Jump to content
jedancoek

Gosti (anonimni posjetitelji foruma) da ili ne...

Da li dozvoliti anonimni pristup?  

23 members have voted

1. 1. Anonimni pristup, da ili ne?

• Neka svi čitaju
      9
    • Neka čitaju samo registrovani
      14

Recommended Posts

Zatvaranjem foruma samo za anonimne korisnike, kontaktiralo me mnogo raje koja je ostala uskraćena za pristup forumu i najnovijim informacijama.
Većina njih je slabog informatičkog znanja, a mnogi od njih čak nemaju ni email adresu, tako da im je postupak registracije skoro i nemoguće izvr

ja sam za...nek ljudi citaju...

ja sam da ljudi citaju ali i da se registruju ... zato neka zabrane ...

[quote name='jedancoek' post='247146' date='Jul 14 2008, 15:42']Zatvaranjem foruma samo za anonimne korisnike, kontaktiralo me mnogo raje koja je ostala uskraćena za pristup forumu i najnovijim informacijama.
Većina njih je slabog informatičkog znanja, a mnogi od njih čak nemaju ni email adresu, tako da im je postupak registracije skoro i nemoguće izvr

[quote name='Falcon' post='247151' date='Jul 14 2008, 15:58']Slazem se. Svi posjetitelji trebali bi imati mogucnost da citaju nase postove izuzev na nekoliko podforuma. Politika treba ostati zatvorena samo za registrirane korisnike kako se ne bi koristila dodatno za predizbornu kampanju (a usljed moderatorske i administratorske strukture kao clanova pojedinih stranaka). Disco Urnebes neka ostane zatvoren jer nam sluzi kao ispusni ventil.[/quote]

Čini mi se kao da je nekoga strah od slobode medija i slobodnog pristupa informacijama. Ako forum neće biti čitan, hajmo ga brate zatvoriti, nekima je to izgleda i cilj.

Pristup forumu gostima sam ja zakljucao bez konsultacija i s jednim administratorom ili bilo kim, ali zaista mi je bio razlog da pokusam "natjerati" goste da se registruju i da i oni

ja sam za maksimalnu slobodu kada je u pitanju informacija.
znam za problem sa registriranim i neregistriranim clanovima, ali sam misljenja da forum i dalje treba da bude otvoren za sve (posebno za one koji ujutro ovo citaju prije avaza, a koji se ne zele registrirati :lol:)

[quote name='jedancoek' post='247157' date='Jul 14 2008, 16:23']Čini mi se kao da je nekoga strah od slobode medija i slobodnog pristupa informacijama. Ako forum neće biti čitan, hajmo ga brate zatvoriti, nekima je to izgleda i cilj.[/quote]

Boljsevik drzi lekcije o slobodi pristupa informacijama :rolleyes:

Rekoh vec, za slobodu pristupa sam ali ne i podforumu politika. Plasim se da ce postati dodatno "bojiste" jer je moderatorska stuktura politički ne samo opredjeljenja nego i politički aktivna. Helem nejse, Ibro je otkljucao svima. Nema smisla dalje razglabati. Vidite, kako je ovaj forum slobodan i demokratski... svaka primjedba vas nekolicine se odmah uvazava :lol:

[quote name='Falcon' post='247161' date='Jul 14 2008, 16:48']Boljsevik drzi lekcije o slobodi pristupa informacijama :rolleyes:

Rekoh vec, za slobodu pristupa sam ali ne i podforumu politika. Plasim se da ce postati dodatno "bojiste" jer je moderatorska stuktura politički ne samo opredjeljenja nego i politički aktivna. Helem nejse, Ibro je otkljucao svima. Nema smisla dalje razglabati. Vidite, kako je ovaj forum slobodan i demokratski... svaka primjedba vas nekolicine se odmah uvazava :lol:[/quote]

Tvoji postovi sve govore :D. Vidi se kome su bolj

protiv sam,

nek se registruju pa nek onda čitaju,,,za

[quote name='udo' post='247172' date='Jul 14 2008, 16:40']protiv sam,

nek se registruju pa nek onda čitaju,,,zašto bi neki morali imati tu privilegiju da se nemoraju registrovati ???[/quote]
ja sam za ali ipak mislim da im nebi trebali dati potpunu slobodu na forumu radi nekih nepotrebnih konflikata..
a ako neko stvarno želi biti na ovom forumu adresa mu nebi trebala biti problem jer nju svakko može napraviti za recimo 3 min.
a za one koji ni to neznaju možda bi trebalo staviti kakvo upustvo da skontaju..
il nek se jave meni to mi nije nimalo teško bez obzira što sam na dial-upu ;)

[quote name='udo' post='247172' date='Jul 14 2008, 16:40']protiv sam,

nek se registruju pa nek onda čitaju,,,za

Informacije trebaju svima biti dostupne, zasto da se registrujem da bih mogao doci do toga, pih, neka anonimnih posjetitelja :D

Guest
ma nek citaju sto bi to kome smetalo ... samo ostavite ljude da citaju vise ce ih posjecivati

Mislim da nema potrebe toliko raspravljati o ovoj temi.

Forum ostaje otvoren za sve registrirane i neregistrirane kao

ija sam za da anonimni posjecivaju forum nije to nista strasno i svaki taj anonimac ce docii procitat pa se i uclanit..

Novi sam na forumu kad se tiče registracije, a stariji sam od velike vecine kad se tiče čitanja...mo

[quote name='[LoLLipop]' post='247160' date='Jul 14 2008, 13:47']
ja sam za maksimalnu slobodu kada je u pitanju informacija.
znam za problem sa registriranim i neregistriranim clanovima, ali sam misljenja da forum i dalje treba da bude otvoren za sve (posebno za one koji ujutro ovo citaju prije avaza, a koji se ne zele registrirati :lol:)[/quote]
Potpuno se slazem s ovim!!!

Neka bude otvoren forum za sve. Neka vidi narod kako koalicija (partnerski odnosi) SDP - SDA vodi ovaj forum u propast svojim jednoumljem.

[quote name='olderman' post='247204' date='Jul 14 2008, 22:51']Novi sam na forumu kad se tiče registracije, a stariji sam od velike vecine kad se tiče čitanja...mo

[quote name='olderman' post='247204' date='Jul 14 2008, 22:51']Novi sam na forumu kad se tiče registracije, a stariji sam od velike vecine kad se tiče čitanja...možda i najstariji
Naime, citao sam forum od njegovih početaka, sve dok nisam shvatio da neću moći čitati ako se ne registrujem.
Eh, sad kad sam već registrovan moram nešto i napisati, jel' tako?

Pa evo konstruktivan i pošten prijedlog, a da forum ipak ostane otključan i za neregistrovane posjetioce:

Imam osjećaj da bi trebalo, zbog "sukoba interesa", ukinuti moderatorske ovlasti na političkim temama članovima foruma koji su očigledno politički angažovani na izbornim listama (očigledno je, mislim kad se pročitaju postovi, vidi se to u nekoliko tema).
Ustvari čak mislim da, tko god se politički angažira, trebao bi sam otvoreno tražiti da mu se na političkim temama ukinu moderatorske i druge ovlasti za uređivanje na tom podforumu. Time bi stekao više povjerenja čitaoca, a i poštenije bi se odnosio prema temi i onome što napiše.

Mislim da bi to bilo bolje za forum i njegovu objektivnost.

Isto tako za druge teme, na primjer ako se neko bavi automobilizmom da ne može biti moderator na temi o trkama i slično...

[size=4]Bez zamjeranja, molim.[/size][/quote]
I ja sam, kao i kolega Amel, došla samo da kažem da podržavam ovaj prijedlog !

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,065
    • Total Posts
      378,366
  • Create New...