Jump to content
Sign in to follow this  
safet susic

Porijeklo Imovine

Recommended Posts

Postoji li zakon o porijeklu imovinu????

Zapitateli se nekad otkud nekom nesto ne iz neke ljubomore ili neceg slicno nego stvarno samo se zacudis kad vidis kako neki ljudi svake sedmice auta mijenjaju, sire svoje privatne kuce, firme... Mislim znamo u kakvim uslovima zivimo i dali stvarno ljudi zaraduju onoliko koliko se grade!? Dali je u ovakvim standardima normalno u Cazinu imati milionere!?

Teško pitanje moj Safete, kriza je sve veća, plaće stagniraju, cijene rastu. Dobro si primjetio, svje više novih kola, luksuznih kuća i zgrada.

:D Sad bi trebala doći neka rečenica koja ima veze sa politikom, :D, ali preskočićemo je...

A jeste vi ljudi smijesni...
zar nikad niste culi za pamet i sposobnost... pa kad pricate s ovim nasim privatnicima i uspjesnim privrednicima dovoljno vam je par minuta da shvatite o kolikoj genijalnosti i pameti se tu radi...sve ljudi svojim radom postigli...
bolje vam ja da i vi ucite skolu i budete odlikasi :P :P

[quote name='safet susic' post='248634' date='Jul 21 2008, 23:10']Postoji li zakon o porijeklu imovinu????

Zapitateli se nekad otkud nekom nesto ne iz neke ljubomore ili neceg slicno nego stvarno samo se zacudis kad vidis kako neki ljudi svake sedmice auta mijenjaju, sire svoje privatne kuce, firme... Mislim znamo u kakvim uslovima zivimo i dali stvarno ljudi zaraduju onoliko koliko se grade!? Dali je u ovakvim standardima normalno u Cazinu imati milionere!?[/quote]
Dovoljno uzeti slucaj radnika mega firme I-Crni gdje radnici rade za platu 300Km bez osiguranja i bez bilo kakve naknade.
Vlasnici se izivljavaju na radnicima koji iskljucivo rade da prezive. Cast izuzetcima ali ih je malo takvih.
Mimarovi radnici rade, a platu primaju u fasungi kod vaktile Kasapovića :) u Famasu nemaju plate po toliko, radnici se vise skrivaju od inspekcija nego sto rade :(

[quote name='Incubus' post='249231' date='Jul 23 2008, 20:06']A jeste vi ljudi smijesni...
zar nikad niste culi za pamet i sposobnost... pa kad pricate s ovim nasim privatnicima i uspjesnim privrednicima dovoljno vam je par minuta da shvatite o kolikoj genijalnosti i pameti se tu radi...sve ljudi svojim radom postigli...
bolje vam ja da i vi ucite skolu i budete odlikasi :P :P[/quote]

Da su to ljudi stekli sa pamecu to bi bilo super svi bi letili u skolu al bome sve je to sa tudji ledja al na kraju nicija nije do zore sjala pa nece ni pojedini jer kad tad dodje vrijeme naplate racuna pa bi kao slucaju u Bihacu koji se desio nedavno kad je covjek ubijao redom duznike veoma brzo mogao i svanuti kod nas ali o tom po tom....
Da Bog da ti nama Isace steko milione pamecu a ne ko neki nasi sugradjani....:)