bi to onda biti neki halal restoran :)
[/quote]
sumnjam da takvo nesto ima na podrucju opcine Cazin :)a mo

I samo jos nesto , promijenite naziv teme . Samim glagolom ' izjedanje' cini svinjetinu necim sto nije dobro za nas , kao da je droga ili sta gore ako ima . Stavite 'Ishrana svinjetinom u cazinu ' .

[quote name='Hunter00' date='28 July 2010 - 08:51 ' timestamp='1280303489' post='386207']
to je opet ono

[quote name='Hunter00' date='28 July 2010 - 09:51 ' timestamp='1280303489' post='386207']
to je opet ono što sam ja već prije rekao problem sa "svinjetinom" i ostalim stvarima u islamu, dupli standardi
falcon napiše da želi naći restoran u cazinu u kojem nema svinjetine, zanimljivo je kako ni ne spomene restoran u kojem nema alkohola u cazinu.
to mu očito ne smeta što je alkohol u restoranima, ali niti slučajno ne smije biti svinjetina

(bar ja mislim) da je alhokol još veći grijeh u islamu od "[b]izjedanja[/b]" svinjetine, jer kad se napiješ onda si problem i sebi i drugima
a ako se najedeš malo slanine ili pršuta u najgorem slučaju ćeš morati ići na wc par puta
[/quote]

Nema kod Falcona duplih standarda... kod mene je po defaultu da ne sijelim tamo gdje se alkohol toči, ali me iznenadjuje da se u Cazinu sluzi krmetina... no, kako stare nane kazu, samo Krme jede krme :D Edited by veritas
Suvisni su nadimci
  • Downvote 2

[quote name='Falcon' date='28 July 2010 - 20:05 ' timestamp='1280340335' post='386313']Mačak, nema kod Falcona duplih standarda... kod mene je po defaultu da ne sijelim tamo gdje se alkohol toči, ali me iznenadjuje da se u Cazinu sluzi krmetina... no, kako stare nane kazu, samo Krme jede krme :D[/quote]

Je li to hoće
  • Upvote 2

Dobro Falcone , krme jede krme , a ovan gleda , i ostane gladan pa umre , gladne mu oci a i on tako pa ce da podlegne ...
  • Upvote 1

angele , svinjetina i alkohol su danas u BH drustvu instrumenti za skretanje paznje sa ostale grupe grijehova, tako da mozes biti jos uvjek dobri bosnjo i naci-patriota dok god nisi okusio te dvije stvari ili dok uspjesno krijes od ovozemaljskih seosko-politickih mocnika da jesi..
sve ostalo je dozvoljeno i ne karakterizira te kao nemuslimana, osim ove dvije stvari ako ih konzumiras i naravno ako ne selamas sa 30 i vise metara..
  • Upvote 1
  • Downvote 1

selamanje iz koristoljublja - to nije grijeh, a jedenje svinjetine jeste !?
izgleda da smo na istom fonu jedino hunter00 i ja ovde, svjesni smo duplih standarda kod kategoriziranja grijehova

[quote name='ŽLBOA' date='25 July 2010 - 21:47 ' timestamp='1280087220' post='385618']
kakav bi to restoran bio gdje nema krmetine ?...
[/quote]
lijep restoran ...

[quote name='ŽLBOA' date='25 July 2010 - 22:01 ' timestamp='1280088082' post='385622']
sumnjam da takvo nesto ima na podrucju opcine Cazin :)a možda i ima .
[/quote]

u tvojim postovima sam primjetio puno nesigurnosti ...

[quote name='Angel of Death' date='25 July 2010 - 22:52 ' timestamp='1280091162' post='385639']
I samo jos nesto , promijenite naziv teme . Samim glagolom ' izjedanje' cini svinjetinu necim sto nije dobro za nas , kao da je droga ili sta gore ako ima . Stavite 'Ishrana svinjetinom u cazinu ' .
[/quote]

svinjetina i nije dobra za nas ... al ne samo za nas nego bilo kojeg covjeka ...

[quote name='Hunter00' date='28 July 2010 - 09:51 ' timestamp='1280303489' post='386207']
to je opet ono što sam ja već prije rekao problem sa "svinjetinom" i ostalim stvarima u islamu, dupli standardi
falcon napiše da želi naći restoran u cazinu u kojem nema svinjetine, zanimljivo je kako ni ne spomene restoran u kojem nema alkohola u cazinu.
to mu očito ne smeta što je alkohol u restoranima, ali niti slučajno ne smije biti svinjetina

(bar ja mislim) da je alhokol još veći grijeh u islamu od "[b]izjedanja[/b]" svinjetine, jer kad se napiješ onda si problem i sebi i drugima
a ako se najedeš malo slanine ili pršuta u najgorem slučaju ćeš morati ići na wc par puta
[/quote]

u Islamu nema duplih standarda ...

to sto neki ljudi sebi uzimaju za pravo da tumace neke stvari a nemaju potrebne kvalifikacije nema veze sa Islamom ... vec sa ljudskom glupošu i licimjerstvom ...

al tema je izjedanje krmetine ...

pa da cujem izjedas li ti krmetinu ?

Pitanje za sve diskutante: "Jeste li kad jeli izvan granica BiH???Smatrate li da u nekom restoranu, oni u kojima ste "izjedali" tokom posjeta mjestima van BiH, postoje dvije vrste rostilja, oni za svinjsko i oni za druge vrste mesa????"

ja cu tebi odgovoriti sa protupitanjem ...

znas li da u Vitezu , hrvat drzi klaonicu , u kojoj kada se vrsi klanje, vrsi se po islamskim propisima ?