Jump to content
Sign in to follow this  
lucky

Kandidati za načelnika/načelnicu Opštine Cazin

Recommended Posts

Ocekivala sam napad mladog studenta prava. po dojavi iz opcine i njegovog mentora, odmah sjeda za komp. i pise uvijek iste stvari. ako ikad budem imala papagaja, zvat ce se falcon. neka pjeva u prazno, kao i ovaj mladi student. drago mi je da si se nasmijao. ima u tebi nesto ljudsko :lol:

niti jedan moj argument nisi pobio. imas li neko jace oruzje?

p.s. pricaj mi malo o bihackom univerzitetu.. jel to onaj univerzitet na kojem je hadzipasic mukom stekao diplomu pravnika? ili je to pak onaj univerzitet na kojem je ogresevic zavrsio visu ekonomsku, pa odeltio do tz, polozio par ispita, stekao uvjet za 4.godinu i expresno dobio diplomu ekonomiste? mozda je tebi drazi apeiron gdje tvoj uzor ganja magistarsko zvanje.

Harbas nije dovoljno inteligentan da bi upravljao jednim gradom !

Nadam se da ce [i]mlada populacija[/i] :rolleyes: sto ga podrzava imati neku korist
od gubljenja vremena pa makar to bio Candy ili Nuno Flips :D

Ozbiljniju populaciju vezu prijateljske veze s Harbasom pa nam ga
zbog toga i [b]namecu[/b] :) kao najboljeg,razumes :unsure:
Ako volite prijatelja onda ga ne gurajte tamo gdje mu nije mjesto !

Nermin Ogresevic je imao priliku da nesto ucini za grad Cazin.
Za vrijeme mandata ucinio je brojne greske ali abd nadam se
da ce to u sljedecem mandatu da popravi :)

Nermin Ogresevic za gradonacelnika ! :)

p.s

FK Krajina nije srce Cazina !!!

Harbas prvi startao s kampanjom.Ova činjenica dovoljno govori koliko je ozbiljan kandidat po meni i daleko najozbiljniji. Podrska stize sa svih strana opstine Cazin.

[quote name='lucky' post='249857' date='Jul 26 2008, 09:34']svo smo upoznati da sada kako stoje stvari u ovogodisnjim izborima cemo imati cetiri kandidata za nacelnika općine Cazin ... ostala je jos formalno da CIK potvrdi kanditaturu (rok 01.08.2008.godine -valjda) ...

Radi se o slijedecim kanditatima (abacednim redom) :

1. Amir Harbas - pokretacka snaga FK KRAjina , trenutno zaposlen u Elektrometal doo Cazin ,diplomirani inzinjer ma

[quote name='Dedo' post='253213' date='Aug 15 2008, 11:50']Moj kandidat je Nermin Ogresevic iz vise razloga:
1 Poznam mu cijelu familiju, njega licno nesto manje . Uglavnom radnicka i postena familija.
2 Mislim da je svojim radom postigao dosta za vreme svog mandata.
3 Mlad obrazovan i iznad svega mislim da je posten covjek.[/quote]

Dragi "dedo", sve ovo gore navedeno vrijedi i za mnoge od nas -ako mi dopustite na ne skromnosti. Ali to nam ne govori da smo zbog toga i dobri politicari.
1. Porodicu mu ne poznajem, ali gosp. da i to licno. Sve bi bilo u redu da nije jedan od sljedbenika SALAFITSKOG pokreta na ovim prostorima, sto ga je i izmedju ostalog obavezalo da natjera svoju suprugu da pokrije dobar dio lica na javnim mjestima. U pokusaju da "ubjedi" i svoju sestru dosao je i u sami sukob sa njom. Znaci li to da nas ljepsi dio pola isto ceka ako gosp. Oresevic i stranka ciji je predsjednik opstinskog ogranka dodje na vlast?! Da, gospodo - to bi nam bilo neizbjezno.
2. "Svojim radom" dosta postigao za vr(ij)eme svog mandata moze da stoji ako pod time podrazumijevate opsti politicki rad u sastavu sada vec bivse mu stranke. Karijeru kao politicar je izgradio u SDA, koju napusta "kukavicki" a na zahtjev (2X) da se u nju vrati odgovara: "A sta ce biti sa Hozanom....?". Izvan politickog rada nema ama bas nikakvog kvalitetnog uspjeha kao samostalna licnost.
3. Sa ovom trecom konstatacijom se slazem; ali i ja sam mlad i (oprostite mi na ne skromnosti) obrazovan i (kako drugi kazu) nadasve posten. Pa sto mi to vrijedi u javnom zivotu ako nisam clan niti jedne stranke. Meni licno vrijedi i puno mi imponuje i tako ce i da ostane. Njemu samom....??? Ne bih rekao.! Edited by Punisher

[quote name='Punisher' post='253218' date='Aug 15 2008, 12:27']Dragi "dedo", sve ovo gore navedeno vrijedi i za mnoge od nas -ako mi dopustite na ne skromnosti. Ali to nam ne govori da smo zbog toga i dobri politicari.
1. Porodicu mu ne poznajem, ali gosp. da i to licno. Sve bi bilo u redu da nije jedan od sljedbenika SALAFITSKOG pokreta na ovim prostorima, sto ga je i izmedju ostalog obavezalo da natjera svoju suprugu da pokrije dobar dio lica na javnim mjestima. U pokusaju da "ubjedi" i svoju sestru dosao je i u sami sukob sa njom. Znaci li to da nas ljepsi dio pola isto ceka ako gosp. Oresevic i stranka ciji je predsjednik opstinskog ogranka dodje na vlast?! Da, gospodo - to bi nam bilo neizbjezno.
2. "Svojim radom" dosta postigao za vr(ij)eme svog mandata moze da stoji ako pod time podrazumijevate opsti politicki rad u sastavu sada vec bivse mu stranke. Karijeru kao politicar je izgradio u SDA, koju napusta "kukavicki" a na zahtjev (2X) da se u nju vrati odgovara: "A sta ce biti sa Hozanom....?". Izvan politickog rada nema ama bas nikakvog kvalitetnog uspjeha kao samostalna licnost.
3. Sa ovom trecom konstatacijom se slazem; ali i ja sam mlad i (oprostite mi na ne skromnosti) obrazovan i (kako drugi kazu) nadasve posten. Pa sto mi to vrijedi u javnom zivotu ako nisam clan niti jedne stranke. Meni licno vrijedi i puno mi imponuje i tako ce i da ostane. Njemu samom....??? Ne bih rekao.![/quote]

Gnusno! Prije svega, nesto kao salafitski pokret u BiH ne postoji. Selefije ipak postoje ali oni nisu ono sto vehabije, kojih u BiH prema jedinoj priznatoj instituciji u BiH za to pitanje - Islamskoj zajednici, nema. Postoje samo muslimani u BiH. Gnusno je pored podbacivanja i povlačenja pitanja vjerskih osjećaja gdina Ogre

Na 28 sjednici Općinskog vijeća, u okviru vijećničkih pitanja, među ostalim, upućeno je pitanje načelniku općine
Nerminu Ogre

[quote name='Punisher' post='253218' date='Aug 15 2008, 12:27']Dragi "dedo", sve ovo gore navedeno vrijedi i za mnoge od nas -ako mi dopustite na ne skromnosti. Ali to nam ne govori da smo zbog toga i dobri politicari.
3. Sa ovom trecom konstatacijom se slazem; ali i ja sam mlad i (oprostite mi na ne skromnosti) obrazovan i (kako drugi kazu) nadasve posten. Pa sto mi to vrijedi u javnom zivotu ako nisam clan niti jedne stranke. Meni licno vrijedi i puno mi imponuje i tako ce i da ostane. Njemu samom....??? Ne bih rekao.![/quote]

Dragi punisher prvi mi haber da je Nacelmik vehabija (kako ti tvrdis selefijskog pokreta)a isto neznam da je zenu pokrio a ako i jest sta tu ima cudno, svi bi mi trebali isto uraditi mislim da nam zene nose maramu na glavi ali ne i zar a sto se tice SDA koliko ja znam da on nije dobrovoljno napustio stranku vec da je izbacen iz stranke . mozemo mi traziti dlaku u jajetu ali treba biti realan i gledati na stvari realnim ocima

[quote name='Punisher' post='253224' date='Aug 15 2008, 12:55']Da li je moj netom plasirani post ujedno i odgovor na vas zahtjev, dragi kolega??![/quote]

Rekoh vam vec, kazite njemu ono sto meni i forumasima govorite i bestidno omalova

[quote name='Falcon' post='253227' date='Aug 15 2008, 13:00']Rekoh vam vec, kazite njemu ono sto meni i forumasima govorite i bestidno omalova

stvarno gnusno i podlački, nema

[quote name='Punisher' post='253229' date='Aug 15 2008, 13:05']Smatram da ste dovoljno inteligentni i da vam ne moram sve podastrijeti na tanjiru. Ulozite i vi malo truda da bi ste saznali koji poslanik je na 28 sjednici opcinskog vijeca (prosle godine; krajem juna mjeseca -da vam olaksam posao) direktno u lice postavio navedena pitanja.[/quote]

Odvec dobro poznajete i koristite informatičke tehnologije da bi bili Baja Pro

[quote name='Punisher' post='253229' date='Aug 15 2008, 13:05']Smatram da ste dovoljno inteligentni i da vam ne moram sve podastrijeti na tanjiru. Ulozite i vi malo truda da bi ste saznali koji poslanik je na 28 sjednici opcinskog vijeca (prosle godine; krajem juna mjeseca -da vam olaksam posao) direktno u lice postavio navedena pitanja.[/quote]

baja pro

[quote name='Falcon' post='253227' date='Aug 15 2008, 13:00']Rekoh vam vec, kazite njemu ono sto meni i forumasima govorite i bestidno [b]omalova

[quote name='Punisher' post='253239' date='Aug 15 2008, 13:27']Nema ovdje nikakvog bestidnog omalozavanja vlastite odluke gospodje Ogresevic, jer nje nije ni bilo. [b]Kada su je stare kolegice upitale zasto je "zavijena" , kada to do sada nije bila; njen decidan odgovor je bio: "Morala sam, inace bi se morala rastati od njega....."! Nekoliko svjedoka je bilo prisutno ovom cinu.[/b]Da vam ponovim moj stav u vezi prakticiranja i ophodjenja u okvirima vjerskih propisa: Licnu i slobodnu odluku odredjene osobe u ovom pogledu izuzetno postujem i cijenim, a zasigurno mi ni na pamet ne pada namjera nekog zbog toga omalovazavati. Ali nekoga prisiljavati na nosenje dijelova odjece (ako se radi o punoljetnim osobama) izlazi iz svakih okvira demokratskog i slobodnog izjasnjavanja volje pojedinca i prelazi onu granicu koja sekularnu drzavu i njene zakone -odvaja od serijatskog uredjenja jedne lokalne zajednice i namecanja (pod prisilom) normi i vrjednosti svojstveno samo bivsem talibanskom rezimu.[/quote]

[quote name='Punisher' post='253240' date='Aug 15 2008, 13:31']Ah, dragi kolega Falcon. Smatram ovo licno malim haramom. Nakon posjete dzumi, moglo bi mi biti "izbrisano"; zajedno sa svim manjim grijesima protekle hefte. Do slijedece dzume.[/quote]

Kleveta spada u harame koje ohalaliti mora zrtva klevete moj kolega, odnosno jedan je od grijeha za ciji se oprost pita na Danu vjere

[quote name='Falcon' post='253242' date='Aug 15 2008, 13:36']Kleveta spada u harame koje ohalaliti mora zrtva klevete moj kolega, odnosno jedan je od grijeha za ciji se oprost pita na Danu vjere

[quote name='Falcon' post='253242' date='Aug 15 2008, 13:36']................................................................................
......
LA

[quote name='Falcon' post='253242' date='Aug 15 2008, 13:36']Kleveta spada u harame koje ohalaliti mora zrtva klevete moj kolega, odnosno jedan je od grijeha za ciji se oprost pita na Danu vjere

Ova diskusija polako ali sigurno gubi u svojoj svrsishodnosti i time ne potice na dosljednom zadrzavanju oko zadate teme. Vratimo se samim kandidatima za nacelnika opstine i njihovoj kandidaturi koja, htjeli mi to ili ne podrazumijeva i kritikovanje i osudu na razlicitim osnovama. Prije svega su to javne licnosti, podlozne kritici i komentarima - i kao takve moraju trpjeti i jedno i drugo. Njima ne trebaju istomisljenici vec i osobe koje ce, ponekad i vrlo ostro, napadati njihove postupke. I javni i privatni zivot ovih kandidata je izlozen "osudi" nas glasaca. Nema govora o odbrani u duhu: "....to su moje privatne stvari i to se nikog drugog ne tice". Ako se zelimo kriti iza ove floskule, onda se povucimo iz javnog (citaj politickog) zivota i posvetimo se necemu drugom.
Ovo se odnosi, ne samo na gosp. Ogresevica, nego i na sve ostale kandidate i vjecnike u opstinskom vijecu. Nismo li spremni da radimo kako vecina zahtjeva (a zato primamo redovno plate iz budzetskih sredstava koje smo mi -gradjani direktno napunili) onda i nece biti pardona.

U zadnjih desetak godina je iznikla potpuno nova generacija koja ce, i po svaku cijenu, traziti polaganje odgovornosti za sve ucinjeno i neucinjeno svake politicke licnosti (i partije) i tu necemo stati na prvim preprekama tipa "LAZ...GNUSNO....KLEVETA...itd" nego cemo jos vecom zestinom napadati, ponekad ne birajuci sredstva; ako ce to opravdati konacan cilj: ODGOVORNOST za ucinjeno i neucinjeno na javnim mjestima placenim nasim novcem. Edited by Punisher

[quote name='Punisher' post='253266' date='Aug 15 2008, 15:17']U zadnjih desetak godina je iznikla potpuno nova generacija koja ce, i po svaku cijenu, traziti polaganje odgovornosti za sve ucinjeno i neucinjeno svake politicke licnosti (i partije) i [b]tu necemo stati na prvim preprekama tipa "LAZ...GNUSNO....KLEVETA...itd" nego cemo jos vecom zestinom napadati, [size=4]ponekad ne birajuci sredstva[/size]; ako ce to opravdati konacan cilj:[/b] ODGOVORNOST za ucinjeno i neucinjeno na javnim mjestima placenim nasim novcem.[/quote]

u ovom slucaju je to hanuma gospodina ogresevica ?

punisher koga bi ti za gradonacelnika ?

[quote name='Punisher' post='253266' date='Aug 15 2008, 15:17']Ova diskusija polako ali sigurno gubi u svojoj svrsishodnosti i time ne potice na dosljednom zadrzavanju oko zadate teme. Vratimo se samim kandidatima za nacelnika opstine i njihovoj kandidaturi koja, htjeli mi to ili ne podrazumijeva i kritikovanje i osudu na razlicitim osnovama. Prije svega su to javne licnosti, podlozne kritici i komentarima - i kao takve moraju trpjeti i jedno i drugo. Njima ne trebaju istomisljenici vec i osobe koje ce, ponekad i vrlo ostro, napadati njihove postupke. I javni i privatni zivot ovih kandidata je izlozen "osudi" nas glasaca. Nema govora o odbrani u duhu: "....to su moje privatne stvari i to se nikog drugog ne tice". Ako se zelimo kriti iza ove floskule, onda se povucimo iz javnog (citaj politickog) zivota i posvetimo se necemu drugom.
Ovo se odnosi, ne samo na gosp. Ogresevica, nego i na sve ostale kandidate i vjecnike u opstinskom vijecu. Nismo li spremni da radimo kako vecina zahtjeva (a zato primamo redovno plate iz budzetskih sredstava koje smo mi -gradjani direktno napunili) onda i nece biti pardona.

U zadnjih desetak godina je iznikla potpuno nova generacija koja ce, i po svaku cijenu, traziti polaganje odgovornosti za sve ucinjeno i neucinjeno svake politicke licnosti (i partije) i tu necemo stati na prvim preprekama tipa "LAZ...GNUSNO....KLEVETA...itd" [b]nego cemo jos vecom zestinom napadati, ponekad ne birajuci sredstva[/b]; ako ce to opravdati konacan cilj: ODGOVORNOST za ucinjeno i neucinjeno na javnim mjestima placenim nasim novcem.[/quote]

Ocekujte odgovor sukladno tome kolega i podnesite ga muski kad vec niste dovoljno muskarac da gluposti koje ste danas iznijeli kazete en face gosp. Ogresevicu. Bit cu jos samo tako slobodan da pored sto sam vas raskirnikao kao lazljivca kazem i slijedece: BiH mozda nije punim kapacitetom pravna drzava ali ima institucuje i organe te pravne mehanizme da odgovori na vase "zestoke napade" i zastiti licnost pojedinaca na koje krekećete, u ovom slucaju gdja Ogresevic.

Bok!

Moj odgovor na vas post se nalazi u slijedecem dodatku.

[quote name='Falcon' post='253269' date='Aug 15 2008, 15:29']Ocekujte odgovor sukladno tome kolega i podnesite ga muski kad vec niste dovoljno muskarac da gluposti koje ste iznijeli kazete en face gosp. Ogresevicu. ................

Bok![/quote]
Citiram moj prijasnji post:
"Alejkum Selam gosp Ogresevicu. Polazim od predpostavke da se iza ovog nick- name zaista nalazi aktuelni nacelnik opstine Cazin. Prije nego nastavim da vam napomenem da ste nakon drugog kruga glasanja za opstinskog nacelnika i dobivanja prvog mandata prije cetiri godine, imali moju bezrezervnu podrsku. I to, prije svega, radi postivanja demokratske volje gradjana a kao drugo i zbog ostvarenih rezultata u prvoj polovici vaseg mandata. Iz svih ovih razloga, za mane a i za dobar dio gradjana opstine Cazin, ste bili najuspjesniji nacelnik nase opstine sa dobrim izgledima da uvjerljivo dobijete jos jedan mandat. Da ne bih nabrajao pojedinacno sve projekte oko cije realizacije ima dosta i vase zasluge, a takvih je zaista i bilo pogotovo u oblasti skolstva i infrastrukture - dovoljno je samo da kazem da bez vaseg truda toga ne bi bilo u tolikoj mjeri. I za to vam mogu licno odati priznanje.
Ali gosp. Ogresevicu postoje i oni projekti koje ste, blago receno, licno "aminovali" a za koje se slobodno moze reci da su duzni paznje navedenih "...Inspektora, revizora i sličnih nahu Edited by lucky