Jump to content
Sign in to follow this  
[I-B-R-O]

Haris Dzinovic vs Srebrenica

Recommended Posts

Evo, kazu da citav kanton bruji o dolasku Harisa Dzinovica u Disko club XL Cazin 11. jula ove godine.

Naravno, tad je Dan zalosti povodom godisnjice Srebrenicke tragedije, odnostno ukopa, cini mi se 350 Srebrenicana.

Sta reci?

Kakvi su vasi komentari o ovom svemu?

Ipak idete?

[quote name='BeLaY' post='245976' date='Jul 7 2008, 21:36']biscani hoce da bojkotuju XL u petak zbog harisa dzinovica :D jer je taj dan dan zalosti bih ..
nemaju pametnijeg posla :D

vishe na njihovom forumu :D[/quote]

nije smjesno,bar ne meni,velikom fanu h.dz !

podrzavam biscane,taj koncert se ne bi trebao odrzati tog dana,
a svi oni koji budu prisustvovali ce biti dio jedne veliki sramote !

et,nadam se ca ce te biti na naslovnoj "dnevnog avaza"...
dan tuge u bih-a a cazinjani,nekad ljuti krajisnici ga provode
uz koncerte,zar je to ono sto su zrtve zasluzile, p e a c e

p.s

ne zelim chitati replike ;)

Guest
nisu sigurno namjerno stavili taj datum .. valjda se toga nisu ni sjetili da je dan zalosti ...
al pare se vrte drugo njima nije bitno

Sigurno je Srebrenica nesto strasno u povjesti BiH. I ubjedjena sam da je i drugacije islo, mislim da su se ti ljudi mogli spasiti. Al tu su i nasi dosta zabrljali!!

AL kake veze ima rat sad sa muzikom i daljnim zivotom. Sta je sa DE trebao biti! Pa njemci se danas nebi smili kao njemcima nazivati! Zivot ide dalje!!
TUgu tim majkama, suprugama, djeci niko nemoze uzeti. nit im iko moze tu bol ublaziti. Treba nekad pustiti neke stvari da miruju i da se smire!!

Zivot ide dalje, idemo i mi sa njim!! Ma koliko to suroo zvucalo, tako je... Hajmo praviti korake naprijed!!

Neznam zasto ovi politicari uvijek oko toga frtutmu dizu?! I ubjedjena sam da se toga ni sjetili nisu!!

Novac diriguje svjetom!

mislim da se na taj dan treba odrzat koncert al ne ovakvog oblika nego neki koncert koji ce malo probudit sijecanja na sve sto se desilo,mislim da se ovo namjerno forsira dase na dan pogibije ljudi stavljaju takvi koncerti iz inata i da se sve zaboravi,za mene licno moglo se i dan poslije al na taj dan moglo je nesto mirnije a ne pijancit uz haisa a dan zalosti za U BIH.sve dok nebudemo drzali do svojih dana jebace se svima za nama i nece nas niko postovat niti imat respekta prema BOSANCIMA..

[quote name='[I-B-R-O]' post='246007' date='Jul 8 2008, 00:46']
Evo, kazu da citav kanton bruji o dolasku Harisa Dzinovica u Disko club XL Cazin 11. jula ove godine.

Naravno, tad je Dan zalosti povodom godisnjice Srebrenicke tragedije, odnostno ukopa, cini mi se 350 Srebrenicana.

Sta reci?

Ipak idete?[/quote]
naravno da citav kanton bruji...kako nece...sram neka bude sviju u cazinu koji su pristali da se koncert odrzi bas na taj dan...svi kazete da ste neke patriote ovo ono...u petak bi trebali pokazati ko ste i sta ste...bojkotujte koncert...

[quote name='[I-B-R-O]' post='246007' date='Jul 8 2008, 00:46']

Sta reci?

Ipak idete?[/quote]
Ja sam cuo da ce on pjevati poslije 12 sati navece a tad je 12 juli kazu 12-tog nije dan zalosti

dan zalosti je dan zalosti i sjecanja

ko se sjeca i zali sa hariso bice tamo ko se sjeca i zalio bez harisa nece ici na taj koncert i to je to

ja se samo nadam da ce policija opet zakazati i da nece sankcionistai buku i divljastvo

policija je problem i zakon a ne haris sta on zna sta je srebrenica il oni sto budu tamo nisu oni krivi

naravno da svi bruje ne samo kanton jutros sam iso ispratiti bajkere za srebrenicu i to se spominje i svi me pitaju sta je to ja kazem opet buna bunimo se protiv ostatka drzave svim srestvima kad vi budete tugovali kod nas se festa

jer samo ce to biti vijest nece biti vijesta nekolikoliko cazinjana otisno na mars smrti ili na pohod bajkovima
vec ce biti vijest docekali uz harisa dzinovica ne silajdzica

[quote name='EcI PeCi PeC' post='246054' date='Jul 8 2008, 09:46']Sigurno je Srebrenica nesto strasno u povjesti BiH. I ubjedjena sam da je i drugacije islo, mislim da su se ti ljudi mogli spasiti. Al tu su i nasi dosta zabrljali!!

[b]AL kake veze ima rat sad sa muzikom i daljnim zivotom. Sta je sa DE trebao biti! Pa njemci se danas nebi smili kao njemcima nazivati! Zivot ide dalje!!
TUgu tim majkama, suprugama, djeci niko nemoze uzeti. nit im iko moze tu bol ublaziti. Treba nekad pustiti neke stvari da miruju i da se smire!![/b]

Zivot ide dalje, idemo i mi sa njim!! Ma koliko to suroo zvucalo, tako je... Hajmo praviti korake naprijed!!

Neznam zasto ovi politicari uvijek oko toga frtutmu dizu?! I ubjedjena sam da se toga ni sjetili nisu!!

Novac diriguje svjetom![/quote]izvini,al ne mozes komparirati srebrenicu sa njemackom...u srebrenici nisu sve zrtve pokopane,tu su citave porodice pogubljene,od najmladjih do najstarijih...a to je relativno frisko...i svaki pravi bosanac i hercegovac bilo gdje na svijetu bi trebao da taj dan nosi kao uspomenu da se ne zaboravi i ne ponovi...

jes da zivot ide dalje,al ne znam jesi li pratila sudjenje za srebrenicu i bratunac,tu su srebrenicani ustvari ispali krvi,a njihovi krvnici su bili dobitnici i nevini,i nikakve posljedice nece snositi...

ljudi,to su nevine zrtve,to je citav grad pao,i da mi sada festamo na koncertu harisa dzinovica u biti njihov pad,mislim da je krajnje ne moralno i neukusno sa nase strane...

sta bi bilo da je cazin tako pao???

ja mislim da prvo pola nas forumasa ne bi bilo,ako cemo ici tom matematikom kako su srebrenicani pogubljeni...

ja nisam neki extra ljubitelj harisa dzinovica,ali volim pojedine njegove pjesme,ali mogao se odabrati neki drugi datum...uostalom,za to sve krivim organizatore i rukovodstvo nase famozne diskoteke...

krajnja bruka i sramota,minus ko cijela bosna za cazinjane koji ce ici na taj koncert...

[quote name='EcI PeCi PeC' post='246054' date='Jul 8 2008, 10:46']Sigurno je Srebrenica nesto strasno u povjesti BiH. I ubjedjena sam da je i drugacije islo, mislim da su se ti ljudi mogli spasiti. Al tu su i nasi dosta zabrljali!!

AL kake veze ima rat sad sa muzikom i daljnim zivotom. Sta je sa DE trebao biti! Pa njemci se danas nebi smili kao njemcima nazivati! Zivot ide dalje!!
TUgu tim majkama, suprugama, djeci niko nemoze uzeti. nit im iko moze tu bol ublaziti. Treba nekad pustiti neke stvari da miruju i da se smire!!

Novac diriguje svjetom![/quote]

sve je to uredu ali njemacka svoje dane zalosti sjecanja i slicne tuzne dogadjaje obiljezava dostojanstveno...znaci polaganje cvijeca vijenaca na spomen obiljezja, a ne koncertima i slicno...ali bosna nije nikakva drzava i sa takvima kao sto ti razmisljas nikad nece ici naprijed....zato kad ubuduce stavljas postove malo bolje razmisli sta ces reci...vazi...

[quote name='aircraft7x' post='246063' date='Jul 8 2008, 10:31']naravno da citav kanton bruji...kako nece...sram neka bude[b] sviju u cazinu koji su pristali [/b]da se koncert odrzi bas na taj dan...svi kazete da ste neke patriote ovo ono...u petak bi trebali pokazati ko ste i sta ste...bojkotujte koncert...[/quote]

ja mislim da nema tu ko sta puno pristati. XL pozvao dzinovica, ovaj prihvatio i to je to.
zbog par ljudi, vi blatite citav Cazin. Sjecate se i prije par godina kad je cini mi se dragana mirkovic na incelu pjevusila +/- nesto dana oko Dana zalosti, da ste vikali da je ok. Srebrenica bila, prosla i tako te neke guracke koje su izgovorene da bi se opravdala doticna i njeno gostovanje - odaziv. Ali, eto, zavisi kakav je vas interes, mozda mozemo i stati u kraj, odnosno odgoditi taj koncert za neki drugi dan? Zavisi koliko je raja spremna na bunt, na "ne sjedenje i pricanje" kako nesto treba uraditi a nemrdanti guzicom. Da na neki nacin, djeljenjem letaka, plakatima ili slicno uticemo na neke koji su htjeli ici, a pojma nemaju koji je to ustvari dan.
Ima puno mogucnosti, ali ...

oni koji imalo misle svojom glavom i budu pratili dogadjanja u bosni povodom srebrenice,nece otici na taj koncert...

to ne treba da bude bunt,vec jednostavno moralna obaveza nas koji smo prezivjeli da se sjecamo tih zrtava...

opet ponavljam,nije kriv haris dzinovic vec organizatori i rukovodstvo xl-a,kojima je ocigledno srebrenica isto sto i jucerasnje novine,pregledas pa bacis...

[quote name='[I-B-R-O]' post='246084' date='Jul 8 2008, 12:52']
ja mislim da nema tu ko sta puno pristati. XL pozvao dzinovica, ovaj prihvatio i to je to.
zbog par ljudi, vi blatite citav Cazin. Sjecate se i prije par godina kad je cini mi se dragana mirkovic na incelu pjevusila +/- nesto dana oko Dana zalosti, da ste vikali da je ok. Srebrenica bila, prosla i tako te neke guracke koje su izgovorene da bi se opravdala doticna i njeno gostovanje - odaziv. Ali, eto, zavisi kakav je vas interes, mozda mozemo i stati u kraj, odnosno odgoditi taj koncert za neki drugi dan? Zavisi koliko je raja spremna na bunt, na "ne sjedenje i pricanje" kako nesto treba uraditi a nemrdanti guzicom. Da na neki nacin, djeljenjem letaka, plakatima ili slicno uticemo na neke koji su htjeli ici, a pojma nemaju koji je to ustvari dan.
Ima puno mogucnosti, ali ...[/quote]
uvijek je tako
vijest je vijest
cijeli imidz grada se mijenja zbog vijesti

sjetite se dvi premlacene zeni i naslova u novinama
nakon toga sam primio stotine poziva i piatanja sta vi cazinjani radite

ili kad je kurto bio u bihacu sa snahom pa se pricalo biscani **bu sve sem matera itd

minus kolka je bosna i hercegovina skupa

[quote name='Falcon' post='246088' date='Jul 8 2008, 12:02']DAN

ma kakvo crno pismo protesta,to ide na obraz i cast nase opcine i rukovodstva,jer se nisu odvec ranije sjetili da se na prigodan nacin obiljezi taj dan...

i sada,kad se vec na sva zvona prica o tom koncertu,opet se nista ne poduzima...

[quote name='[I-B-R-O]' post='246096' date='Jul 8 2008, 13:54']
Falc.
Kad bi poslali opcini Cazin pismo protesta ili nesto slicno, da li bi oni bili u mogucnosti sprijeciti to, odnosno odgoditi?[/quote]

Bojim se da ne bi imalo nikakvog osim moralnog ucinka jer opcina, koliko sam shvatio i cuo nema mogucnost da djeluje u ovom slucaju kao opcina. Ipak bih predlozio da se nesto takvo napravi i posalje ne samo opcini nego na slijedece adrese pored kabineta nacelnika;

1) vlasiku XL-a;
2) Harisu Dzinovicu;

Pozvati ih da koncert odgode za subotu kao razumno rjesenje koje nece vrijedjati nikoga.

3) objavi na stranici cazin.neta;
4) posalje medijima

Ukoliko zelis mogu ti veceras mailati par lijepo srocenih rijeci.

[quote name='divlji_andjeo' post='246115' date='Jul 8 2008, 14:56']ma kakvo crno pismo protesta,to ide na obraz i cast nase opcine i rukovodstva,jer se nisu odvec ranije sjetili da se na prigodan nacin obiljezi taj dan...

i sada,kad se vec na sva zvona prica o tom koncertu,opet se nista ne poduzima...[/quote]

Nije tacno da niko nista ne poduzima, nacelnik iako ne moze djelovati s pozicije vlasti djeluje (kako sam cuo) kao Nermin Ogresevic i pokusat ce uciniti da do tog koncerta na 11 juli ne dodje.

Molim sve da ne koriste ovo kao prigodu da napadnu nacelnika po pogresnom i podlačkom rezonu; sve lose je njegova krivica a sve dobro cemo presutati. Ovdje su samo tri osobe vazne: vlasnik XL-a, Haris Dzinovic i mi koji zelimo nesto poduzeti protiv toga.

Sutra ce mene pitati, kakvi ste vi Bosanci i Bosnjaci veselite se na dan pokolja zarad primitvca koji nema obraza i organizira takvo nesto (a hemo se upitati je li clan neke stranke pa pozvati i tu stranku da urazumi svog clana i pokaze obraz)!

[quote name='Falcon' post='246117' date='Jul 8 2008, 14:09']Bojim se da ne bi imalo nikakvog osim moralnog ucinka jer opcina, koliko sam shvatio i cuo nema mogucnost da djeluje u ovom slucaju kao opcina. Ipak bih predlozio da se nesto takvo napravi i posalje ne samo opcini nego na slijedece adrese pored kabineta nacelnika;

1) vlasiku XL-a;
2) Harisu Dzinovicu;

Pozvati ih da koncert odgode za subotu kao razumno rjesenje koje nece vrijedjati nikoga.

3) objavi na stranici cazin.neta;
4) posalje medijima

[b]Ukoliko zelis mogu ti veceras mailati par lijepo srocenih rijeci. [/b]

Nije tacno da niko nista ne poduzima, nacelnik iako ne moze djelovati s pozicije vlasti djeluje (kako sam cuo) kao Nermin Ogresevic i pokusat ce uciniti da do tog koncerta na 11 juli ne dodje.

Molim sve da ne koriste ovo kao prigodu da napadnu nacelnika po pogresnom i podlačkom rezonu; sve lose je njegova krivica a sve dobro cemo presutati. Ovdje su samo tri osobe vazne: vlasnik XL-a, Haris Dzinovic i mi koji zelimo nesto poduzeti protiv toga.

Sutra ce mene pitati, kakvi ste vi Bosanci i Bosnjaci veselite se na dan pokolja zarad primitvca koji nema obraza i organizira takvo nesto (a hemo se upitati je li clan neke stranke pa pozvati i tu stranku da urazumi svog clana i pokaze obraz)![/quote]

Super ideja. Zeljno iscekujem e-mail

pogresno si me shvatio,falcon...

ne napadam nacelnika nizasto vec ga pozivam,da kao nacelnik sam bojkotuje koncert...

[quote name='[I-B-R-O]' post='246122' date='Jul 8 2008, 15:20']
Super ideja. Zeljno iscekujem e-mail[/quote]

Odrzavanje koncerta na dan koji se u BiH obiljezava kao Dan zalosti i prisjeca zajedno sa prijateljima BiH i ljudima istine sirom svijeta zlocina od cije stravicnosti je cijeli svijet zastao omalovazavanje je zrtve i napad na dostojanstvo prezivjelih i svih koji s njima suosjecaju. Iskreno se nadamo da ce organizator koncerta i sam Haris Dzinovic odgoditi koncert za naredni dan i na taj nacin ispraviti gresku i, vjerujemo nenamjerno, omalovazavanje i narusavanje Dana zalosti organiziranjem veselja koje nije u skladu s porukom sjecanja na genocid u Srebrenici. Gradjani Cazina, posebno mladi okupljeni oko Cazin.net tima, izrazavaju svoje neslaganje s takvim činom koji je jednako udarac na nas obraz i krajiski nam koliko na osjecaj tuge zbog brisanja 7000

koncert poslije 00:00,dakle 12 tog

ko hoce nek ide ... ja znam da cu ja ici ... A to sto biscani glume i glumataju po Bihacu jel im krivo ? gonite ih u pm sve

[quote name='omg-It's-BaroN' post='246157' date='Jul 8 2008, 18:01']ko hoce nek ide ... ja znam da cu ja ici ... A to sto biscani glume i glumataju po Bihacu jel im krivo ?[b] gonite ih u pm sve[/b][/quote]

sta ce tebi internet ?

haris dzinovic treba da pjeva neki drugi dan,ali ne taj

koja prica,

pjevace u 00:00h, hah, pa tad nece imati ni pola posla kojeg bi imao.. lovackee price, grr!!

no, vidjecemo sta ce biti..

Napali ste me, po obicaju, kad sam rekla da sma za koncert.
Hance mi prebaci jesam li sudjenje gledalo, onaj drugi neko kaze da zbog ovakvih kao ja se i ratovalo! :P

Hance sine da jesam sudjenje sam gledala, ta svjedocenja su strasna. Gusila sam se u placu. I pomislila, pa ima majki koje su i gore dozviile i zive. Znaci ima uvijek i goreg. Neznam mozda vam zvuci brutalno, al i Bosnjaci moraju jednom dici glavu i reci da desilo nam se al nas nije sviju ubilo. ZIVOT IDE DALJE LJUDI!!
Mora ici!!

Svake godine su iste diskusije oko tih konzerta. Pa nemojte ici ljudi moji kome smeta! Mi sa tim ranama moramo moci nauciti zivjeti!

I ovaj neki sto mi prebacio da ce se opet ratovati zbog ovih ovakvi kao sto sam ja. E dostu tu teoriju mi malo blize moras objasniti! Ja sam ubjedjena da do rata nebi ni doslo..Da su svi kao ja...ti teoretski dokazi suprotno...

Od moje radne kolegice njemica did je bio u SS trupama.. BIo je neki glavonja u jednom KZ...Logoru.. Bas nedavno mi je pricala price sto je on njoj na pred samu smrt isprico.. PA po tom vasem mi sad svi trebamo uzeti gnjila jaja i paradajz i nju gadjati kad na poso dodje!! Bilo i proslo!! Ona je ona, a did ce za svoje odgovarati!